LEDO (Ledo d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LEDO (Ledo d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

todex strikes again, sve je isto kao i prije 2 godine, ali sada se pruža prilika i ostalima da okuse zaradu. očekujem idućih mjesec-dva da će se ledo malo odmarati jer fino je narastao, a njegov blizanac TISAK će biti napumpan na preko 600 kuna. onda će se on odmarati pa će ledo preko 10000 kuna, a onda opet odmor pa ulazi tisak do 800 kuna, a potom ledo na 15000 kuna, a tisak na 1000 kuna, a nakon ovih razina krećemo u osvajanje novih ATH-ova. chart ne laže, a isto tako znamo da todorić treba nove kredite i da se boji preuzimanja pa će nabiti cijene svemu, a posebice banci cash-a po imenu tisak i najjačem prehrambenom divu ledu jer te dvije su mu najmilije. nakon toga, baca se na dizanje jamnice i zvijezde, dok će belje biti zadnje, ali ne manje vrijedno. voz je krenuo, a vi? šta ćete vi?

...povijest se ponavlja...

Eto, kažu ljudi samo -9%…pad prihoda….
Al’ za to je trebalo 500. mil. više kapitala(vidi razlike u pasivi sad i lani)….Usporedi 500 mil. s njihovim kapitalom pa vidi kolko je to…

Ledo je dobit ponovio isključivo zbog racionalizacije rashoda, a pisao sam da to ima crtu ispod koje neće ići…


A sad da malo i prokomentiramo ono što je Ledo izbacio…Rekao sam da je Ledo na svom vrhuncu, a dečki iz grupe su mi rekli da nemam viziju…
No, krenimo s onim što je Ledo pokazao…
Ukupnim pogledom na izvješće da se zaključit da je Ledo jedan od taoca Agrokora….Ledo je prošle godine napravio isti rezltat s manje kapitala…Ove godine je Ledo povećao obveze i to ne za malo, zbog neplaćanja….Kako se većina Ledovih proizvoda plasira kroz K

Ne kontam niš, zakaj je zbog neplaćanja povečal obveze, kaj nikome ne plaća pa se moral dodatno zaduživat da može još više neplaćat……….. [undecid]

jedino što me čvrsto veže uz tk je ova špagica od vodokotlića


Ledo je dobit ponovio isključivo zbog racionalizacije rashoda, a pisao sam da to ima crtu ispod koje neće ići…

ja samo znam da su za konzum kad je bio 2 000 svi "strucnjaci" pricali da nema kud i da je to to.
a on je otisao na 75 000 [shocked]

ne kazem da ti nisi u pravu (nemam znanja kao ti), ali kao sto kazu dizel i "arni" todoric je karta na koju treba igrati jer je frajer znalac i pobjednik i od njega su moguce najljepse moguce vijesti kakve kod drugih nisu moguce. e sad mozes se ukrcat ili ici protiv i vjecno vikati da je precjenjeno i bit praznog dzepa.


A sad da malo i prokomentiramo ono što je Ledo izbacio…Rekao sam da je Ledo na svom vrhuncu, a dečki iz grupe su mi rekli da nemam viziju…

O kakvoj je grupi rijec?

Mi ne dosla ovdje traziti prijatelj. Mi dosla neprijateljski preuzela neke vase firma

Istina prihodi su pali 9% al dobit je vrhunska u vrijeme krize …

Držite se Vi PTKM sa 150mil. kn gubitke a do kraja god. i 200 mil… i sličnih
npr. građevinara ( sad ću i sam protiv svojih INGR,DLKV) a pogotovo ovih koji od cestogradnje žive (HDEL,VDKT) a ceste se nebudu radile …ili brodara gdje se slijedeće 2 god. ne očekuje porast vozarine,živi se od prodaje starog željeza novi brodići dolaze na naplatu a dobit se topi ….
(imam i JDPL) …..
kad Vam je ovdje mala dobit …

Cijena dionice na ZSE ipak ne zavisi od dobrog FI , već od drugih faktora inače bi stanje bilo bitno drugačije jer LEDO će još dugo imat ogromnu dobit , a popraviće se stanje i u okružju BIH i MAĐ.
koje su usput rečeno u banani strogoj ..tako da ne čudi smanjenje prihoda …

Velika mana LEDA je to znam 100% ,,,,loš rad na terenu , ovih što vode prodaju i dostavljača …
Kad bi se to radilo kao kod Emila (ATGR) koji produženje ugovora radnicima uvjetuje otvaranjem novih prodajnih mjesta i stalnim povećenjem prihoda a i edukaciji zaposlenih …tu bi se došlo do povećanja prihoda….

Kolega Flayer niste u pravu – povećanjem ukupne potrošnje (ukidanjem harača , izlaskom iz recesije)
paralelno će se povećati i prihodi ovdje ..a s njima i dobit…..

smanjuje se minus.......

Eto malo o kapitalu i dobiti:
Ako društvo kao Ledo zadnjih 6 godina intenzivno ulaže u kapacitete i proširenje proizvodnje (uglavnom iz vlsatite dobiti) logično je da im kapital drastično raste, (porast ROE s 4 na 19%), a rast dobiti po dionici na 406,20kn lani s 315,33 (predlani), 200,62; 156,81 i 69,35 iz 2004.
Ove godine imati dobit istu kao lani mogu samo iznimno kvalitetne i dobre firme, a pad prihoda je logičan pa u krizi nećemo isto kupovati sladoled kao recimo lijekova od atlantika.

O P/B omjeru:
Recimo Unilever ima taj omjer preko 3, a zadnjih 5 godina nema rasta prodaje, nego samo dobiti rezanjem unutarnjih troškova. Iz tih podataka perspektiva rasta leda je znatno bolja nego Unilevera te je za očekivati da će investitori to nagradaiti višom očekivanom cjenom i P/B odnosom u korist Leda.

Ako imate društvo koje ima visoke konstantne zarade koje uz to večinu te zarade troši na povećanje kapaciteta budući da ima zdrave izglede za rast prodaje i širenje kvalitetnim sladoledima i smrznutom hranom (područje bivše YU, i regija) na tržište u kojem će i BDP narednih godina rasti po višim stopama nego u EU, tada imate dobitnu kombinaciju. Odnosno realna su visoka očekivanja od takve firme koje tržište naposlijetku i nagradi rastom cijene.
Ovdje je dobitna kombinacija visoka bruto marža, velika količina zadržanih zarada i kapitalni troškovi (koji su relativno niski u odnosu na rast prihoda i zarade).

Je ulozili su i u Frikom!!!!!Dajte nam napisite koliki je ROE??????Kako ide aladoled po Šumadiji i oko Cacka.
Jedva cekam. A u Regiji gube novac, i sad rade zestoke zahvate da srezu troskove.Nije dobro [lol]


Eto malo o kapitalu i dobiti:
Ako društvo kao Ledo zadnjih 6 godina intenzivno ulaže u kapacitete i proširenje proizvodnje (uglavnom iz vlsatite dobiti) logično je da im kapital drastično raste, (porast ROE s 4 na 19%), a rast dobiti po dionici na 406,20kn lani s 315,33 (predlani), 200,62; 156,81 i 69,35 iz 2004.
Ove godine imati dobit istu kao lani mogu samo iznimno kvalitetne i dobre firme, a pad prihoda je logičan pa u krizi nećemo isto kupovati sladoled kao recimo lijekova od atlantika.

O P/B omjeru:
Recimo Unilever ima taj omjer preko 3, a zadnjih 5 godina nema rasta prodaje, nego samo dobiti rezanjem unutarnjih troškova. Iz tih podataka perspektiva rasta leda je znatno bolja nego Unilevera te je za očekivati da će investitori to nagradaiti višom očekivanom cjenom i P/B odnosom u korist Leda.

Ako imate društvo koje ima visoke konstantne zarade koje uz to večinu te zarade troši na povećanje kapaciteta budući da ima zdrave izglede za rast prodaje i širenje kvalitetnim sladoledima i smrznutom hranom (područje bivše YU, i regija) na tržište u kojem će i BDP narednih godina rasti po višim stopama nego u EU, tada imate dobitnu kombinaciju. Odnosno realna su visoka očekivanja od takve firme koje tržište naposlijetku i nagradi rastom cijene.
Ovdje je dobitna kombinacija visoka bruto marža, velika količina zadržanih zarada i kapitalni troškovi (koji su relativno niski u odnosu na rast prihoda i zarade).

Čude se bukđije ko pura dreku, a nisu na vrijeme prepoznali ovaj biser, koji svake godine dodaje 15-20 % na kapital i rezerve

FEDYA = ENTENTINIS= LIZAČ, PARDON BRISAČ PODOVA AZ-A I DINKECOVIH NAOČALA.



Eto malo o kapitalu i dobiti:
Ako društvo kao Ledo zadnjih 6 godina intenzivno ulaže u kapacitete i proširenje proizvodnje (uglavnom iz vlsatite dobiti) logično je da im kapital drastično raste, (porast ROE s 4 na 19%), a rast dobiti po dionici na 406,20kn lani s 315,33 (predlani), 200,62; 156,81 i 69,35 iz 2004.
Ove godine imati dobit istu kao lani mogu samo iznimno kvalitetne i dobre firme, a pad prihoda je logičan pa u krizi nećemo isto kupovati sladoled kao recimo lijekova od atlantika.

O P/B omjeru:
Recimo Unilever ima taj omjer preko 3, a zadnjih 5 godina nema rasta prodaje, nego samo dobiti rezanjem unutarnjih troškova. Iz tih podataka perspektiva rasta leda je znatno bolja nego Unilevera te je za očekivati da će investitori to nagradaiti višom očekivanom cjenom i P/B odnosom u korist Leda.

Ako imate društvo koje ima visoke konstantne zarade koje uz to večinu te zarade troši na povećanje kapaciteta budući da ima zdrave izglede za rast prodaje i širenje kvalitetnim sladoledima i smrznutom hranom (područje bivše YU, i regija) na tržište u kojem će i BDP narednih godina rasti po višim stopama nego u EU, tada imate dobitnu kombinaciju. Odnosno realna su visoka očekivanja od takve firme koje tržište naposlijetku i nagradi rastom cijene.
Ovdje je dobitna kombinacija visoka bruto marža, velika količina zadržanih zarada i kapitalni troškovi (koji su relativno niski u odnosu na rast prihoda i zarade).

Čude se bukđije ko pura dreku, a nisu na vrijeme prepoznali ovaj biser, koji svake godine dodaje 15-20 % na kapital i rezerve

[/quote]

Kako nismo? Pa ja sam to davno prepoznao pa rasprodao dio na 20500 a dio zbrisao u zadnji tren na 18000. Meni dovoljno. Mi lemminzi smo vrlo skromna mala stvorenja.

Kolega Lemming nemojte siriti dezinformacije o vasoj prodaji Leda na 21500kn jer tu je prodavao mirovinac a cijena nije ni dosla do 21500 vec do 21499 a tu sam bio osobno ja prisutan na prodaji sa svojim dionicama tako da vi niste nikako mogli prodati na ovim razinama eventualno na nesto nizim to bi dozvolio kao mogucnost. [kiss]

SAM PROTIV SVIH


Odlicno kolega Lemming..

Nadam se da ste opet kupili ovaj biser, NAJBOLJU FIRMU I DIONICU koja nam je u nekoliko prošlih mjeseci donijela BRUTALNU zaradu

Bilo je brutalnijih prilika. Daleko brutalnijih. Ovdje sam izišao na 6400 meni dosta. Ušao na 3250.

New Report

Close