LEDO (Ledo d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LEDO (Ledo d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

[smiley]
Pa tko priča o početku beara? Ja nigdje koliko sam svjestan, nisam rekao da je bear tek počeo?
Osvrnuo sam se samo sada, pred mogući bear-rundown na činjenicu da je ledo još uvijek precijenjen.
Dakako, na 18k, ili 20k je bio mnogo precjenjeniji, ali tada je bear tek počinjao.. nije bio baš punih 100 posto izgledan itd …

Ne želim nikoga provocirati niti ništa, samo me zanimalo ima li tko kakvo objašnjenje što drži ledo na 9 000-10 000 kuna trenutno, te što bi ga trebalo podržavati ako krene po zlu vani i crobi.

[rolleyes]

Obey Ferengi Rules of Acquisition


[smiley]
Pa tko priča o početku beara? Ja nigdje koliko sam svjestan, nisam rekao da je bear tek počeo?
Osvrnuo sam se samo sada, pred mogući bear-rundown na činjenicu da je ledo još uvijek precijenjen.
Dakako, na 18k, ili 20k je bio mnogo precjenjeniji, ali tada je bear tek počinjao.. nije bio baš punih 100 posto izgledan itd …

Ne želim nikoga provocirati niti ništa, samo me zanimalo ima li tko kakvo objašnjenje što drži ledo na 9 000-10 000 kuna trenutno, te što bi ga trebalo podržavati ako krene po zlu vani i crobi.

[rolleyes]

ono čega se ja sjećam je da se već 2 puta cijena odbila kada je ZB Aktiv stavio puno naloga na kupnju na 9700, oba puta se odbila nazad preko 14000.

Ako krene po zlu vani i crobi?
Zar već nije?
Bezvezno pitanje, ako krene po zlu svuda, neće puno dionica ostati pošteđeno.

očito je da neko ne želi da se ledo pomakne s ovih razina…ovih 60 komada na prodaji po 9800 služi samo za to da se zadrži dolje jer u ovim uvjetima to sigurno nije način kako ih prodati


očito je da neko ne želi da se ledo pomakne s ovih razina…ovih 60 komada na prodaji po 9800 služi samo za to da se zadrži dolje jer u ovim uvjetima to sigurno nije način kako ih prodati

Mislim da griješiš. Vidi ostale uzdanice u ‘rvata, i kako od jutros imaju već po nekoliko milijuna prometa. Vidjet ćemo da li se i LEDO cijeni. Ako da, mislim da će ovaj nalog danas izgoriti dok se mi budemo mislili. Mislim da je i zato tu i postavljem, jer prodavatelj računa s današnjim rallyem, da će prodati LEDO po ovoj cijeni. Ipak je to samo 600 000 kuna, što nekom nije puno, ali nekom drugom ni malo. Mislim da će ukoliko se započne trend rasta indeksa vani a i kod nas, to biti mačji kašalj za naloge koji će se tržiti idući period.

Mudro je zborio stari Seneca: "Per ipiz dudatis eneus iri!"

To ferengi.

Precijenjen?
Zasto?
Koliko predvidjas godisnje capexa u nrednim godinama (3-4% salesa ili vise)?
Da li smatras da ce marze padati po smrznutoj hrani ili po sladoledima?
Da li si radio sa 2 diskontne stope na 2 business-a?
Jesi razdvojio 2 businessa.
Koliku senzitivnost na rast inputa imas na vrijednost?

Da li predvidjas jacu konkurenciju u Madjarskoj i u Bosni?
Da li si uzeo u obzir nove salesa pointe kao u Importanne-u?

Koliko si uzeo u obzir potrosnju smrznute hrane i sladoleda u EU i kod nas.
Da li cemo ih stici za koliko godina i kako ce to utjecati na sales Leda?

Nisi nista od ovoga gledao jer neznas i zato ne pricaj o precijenjost/podcijenjnosti.

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep


To ferengi.

Precijenjen?
Zasto?
Koliko predvidjas godisnje capexa u nrednim godinama (3-4% salesa ili vise)?
Da li smatras da ce marze padati po smrznutoj hrani ili po sladoledima?
Da li si radio sa 2 diskontne stope na 2 business-a?
Jesi razdvojio 2 businessa.
Koliku senzitivnost na rast inputa imas na vrijednost?

Da li predvidjas jacu konkurenciju u Madjarskoj i u Bosni?
Da li si uzeo u obzir nove salesa pointe kao u Importanne-u?

Koliko si uzeo u obzir potrosnju smrznute hrane i sladoleda u EU i kod nas.
Da li cemo ih stici za koliko godina i kako ce to utjecati na sales Leda?

Nisi nista od ovoga gledao jer neznas i zato ne pricaj o precijenjost/podcijenjnosti.

Evo samo malo o dva businessa (barem u RH)

– sladoled – msilim da tu nema više prostora za značajni rast, pa ja mislim da drže >90% tržišta uključujući i sladoled na kugle – ono što bude pokazalo GFI za 2008 bi trebalo biti vrhunac rasta. Tu su odigrali vrhunsku utakmicu i na tome im svaka čast.Mislim da je malo koje poduzeće u RH napravilo takav iskorak na tržištu. Gotovo je nemoguće naći sladoled koji nije Ledo (izuzetak su litreni sladoledi)

– smrznuta hrana – tu su se jako proširili, ali tu imaju i jaku konkurenciju u vidu jeftinog uvoza (kako se ne zovu samo oni frostovi), a i u svom segmentu imaju nekoliko konkurenata koje neće baš moći pregaziti. Prodaja smrznute hrane će rasti, ali ne baš kao u EU jer smo mi nezaposleniji pa više kuhamo, a i više kupujemo na placu nego smrznuto. U EU je smrznuto jeftinije nego svježe, a kod nas je obratno. U svakom slučaju, treba očekivati veće stope rasta u ovom segmentu.

Ovo je bilo onako odokativna metoda jer Ledo ne pratim previše tako da ne znam što je dio Leda, a što dio Agrokora (mislim na proizvodnju sladoleda i smrznute hrane).

P.S. Unaprijed se ispričavam zbog ovakvog tipa analize.


To ferengi.

Precijenjen?
Zasto?
Koliko predvidjas godisnje capexa u nrednim godinama (3-4% salesa ili vise)?
Da li smatras da ce marze padati po smrznutoj hrani ili po sladoledima?
Da li si radio sa 2 diskontne stope na 2 business-a?
Jesi razdvojio 2 businessa.
Koliku senzitivnost na rast inputa imas na vrijednost?

Da li predvidjas jacu konkurenciju u Madjarskoj i u Bosni?
Da li si uzeo u obzir nove salesa pointe kao u Importanne-u?

Koliko si uzeo u obzir potrosnju smrznute hrane i sladoleda u EU i kod nas.
Da li cemo ih stici za koliko godina i kako ce to utjecati na sales Leda?

Nisi nista od ovoga gledao jer neznas i zato ne pricaj o precijenjost/podcijenjnosti.

bilo bi lijepo kolega kad bi jednom umjesto da se ovako raspišete mogli nesebično podiijelit jednu vašu analizu s nama!

mislim da će se sigurno mnogi složit samnom jer bi rado nešto i naučili!


P.S. Unaprijed se ispričavam zbog ovakvog tipa analize.

isprika prihvacena..

a sad uzmi u obzir permanentnu zelju todorica da prosiri trziste na neko puno vece pa onda reci da ledo vise nema prostora za rast. sada je u igri lenta. ne kazem da ce je uzeti (nemam pojma zapravo kako stoji), ali samo pomisao na to te mora malo rajcati. pricas o trzistu od 20 tak milijona ljudi i kazes da nema prostora za rast a ne vidis pored zdravih ociju njegova nastojanja da kupi neki lanac trgovina na trzistu od 200 mil ljudi…
pa koja to firma kod nas ima tolko potencijala za rast kao agrokorova izdanja. najjaci gospodarstvenik u drzavi i prvi koji ce napraviti neku znacajniju akviziciju vani…
pa ko to ne vidi taj je zbilja sljep. taman da sve propalo, ne znam gdje je bolje staviti novce dugorocno.



To ferengi.

Precijenjen?
Zasto?
Koliko predvidjas godisnje capexa u nrednim godinama (3-4% salesa ili vise)?
Da li smatras da ce marze padati po smrznutoj hrani ili po sladoledima?
Da li si radio sa 2 diskontne stope na 2 business-a?
Jesi razdvojio 2 businessa.
Koliku senzitivnost na rast inputa imas na vrijednost?

Da li predvidjas jacu konkurenciju u Madjarskoj i u Bosni?
Da li si uzeo u obzir nove salesa pointe kao u Importanne-u?

Koliko si uzeo u obzir potrosnju smrznute hrane i sladoleda u EU i kod nas.
Da li cemo ih stici za koliko godina i kako ce to utjecati na sales Leda?

Nisi nista od ovoga gledao jer neznas i zato ne pricaj o precijenjost/podcijenjnosti.

bilo bi lijepo kolega kad bi jednom umjesto da se ovako raspišete mogli nesebično podiijelit jednu vašu analizu s nama!

mislim da će se sigurno mnogi složit samnom jer bi rado nešto i naučili!
[/quote]

Tako je ! [thumbsup]
Sa zadovoljstvom prihvaćam sve analize.

Radi se o tome da sadašnje rezultate leda vidimo sada iz izvješća. Da se od leda očekuje za X godina to i to, to je sasvim druga priča. U još jednom naletu beara trenutno nikakva optimistična očekivanja ne mogu držati ledo na ovim cijenama, jer je po trenutnim poslovnim rezultatima ohohho precijenjen.

Podijelite molim Vas analizu, ili barem dio nje sa nama, pa ako ona govori drugačije i ja ću prvi investrat odmah u LEDO.. [rolleyes]

Obey Ferengi Rules of Acquisition

market share u Hr je oko 80% sa sladoledom.
sad su se bacili na kugle i mogu reci da im je sladoled jako dobar.probajte ono djubre u vinceku, ili bilo gdje pa onda ledov na kugle.
ali u principu se slazem, sa sladoledom su napravili sve sto su mogli.
ostaju zemlje regeije koje vjerujem, da ce podizanjem kupovne moci, podici i prihode.
tu prvenstveno mislim na BiH, Srbiju, CG i Kosovo.

sto se tice smrznute hrane, mislim da ce tu ponoviti pricu sa sladoledom i da su tek na pocetku.
smrznuta hrana kod nas nije tako zastupljena kao vani, gdje je tempo zivota bitno ubrzaniji, ali mislim da ce udio prodaje rasti. koliko je to dobro za nas je upitno, ali za Ledo kao firmu je odlicno.gotovo sam siguran da ce istisnuti sve iz tog posla, dakle kao sa sladoledom.
treba vidjeti kako ce se i Mlinar uklopiti u tu pricu.

sto se tice same procjene vrijednosti kompanije, znam pouzdano da su ga momci iz ZABE procjenjivali na 18-19 000kn.to nigdje nije izaslo i nije procjena za mase, a la ‘Rvoje Stojic i njegova laprdanja, nego stvar za internu opotrebu.
da li su odustali od toga i jesu li procijenili dobro, ne znam.

isto tako mislim da ce se akvizicije koje agrokor namjerava napraviti, pozitivno odraziti na poslovanje Leda.da li ce to biti Turska, Rusija, nesto peto i kad ce to biti, zaista ne znam.
ipak je ovo proizvodna firma, a ne ko one budalastine koje citam na Konzumu.
po meni je ovo jedna od jacih firmi na ZSE, sa vrlo jakim brandom koji ipak nije valoriziran, a trebao bi biti.Galic je otisao, ne znam hoce li to utjecati, ali mislim da ce ovu firmu biti tesko izbaciti iz kolosijeka uspjesnosti.

nemam Ledo trenutno.

PS-sto se tice kolege Ferengija, sjecam se da je prije koji dan njemu ATPL valjala, pa je prodao, pa onda vise nije valjala, pa je opet kupio, pa je onda opet bila super..a sad ne znam u kojoj je fazi.
[lol]

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM



P.S. Unaprijed se ispričavam zbog ovakvog tipa analize.

isprika prihvacena..

a sad uzmi u obzir permanentnu zelju todorica da prosiri trziste na neko puno vece pa onda reci da ledo vise nema prostora za rast. sada je u igri lenta. ne kazem da ce je uzeti (nemam pojma zapravo kako stoji), ali samo pomisao na to te mora malo rajcati. pricas o trzistu od 20 tak milijona ljudi i kazes da nema prostora za rast a ne vidis pored zdravih ociju njegova nastojanja da kupi neki lanac trgovina na trzistu od 200 mil ljudi…
pa koja to firma kod nas ima tolko potencijala za rast kao agrokorova izdanja. najjaci gospodarstvenik u drzavi i prvi koji ce napraviti neku znacajniju akviziciju vani…
pa ko to ne vidi taj je zbilja sljep. taman da sve propalo, ne znam gdje je bolje staviti novce dugorocno.

[/quote]

ma vidim ja želju agrokora. samo agrokor je u hijerarhiji iznad leda. ako agrokor kupi lentu, to ne znači da će vući ledo proizvode u rusiju. možda kupi tamo tvornicu sladoleda. možda to napravi preko leda, ali možda to napravi preko agrokora.

najbolje za sve nas (čak i za mene koji nemam trenutno ništa od todex-r-a) je da dućani u rusiji budu puni proizvoda leda, jamnice, belja, zvijezde, mladine, pik vrbovca… pa onda francka, adrisa, podravke….


PS-sto se tice kolege Ferengija, sjecam se da je prije koji dan njemu ATPL valjala, pa je prodao, pa onda vise nije valjala, pa je opet kupio, pa je onda opet bila super..a sad ne znam u kojoj je fazi.
[lol]

[lol] valja ona meni stalno, ali više je volim kupit jeftinije ako se može [thumbsup]

Obey Ferengi Rules of Acquisition

New Report

Close