LEDO (Ledo d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LEDO (Ledo d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Toda je rekao i ja mu vjerujem da će napraviti iskorak na jedno veliko vanjsko tržište,koje će to biti još se ne zna .Za to vrijeme ruši se ova dionica da veliki mogu jeftino nadokupiti.Kad se postigne sporazum i napravi planirano opet će dignuti cijenu dionica i prodavati jadnicima po ogromnim cijenama.
Dakle mislim da će ova dionica neupitno rasti kad tad ,jer ima perspektivu,oni koji su kupovali skupo među kojima sam i sam ne trebaju se bojati i prodavati ovu zlatnu dionicu za bagatelu . Kad tad vrait će se barem na razine na kojima je bila.Bolje čekati ako treba i dvje- tri godine nego izlaziti sa velikim gubitkom.Tako barem ja mislim,i nadokupim kad imam keša da si smanjim ulaznu cijenu.

Top 10 LEDA!
Sve veliki igrači na duge staze!
Činjenica je da špekulanti ruše cijenu LEDU, ali i mnogim drugim dionicama!
Moram ipak reći da skok LEDA na 21500 je posljedica Agrokorovog izlaska na Tursko tržište.
Kako je to propalo LEDO je pao, a s obzirom na korekcije i povratak na cijene od 9.mj.2007. LEDO je još dobro prošao u odnosu na druge. Jer je tada bio na 10000Kn. A i to je bio nagli skok sa 6500Kn.
A to nitko ne pamti više!
Tržište naše nije dobro balansirano, ono je špekulacija u ovakvim slučajevima kad veliki paničare!
A gdje je lova da se CROBEX podigne, ima li je uopće????


Top 10 LEDA!
Sve veliki igrači na duge staze!
Činjenica je da špekulanti ruše cijenu LEDU, ali i mnogim drugim dionicama!
Moram ipak reći da skok LEDA na 21500 je posljedica Agrokorovog izlaska na Tursko tržište.
Kako je to propalo LEDO je pao, a s obzirom na korekcije i povratak na cijene od 9.mj.2007. LEDO je još dobro prošao u odnosu na druge. Jer je tada bio na 10000Kn. A i to je bio nagli skok sa 6500Kn.
A to nitko ne pamti više!
Tržište naše nije dobro balansirano, ono je špekulacija u ovakvim slučajevima kad veliki paničare!
A gdje je lova da se CROBEX podigne, ima li je uopće????

Sve dobro rečeno ali ti “skokovi” su posljedica rasta dobiti Leda koja će ove godine biti drastično veća!!!
Sad tu kao što je već rečeno nije uključeno cijelo poslovanje Leda(dakle, nije konsolidirano)!!!
Odgovor na zadnje pitanje ti možda bolje mogu odgovoriti fond manageri OBVEZNIH MIROVINSKIH FONDOVA!
Ja mislim da lova postoji i da CROBEX može gori kad nekome bude odgovaralo…

Strpljenje je moć. S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila

50,

split009: ” Top 10 LEDA! Sve veliki igrači na duge staze! Činjenica je da špekulanti ruše cijenu LEDU, ali i mnogim drugim dionicama! Moram ipak reći da skok LEDA na 21500 je posljedica Agrokorovog izlaska na Tursko tržište. Kako je to propalo LEDO je pao, a s obzirom na korekcije i povratak na cijene od 9.mj.2007. LEDO je još dobro prošao u odnosu na druge. Jer je tada bio na 10000Kn. A i to je bio nagli skok sa 6500Kn. A to nitko ne pamti više! Tržište naše nije dobro balansirano, ono je špekulacija u ovakvim slučajevima kad veliki paničare! A gdje je lova da se CROBEX podigne, ima li je uopće???? ” Sve dobro rečeno ali ti “skokovi” su posljedica rasta dobiti Leda koja će ove godine biti drastično veća!!! Sad tu kao što je već rečeno nije uključeno cijelo poslovanje Leda(dakle, nije konsolidirano)!!! Odgovor na zadnje pitanje ti možda bolje mogu odgovoriti fond manageri OBVEZNIH MIROVINSKIH FONDOVA! Ja mislim da lova postoji i da CROBEX može gori kad nekome bude odgovaralo…

bumo vidli..svi znaju da je 3 kv. udarni na ledu a zadnji zanemariv tak da nemoj očekivat čuda.ledo vrijedi 10000-11000 hiljada

..stoga sam danas ponosan čovjek jer sve što sam izgradio danas sam svojim potpisom predao hrvatskoj državi...


Hvala Bogu da si ti tu kurosava i da brineš o gramatici hrvatskog jezika.[smiley]

I drugi put. I od kada smo to na ti kolega? Nije valjda da vas je ova mala kritika izbacila iz takta?! [smiley]

dobro se zna zašto su bili ti SKOKOVI, nema veze s virtualnim konsolidiranim izvještajem o kojem tu trubite danima
osim psihologije mase koja kupuje dionice koje su najviše porasle, najveću ulogu je tu odigrao jedan igrač iz top 10 koji je konstantno nadokupljivao i dizao cijenu
Ali bojim se da to nije bilo zato jer je mislio daje LEDO super povoljna dionica na 15.000-20.000kn

Kako je projekt Migros bio tada u punom jeku, trebalo je i novce za to skupiti, a LEDO je najmanje opterečen kreditima i zaduženjma. Pogodite kako viša cijena dionice utječe na kreditnu sposobnost i zaduženja?

Onda je propao Migros, pa je i taj igrač iz top 10 prestao nadokupljivati, pa se i cijena srušila kao kula od karata.
A i globalna korekcija je svemu dala dodatni zamah.

Tako da mislim da bez obzira na vaše stalno ponavljanje o nekom super konsolidiranom izvještaju cijena ide dolje, čak više nego što sam i mislio

pozdrav

bumo vidli..svi znaju da je 3 kv. udarni na ledu a zadnji zanemariv tak da nemoj očekivat čuda.ledo vrijedi 10000-11000 hiljada

Dobro, Ledo trenutno jest na tim razinama ali da li vi znate konsolidirano pa možete tvrdit da vridi toliko???!
Slažem se da zadnji kvartal kao i prvi donose gubitak—samo što svake godine smanjuju taj gubitak…
Treći kvartal jest udaran—firma je ipak sezonskog karaktera!!!
Cijelo tržište pada pa nema smisla raspravljati o fundamentima ili poslovanju(opet napominjem imate fundamente ali to nisu konsolidrani fundamenti)—to nema veze sa ovim padom…
Stvarno nisam očekivao ovakav pad—neugodno me iznenadio ali neka vrime čini svoje…
P.S.srićom nemam margina niti sam ovisan o ovoj lovi..

Strpljenje je moć. S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila


dobro se zna zašto su bili ti SKOKOVI, nema veze s virtualnim konsolidiranim izvještajem o kojem tu trubite danima
osim psihologije mase koja kupuje dionice koje su najviše porasle, najveću ulogu je tu odigrao jedan igrač iz top 10 koji je konstantno nadokupljivao i dizao cijenu
Ali bojim se da to nije bilo zato jer je mislio daje LEDO super povoljna dionica na 15.000-20.000kn

Kako je projekt Migros bio tada u punom jeku, trebalo je i novce za to skupiti, a LEDO je najmanje opterečen kreditima i zaduženjma. Pogodite kako viša cijena dionice utječe na kreditnu sposobnost i zaduženja?

Onda je propao Migros, pa je i taj igrač iz top 10 prestao nadokupljivati, pa se i cijena srušila kao kula od karata.
A i globalna korekcija je svemu dala dodatni zamah.

Tako da mislim da bez obzira na vaše stalno ponavljanje o nekom super konsolidiranom izvještaju cijena ide dolje, čak više nego što sam i mislio

pozdrav


Dobro , vaše mišljenje i slažem se u većini rečenog..
Samo pogledajte poslovanje Leda zadnje tri godine i pogledajte rast dobiti pa će razumit i neke skokove!!!
Pa ja očekujem veću dobit za 80% u odnosu na prošlu godinu…
Vi ste iznijeli podatak čega je Ledo vlasnik pa znate da oni to ne konsolidiraju(nisu dužni)ali nije im ni u interesu…
Inače, dobro argumentirate i vaša razmišljanja cijenim te volim diskutirati sa vama(ili raspravaljati)!!!

Strpljenje je moć. S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila

to je sve stvarno pohvalno da vi svi toliko vjerujete u LEDO i da ste dugoročni ulagači, ali svejedno mogli ste uštedjeti po par tisuča kn po dionici da ste poslušali savjete iskusnijih kada je sve ovo krenulo

da ne ponovite istu grešku drugi puta preporučujem vam knjigu Izazov burze, g. Kostolany

pozdrav

Blokada. -12%

Mudro je zborio stari Seneca: "Per ipiz dudatis eneus iri!"


dobro se zna zašto su bili ti SKOKOVI, nema veze s virtualnim konsolidiranim izvještajem o kojem tu trubite danima
osim psihologije mase koja kupuje dionice koje su najviše porasle, [color=blue]najveću ulogu je tu odigrao jedan igrač iz top 10 koji je konstantno nadokupljivao i dizao cijenu[/color]
Ali bojim se da to nije bilo zato jer je mislio daje LEDO super povoljna dionica na 15.000-20.000kn

A i globalna korekcija je svemu dala dodatni zamah.
pozdrav


Da ovo nije istina—nije jedan u pitanju ali Zb Aktiv jest jedan od većih ulagača..
Već sam prije naveo tko je sve u top 10 ali ponovit ću:
1.PBZ CO OMF ušao na razinama 18 000 -19000 kn (379 komada)
2.PBZ GLOBAL ušao na razinama 17 800 – 21500 sa više od 10 milijuna kn(po mojo procjeni oko 15milijuna)
3.Zb Aktiv debelo pojača na 20 000 kn kupovao u milijunskim iznosima(blok transakcije)
4.ZB Global također ima udio sličan PBZ globalu
5.mislim da ulazi PBZ E.(ovaj skrbnički što se pojavio)i da mu se namišta povoljniji ulaz—ovo nije provjereno
Dakle, nije jedan unutra a niti su samo naivni ulagači kupovali na visokim razinama—ovi su također utukli puno para…
Puno sam još toga napisao o ovome pa možete provjeriti po temi..

Strpljenje je moć. S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila


to je sve stvarno pohvalno da vi svi toliko vjerujete u LEDO i da ste dugoročni ulagači, ali svejedno mogli ste uštedjeti po par tisuča kn po dionici da ste poslušali savjete iskusnijih kada je sve ovo krenulo

da ne ponovite istu grešku drugi puta preporučujem vam knjigu Izazov burze, g. Kostolany

pozdrav


Mudro zborite..
Samo lako je biti general poslije bitke..
Dobra knjiga—pročitat ću..
Ne slaže se sa mojom dugoročnom strategijoma prodaja(sad vidim i ja da bi bilo dobro ali držim se nekih principa i načina ulaganja)—samo dokup dolazi u obzir..

Strpljenje je moć. S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila

New Report

Close