LEDO (Ledo d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LEDO (Ledo d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Kolega Lemming nemojte siriti dezinformacije o vasoj prodaji Leda na 20500kn jer tu je prodavao mirovinac a cijena nije ni dosla do 20500 vec do 20499 a tu sam bio osobno ja prisutan na prodaji sa svojim dionicama tako da vi niste nikako mogli prodati na ovim razinama eventualno na nesto nizim to bi dozvolio kao mogucnost. [kiss]

Ispričavam se kolega, išao sam provjeriti transakcije iz 2007. i imate pravo: nisam prodao po 20500, već po 20393 kn. Ipak je to bilo davno pa sam zaboravio točnu cijenu. Moje najdublje isprike za ovakvu nepreciznost.

@ Dizelas

Naravno da sam imao i do nedavno ovu divnu dionicu (iako o firmi ne mislim da je tako divna) i zericu prerano prodao, ali opet se lijepo zaradilo.

Ledo je u 2009 zaposlio novih 150 ljudi

P/e na cijeni od 7300 = 12,7

Brutala

FEDYA = ENTENTINIS= LIZAČ, PARDON BRISAČ PODOVA AZ-A I DINKECOVIH NAOČALA.


Kolega Lemming nemojte siriti dezinformacije o vasoj prodaji Leda na 21500kn jer tu je prodavao mirovinac a cijena nije ni dosla do 21500 vec do 21499 a tu sam bio osobno ja prisutan na prodaji sa svojim dionicama tako da vi niste nikako mogli prodati na ovim razinama eventualno na nesto nizim to bi dozvolio kao mogucnost. [kiss]

Kolega Geronimo nije valjda da ste vi bili drhtava ručica šta je onomad prodavala?

15.01.08. | 11:34

GERONIMO | privatna poruka | dodaj u listu prijatelja | profil
korisnik od: 20.04.2007.

ocjena poruke

zajednica

moderatori
vIDIM DA SE I KOD NAS NAKUPILO SLABIH RUČICA

Da je LEDO najbolja dionica na burzi dokazuje i trgovinski dan u petak kad su gotovo sve perjanice se stropoštale i skorigirale, a Ledo je ostao suvereno na vrhu. Pa kako i ne bi kad je to ipak jedna DELUXE dionica sa stilom. Jedna takva firma na manje od tri booka. ma sramota.

I'LL BE BACK

Pokazatelji profitabilnosti
ROE 18,64%
ROA 8,65%
EBIT marža 14,29%
EBITDA marža 17,31%
NPM 12,98%

evo zakaj ledo vrijedi 3 booka ( minimalno)

FEDYA = ENTENTINIS= LIZAČ, PARDON BRISAČ PODOVA AZ-A I DINKECOVIH NAOČALA.

Kolega Governer nemojte vraga zazivati. Tako se pričalo i prije:

15.01.08. | 14:16

MiG29 | privatna poruka | dodaj u listu prijatelja | profil
korisnik od: 22.01.2007.

ocjena poruke

zajednica

moderatori
cini se da ce zavristi kako smo i pretpostavljali..

ledo-dionica za korekcije

a kako ce to Von Braunu pomoci??

Tada je cijena bila oko 18 tisuća pa znamo kako je završilo. Inače cjenim vaš doprinos jer zna se da je prehrambeni sektor in! ZAto i posjedujem ledo i ne prodajem ga baš poput i vas.


Eto, kažu ljudi samo -9%…pad prihoda….
Al’ za to je trebalo 500. mil. više kapitala(vidi razlike u pasivi sad i lani)….Usporedi 500 mil. s njihovim kapitalom pa vidi kolko je to…

Ledo je dobit ponovio isključivo zbog racionalizacije rashoda, a pisao sam da to ima crtu ispod koje neće ići…

kolega Flyer. Tih "500 milja više kapitala" je kratkoročni dug prema dobavljačima prebačen na poziciju kratkoročne financijske imovine. Drugim riječima to nije radni/obrtni kapital. Ono što je Ledo napravio je to da nije platio dovljačima puno više nego što nije naplatio od Konzuma, a taj dio koji nije platio je vjerojatno stavio u kartkoročni vrijednosni instrument poput cash fonda. Stavite vi 500 milja kuna na 6 mjeseci i eto vam preko 10 milja kamata. Iz pozicije dobavljača-jako loše. Iz pozicoje dioničara- može li bolje? [smiley]

Ledo pored toga što radi za gazdu, radi i za dioničara što je vidljivo iz dobiti bez obzira na pad rihoda u godini recesije. To je prava firma [thumbsup]

I'LL BE BACK



Eto, kažu ljudi samo -9%…pad prihoda….
Al’ za to je trebalo 500. mil. više kapitala(vidi razlike u pasivi sad i lani)….Usporedi 500 mil. s njihovim kapitalom pa vidi kolko je to…

Ledo je dobit ponovio isključivo zbog racionalizacije rashoda, a pisao sam da to ima crtu ispod koje neće ići…

kolega Flyer. Tih "500 milja više kapitala" je kratkoročni dug prema dobavljačima prebačen na poziciju kratkoročne financijske imovine. Drugim riječima to nije radni/obrtni kapital. Ono što je Ledo napravio je to da nije platio dovljačima puno više nego što nije naplatio od Konzuma, a taj dio koji nije platio je vjerojatno stavio u kartkoročni vrijednosni instrument poput cash fonda. Stavite vi 500 milja kuna na 6 mjeseci i eto vam preko 10 milja kamata. Iz pozicije dobavljača-jako loše. Iz pozicoje dioničara- može li bolje? [smiley]

Ledo pored toga što radi za gazdu, radi i za dioničara što je vidljivo iz dobiti bez obzira na pad rihoda u godini recesije. To je prava firma [thumbsup]
[/quote]

Ovo nisam shvatio ni uz najbolju volju, a jako me zanima, zašto je dug, kakav, zašto se te stavke stalno mijenjaju i slično. Molim iskusne kolege pojašnjenje. Ja doduše imam neku knjigu iz računovodstva i učim za ispit, ali qrca ne kužim.

Zagrebačka burza: Ledo i Janaf uvjerljivi pobjednici listopada

Najveći listopadski dobitnici su izdanja iz sastava Agrokora. Među njima najdalje je otišao Ledo (ZSE:LEDO-R-A) koji je tržišnu kapitalizaciju katapultirao fantastičnih 34,6 posto, na 7.360 kuna, najvišu razinu u16 mjeseci. Primjetan je i znatan rast likvidnosti na ovom izdanju, ostvareno je ukupno 21 milijun kuna čime su se svrstale među deset najtrgovanijih izdanja u listopadu. Spekulacije o mgućoj prodaji dijela udjela podigle su i Tisak (ZSE:TISK-R-A) 20,1 posto, na 336 kuna, a cijena je tijekom mjeseca išla i preko 350 kuna. Bez obzira na pad dobiti od 44 posto, dionice Konzuma (ZSE:KNZM-R-A) ojačale su 10,1 posto, na 163 kune dok je pravo otkriće bilo Belje (ZSE:BLJE-R-A) koje je povećalo tržišnu kapitalizaciju 18,3 posto, na okruglih 100 kuna.

Uz Ledo najveći je dobitnik listopada bio Janaf (ZSE:JNAF-R-A) što može zahvaliti novim poslovima za brodsku Rafineriju te sjajnim devetomjesečnim rezultatima koji su pokazali rast dobiti od čak dva i pol puta. Rezultat je svega katapult dionica od čak 32,5 posto, na 3.312,33 kuna, a cijena je krajem mjeseca išla i iznad 3.600 kuna.

Izvor:SEEbiz



Eto, kažu ljudi samo -9%…pad prihoda….
Al’ za to je trebalo 500. mil. više kapitala(vidi razlike u pasivi sad i lani)….Usporedi 500 mil. s njihovim kapitalom pa vidi kolko je to…

Ledo je dobit ponovio isključivo zbog racionalizacije rashoda, a pisao sam da to ima crtu ispod koje neće ići…

kolega Flyer. Tih "500 milja više kapitala" je kratkoročni dug prema dobavljačima prebačen na poziciju kratkoročne financijske imovine. Drugim riječima to nije radni/obrtni kapital. Ono što je Ledo napravio je to da nije platio dovljačima puno više nego što nije naplatio od Konzuma, a taj dio koji nije platio je vjerojatno stavio u kartkoročni vrijednosni instrument poput cash fonda. Stavite vi 500 milja kuna na 6 mjeseci i eto vam preko 10 milja kamata. Iz pozicije dobavljača-jako loše. Iz pozicoje dioničara- može li bolje? [smiley]

Ledo pored toga što radi za gazdu, radi i za dioničara što je vidljivo iz dobiti bez obzira na pad rihoda u godini recesije. To je prava firma [thumbsup]
[/quote]

Kakve veze ima što je to ???
Činjenica je da Ledu da ponovi prošle rezultate treba 500 mil. kn. više kapitala. I točka.
Ja ovdje govorim o padu core businessa…Mogu oni ulagat u fondove…A to dioničari ne vole…
Core business pada, a to se vidi i po zbroju zaliha + rashoda….Zalihe su pale, rashodi su isto manji (ok tu možemo gledat na racionalizaciju)…Što samo znači da je Ledo manje radio ove godine….
Potraživanja su se uvelike uvećala…što opet znači da naplata ne ide….

Ovo šti ti pišeš bi trebalo kao biti dobro za dionicu ??? Ne plaćaju dobavljačima pa ulažu u fondove ???? To je samo čin prevare…

I još nešto kratkotrajna imovina po definiciji spada u obrtni kapital:
Neto radni kapital ili obrtni kapital:
Neto radni kapital ili obrtni kapital = kratkotrajna imovina – kratkoročne obveze

http://www.mojinvest.com/wiki/index.php?title=Pokazatelji_likvidnosti


Pokazatelji profitabilnosti
ROE 18,64%
ROA 8,65%
EBIT marža 14,29%
EBITDA marža 17,31%
NPM 12,98%

evo zakaj ledo vrijedi 3 booka ( minimalno)


To mogu biti trenutni podaci, al sa 1 ili 2 loša izvješća se pogoršaju drastično, al onaj P/B od 3 je po meni precijenjeno! Ima daleko boljih prilika i LEDO nema prostora u bližoj budućnosti rasti puno.
Dapače pitam se je li netko spreman platiti 10k za 1 dionicu LEDA npr. za 3 mjeseca?
NE VJERUJEM! Bar ne, dok se ostale dionice (poneke trže na 0,3 booka) ne oporave značajnije.
Ista stvar kao i VIRO, odradio i stagnira te čeka ostale.

Okanite se analize i ne pisite ono sto neznate.
Sta vam vrijedi book 0,6 na nekoj firmi ako su potrezivanja recimo od Pevec-a??
Jel i tad podcijenjena.

Pola firmi da ide realno iskazivati naplativost bi otislo kvragu. A polako ce i krenuti, jesen je tek pocela..

Ledo je OK i zato je tu gdje je i zato ce ici jos gore.

A vi kupujte gradjevinare na 0,6 BV koji smanjuju promet i imaju kreditnu zaduzenost do bola a potrazivanja, ma ja, to je kao cash,.. e pa nije..

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

New Report

Close