LEDO (Ledo d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LEDO (Ledo d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


50 lav: ” zagrebcan: ” Ledo još ima dovoljno mijesta za padanje , a da većina ulagača još bude u plusu[bye][bye][bye][bye][bye][bye][bye] ” Nažalost se moram složiti.. premda će dosta ovisiti o stanju na burzi kao i o trendu trgovanja u svijetu ” Čujte kolege živa istina. Ledo još može pasti na 5000 kn. Nije problem, ali za to su nam potrebni veći probleme kojih mislim da baš nebu bilo. Vi se tu raspravljate koliko ledo može padati ili ne, pa može do tih cijena i još netko može biti u plusu a ostali poput mene ne. Kupio sam ga na 18.800 i nije mi žao (je ali samo kaj nisam čekao i bio strpljiv). Za ledo bolje da nije bilo niti migrosa niti niš, ali kaj je tu je. Može i croby past još na 2500 samo valjda nebu takvih problema. Ja mislim da od ponedjeljka idemo polako gore, tu i svugdje. A vi koji se veselite daljnjem padu, žao mi je kaj se netko može tako žestoko veseliti tuđoj nesreći, a ne zaboravite tim vašim drukanjem mogli bi tak nadrukat da bu i vama paranoja.

I prodao po 16.000 prekjučer.[lol] [lol] [lol]

FALI NAM LIKVIDNOSTI; DAJ ŠTEFEK, NATOČI NAM PO JEDNU

Presidente, 17.02.2008. u 14:52
! Ima samo jedan problem koji ce nadam se kolko tolko biti uspjesno rijesen, a to je da ne mogu proizvodni kapaciteti zadovoljit potrebe trzista, no upravo iz tih razloga ledo namjeava sagraditi jos jednu tvornicu , navodno na podrucju plodina u dubravi!!

A navodno je taj teren na kojemu se nalaze Plodine u vlasnistvu Žitnjaka/Mlinara i navodno su Plodine dobile oko nove godine nalog da što prije napuste taj prostor. Budući da je Žitnjak preuzet (opet, navodno) ovo bi moglo jako lijepo završiti za LEDO.

Nemam dionice LEDO-R-A, ali lurkam već dulje vrijeme kako bi uletio :).

Ma Ledo je po meni jedna izvrsna investicija, vremenom će se zaboraviti i ovo samo se nadam da će vremenom cijena toliko porasti da neće biti baš svakome dostupna pa će se i manje ovakvih sr… dešavati.
Predlažem svima ne gledanje burze par mjeseci najmanje uštedit ćete živce i novce.


Ma Ledo je po meni jedna izvrsna investicija, vremenom će se zaboraviti i ovo samo se nadam da će vremenom cijena toliko porasti da neće biti baš svakome dostupna pa će se i manje ovakvih sr… dešavati.
Predlažem svima ne gledanje burze par mjeseci najmanje uštedit ćete živce i novce.

ma normalno…
pogledajte samo npr. ovaj graf

http://www.rast.hr/hr/trziste/grafikoni.html?f%5Bticker%5D=KNZM-R-A%3AZSE&f%5Btip%5D=3

tamo negdje u 3mj 2006 je padalo od 27, 28 do ispod 20 i to tako skoro 2mjeseca. i takvo isto crno razdoblje je bilo i oko 10mj i to se stalno desava i na svim dionicama. ali treba pogledati kraj 2008 i tako to treba gledati a ne svaki dan se zivcirati zasto nije raslo kolko smo zamislili. nema nista normalnije i prirodnije od ovoga sta se desava na ledu i ostalim dionicama i samo treba strpljenja…


decko, ti alien i ostali koji ste prodali Ledo na 11k odakle vam obraza upoce da ista pisete po ovoj temi, tamo si drukao na sav glas a sad prozivas ledaše!!! nemoj da ti kvotam postove koje si pisao!!!

ko god je od onda ostao u ledo super je zaradio, oni koji su usli kasnije, strpite se ljudi sve ce se to vratit na svoje, mislite da ce todoric dati da mu dionice budu ovako nisko??..bit ce novih preuzimanja, pa on pod svaku cijenu zeli postati globalni igrac i to ce uciniti..

meni je napominjem drago sto nije prosao migros, bas zbog onih koji su kupili ledo samo zbog toga!! sad nek prodaju, vec ce mo nac lovu da im pokupujemo![thumbsup]

pozdrav svim ledasima koji vjeruju u ovu dionicu, dresroom, nemoj prestat pisat, i meni je to palo na pamet, ali necu dat da nam temu truju kojekakvi ljubomorci koji su kivni na sve koji su dosad masno zarađivali na ledu, pa sad koriste tajm aut da se nakratko naslade!!!

ako ledo jos padne ja cu sve prodat i stavit u ledo!!!

Lijepo, razmislio malo i odlučio pisati ali ne puno
Upozorio bih samo da su svi nervozni zbog ovakvog pada izvanredne dionice u koju su imali puno povjerenja
U biti nije ni loše kako je moglo biti, još uvijek smo pali manje od crobexa
Problem su oni koji su kupovali iznad 10000, sada gube povjerenje, ali na kraju ostaju oni najvjerniji koji će biti nagrađeni za vjernost

Ja zapravo kako sam i pisao ne trgujem dionicama, već ih skupljam odnosno štedim u njima, tako da me ovakvi padovi ne zabrinjavaju jer te dionice koje imam imam već dugo i ne mislim prodavati ( a pogotovo ne s minusom )
Što se leda tiče u njega imam puno povjerenje ( znam točno u litru sladoleda koliko proizvedu ) a vrijeme će pokazati tko je bio u pravu ( ali ne za mjesec dva )

Imam ja jedno pametno.
Od koga LEDO nabavlja mlijeko u prahu?

Show me the Money!

Ova godina je posebna za ledo te obilježavaju obljetnicu.
Ledo – regionalni lider u proizvodnji i distribuciji industrijskog sladoleda i smrznute hrane koji 2008. godine slavi svoj 50. rođendan !!!

[thumbsup]
Sada situacija nakon migrosa nije baš dobra, puno pesimista ali ima i rijetkih optimista…
Nadam se da ćemo i mi dioničari sa osmjehom na licu i s velikim zadovoljstvom gledati ledo na kraju ove godine…

Ipak, moram naglasiti da mi je drago što posjedujem njihove dionice!

Strpljenje je moć. S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila


alien Ja mislim sve sto sam napisao, jer da nije njih LEDO ne bi ni padao!!! a ti saladin, evo imas na lezerno di asko dogovara samnom nesto, pa ak si za dođi i ti, drugo ti nemam sta za rec!!

Ovo sam već vidio i doživio na INGRi kad sam rekao da će padat. Pljuštalo po meni iz svih strana, a kad je palo proziva me se zbog rukopisa i sličnih gluposti i da nemam pojma i da su budale koje prodaju.

Kolega niko ne misli da LEDO ne vrijedi ali činjenica je da je najviše povukao zbog MIGROSA realno je da ljudi koji su ga kupovali (iz samog Agrokora) nakon propale akvizicije prodaju jer smatraju da je realno očekivat izlazak manjeg broja dioičara.

Ja osobno nemogu vjerovat da ću dobit ponovo šansu uć u ovako dobro dionicu ali što je tu je… vidjet ćete da će padat i da ovo nije kraj

nije bitno dal dobis pare na racun, glavno da prikazes dobit, kuš ne!

Evo već neko vrijeme čitam ova iživllavanja na topicu LEDA mnogih jalnih ljudi.Kako će vam to iživljavanje
pomoći,bojim se nikako rekao bi jedan naš kolega.Izgubili smo MIGROS što naravno nije kratkoročno dobro
ne samo za LEDO nego i za cijelo tržište.U LEDU sam ušao na 9950kn no podebljavao sam
poziciju i na puno višim razinama.Ako se za neku dionicu ne bojim onda je to LEDO i nitko na forumu
šta god pisali nema pojma kakva će cijena biti danas a kamoli za koji tjedan,mjesec da ne kažem godinu.
Tvrtka radi odlično i to je najvažnije,konsolidirano izvješće nepoznato nagadja se da je izvrsno ,širenje poslovanja,moguće povećanje proizvodnje seljenjem i gradnjom tvornice na novoj lokaciji,neko preuzimanje u Rusiji ili bilo gdje je neupitno i pitanje je vremena kad će osvanuti novi naslov o širenju Agrokora to je bar jasno.
TODA sigurno neće stati a zašto bi ako je smogao snage učestvovati u ovakvom velikom
zalogaju normalno da će uletiti nešto drugo to je ri rečeno od strane agrokora.Ako je ovo vrijeme katarze LEDA pri tom mislim na čišćenje dionice od hrpe MIGROS špekulanata onda dobro oni će otići ostati će čvrste ruke kao što su bile i prije i kad krene oporavak a prije ili kasnije će krenuti LEDO će opet biti prvi ,kao i mnogo puta dosad.
Cijena dionice ne ovisi toliko o tim špeklulantima nego o TODI koji bez problema sa manjjim
novcima može kontrolirati dionicu kako god hoće.U njoj nema stranaca,a nema ni fondova osim
ILIRIKE koju se bez problema proguta.Prema tome razloga za strah ovdje ima najmanje
i na žalost mnogih LEDO će opet biti onaj stari vjerojatno prije nego što mislimo.
Optimista na njemu ne fali sam sam jedan od njih i bude li kojim slučajem padao osobno nisam
uvjeren u tu varijantu prebacit ću sve u LEDO. POzdrav istinskim LEDAŠIMA
oni znaju koji su.a ostali koji to nisu prodajte i bježite ionako ste teret ove dionice Mi ćemo
dalje brzo ili sporiije,to će ovisiti o sentimentu na tržištu ili iznenadjenjima od strane TODE koja su uvijek moguća, nije ni bitno tamo gdje pripada jedna od sigurno najboljih tvrtki u Hrvtaskoj.


Ovo sam već vidio i doživio na INGRi kad sam rekao da će padat. Pljuštalo po meni iz svih strana, a kad je palo proziva me se zbog rukopisa i sličnih gluposti i da nemam pojma i da su budale koje prodaju. Kolega niko ne misli da LEDO ne vrijedi ali činjenica je da je najviše povukao zbog MIGROSA realno je da ljudi koji su ga kupovali (iz samog Agrokora) nakon propale akvizicije prodaju jer smatraju da je realno očekivat izlazak manjeg broja dioičara. Ja osobno nemogu vjerovat da ću dobit ponovo šansu uć u ovako dobro dionicu ali što je tu je… vidjet ćete da će padat i da ovo nije kraj

ti isti znas lanut glupacu, pa ledo je bio 19,5 k bez migrosa, dakle na toj spekulaciji je rasao samo 10 %

kazes da ce padati, hm ,pa ako ce trziste padati i ledo ce, nista posebno zanimljivo nisi otkrio!

IDEMO AP AP

ja sam čuo od radnika leda da je povećan kapacitet proizvodnje sa 80 na 140 tona sladoleda dnevno.To će po rezultatima biti kao da već rade 2 tvornice.Prošlih godina radilo se stalno subotom i nedjeljom,a od 4-10 mj imali su samo 3-4 slobodna dana.

[color=black][/color]


.Prema tome razloga za strah ovdje ima najmanje
i na žalost mnogih LEDO će opet biti onaj stari vjerojatno prije nego što mislimo.
Optimista na njemu ne fali sam sam jedan od njih i bude li kojim slučajem padao osobno nisam
uvjeren u tu varijantu prebacit ću sve u LEDO. POzdrav istinskim LEDAŠIMA
oni znaju koji su.a ostali koji to nisu prodajte i bježite ionako ste teret ove dionice Mi ćemo
dalje brzo ili sporiije,to će ovisiti o sentimentu na tržištu ili iznenadjenjima od strane TODE koja su uvijek moguća, nije ni bitno tamo gdje pripada jedna od sigurno najboljih tvrtki u Hrvtaskoj.

slazem se od prve do zadnje. imam najvise leda i belja i za ledo me iskreno zaboli ona stvar kad pada jer znam da ce se prvi dignuti sa porastom trzista i dobrih vijesti koje su neminovne. za belje me iskreno uvjek vise strah ali nema sanse da izadjem iz njegovih dionica u najmanju ruku iz povjesnih razloga jer su mu sve rasle astronomski i to debelo preko svih procjena i strucnjaka i “strucnjaka”..pa ako se vec i zaj.. barem je bilo vrijedno pokusati. bolje od njegovih dionica ne vidim..

New Report

Close