LEDO (Ledo d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LEDO (Ledo d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


vlad1111: ” ledo nije vlasnik frikoma. to lijepo piše na agrokorovom webu. ali je zato ledo vlasnik nekih drugih firmi u zemljama regije. ” pa i ne pise bas tako lijepo..ja isao vidjeti..

Piše na stranicama beogradske burze (berze). Ja provjerio. [smiley]


Ledo ljubljana, sarajevo, čitluk, sun (crna gora), jegkremvarazs (mađarska)…irida (daruvar – riba)……….i sad ko će ga znat frikom srbija i frikom srbija (makedonija). nije ni bitno to je tržište od 33 mil. ljudi (YU+Hun), a na svakom je lider ili drugi…

Gluposti. Sve su to podružnice (zastupništva) za lifranje ledovih proizvoda na regionalnim tržištima. Frikom smo, nadam se, riješili, a za ove mađare mi se ne da provjeravati.

Ajmo sada ozbiljno. Jel ima neko poduzeće kojemu je ledo vlasnik pa da bi trebalo biti subjektom, konsolidacije i da bi značajno utjecalo na konsolidirane rezultate?


Piše na stranicama beogradske burze (berze). Ja provjerio. [smiley]

Piše ovo

Redosled prvih 10 akcionara po broju akcija
1. AGROKOR 629776 95,82977%
2. PRIVATIZACIONI REGISTAR 24667 3,75345%
……..

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

http://www.poslovni.hr/20112.aspx — pročitajte….

[color=blue]U osam godina koliko Mislav Galić vodi Ledo, prihod kompanije narastao je za četiri puta (konsolidirano sa 50 na 200 milijuna eura),[/color]

Ovo sam već postao i vodile su se već rasprave o konsolidiranom i vlasništvu!!!!

http://www.poslovni.hr/31596.aspx — još jedan dobar članak
Ledo je još sredinom prošle godine u Crnoj Gori kupio tamošnjeg tržišnog lidera u sladoledu, brend Sun

Ledo je ovom trenutku jedna od hrvatskih tvrtki koje su najjače eksponirane u regiji, a vlastite proizvodne pogone ima u čak četiri države: Hrvatskoj, BiH, Srbiji i Mađarskoj.

Strpljenje je moć. S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila


James Knox:

Ledo ljubljana, sarajevo, čitluk, sun (crna gora), jegkremvarazs (mađarska)…irida (daruvar – riba)……….i sad ko će ga znat frikom srbija i frikom srbija (makedonija). nije ni bitno to je tržište od 33 mil. ljudi (YU+Hun), a na svakom je lider ili drugi… ”

Gluposti. Sve su to podružnice (zastupništva) za lifranje ledovih proizvoda na regionalnim tržištima. Frikom smo, nadam se, riješili, a za ove mađare mi se ne da provjeravati.

Ajmo sada ozbiljno. Jel ima neko poduzeće kojemu je ledo vlasnik pa da bi trebalo biti subjektom, konsolidacije i da bi značajno utjecalo na konsolidirane rezultate?


http://www.poslovni.hr/31596.aspx
http://www.agrokor.hr/134.aspx

ma nema 50 lav, to su zastupništva, ponegdje i samo škrinja sa suncobranom pored plaže…kolega je provjerio.

vorda:

James Knox:

Ledo ljubljana, sarajevo, čitluk, sun (crna gora), jegkremvarazs (mađarska)…irida (daruvar – riba)……….i sad ko će ga znat frikom srbija i frikom srbija (makedonija). nije ni bitno to je tržište od 33 mil. ljudi (YU+Hun), a na svakom je lider ili drugi… ”

Gluposti. Sve su to podružnice (zastupništva) za lifranje ledovih proizvoda na regionalnim tržištima. Frikom smo, nadam se, riješili, a za ove mađare mi se ne da provjeravati.

Ajmo sada ozbiljno. Jel ima neko poduzeće kojemu je ledo vlasnik pa da bi trebalo biti subjektom, konsolidacije i da bi značajno utjecalo na konsolidirane rezultate?

http://www.poslovni.hr/31596.aspx
http://www.agrokor.hr/134.aspx

ma nema 50 lav, to su zastupništva, ponegdje i samo škrinja sa suncobranom pored plaže…kolega je provjerio.

Hm… Kolega James Knox, na tren sam bio zbunjen ali onda sam uvidio sarkazam…
Nadam se da smo više riješili neka vlasništva i shvatili da LEDO konsolidiran puno vrijedi…

Strpljenje je moć. S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila

LEDO je u 100% vlasništvu slijedećih tvrtki:
– IRIDA hrvatska
– LEDO Čitluk BiH
– LEDOkft, Mađarska
– LEDO Slovenija

LEDO Crna Gora i FRIKOM Srbija u vlasništvu su Agrokora, te nemaju direktne veze sa LEDOM o čijim dionicama mi ovdje pišemo!
Te prihodi tih tvrtki neće biti uključeni u eventualno konsolidirano izvješće.

Sve ove informacije možete vidjeti u Agrokorovom godišnjem FI[img][/img]

pozdrav


LEDO je u 100% vlasništvu slijedećih tvrtki: – IRIDA hrvatska – LEDO Čitluk BiH – LEDOkft, Mađarska – LEDO Slovenija LEDO Crna Gora i FRIKOM Srbija u vlasništvu su Agrokora, te nemaju direktne veze sa LEDOM o čijim dionicama mi ovdje pišemo! Te prihodi tih tvrtki neće biti uključeni u eventualno konsolidirano izvješće. Sve ove informacije možete vidjeti u Agrokorovom godišnjem FI[img][/img] pozdrav

pohvalno, scoop, pohvalno.
ulažeš u znanje.
dobar početak.
sada “projiciraj” rezultate za 2007.[smiley]
ako ih baš nisi vidio[wink].
pa mi reci kolike multiple ti ta “projekcija” za 2007 daje.

[cool]

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!


LEDO je u 100% vlasništvu slijedećih tvrtki:
– IRIDA hrvatska
– LEDO Čitluk BiH
– LEDOkft, Mađarska
– LEDO Slovenija

LEDO Crna Gora i FRIKOM Srbija u vlasništvu su Agrokora, te nemaju direktne veze sa LEDOM o čijim dionicama mi ovdje pišemo!
Te prihodi tih tvrtki neće biti uključeni u eventualno konsolidirano izvješće.

Sve ove informacije možete vidjeti u Agrokorovom godišnjem FI[img][/img]

pozdrav


Pogledaj gori iznad post—ledo je kupio SUN!!!
[color=blue]Ledo je još sredinom prošle godine u Crnoj Gori kupio tamošnjeg tržišnog lidera u sladoledu, brend Sun [/color]—ovo ti je bilo u 2006.-oj godini!!!

E sad ti si naveo tablicu i udjele… Ne kažem da to nije tada bilo točno–možda će u 2007.oj promijeniti tu tablicu…
Ova dva članka što sam ih naveo valjda su vjerodostojna!

Strpljenje je moć. S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila

Laviću,
čini mi se da trošiš previše energije na skeptičnu ekipu.
Ti znaš, ja znam i oni koji trebaju znaju, a za ostale….
Moram biti fin jer me moderator briše kod upotrebe riječi na JE (jesenji, jestivo, jelenski…)
Strpimo se još koji dan pa ćemo se smijati.

PEYO vizionar slijepac, kolekcionar minusa

50,

Pogledaj gori iznad post—ledo je kupio SUN!!! [color=blue]Ledo je još sredinom prošle godine u Crnoj Gori kupio tamošnjeg tržišnog lidera u sladoledu, brend Sun [/color]—ovo ti je bilo u 2006.-oj godini!!! E sad ti si naveo tablicu i udjele… Ne kažem da to nije tada bilo točno–možda će u 2007.oj promijeniti tu tablicu… Ova dva članka što sam ih naveo valjda su vjerodostojna!

Kupio je Sun, ali isključivo radi distribucijske mreže. Brend Sun uskoro je ugašen, a kao zamjena na tržištu su ponuđeni ledovi proizvodi (sladoledi). Ostala je samo distribucijska mreža za lifranje ledovih i frikomovih proizvoda.
Osim toga sve ledove i frikomove operacije na crnogorskom tržištu objedinjene su u tvrtki Ledo Crna Gora koja je u vlasništvu Agrokora.
To je ono što ja vidim u članku iz Poslovnog.

vorda, 13.03.2008. u 09:30
Unatoč činjenici da su Sunovi sladoledi bili niže cjenovno pozicionirani od Ledovih, prvi čovjek Leda kaže da se nadomještanje Sunovih Ledovim sladoledima na tržištu nije odrazilo na pad udjela. Štoviše, kompanija je podigla tržišnu poziciju u Crnoj Gori na razinu kakvu Ledo ima u Hrvatskoj pa se trenutni tržišni udio na tamošnjem tržištu kreće između 70-80 posto.

Kada Galić govori o širenju poslovanja i proizvodnim pogonima van Hrvatske spominje i ukupne prihode leda za 3Q 2006. u iznosu od 750M kn što, gle ti čuda, odgovara prihodima iskazanima u “nekonsolidiranom” izvješću.[smiley]

vorda, 13.03.2008. u 09:30
Ledo je ovom trenutku jedna od hrvatskih tvrtki koje su najjače eksponirane u regiji, a vlastite proizvodne pogone ima u čak četiri države: Hrvatskoj, BiH, Srbiji i Mađarskoj. Unatrag 12 godina koliko je prošlo otkad ga je preuzeo Agrokor Ledo se preobrazio u prehrambenu tvrtku specijaliziranu za proizvodnju i distribuciju smrznute hrane i sladoleda. Ukupni prihodi za devet mjeseci prošle godine iznosili su 740 milijuna kuna, a dobit poslije oporezivanja bila je viša od 83 milijuna kuna.

U osam godina koliko Mislav Galić vodi Ledo[color=blue], prihod kompanije narastao je za četiri puta (konsolidirano sa 50 na 200 milijuna eura), [/color]a tvrtka je od lokalnog proizvođača sladoleda prerasla u regionalnu prehrambenu kompaniju za prozvodnju i distribuciju smrznute hrane. Upravo tu promjenu njezin prvi čovjek u razgovoru je isticao kao najvažniji podatak o kompaniji i njezinu poslovanju. A na kraju ove sezone Galić procjenjuje da će 2006. godina rezultatski biti povijesna godina za kompaniju

toliki su bili konsolidirani prihodi 2005!!!! sad zamislite koliki su sada! kako vam se da više blatit ledo to mi samo nije jasno

IDEMO AP AP

——————————————————————————–
Podravka i Agrokor pokreću zajedničku proizvodnju sladoleda
[color=blue]Jaki smo,a kakvi ćemo tek biti.[/color]
Još kad odemo na rusko tržište….[thumbsup][thumbsup]

PEYO vizionar slijepac, kolekcionar minusa

New Report

Close