LEDO (Ledo d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LEDO (Ledo d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Samo jedan ozbiljniji igrač može Ledo dići u trenu na 7.000 kuna samo je pitanje što odgovara velikima.

http://zse.hr/UserDocsImages/financ/LEDO-fin2009-4Q-NotREV-N-HR.xls

prihodi manji 2,6 posto
dobit veća 13,4 posto

eh, šta ti je gazda toda…

hate red

Iako je recesija pa to može biti razlog, meni se ova izvješća ne sviđaju….Kako sam i pisao za izvješće o 3.-em kvartalu firma raste, ali prvestveno na zaduženjima. Nadalje, dobit nastaje smanjenjem rashoda.
Realno govoreći za mene i na ovom tržištu je firma preko 2 booka i s ROE-om ispod 20 i sve lošijm ROA-om precijenjena…

P.S.
Dizelaš, drž’ se ti Amerike ;-))

http://www.seebiz.eu/hr/tvrtke/industrija/ledo-dobit-prosle-godine-povecana-13%2c3%25,72782.html


Iako je recesija pa to može biti razlog, meni se ova izvješća ne sviđaju….Kako sam i pisao za izvješće o 3.-em kvartalu firma raste, ali prvestveno na zaduženjima. Nadalje, dobit nastaje smanjenjem rashoda.
Realno govoreći za mene i na ovom tržištu je firma preko 2 booka i s ROE-om ispod 20 i sve lošijm ROA-om precijenjena…

P.S.
Dizelaš, drž’ se ti Amerike ;-))

Flayeru

Ledo je povecao kratkorocne obveze( malo zavlaci za nos dobavljace, a za tu lovu napravio financijske prihode) ali je dugorocne obveze cak i smanjio…Tako to rade majstori…

Kaj velis na ENER?

[wink]

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]

Osnovni fundamentalni pokazatelji
P/S 1,26
P/E 13,29
P/B 2,14
BVPS 2.967,32

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]

Belje (onako na prvi pogled)

P/S 0,6
P/B 0,6
P/E 10
BVPS 132

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

Frnk onako ispod oka

P/S 0,61
P/E 6,64
P/B 0,41
BVPS 2.079,57
EPS 124,83

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]


Frnk onako ispod oka

P/S 0,61
P/E 6,64
P/B 0,41
BVPS 2.079,57
EPS 124,83

i pola poslovanja preko Ivero konzaltinga



Frnk onako ispod oka

P/S 0,61
P/E 6,64
P/B 0,41
BVPS 2.079,57
EPS 124,83

i pola poslovanja preko Ivero konzaltinga

[/quote]

super

Da nema toga bilo bi još bolje

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]

LEDO. rekordna dobit u povijesti kompanije.

stavka dobiti nakon poreza i amortizacije dakako da može biti rezultat računovodstvene gimnastike, pogotovo na frejmu samo jedne godine. Može biti i rezultat racionalizacije rashoda, obrtnog kapitala, ovog ili onog, ali ono što je smisao investiranja je dodavanje nove vrijednosti iz redovnog poslovanja. Rast kapitala kojeg si suvlasnik.

Ledo je još jedne godine, u nizu mnogih, dodao nove vrijednosti na glavnicu za novi frtalj i to je suština. S time da je prošla bila vrlo izazovna, kao što će biti i tekuća. Kapital i rezerve na kraju 2008: 543 mil. Kapital i rezerve na kraju 2009: 653 mil.

Kolega Gubernator

Najte zamerit ali…
Gospodin Todorić diktira ponudu, diktira potražnju, drži u šaci sve od reda u ovoj državi, od sindikata do političara, intercompany receivables & payables(mislim na cijeli koncern) su sasvim dovoljni (bez suviše vanjskih utjecaja) da financijski izvještaju bilo kojeg njegovog poduzeća budu upravo onakvi kakvi on želi da budu.
U jednoj godini gubitak, u drugoj dobit u istom iznosu (ne mislim samo na Ledo) po potrebi….

Pita Toda svoje financijaše i računovođe: " Koliko je dva+dva?"
"Koliko ti želiš da bude".

Naravno , hrvatsko tržište nas je naučilo da je uvijek dobro imati barem jednog Todexa u portfoliu.[thumbsup]

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

New Report

Close