LEDO (Ledo d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LEDO (Ledo d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



@ lopina.
Drzi se Tankerske, tamo si lijepo zaradio..
[bye]

e a žiku koje lopina podatke koristi..to on ima neki svoj RDG i bilancu doma [lol] [lol] a i ova matematika je neki viši stupanj [lol]
[/quote]
Podaci su izvćeni iz službenog izvještaja od 30.09.2009.
Zadnji IV kvartal iz službenog izvještaja god.izvješće 2008.
I utvrdio da dizelaš iznosi pokazatelj P/E preko četiri puta veći od stvarnog.
A pametna ekipa šuti.Bolje da je četiri puta više nego četiri puta manje.
Godišnje izvješće vjerovatno će potvrditi da je moj izračun točan.
Jedino ako globalno zatopljenje bude i ovu zimu pretrvori u ljeto,pa LEDO ostvari dobit kao i u ljetnim
mjesecima dizelaš bi mogao djelomično u pravu.
Poučite me !Gdje je geška.
Pričajte brojevima!




@ lopina.
Drzi se Tankerske, tamo si lijepo zaradio..
[bye]

e a žiku koje lopina podatke koristi..to on ima neki svoj RDG i bilancu doma [lol] [lol] a i ova matematika je neki viši stupanj [lol]
[/quote]
Podaci su izvćeni iz službenog izvještaja od 30.09.2009.
Zadnji IV kvartal iz službenog izvještaja god.izvješće 2008.
I utvrdio da dizelaš iznosi pokazatelj P/E preko četiri puta veći od stvarnog.
A pametna ekipa šuti.Bolje da je četiri puta više nego četiri puta manje.
Godišnje izvješće vjerovatno će potvrditi da je moj izračun točan.
Jedino ako globalno zatopljenje bude i ovu zimu pretrvori u ljeto,pa LEDO ostvari dobit kao i u ljetnim
mjesecima dizelaš bi mogao djelomično u pravu.
Poučite me !Gdje je geška.
Pričajte brojevima!
[/quote]
od kud ti 60 mil dobiti


Ne ulazim u vaše rasprave i prepucavanja (neki ih nazivaju i vrijeđanjima) o Todoriću, Agrokoru, financijskim izvješćima, ko je šta govorio i pisao, rasprave o kvaliteti Ledovih proizvoda, potencijalnim preuzimanjima, prihodima, dobiti…i svega što je ovdje o firmi napisano zadnjih par mjeseci,
ali moram zaključiti da je LEDO-R-A deluxe dionica zbog onoga kako se ponaša na burzi!
(P.S. nemam LEDO)

Kolega Miško. Pustio sam nekoliko dana i nisam se javljao na forumu jer mi se isto nije dalo ići u prepucavanja oko dionica općenito. Vi ste iznijeli da je to delukse dionica, a drugi su par dana prije histerično vikali da je malo tri buka. A kako smo vidjeli u to su vrjeme prodavali. I zato sam napisao ovaj post koji je izazvao polemike.


ne znam zašto potvrđujete ono šta sam i sam napisao pa me još napadate zbog toga:

" tako je bilo sve dok nije propao Migros, dotad su sve dionice krenule u svoje dubine, Ledo zadnji."

Ista je situacija i sada, tržište krenulo u dubine, a Ledo još nije. Znači slažemo se da nas situacija podsjeća na tadašnju.

hvala i lijep pozdrav

Srećom sam napravio isto šta i prije dvije godine. Prodao sam jer čim se počne bjesomučno hvaliti dionica i pisati bedastoče treba prodati. Tako je bilo sa Ledom prije, Janafom jučer, Atlantskom i Dalekovodom jučer. A sada vidimo što je posrijedi. Napiso sam to i na tim temama.

Da nebi bilo zabune, ja vjerujem u Ledo i imam svoj target ali su me agresivna uvjeravanja uvjerila da je ipak dobro prodati. I dalje mislim da prehranbeni sektor ima jedini svjetlu perspektivu.

alo lopina, ***obrisano*** ajmo pričat brojkama od kud tebi 60 mil. kn dobiti? od kud 28mil na kojima ti temeljiš svoj izračun?


alo lopina, ***obrisano*** ajmo pričat brojkama od kud tebi 60 mil. kn dobiti? od kud 28mil na kojima ti temeljiš svoj izračun?

Izgleda da sam se najeo bunike.Uzeo sam krive podatke.
Ali i ovi koji sastavljaju izvješća isto manipuliraju sa izvješćima.
Prvi kvartal nije bio negativan,jer je tada uplaćen porez na dobit.
Drugi kvartal je ostvario manju dobit od navedene.
Treći kvartal ,ako je točan, znaći izvrsno poslovanje.
Akli ako su prva dva kriva zašto bi bio točan ovaj zadnji.
Međutim,kako je prvi kvartal bio pozitivan,a ne negativan očito je da je LEDO sa novim programima
uspio pozitivno poslovati i u tim nesezonskim zimskim mjesecima,pa zaista nema razloga da i četvrti
kvartal ne posluje pozitivno.
Naravno da nakon bolje analize utvrđujem da sam pošao od krivih financijskih izvještaja.
Ali i dizelaš se razbacuje brojevima,jer bi uzimajući rezultate četvrtog kvartala prošle godine to
trebao uzeti u obzir kao potencijalni rezultat koji će se ponoviti pa bi taj p/E trebao biti
uz cijenu od 7.300 znaćajno manji od navedenih 12,7.
Molio bi ,sve one koji su radi ovog mog izračuna posumnjali u svoju investiciju,da mi oproste.
Nikada ne pišem da napakostim.

Dobit Leda – neto cca 126 mil. kn duplo više nego Lopina piše ….[thumbsup]

JBG Lopina počeo si i ti pisat da su dobre firme i dobra Fi samo onih firmi
čije dionice ti posjeduješ… Ovi drugi su škart – normalno …
Ali opet nije jasno kako 126 miliona KN dobiti u godini recesije može biti malo?

Postao si kao dosta drugih kolega na forumu što drukaju kad kupe i drukjaju a kad poraste cijena prodaju i onda drvlje i kamenje po dionici ….
Znači kad drukaju UP – već su kupili , ali kad druk DOWN – na bidu su ziher.…..
[wink]

smanjuje se minus.......

Koliki je na kraju PE na 7.000 ako se uzmu rezultati od zadnja četri kvartala?

ko prati nek napiše promjene
Vlasnik/nositelj računa Stanje [%] Vrsta računa

1. AGROKOR D.D. 173.606 78,85 Osnovni račun
2. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 10.318 4,69 Skrb. račun
3. INVESTCO D.O.O. 4.651 2,11 Osnovni račun
4. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./PBZ CROATIA OSIGURANJE – OBVEZNI MIROVINSKI FOND 2.595 1,18 Skrb. račun
5. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 1.481 0,67 Skrb. račun
6. PBZ D.D. 1.327 0,60 Skrb. račun
7. BAHOVEC SREČKO 1.162 0,53 Osnovni račun
8. HRVATSKA POŠTANSKA BANKA D.D. 848 0,39 Skrb. račun
9. PBZ D.D. 713 0,32 Skrb. račun
10. ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D. 463 0,21 Skrb. račun
Ukupno: 89,55


Dobit Leda – neto cca 126 mil. kn duplo više nego Lopina piše ….[thumbsup]

JBG Lopina počeo si i ti pisat da su dobre firme i dobra Fi samo onih firmi
čije dionice ti posjeduješ… Ovi drugi su škart – normalno …
Ali opet nije jasno kako 126 miliona KN dobiti u godini recesije može biti malo?

Postao si kao dosta drugih kolega na forumu što drukaju kad kupe i drukjaju a kad poraste cijena prodaju i onda drvlje i kamenje po dionici ….
Znači kad drukaju UP – već su kupili , ali kad druk DOWN – na bidu su ziher.…..
[wink]

Danas očekujem gužvu na kupnji zicera Ledo.

OD 30.10.
1. AGROKOR D.D. 173.606 78,85 Osnovni račun
2. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 10.318 4,69 Skrb. račun +28
3. INVESTCO D.O.O. 4.651 2,11 Osnovni račun
4. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./PBZ CROATIA OSIGURANJE – OBVEZNI MIROVINSKI FOND 2.595 1,18 Skrb. račun +71
5. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 1.481 0,67 Skrb. račun
6. PBZ D.D. 1.327 0,60 Skrb. račun
7. BAHOVEC SREČKO 1.162 0,53 Osnovni račun
8. HRVATSKA POŠTANSKA BANKA D.D. 848 0,39 Skrb. račun -5
9. PBZ D.D. 713 0,32 Skrb. račun -73
10. ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D. 463 0,21 Skrb. račun
Ukupno: 89,55

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

Kupuje mirovinac i ZB Global ili ZB Aktiv a prodaje investitor i malo HPB.
Dakle kupuju mirovinci i najveci kreditor a prodaju mali…

Pametnom dosta

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep


Kupuje mirovinac i ZB Global ili ZB Aktiv a prodaje investitor i malo HPB.
Dakle kupuju mirovinci i najveci kreditor a prodaju mali…

Pametnom dosta


[thumbsup] Građevinci i brodari su se ispuhali sad je na redu Ledo i Zvijezda koja je već sad debelo podcjenjena no ona će ponovno stići Ledo kad veliki to odluče. Čisti zicer su ove obadvije dionice i poželjno ih je imati u portfelju. [thumbsup] [smiley] [wink]

DELUX,Brankica,Croman.Rekvijem,Lyux,vatreni,valentine,vodavoda,fajrunt,kanabis,lanicaCroman,=ista osoba

New Report

Close