LEDO (Ledo d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LEDO (Ledo d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

još malo pa smo u blokadi[thumbsup][thumbsup]

Stvarno ne razumijem čime je Ledo ovo zaslužio? Izgleda je kriv prevelik optimizam krda, a ako razočaraš krdo onda ide linč.
Ah odustajem gledati burzu idem se okrenuti radije svom poslu ionako ništa ne mogu promijeniti.

” ti isti znas lanut glupacu, pa ledo je bio 19,5 k bez migrosa, dakle na toj spekulaciji je rasao samo 10 % kazes da ce padati, hm ,pa ako ce trziste padati i ledo ce, nista posebno zanimljivo nisi otkrio!
[/quote]

E moj prijatelju nisi naučio prvu lekciju o dionicama. Ne veži se sentimentalno za njih. Tvoj ljubav, je bila kupovan prošle godine, bar što se Agrokorovih djelatnika tiče, zbog Migrosa. Nemoj misliti da zato kaj ti znaš za Migros od 10 mjeseca da ih puno nije znalo prije. Tu nije samo Ledo već sve njegove proizvodne i brandirane kompanije. Evo da ti odmah kažem da sam ja kupovao ledo u prvom mjesecu 2007 na 4300 tak nekaj da bi ga prodavao negdje između 8 i 9500. Kupio sam ga samo zato što su mi rekli iz Agrokora da ga kupuju oni jer planiraju velike akvizicje vani i na taj način plasirati proizvode.
E sad ti misli kaj hočeš. To je tvoje pravo a ak se ne varam bili smo jako blizu blokade.
Misliš da sljedi obrat skoro?

nije bitno dal dobis pare na racun, glavno da prikazes dobit, kuš ne!

mislim da je situacija kod LEDA takva da ju je neizvjesnost oko migrosa spašavala od korekcije koja je zahvatila sve ostale dionice, sada samo odrađuje korekciju koju su sve ostale dionice odradile …. mislim da onaj koji ima keša cijena od 14.xxx je dobra …

Cookie Monster


mislim da je situacija kod LEDA takva da ju je neizvjesnost oko migrosa spašavala od korekcije koja je zahvatila sve ostale dionice, sada samo odrađuje korekciju koju su sve ostale dionice odradile …. mislim da onaj koji ima keša cijena od 14.xxx je dobra …

ovdje ima istine!

IDEMO AP AP

Ledo će pasti još dosta kao i Zvjezda Konzum i ostale Todorićeve dionice.[bye][bye][bye][bye][bye][bye][bye][bye]

ZSE EQUITY PREVIEW
Agrokorova izdanja najranjivija na situaciju u Srbiji
Autor/izvor: Mario Gatara
ZAGREB – Dugo vremena najavljivana neovisnost Kosova proteklih se mjeseci često spominjala (u kontekstu geopolitičke nestabilnosti) kao faktor koji ima velikog utjecaja na aktivnost investitora u regiji.
I premda je potpora američkih i dijela europskih dužnosnika stvari učinila donekle podnošljivima, neizvjesne implikacije tog čina s pravom su institucionalne investitore činile nervoznima. No sada ćemo imati priliku vidjeti u kojoj mjeri ulagači doista «trzaju» na kosovska zbivanja, i je li uopće riječ o varijabli čiji značaj može zasjeniti fundamente s jedne, te utjecaj zbivanja na svjetskim financijskim tržištima s druge strane.

Posve je suvišno naglašavati kako bilo kakvo «kompliciranje» situacije nikako ne ide na ruku izdanjima turističkog sektora, no najranjivijima se u ovom trenutku doimaju tvrtke aktivne na susjednim tržištima, kojima bijes nezadovoljnika, izazvan odlukom kosovskog parlamenta, može nanijeti izravne štete. To je na svojoj koži nedavno osjetio Mercator (LJSE:MELR), a u nezavidnom su položaju i Agrokorova izdanja poput Konzuma (ZSE:KNZM-R-A) i Leda (ZSE:LEDO-R-A), u čijem slučaju srpsko tržište predstavlja značajnu stavku u strukturi prihoda, te im, nakon nedavne likvidacije, aktualni razvoj događaja ne ide na ruku. U svakom slučaju, neredi praćeni sukobima prosvjednika s policijskim snagama ne nude nimalo ugodnu sliku, evocirajući uspomene na ne baš tako davnu prošlost.

S druge pak strane, brodarske je dionice doista teško dovesti u izravnu vezu sa zbivanjima na Kosovu, dok najnoviji razvoj događaja nudi temelja za optimizam. Naime, nakon mučnih i iscrpljujućih pregovora, Nippon Steel, JFE Holdings i Posco su pristali na uvjete rudarskih kompanija, prihvativši povećanje cijena željezne rudače za 65%, uklonivši prepreku koju su brojni promatrači doživljavali kao jedan od ključnih razloga intenzivnog pada vozarina na svjetskom tržištu. Doduše, povećanje cijena tek trebaju «progutati» i ostale čeličane širom svijeta, no ta se procedura sada doima pukom formalnošću. Ali i bez toga, divergencija BDI indeksa i domaćih brodara potonjima otvara prostora za rast. Samo u proteklih tjedan dana BDI indeks je ostvario rast vrijednosti od 15,8%, svodeći minus od početka godine na otprilike 20%, dok primjerice Atlantska plovidba (ZSE:ATPL-R-A) u promatranom razdoblju bilježi pad cijene dionica od 27,1%, a Jadroplov (ZSE:JDPL-R-A) je, namaknuvši pozitivan predznak prošlotjedne promjene, ovogodišnjom izvedbom već prestigao BDI indeks. [bye][bye][bye][bye][bye][bye][bye][bye][bye][bye][bye][bye][bye][bye][bye][bye][bye]

DELUX,Brankica,Croman.Rekvijem,Lyux,vatreni,valentine,vodavoda,fajrunt,kanabis,lanicaCroman,=ista osoba

točno, ali u slučaju Leda radi se i mnogim margin callovima jer je masa ljudi svojedobno uzimala margien za Ledo. ovo trenutno isipavanje prodaje mi upravo tako izgleda.


mislim da je situacija kod LEDA takva da ju je neizvjesnost oko migrosa spašavala od korekcije koja je zahvatila sve ostale dionice, sada samo odrađuje korekciju koju su sve ostale dionice odradile …. mislim da onaj koji ima keša cijena od 14.xxx je dobra …

Može biti svašta ja sam naveo kada sam ih ja uzima i da ih nisam praodao kad jesam sada bi ih stukao bez razmišljanja. Opet naglašavam ne zato kaj ne vrijedi več zato kaj svaka budala svaki dan nekaj kupuje i porodaje pa cijene kao što je već prije 100 puta ponovljeno rastu i padaju bez ikakve pameti. Vjerujte nebi se radilo o 10 komada…

nije bitno dal dobis pare na racun, glavno da prikazes dobit, kuš ne!


Stvarno ne razumijem čime je Ledo ovo zaslužio? Izgleda je kriv prevelik optimizam krda, a ako razočaraš krdo onda ide linč. Ah odustajem gledati burzu idem se okrenuti radije svom poslu ionako ništa ne mogu promijeniti.

Previše je malih ušlo visoko, te su odjednom razočarani neuspješnom realizacijom vezanom za Migros.
U svakom slučaju očekivana korekcija.

Još malo pa ćemo na toliko priželjkivan P/E 30. [wink]


Može biti svašta ja sam naveo kada sam ih ja uzima i da ih nisam praodao kad jesam sada bi ih stukao bez razmišljanja. Opet naglašavam ne zato kaj ne vrijedi več zato kaj svaka budala svaki dan nekaj kupuje i porodaje pa cijene kao što je već prije 100 puta ponovljeno rastu i padaju bez ikakve pameti. Vjerujte nebi se radilo o 10 komada…

ja mislim da ce rasti, ukoliko trziste bude ok ledo ce se prvi vratite na bivsu cijenu!

IDEMO AP AP

Mozda pada zbog ovog:

http://money.cnn.com/2008/02/17/news/companies/bees_icecream/index.htm

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

New Report

Close