LEDO (Ledo d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LEDO (Ledo d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Evo što je medo rekao prije neki dan za INU.

Grangers:

Šef: ” Ako INU ne dižu ni rezultati poslovanja u čemu je kvaka ? ” Balonćić kolega, balonćić se ispuhuje [bye] Dobro je da se korigira u skladu s fundamentima – ko bi kupovao precjenjene dionice ?? ”

Pri cijeni od 2250 multiple za INU:

P/E 25
P/BV 2
P/S 1

Da se podsjetimo, INA se nalazi u fazi modernizacije i restruktuiranja, tržišni je lider u svojoj djelatnosti sa stalnom tendencijom širenja na tržišta regije, potencijalna je meta preuzimanja itd., itd., itd. I onda je INA “balon”, a Ledo je “jeftin”.

Imate pravo. Neke stvari stvarno ne razumijem.[undecid]

Koliki je povrat na kapital Ine a koliki Leda kolega Vorda?Siguran sam da znate odgovor,pa mi po tome usporedite te Dvije kompanije?

SAM PROTIV SVIH


” Koliki je povrat na kapital Ine a koliki Leda kolega Vorda?Siguran sam da znate odgovor,pa mi po tome usporedite te Dvije kompanije?

kolega geronimo, zasto ih ucite osnovama ekonomije, besplatno mislim, to se inace jako dobro naplacuje!

IDEMO AP AP

nemam ledo niti inu,

ne mogu se usporedjivati kompanije na temlju 3 pokazatelja i na temelju toga ulagati,,,,

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE


nemam ledo niti inu, ne mogu se usporedjivati kompanije na temlju 3 pokazatelja i na temelju toga ulagati,,,,

Naravno da se ne može. Ja kada mislim kupiti dionice za 10.000 kn odmah napravim dubinsko snimanje kompanije.[lol]

Stvari su ovdje puno jednostavnije kolega. Dionica se ovdje planski napuhivala iz poznatih razloga (slično kao ZABA radi Lukija), a ekipa ovdje je uletila u igru i ostala zarobljena u dionici. I sada se tješe da dionica stvarno i vrijedi onoliko koliko su je platili.
Uzalud vam trud svirači. Bijeli vitez je otišao i više se neće vratiti. Sada ste prepušteni sami sebi .[cry]


Naravno da se ne može. Ja kada mislim kupiti dionice za 10.000 kn odmah napravim dubinsko snimanje kompanije.[lol]

Stvari su ovdje puno jednostavnije kolega. Dionica se ovdje planski napuhivala iz poznatih razloga (slično kao ZABA radi Lukija), a ekipa ovdje je uletila u igru i ostala zarobljena u dionici. I sada se tješe da dionica stvarno i vrijedi onoliko koliko su je platili.
Uzalud vam trud svirači. Bijeli vitez je otišao i više se neće vratiti. Sada ste prepušteni sami sebi .[cry]


Vorda, uvijek sam te smatrao ozbiljnim i da za razliku od nekih, pišeš sa smislom.
Ali ovih današnjih nekoliko izjava te bacilo iz sedla definitivno…

Dubinsko snimanje…ZABA radi Lukija…bijeli vitez… ma mislim…nemam više komentara…[smiley]

Što ti je to trebalo…[huh]

Be vewy vewy quiet. I'm hunting wabbits!

Kaj si se ti Sef okomio na Todoriceve dionice?Kaj te je otjerao sa posla?Ili te nije želio ni primiti?To su sve vrhunske firme i cijena dionica ce krenuti na gore.Samo strpljenja.31.3.je skupština……..

13.3.2008 top 10 :

1. AGROKOR D.D. 173.606 78,85 Osnovni račun
2. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 10.099 4,59 Skrb. račun
3. INVESTCO VRIJEDNOSNICE D.O.O. 4.821 2,19 Osnovni račun
4. HPB D.D. 4.441 2,02 Skrb. račun
5. PBZ D.D. 2.647 1,20 Skrb. račun
6. BAHOVEC SREČKO 1.162 0,53 Osnovni račun
7. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 848 0,39 Skrb. račun kupili 3 komada
8. DAMJANIĆ LORENCO 449 0,20 Osnovni račun
9. PBZ D.D./ILIRIKA JUGOISTOČNA EUROPA 400 0,18 Skrb. račun
[color=blue]10. Grupa računa na kojima je uknjižena ista količina vr. papira 379 0,17 -[/color]
Ukupno: 90,32

Dobro.. neki tvrde skup, nekom jeftin(100 ljudi, 100 razmišljanja) — po meni Ledo za sva vremena(unucima brand u naslijeđe)…
Inače, puno pozitivnih stvari ima u vezi Leda i poslovanja—jedino negativno jest trenutna situacija na tržištu…
Padamo ali nije ni to loše ako se dokupi koji komad…

Strpljenje je moć. S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila


Podravka i Agrokor pokreću zajedničku proizvodnju sladoleda
Todorićev Agrokor i Podravka zajedničkim snagama na tržište plasiraju novi proizvod, sladoled s okusom čokolina. Suradnja koncerna Agrokor i koprivničke Podravke iznenađujuća je s obzirom da je Podravka vlasnik Agrokorovom Ledu konkurentske tvrtke Ital-icea, piše Jutarnji list.

Suradnja Leda i Podravkinog odjela dječje hrane dolazi nakon najave o prodaji porečkog sladoledara čija kupnja se nije pokazala uspješnom investicijom za Podravku. No, osim konkurencije koju si Podravka radi svojoj tvrtki u pitanje dolazi i ugovor s Unileverom za koji Podravka distribuira marku sladoleda Algida na hrvatskom tržištu.

Očigledno je sada da se u koprivničkom prehrambenom divu odustaje od proizvodnje vlastitog sladoleda i distribucije uvoznog već će se orijentirati na suradnju s Agrokorom, koji osim zajedničke proizvodnje osigurava i najveći maloprodajni lanac u zemlji za plasman proizvoda.

Ledo još malo pa bez konkurencije

Hm.. danas ipak je ovo trebala biti dobra vijest Za ledo ali..
Zanimljivo je što Podravka na račun ove vijesti je rasla (cijena i velik promet) a Ledo pao uz solidan promet..
Tragikomično…
P.S.sve je to trenutna situacija-bit će bolje…

Strpljenje je moć. S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila

Kolega Vorda nema potrebe za navlačenjem prema dolje i onako sve pada i dok sve pada padaće i Ledo.

SAM PROTIV SVIH

GERONIMO
korisnik od: 20.04.2007.
lokacija:
broj poruka: 1285

Kolega Vorda nema potrebe za navlačenjem prema dolje i onako sve pada i dok sve pada padaće i Ledo.

Mislim da Konzum Zvijezda Ledo i inače Todorićeve dionice padaju i padat će zbog izloženosti srbijanskom tržištu koje je u komi.

[Mislim da Konzum Zvijezda Ledo i inače Todorićeve dionice padaju i padat će zbog izloženosti srbijanskom tržištu koje je u komi.
[/quote]
Je baš.
Srbijanci će prestat jest dok ne izaberu novu vlast.
Pa onda nek potegnu i nešto duže….

PEYO vizionar slijepac, kolekcionar minusa

Ivica Todorić, vlasnik koncerna Agrokor, posljednjih je tjedana pregovarao o kupnji druge po veličini tvornice sladoleda u Rumunjskoj, no ovih je dana odustao od akvizicije.
Riječ je o tvrtki Kubo čiji je najpoznatiji brend Amicii, drugi po veličini proizvođač sladoleda u Rumunjskoj.

Todorić je odustao od akvizicije jer su vlasnici tražili previsoku cijenu. Osim toga, Mislav Galić, predsjednik Uprave Leda (najvećeg hrvatskog proizvođača sladoleda i smrznute hrane koji posluje u sklopu Agrokora) i njegov tim ustanovili su da je tehnologija u tvornici prilično zastarjela.

Planovi za Rusiju

Na listi rumunjskih proizvođača sladoleda Kubo je odmah iza Delta Holdinga, grčkog proizvođača kojeg je 2005. godine za 240 milijuna eura kupio Nestlé.

Akvizicija tvornice sladoleda u Rumunjskoj trebala je biti prva akvizicija nakon Todorićevog neuspješnog pokušaja da preuzme najveći maloprodajni lanac u Turskoj, Migros Türk.

Nakon što su polovicom veljače iz najvećeg domaćeg koncerna objavili da nisu uspjeli kupiti Migros Türk (koji je na kraju za 3,2 milijarde dolara preuzeo konzorcij turskih tvrtki zajedno s londonskim BC Partnersom), poručili su da ne odustaju od širenja u regiji.

Prema posljednjim neslužbenim informacijama, Todorić pregovara o kupnji jednog trgovačkog lanca na području Moskve, u Rusiji. Također, Agrokor bi tijekom godine trebao iznajmiti nekoliko trgovačkih centara u Bugarskoj. Preuzimanje rumunjske tvrtke Kuba bila bi druga Agrokorova akvizicija iz područja proizvodnje smrznute hrane i sladoleda. Prvu takvu odradio je 2002. kupivši najveću srpsku industriju smrznute hrane i sladoleda Frikom.

Inače, zagrebački Ledo jedna je od najuspješnijih tvrtki u sklopu koncerna Agrokor. Rezultati za prvih devet mjeseci 2007. godine iznosili su 841 milijun kuna, dok je neto dobit iznosila 124,2 milijuna kuna.

New Report

Close