LEDO (Ledo d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LEDO (Ledo d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Kolega zagrebčan,
pls kratko objašnjenje i komentar zbog čega toliko tužnih smile-ova u dnu? Da li znate kako je išao tijek izdanja sindiciranog financiranja i obveznica 2006. godine i kakva je bio stav S&P-a u to vrijeme. Pretpostavljam da ne znate. Btw, bio je još nepovoljniji za Agrokor pa su dobili novo financiranje. Da li znate kakava je danas stav financijskih institucija u pogledu Agrokora? Pretpostavljam da ne znate. Da li znate na osnovu čega banke odlucuju da li ce pratiti Agrokor i pod kojim financijskim covenantima? Prepotstavljam da ne znate. Zbog toga, ako ne mislite komentirati izvješće S&P-a, bilo bi korektno da izbjegavate neargumentirane sličice i emocije. Pozdrav.

bravo. eto to sam i ja rekao samo malo grublje [smiley]

ali valjda se kosilo sa necijim pravilima

Imao sam prije 1mjesec LEDO i riješio sam ga se jer sam slutio da ovo napuhivanje AGROKORA je napalo i nama dragog LEDA. Ja sam LEDO prodao na 18600Kn jer sam se pobojao da bi ispadanje iz MIGROSA moglo se razbiti i nama dioničarima LEDA o glavu! I jest!
Samo se mislim je li ovo kraj balona i je li 15000 kn dovoljno dobro za ulazak, jer po mojim procjenama cijena od 14000kn (korekcija uračunata) je cijena kad odbijemo napuhivanje zbog MIGROSA!
Znači negdje oko 18-19k bez korekcije, uz korekciju 14-14,5k.
Eto čekao sam LEDO na 14000kn ali nisam ga uspio uzeti!
Glede budućnosti nema se tu šta strepiti!
Ovdje je riječ samo o pravom vremenu ulaska i izlaska!
Jer dionica ide gore dolje (uz ukupno gore) i zašto je netko loš ako izađe pa uđe niže!
Netko ne zna kada, ali ja u svakom slučaju na LEDU sam dobro procijenio!
I opet ću u njega ući jer se ne brinem da će mi opet donijeti zaradu!

pozdrav ledaši

gledam malo TA LEDA, nekako mi se čini da je opet krenulo prema donjoj granici bolinegera, no ovaj puta je granica spuštena blizu 13.000, pitanje je samo hoće li se odbiti od boolingera ili ga probiti, ali mislim da do njega definitivno ide

MACD negativan i u padu, još jedan znak silaznog trebda
RSI izgleda čak OK, no CCI nevalja, izgleda kao kratkoročki silazni trend

možda i dočekam koju dionicu na 12.000, naravno ako se smire stvari u svijetu

pozdrav
Glas Razuma

brate mili već 28 poruka, a veze nemaš s tehničkom!

ak padne na cijenu o kojoj ti pričaš sigurno ćeš ga dobit jer ga ja zbog margina prodajem!

sretno u vatanju! [thumbsup]

nešto su nam se naši dragi novinari iz hrvatskih medija jako okomili na agrokor…jeste li primjetili…nakon migrosa krenula je lavina “loših” vijesti. ovo što je u večernjem napisano bi lansiralo tisak i konzum u pozitivnu blokadu (obzirom da fino govori o ulaganju u maloprodaju), a ledo, belje i zvijezdu i jamnicu bi diglo barem za 5%. Problem je što naši novinari znaju da naš narod ne čita tekst nego čita samo naslov a u naslovu piše “…izgledi negativni…”. To je sve dio smišljene kampanje, a ovi koji to pišu u bankamagazinu i ovi iz večernjeg koji to prenose vjerojatno znaju u čijem interesu to pišu. Meni se to jako sviđa jer to samo potvrđuje moju tezu o Todoriću: stalno dokupljivati bilo koju njegovu dionicu tj. onu koju imaš…Čim se oni trude izazvati strah kod ljudi, to znači da su bacili oko na njegove dionice…Ne budite glupi. čuvajte svoje dionice.

...povijest se ponavlja...

Top 10 na dan 22.2.2008. Ledo:

1. AGROKOR D.D. 173.606 78,85 Osnovni račun
2. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 10.099 4,59 Skrb. račun
3. INVESTCO VRIJEDNOSNICE D.O.O. 4.821 2,19 Osnovni račun
4. HPB D.D. 4.439 2,02 Skrb. račun
5. PBZ D.D. 2.713 1,23 Skrb. račun
6. BAHOVEC SREČKO 1.162 0,53 Osnovni račun
7. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 800 0,36 Skrb. račun kupili 1 komad
8. DAMJANIĆ LORENCO 449 0,20 Osnovni račun
9. PBZ D.D./ILIRIKA JUGOISTOČNA EUROPA 400 0,18 Skrb. račun prodali 7 komada
10. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./PBZ CROATIA OSIGURANJE D.D. OBVEZNI MIROVINSKI FOND 379 0,17 Skrb. račun
Ukupno: 90,32

Ova trgovina u utorak kad smo se lagano stabilizirali i prestali padati nam je donila prodaju još 7 komada leda od ilirike…
Netko ulazi a netko izlazi iz leda ali na kraju se mrtvi broje………….
[cool]

Strpljenje je moć. S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila

ljudi ne žderu sladoled po zimi,sezonska je to firma,ja sam kupio nešto sitno kad je bila 5000kn,prodao na 10 000kn jer je sezona prošla,kupujem ju sezonski ko i obleku


ljudi ne žderu sladoled po zimi,sezonska je to firma,ja sam kupio nešto sitno kad je bila 5000kn,prodao na 10 000kn jer je sezona prošla,kupujem ju sezonski ko i obleku

e moj međede..i jos se hvalis s tim. prodao si kad je bila 10 a ona narasla od 21,5 (i to debelo na kraju sezone jer tada stizu izvjestaji). umjesto 4 puta zaradio si duplo. i sad ces je kupit na 15-16 a prodat na 23. izracunaj kolko si spusio da si je samo drzao od 4 do 23 npr..a ici ce ona i puno dalje..


ljudi ne žderu sladoled po zimi,sezonska je to firma,ja sam kupio nešto sitno kad je bila 5000kn,prodao na 10 000kn jer je sezona prošla,kupujem ju sezonski ko i obleku

E moj međede da znaš bar malo više o Ledu od klinca s ceste ne bi to rekao, Ledo je bio sezonska firma za vrijeme bicvše Juge valjda ga se sjećaš od tada, međutim stvari su se promijenile unatrag 20 godina pa tako Ledo proizvodi i smrznuto povrće a ako si primijetio nema dućana u kojem nećeš vidjeti prepune škrinje svega i svačega od prehrane sa logom bijelog medvjeda,

[cool]
21. 02. 2008. | 16:22
S&P potvrdio B rejting Agrokora; izgledi negativni

Standard & Poor’s (S&P) u četvrtak je objavio priopćenje u kojem potvrđuje dugoročni korporativni rejting hrvatskog Agrokora na ocjeni B uz negativne izglede za buduću promjenu rejtinga. S&P je 12. studenoga prošle godine, nakon što je objavljen interes Agrokora za turski Migros, rejting hrvatske kompanije stavio na tzv.

CreditWatch, što se događa s kompanijama koje očekuju značajan poslovni događaj koji bi mogao imati bitne posljedice za rejting. Kako je Migros u međuvremenu prodan drugim ponuđačima, S&P je najnovijom objavom samo potvrdio dosadašnji Agrokorov rejting.

«Iako je naš rejting nepromijenjen, negativni su izgledi posljedica investicijskog trenda koji je posljedica agresivne ekspanzije, a unutar makroekonomskog okoliša koji se pogoršava», kaže analitičar S&P-a Diego Festa. «Ti bi faktori mogli u kratkom roku staviti dodatni pritisak na Agrokorovu likvidnost», dodaje on.

U S&P-u kažu da očekuju da će «fokus na širenje i modernizaciju maloprodajnog lanca i distribucijske mreže» u srednjem roku i dalje apsorbirati sav slobodni kapital koji se stvori redovnim poslovanjem.

Iako je širenje maloprodaje hrane povećalo Agrokorovu stabilnost, smanjujući ovisnost o dobiti ostvarenoj kroz prodaju vode i sladoleda – koji su podložni sezonalnosti – financijska fleksibilnost je sada ograničena, kažu u S&P-u.

Ta smanjena fleksibilnost sada čini Agrokor ranjivim u slučaju pogoršanja makroekonomskih pokazatelja, dodaje Festa.

Budući izgledi Agrokora mogli bi biti poboljšani ako se likvidnost Grupe poboljša, čime bi se smanjio rizik da će kompanija prekršiti mjerila na koja se obvezala izdanjem 150 mil. eura vrijednog izdanja obveznica 2006. godine, «i ako Agrokor pokaže jasnu predanost da podrži rast sa kontroliranom financijskom politikom». [bye][bye][bye][bye][bye]


Bravo LEDO!

Vaš link

Hm.. evo gledam stare vijesti i imam par pitanja pa ako netko zna neka i pokuša odgovoriti ili dati svoje mišljenje!
1.zašto se ovdje navodi da je frikom Ledov a već su neki argumentirali da je agrokorov?
2.kolika je vaša procjena konsolidiranog Ledo u 2007.-oj godini?
3.da li ima neki link ili fi gdje su pokazali konsolidirano izvješće od 200 milijuna eura kako veli u članku?

Strpljenje je moć. S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila

Kolega [color=blue]zagrebcan [/color]pa zar niste svjesni da po drugi put objavljujete isti tekst dva dana zaredom?
zar nemate vlastito mišljenje nego copy/paste?
Sve negativno vezano za agrokor se servira ovdje na ledo kao i nad druge sastavnice agrokora..

Strpljenje je moć. S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila

New Report

Close