LEDO (Ledo d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LEDO (Ledo d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Kolega Governer nemojte vraga zazivati. Tako se pričalo i prije:

15.01.08. | 14:16

MiG29 | privatna poruka | dodaj u listu prijatelja | profil
korisnik od: 22.01.2007.

ocjena poruke

zajednica

moderatori
cini se da ce zavristi kako smo i pretpostavljali..

ledo-dionica za korekcije

a kako ce to Von Braunu pomoci??

Tada je cijena bila oko 18 tisuća pa znamo kako je završilo. Inače cjenim vaš doprinos jer zna se da je prehrambeni sektor in! ZAto i posjedujem ledo i ne prodajem ga baš poput i vas.

kolega Karoje, Vidra, Volksbank, etc,etc..

ko je 15.01. kupio ledo 3 dana kasnije ga je mogao prodati za 5% zarade
Ledo svoj vrh nije dozivio u euforiji 10.mj sa ostalim dionicama, nego u 1.mj 2008, bas nakon korekcije pred izbore.i tako je bilo sve dok nije propao Migros, dotad su sve dionice krenule u svoje dubine, Ledo zadnji.

drzite se Hdela na 2000kn i branite THNK na 10 000..sad ce odbijanac.
ulazite u znanje, ulazite u Ledo [kiss]

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM

Kolega Mig ja neznam o čemu vi pričate i koga prozivate. Ja samo znam da ste vrištali kako je Ledo na 20 tisuća potcjenjen. Ja Ledo dugo pratim, kupio sam ga prvi put na 10 tisuća i prodao na 18 jer je svakom bilo jasno da je tada precjenjen.

Imam dionice Leda i molim vas da me ne mješate u nekakve privatne obračune o kojima neznam ništa.
ne znam zašto potvrđujete ono šta sam i sam napisao pa me još napadate zbog toga:

" tako je bilo sve dok nije propao Migros, dotad su sve dionice krenule u svoje dubine, Ledo zadnji."

Ista je situacija i sada, tržište krenulo u dubine, a Ledo još nije. Znači slažemo se da nas situacija podsjeća na tadašnju.

hvala i lijep pozdrav

evo jedan zanimljiv post na dan pocetka relija stoljeca [lol] [lol]
09.03.2009


Odlično napisano, samo šteta što ste to shvatili godinu dana prekasno. Zamislite da ste bili pametni kao što mislite da jeste pa da ste prodali na 5 somova?!
Inače jedini problem ove odlične analize je da ćemo prije nego odemo prema gore, potonuti još malo niže, do nekih 700-800 poena.

[lol]ko prstom u g..
ma otišlo je hiljadu poena, samo u drugom smjeru [lol]

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM


Kolega Mig ja neznam o čemu vi pričate i koga prozivate. Ja samo znam da ste vrištali kako je Ledo na 20 tisuća potcjenjen. Ja Ledo dugo pratim, kupio sam ga prvi put na 10 tisuća i prodao na 18 jer je svakom bilo jasno da je tada precjenjen.

kolega, zasto lažete???
sto vam to treba???
kad ste vec kopali i trazili dikreditirajuce postove za kolegu poglavicu i mene, onda ste mogli naci i ovo:

13.11.07. | 13:10


…osobno smatram da je LEDO skup na ovoj cijeni…

05.01.08. | 22:43

ja osobno ne znam bih li kupovao Ledo na 20 000kn..mozda je previse, ali ja sam na njemu u plusu vise od 100% u roku od 3mj, pa tu vec psihologija igra ulogu

ugodan vikend [yawn]

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM


Ista je situacija i sada, tržište krenulo u dubine, a Ledo još nije. Znači slažemo se da nas situacija podsjeća na tadašnju.

hvala i lijep pozdrav

nek svako odlucuje za sebe sta ce raditi, ja sam svoje odlucio.sto je to, nek’ ostane tajna.
nazalost nemam licencu investicijskog savjetnika pa vam ne mogu dati i naplatiti svoje savjete [bye]

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM

Kolega Mig, ja ne lažem. Evo što reći na ovo:

POZDRAV LEDOLJUPCIMA!
07.01.08. | 14:50 MiG29 | privatna poruka | Korisnik je na vašoj listi prijatelja | profil
korisnik od: 22.01.2007.

ocjena poruke

zajednica –
moderatori
bluemanNecu nista pisati. No nisam vidio takodjer niti jedan argumenat (matematika, koliki rast, kolike marze) da ovo vrijedi 40K. Isto tako ne kazem da niti ne vrijedi.

tako je, ti ovdje dobro govoris i pametno pises.
ja isto kazem da ne znam koliko vrijedi, jer nisam vidio konsolidirano i imam jos dosta nepoznanica, ali znam da vrijedi vise odavde, kad pokazu sve sta skrivaju, onda cemo moci i izracunati konkretno.
a dotad imamo clanak direktora uprave koji kaze da su im prihodi 200mil E za 2006.
2007. ce matica imati oko 140mil

eto pa sad malo racunajte, interpolirajte i projicirajte.
ako ne znate ulozite u znanje.

eto,a ne laprdat!ne vrijedi, precijenjeno ovo ili ono..
imam izracun za maticu i dokle bi otprilike samo Ledo zagreb vrijedio, ali nije toliko vazno za cijelu pricu.

ja sam jasno rekao da ga vjerojatno ne bih kupio za 20 000, ali cu ga drzati i kad cijena bude 45 000, pa makar samo 10kom.
eto, a sad dajem rijec ovim koji znaju da je precijenjeno.

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE SMO BLIŽE BULL-MARKETU!!!

Gledajte, nije mi bila namjera ulaziti u svađe. Samo sam reagirao na neumjesna drukanja na ovoj temi. A tako se pričalo i onda tako se priča i sada. I kune se da se Ledo ne prodaje, a onda se nestane s teme i više ne napiše niti posta. Gdje je nestao Guverner? ***obrisano***

I jel još držite Ledo?


Kakve veze ima što je to ???
Činjenica je da Ledu da ponovi prošle rezultate treba 500 mil. kn. više kapitala. I točka.
Ja ovdje govorim o padu core businessa…Mogu oni ulagat u fondove…A to dioničari ne vole…
Core business pada, a to se vidi i po zbroju zaliha + rashoda….Zalihe su pale, rashodi su isto manji (ok tu možemo gledat na racionalizaciju)…Što samo znači da je Ledo manje radio ove godine….
Potraživanja su se uvelike uvećala…što opet znači da naplata ne ide….

Ovo šti ti pišeš bi trebalo kao biti dobro za dionicu ??? Ne plaćaju dobavljačima pa ulažu u fondove ???? To je samo čin prevare…

I još nešto kratkotrajna imovina po definiciji spada u obrtni kapital:
Neto radni kapital ili obrtni kapital:
Neto radni kapital ili obrtni kapital = kratkotrajna imovina – kratkoročne obveze

http://www.mojinvest.com/wiki/index.php?title=Pokazatelji_likvidnosti

Kolega Flyer, razočarali ste me. U početku sam mislio da nemate znanje, međutim ulaskom u JNAF po 2000 predmnijevao sam da ipak imate znanje. I sada opet neznanje. Ne razumijem što je tu loše da jedna Deluxe firma ne plati svoje dobavljače nego tu lovu umjesto da plati njima, utrpa u novčani fond i uzme deset milja? Pa to se samo poželjeti može. Dioničar takve firme želim biti, kaj ne? Ledo je u godini krize i recesije ostvario jednaku dobit kao i u godini najveće konjukture i rekorda i to sa najavom još boljeg četvrtog kvartala i ukupno boljeg rezultata. Umjesto da se lupate po glavi što niste prodali ili barem pokratili lokalno naduvani JNAF po 3600, vi se ovdje iskaljujete i umanjujete rezultat jedine Deluxe firme na ZSE. I objasnio sam vam već… Ledo ima malu i laganu imovinu i zato cijena njegove dionice ne pada nego se zaljepi za strop. A JNAF kad dođe do lokalnog maksimuma stropošta se prema dolje jer sila teža vuče tu veliku i tešku imovinu prema tlu. Kolega pa to su osnove. A sada samo nešto za vas. Pratim Ledo jako dugo i ovako nešto nisam vidio još od daleke 2007:

28.10.2009 T: 23.10.09 Pros. cijena: 7.005,30
RB Dioničar Broj %
1. AGROKOR D.D. 173.606 78,85%
2. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 10.255 4,66%
3. INVESTCO D.O.O. 4.651 2,11%
4. PBZ Croatia osiguranje OMF 2.503 1,14%
5. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 1.435 0,65%
6. PBZ D.D. 1.327 0,60%
7. BAHOVEC SREČKO 1.162 0,53%
8. HRVATSKA POŠTANSKA BANKA D.D. 856 0,39%
9. PBZ D.D. 803 0,36%
10. ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D. 463 0,21%
UKUPNO 197.061 89,50%

30.10.2009 > T: 27.10.09 Pros. cijena: 6.822,51
RB Dioničar Broj %
1. AGROKOR D.D. 173.606 78,85%
2. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 10.290 4,67% +35
3. INVESTCO D.O.O. 4.651 2,11%
4. PBZ Croatia osiguranje OMF 2.524 1,15% +21
5. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 1.481 0,67% +46
6. PBZ D.D. 1.327 0,60%
7. BAHOVEC SREČKO 1.162 0,53%
8. HRVATSKA POŠTANSKA BANKA D.D. 853 0,39%
9. PBZ D.D. 786 0,36%
10. ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D. 463 0,21%
UKUPNO 197.143 89,54%

ukratko… pohlepa kod najvećih. Forumašima je Ledo skup, a gospodarima LEDA je očito jako povoljan. Kako i ne bi kad je sve ispod 3 booka sramota za jednu takvu firmu, a sad smo na cca 2,3.

imajte i štujte znanje [thumbsup]

I'LL BE BACK


Kolega Mig ja neznam o čemu vi pričate i koga prozivate. Ja samo znam da ste vrištali kako je Ledo na 20 tisuća potcjenjen.

Kolega Mig, ja ne lažem.

i? di je taj link ili citat di ja "vristim" da je potcijenjen na 20 000? [huh]

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM


Ne razumijem što je tu loše da jedna Deluxe firma ne plati svoje dobavljače nego tu lovu umjesto da plati njima, utrpa u novčani fond i uzme deset milja? Pa to se samo poželjeti može.

Da, to se samo poželjeti može, a šta se na ovaj način dodatno produbljuje nelikvidnosti u sustavu uopće nije važno? Ili si samo mislija nešto drugo?[rolleyes]
Da nebi bilo nesporazuma, posjedujem LEDO, al ne toliko zbog fundamenata već čisto špekulativno.

@governor

E, da malo bolje gledaš/razumješ te izvještaje shvatio bi da tu nema ništa od novčanog niti bilo kojeg drugog fonda….Al, evo ako trebam crtat…

Kratkotročne obveze u pasivi su porasle….
Pitanje, gdje je taj iznos u aktivi ???
Jasno je da je u kratkotrajnoj imovini….
I to upravo u onom polju za koje ti misliš da su tu ulaganja u fondove….Kratkotrajna financijska imovina….A što je tu ???
E, pa tu su razno razne zadužnice….

E sad ako opet ne vidiš da je to tako kreni metodom eliminacije pa ćeš shvatit….
Nažalost, istina je takva kakva je….



@governor

E, da malo bolje gledaš/razumješ te izvještaje shvatio bi da tu nema ništa od novčanog niti bilo kojeg drugog fonda….Al, evo ako trebam crtat…

Kratkotročne obveze u pasivi su porasle….
Pitanje, gdje je taj iznos u aktivi ???
Jasno je da je u kratkotrajnoj imovini….
I to upravo u onom polju za koje ti misliš da su tu ulaganja u fondove….Kratkotrajna financijska imovina….A što je tu ???
E, pa tu su razno razne zadužnice….

E sad ako opet ne vidiš da je to tako kreni metodom eliminacije pa ćeš shvatit….
Nažalost, istina je takva kakva je….


istina je takva da ti nemaš ovu zlatnu koku pa sad pokušavaš na sve načine doć do par komada….na 10k bu ti se 7k činilo jako jeftino..al dobro svako ima svoje..meni je ful drago da postoje likovi koji rade za javno dobro pa nam svima pokušavaju otvorit oči..i to od 4000 kn….hvala vam do neba [lol] [lol]

Jedna mala analiza pošto vidim da neki ovdje pričaju svakakve priče o tome kako Ledo vrijedi tri booka.A kad se počnu razbacivati sa brojkama onda vam je to najsigurniji znak da slijedi pad na fer vrijednost.Ledo naravno ne vrijedi 3 booka a po meni ne vrijedi više od 1 i pol. I to je jasno.Ajmo vidjeti zašto.
Zato što je ovo postala neperspektivna dionica, ne samo zato što ju je AZ fond prodao nego zato što je očigledno da je Ledo kao kompanija na svom vrhuncu.Odavdje kola kreću nizbrdo.
Pad prihoda je više nego očigledan pokazatelj da je ova firma gotova sa rastom jer dobit svaka šuša može naštimati ali prihodi su stavka koja uvijek govori istinu.A ovdje je istina poražavajuća.
Prihodi su pali 5% što je loš rezultat za firmu koja se želi zvati growth kompanijom i za koju bi kolege htjeli da se trži na 3 booka.Nebu išlo.
Ono što je najporazniji pokazatelj je pad prihoda u inozemstvu od 12%.
Znate što to znači? To znači da plan rasta kompanije pada u vodu jer jedino mjesto gdje oni mogu rasti je u inozemstvu.A ako ne mogu rasti onda to znači da im prihodi samo mogu padati ili u najboljem slučaju stagnirati.Druga stavka je pad zaliha za 50% što nije dobro kako bi se pomislilo na prvi pogled nego je loše jer su i prihodi pali.Znači da se Uprava priprema da će potražnja biti puno manja.
Treće, kad dobit raste a prihodi padaju to je alarm za uzbunu jer je ta divergencija obično rezultat prevelikog rezanja troškova što na kratki rok može pozitivno utjecati na profitabilnost ali dugoročno može negativno djelovati na prihode.Kratkotrajna imovina je povećana za 80% a kratkoročne obveze su povećana za 133%.Problemi sa likvidnošću su očigledni.Sve u svemu firma koja je prošle godine doživjela svoj vrhunac i kojoj je odsad put samo prema dolje.Vi odlučite da li je vrijedno platiti više od jednog i pol booka tj. 4500 kuna za firmu koja je svoj ciklus rasta odradila.
Svemu dođe kraj pa tako i Ledu.Bitno je samo na vrijeme prepoznati kompanije čije vrijeme tek dolazi i one čije je prošlo.

AZ FONDOM DO BLAGOSTANJA

New Report

Close