LEDO (Ledo d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LEDO (Ledo d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

http://www.poslovni.hr/82762.aspx

Požar u skladištu Leda u Splitu

Hm.. nije bilo nekih većih posljedica ali ako netko zna više u vezi zaliha na skladištu i općenito–slobodno postajte ovdje..

Strpljenje je moć. S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila

koliko shvaćam iz članka ne radi se o skladištu proizvoda već o skladištu u kojem su bile pohranjene škrinje za prodaju sladoleda……
http://www.slobodnadalmacija.hr/Crna-kronika/tabid/70/articleType/ArticleView/articleId/11181/Default.aspx

Očekujem trubu od FI 2Q. Argument- statistika: na 10 dana, jedan je bez kiše, a u dva vidimo i sunca.

Najgore vrijeme u svibnju i lipnju od kad pamtim. Nisam kupio niti jedan sladoled.Kupujem čokoladice. Da li sam ja uzorak?

svako dobro.

I'LL BE BACK

da, jedino sto sam ja nacuo da su probili plan prodaje odavno..jos puno prije ovih kisnih dana [kiss]
vidjet cemo kad dodje FI ko je bio u pravu..

cini mi se da ce biti kao i na ZVZD [tongue]

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM


da, jedino sto sam ja nacuo da su probili plan prodaje odavno..jos puno prije ovih kisnih dana [kiss]
vidjet cemo kad dodje FI ko je bio u pravu..

cini mi se da ce biti kao i na ZVZD [tongue]


Kako je bilo na ZVZD?


Očekujem trubu od FI 2Q. Argument- statistika: na 10 dana, jedan je bez kiše, a u dva vidimo i sunca.
Najgore vrijeme u svibnju i lipnju od kad pamtim. Nisam kupio niti jedan sladoled.Kupujem čokoladice. Da li sam ja uzorak?
svako dobro.

a ko ti je kriv kad jedes sladoled samo kad je vruce [tongue]
iskreno nikad to nisam razumio, al ajde, izgleda da se vecina ne slaze a oni ipak donose lovu..jedem sladoled i preko zimskih praznika isto kao sto pijem hladnu pivu preko zime.
a FI ce biti dobro unatoc tome sta se ti nisi osladio [smiley]

hm… prebačaj plana prodaje je jedna stvar, a činjenica da li je taj prebačaj dovoljan da pomakne dionicu je druga, rekao bih. Planovi prodaje se gotovo uvijek stižu ili prebacuju. Pitanje je koliko su ambiciozno postavljeni jer uvijek postoji bojazan da se ne dostignu, a onda netko mora dobit po tamburi… a to nitko ne želi. Prodaja sladoleda jako ovisi o vremenu, lizao Dunlop kad je kiša il ne. To je bitan faktor koji utječe na rezultat, znam iz prve ruke jer sam nekoliko godina bio blizak industriji. Širenjem asortimana na smrznuru hranu, Ledo radi jako dobar posao, ali je još uvjek sladoled no.1. Bit će zanimljivo usporedit rezultate s 2Q 2007.

I'LL BE BACK

sve je tocno sto si rekao, doduse ni previsoke temperature ne idu u prilog sladoledu, onda se samo pije voda.
ne znam koliko pratis ovu dionicu u 1Q su bile fine zalihe.
te zalihe+proizvodnja trenutna je rijeseno, po informacijama koje imam, dakle nije moglo bolje.
je li to istina ili ne, vidjet cemo u FI za 2Q.

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM



da, jedino sto sam ja nacuo da su probili plan prodaje odavno..jos puno prije ovih kisnih dana [kiss]
vidjet cemo kad dodje FI ko je bio u pravu..

cini mi se da ce biti kao i na ZVZD [tongue]


Kako je bilo na ZVZD?
[/quote]

jedan kolega je mislio da ce biti los FI za 1Q, a ja sam mu prilicno tocno anticipirao prihode

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM

te zalihe+proizvodnja trenutna je rijeseno, po informacijama koje imam, dakle nije moglo bolje.
je li to istina ili ne, vidjet cemo u FI za 2Q.

"riješeno" može značiti i potrpano po stockovima retailera. Pitanje kojom dinamikom ih pak oni prazne, jer ako ostanu overstockirani problem ima samo pomak u fazi na 3Q.

I'LL BE BACK

ništa , ništa…i odjednom pokupi 113 komada…

"rijeseno" moze znaciti i kad u ova medvjedja vremna neko skine 100kom u šusu.
zivijo rodjo [thumbsup]

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM

New Report

Close