LEDO (Ledo d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LEDO (Ledo d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


veliki potop na Vašem tržišnomlideru kojeg nitko neželi[sealed][shocked][sealed]

A jel bi ti želio nešto s ovim multiplima, a da nije građevinac? [lol]

P/E 31,11
P/BV 5,08
P/S 2,73

Definitivno jedna od najskupljih dionica na tržištu.[bye]

Kolege koji drukate prema dole svaka vam čast. Uspjeli ste masu histeričnih baba (ne znam kako bi ih uopće nazvao) uvjeriti da ledo ne vrijedi ni 10000 i oni sada prodaju valjda sretni što im netko to još uvijek želi i skinuti s ruku. Tu ne mislim na one koji prodaju zbog straha od margin call-a i na to su jednostavno prisiljeni. Najbolja je stvar što svi vi čekate na bidu, to čak i ne skrivate, na višim cijenama od vaše “realne” i “objektivne” procjene [proud]. Što god mi pričali vama stvarno treba priznati da ste odlično iskoristili trenutno stanje. U kratkom vremenu ćete pristojno zaraditi, a to i je svrha cijele priče. Inače sve ove priče o nekonsolidiranim i konsolidiranim izvješćima su promašene jer svi mi jako dobro znamo da to u ovom trenutku ne znači ništa. Tržište je u banani i samo snalažljivi i disciplinirani mogu nešto napraviti.
Najiskrenije čestitke [thumbsup]

Da mi je lako ovo gledat – nije [angry]

Ali svako zlo za neko dobro, uskoro će ljeto a ovi koji sad prodaju dionice morat će kupovat Ledo sladolede [lol]
Dok ih budu lizali zapitat će se – “zakaj sam ja prodal dionice Leda ?” [proud]


bosanac: ” veliki potop na Vašem tržišnomlideru kojeg nitko neželi[sealed][shocked][sealed] ” A jel bi ti želio nešto s ovim multiplima, a da nije građevinac? [lol] P/E 31,11 P/BV 5,08 P/S 2,73 Definitivno jedna od najskupljih dionica na tržištu.[bye]

ili si iveku u rodu ili slabo razumiješ.
čak sve više sumnjam na potonje…[sealed]

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!


Podravka i Agrokor pokreću zajedničku proizvodnju sladoleda
Todorićev Agrokor i Podravka zajedničkim snagama na tržište plasiraju novi proizvod, sladoled s okusom čokolina. Suradnja koncerna Agrokor i koprivničke Podravke iznenađujuća je s obzirom da je Podravka vlasnik Agrokorovom Ledu konkurentske tvrtke Ital-icea, piše Jutarnji list.

Smrdi mi to da bi Toda mogao preuzet Podravku – to je samo moja špekulacija i ničim nije utemeljena [rolleyes]


malibu: ” Podravka i Agrokor pokreću zajedničku proizvodnju sladoledaTodorićev Agrokor i Podravka zajedničkim snagama na tržište plasiraju novi proizvod, sladoled s okusom čokolina. Suradnja koncerna Agrokor i koprivničke Podravke iznenađujuća je s obzirom da je Podravka vlasnik Agrokorovom Ledu konkurentske tvrtke Ital-icea, piše Jutarnji list. ” Smrdi mi to da bi Toda mogao preuzet Podravku – to je samo moja špekulacija i ničim nije utemeljena [rolleyes]

dao Bog.
iskoristit ćemo rast podravke na 2000, a onda na vrijeme izletit[tongue]

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

Podravka i Agrokor pokreću zajedničku proizvodnju sladoleda

Smrdi mi to da bi Toda mogao preuzet Podravku – to je samo moja špekulacija i ničim nije utemeljena

Možda ju utemelji ovih 11mil kuna prometa na podravci 🙂

Dragi svi

ako niste primijetili ne pada samo dionica LEDO, zar mislite da smo mi tzv ‘drukeri’ srušili i sve druge dionice?
Svatko ima svoje argumente za i protiv LEDA na ovoj cijeni, samo oni protiv su temeljeni na stvarnim podatcima, a oni za na ‘projekcijama’

Uopče ne vidim u čemu je problem, i ja i većina drugih smo priznali da nas zanima LEDO, ali ne po ovoj cijeni, tj po onoj od prije tjedan i više.

pozdrav

no kao što sam pisao i kada sam počeo pisati o LEDU, trenutno nije bitan LEDO kao firma, već raspoloženje na tržištu koje je suzdržano, čak i negativno

uostalom znate kako se kaže ‘bolje kupiti krivu dionicu u pravo vrijeme, nego pravu dionicu u krivo vrijeme’

a prema svemu sudeći sada je krivo vrijeme (ne samo za LEDO nego za dionice opčenito)

pozdrav

Evo što je medo rekao prije neki dan za INU.


Šef: ” Ako INU ne dižu ni rezultati poslovanja u čemu je kvaka ? ” Balonćić kolega, balonćić se ispuhuje [bye] Dobro je da se korigira u skladu s fundamentima – ko bi kupovao precjenjene dionice ??

Pri cijeni od 2250 multiple za INU:

P/E 25
P/BV 2
P/S 1

Da se podsjetimo, INA se nalazi u fazi modernizacije i restruktuiranja, tržišni je lider u svojoj djelatnosti sa stalnom tendencijom širenja na tržišta regije, potencijalna je meta preuzimanja itd., itd., itd. I onda je INA “balon”, a Ledo je “jeftin”.

Imate pravo. Neke stvari stvarno ne razumijem.[undecid]

ZSE uživo: Sladoled s okusom čokolina razbuktao maštu investitora
Najlikvidnija dionica današnjeg dana Podravkina je, a mogući razlog erupcije njene likvidnosti je proizvodnja sladoleda s okusom čokolina u suradnji s Ledom.

Pa šta ljudi vi mislite tko će imat najvišu dobiti u svemu tome i u čijim će se to škrinjama prodavat

When wealth is lost, nothing is lost; when health is lost, something is lost; when character is lost, all is lost. ~Billy Graham

ja mislim prije da će ledo kupiti od podravke ital-ice iz poreča nego da će agrokor kupiti podravku, iako ništa nije isključeno u ovoj zemlji…

...povijest se ponavlja...

New Report

Close