LEDO (Ledo d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LEDO (Ledo d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Jedna važna stvar za sve vas na ovom topicu za koje još nisam niti ćuo do sad.

INSAJD,Mig,zmrklic,…svi ostali uključujući i mene, ušli smo davnih dana kad se za Migros još nije niti ćulo.
Vrijednost je tada projicirana sa završetkom 3Q na 25k (kao što rekoh bez Migrosa).

A da ne spominjem stvarne face kao što je Collina za kojeg niti ne znam kad je ulazio.

Migros propao —- koga briga, ja bih se na vašem mjestu pitao koji je plan B Todorića, a lova stoji. [wink]

Show me the Money!


svi oni nek se jave na p.m nema frke!
znam i ja na kog mislis, al izvukao se kolko tolko , koliko je meni poznato, uostalom ne brini ti za njega, ima on dobar njuh , vratit ce on sve sto je izgubio i prije nego mislis!!
ne nadam se ja nicemu, nit ti ja zelim zlo, al ko si ti da mene prozivas za ledo???
otkaci od mene i prestani provocirat ljude, ne veseli se tudjoj nesreci jer ce ti se to sigurno obit o glavu!!

Ovo se zove inace obrtanje teza ali to ti kod mene ne prolazi. TI si mene prvi prozvao, TI si izjavio da ti je drago sto su popusili oni koji su usli samo radi Migrosa, pa si TI dobro razmisli kome ce se obiti o glavu veselje nad tudjom nesrecom. Ja suosjecam sa svima koji su u gubicima jer sam i sam nesto sitno popusio na ovom zadnjem valu pada. Da me na topicu okupljanje ledasa nisi potpuno bezrazlozno nazvao stokom (sto pak govori o tvom nivou odgoja i “kulture”) ja ti ne bi A rekao. Nemoj me siliti na copy paste sto si u zadnjih nekoliko strana pisao da dokazem ovo sto sam ti sad rekao.


@governor
– pogledaj topic na podforumu Lezerno -> Okupljanje ledasa pa mi reci tko je otisao too far i to prvi. Ja sam ko i ti svjesno usao u Ledo na Migros spekulaciju i u startu sam se pomirio da mogu popusit ako od Migrosa nis ne bude, pa ne krivim nikoga, ali bogami nikoga necu ni nazvati stokom niti reci da mi je drago sto su popusili. Insajd je to lijepo glasno rekao i to mi je zasmetalo. Nista vise. A on me prozvao jer sam na pitanje Mark1 da li smatram da je ovo trenutno realna vrijednost Leda kad je cijena bila na 16500 odgovorio DA. Zasto? Pa trziste je tako reklo ne ja! Ljudi stalno zaboravljaju da nesto vrijedi onoliko koliko je netko za to spreman platiti. I tu nema neke filozofije. Druga stvar je sto mi mislimo koliko bi nesto TREBALO vrijediti.


@persuader
– naravno da su na mnogim dionicama popucali margini ljudima no ovdje pricamo o Ledu. Niti prozivam Ledo niti ikoga i samo isto ocekujem i od drugih niti me zanima da li netko riskira s marginima ili ne. Na koncu, svi sami donosimo odluke sto i kada kupiti ili prodati. No pisati u x navrata u stilu da su oni koji su usli radi Migrosa gamad, stoka itd. i da ti je drago sto su popusili – blago receno degutantno i govori samo o onome tko tako pise. A ja tako nisam pisao. Tko misli drugacije neka si odvrti prepisku na ovom topicu unatrag malo i procita.

nikad nisam vidio euforiju kao na LEDU, predvođemu INSAJD-om … , svaka euforija može bit samo loš znak, ili kraj rasta … , na normalnim tržištima kapitala, .. mislim da trenutno LEDO nema pokrića za rast iznad 20.000, ali nikad se nezna , ali eto to je samo moje mišljenje.

Kužim kolegu Aliena , i mene iritira INSAJD sa svojim ne argumentiranim histeričnim ispadima, i isto takvim prognozama

Cookie Monster


nikad nisam vidio euforiju kao na LEDU, predvođemu INSAJD-om … , svaka euforija može bit samo loš znak, ili kraj rasta … , na normalnim tržištima kapitala, .. mislim da trenutno LEDO nema pokrića za rast iznad 20.000, ali nikad se nezna , ali eto to je samo moje mišljenje.

Kužim kolegu Aliena , i mene iritira INSAJD sa svojim ne argumentiranim histeričnim ispadima, i isto takvim prognozama

Ma kaj je najgore Insajd me uopce ne iritira niti itko. Nek pise ko kaj hoce nije me briga. Ali popizd.. kad netko za svoja sra.. pocne druge vrijedjati ili jos banalnije kad skace na grlo svakome tko ne misli kao on.

ajde nemojte se sada ko mala djeca svađati. insajd je dobar dečko, alien isto tako. ok , ne slažete se i to je ok. nemoj ti alien sada navlačiti gnjev ostalih na insajda. on je malo drukao, ali je u ledu, vjerujem i dalje… dakle, ako je ikoga sjebao, sjebao je i sebe. svatko bira što će kupiti, nije nikoga insajd prisilio, a meni se sviđa kako on razmišlja o todorićevim dionicama i sviđa mi se što pokazuje da mu je stalo. neki su više, drugi su manje temperamenti. ne treba zato nekog osuđivati…ionako će se sve za par mjeseci vratiti na veće razine. samo treba pričekati.

...povijest se ponavlja...

http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=eb53062c-0a89-4240-9224-dc153a6cbb35

[smiley][smiley]

alien

Ja mislim sve sto sam napisao, jer da nije njih LEDO ne bi ni padao!!!
a ti saladin, evo imas na lezerno di asko dogovara samnom nesto, pa ak si za dođi i ti, drugo ti nemam sta za rec!!

IDEMO AP AP

Ok, ste sad gotovi s raščišćavanjem tko, zašto, zbog čega? Eto, na prvom okupljanju forumaša Ledo je bio na ovim razinama, Biber je tvrdio da to ide na min 20.000, a tada, ako me sjećanje služi, Migros je bio još samo jedna egzotična riječ (barem meni :-)))) ). Da li će se vratit na razine na kojima je bio? To je čisto vaše razmišljanje, ali nema potrebe da se tema pretvori u sukobljavanje na nekim osobnim razinama.

Mir djeco [smiley]

Suricata suricatta


deimos: ” Ono kaj ja ne kuzim je sljedece: Kad kliknem ticker ledo na vrhu stranice, dobijem sljedece podatke (izmedju ostalih): EPS 207,06 P/E 70,03 Daklem, po zadnjem izvjescu, LEDO ima dobit od 124M kn u prva tri kvartala u 2007. i gubitak u zadnjem kvartalu 2006. od cca 40M kn. Znaci, dobit je za ttm 84M kn. Kad to podjelimo sa 220.000 dionica, dobijemo EPS od 381 kn. Pri cijeni od 14.5k kn P/E je 38. Dalje nisam gledao. Anyone? Gdje grijesim? ” Ne griješiš nigdje P/E je 38 I na ovoj se dionici skupilo dosta paničara Evo gledam od 15.10. do 31.10 protrgovano je sa 1482 dionice i napravljen je promet od 25 598 238kn šta daje prosječnu cijenu od 17406,90kn i onda nije bilo skupo a za migros se još nije niti znalo Evo tu imate dnevno izvješče od ilirike da vidite kako vam druge dionice stoje http://www.ilirika.hr/files/userfiles/hr/Dnevni%20izvje%C5%A1taj/Dnevni%20izvje%C5%A1taj%20-%2015022008.pdf

Greška u bazi. Sada je ispravljeno.

Slaven Andrašić, Poslovni dnevnik

Dobro kolege nemojte se svađati sada, najgore od svega je da je nakon HT-a mnogo neukih investitora ušlo na burzu ne znajući neke osnovne stvari. Vjerujte da je Toda i dobio Migros cijena bi pala (doduše vjerojatno ne toliko) . Migros je već uračunan bio na 20k. Ovo što se sada dešava je rasprodaja, vjerojatno onih koji su kupovali po 19k možda i više, gledam promet i sve su to 1-2 dionice tu i tamo neka veća količina,
Kolega Mig 29 je jednom spomenuo da nije dobro da toliko malih ulijeće na ledo jer kad krene panika ići će u rasprodaju jedni preko drugih i upravo smo svjedoci tome (to se može pročitati u gotovo svakoj knjizi na temu burzu, scenarij je uvijek i svugdje isti).
E ako neko ulaže na osnovu informacija s ovog foruma taj je stvarno za kladionicu ili kockarnicu. Iskreno mi je žao ljudi koji puše lovu u ovo vrijeme (i ja sam jedan od takvih, ali ja se igram na burzi sa svojim novcima ne s kreditom), no ne može nitko optuživati Insajdera da je kriv za gubitak drugih pa na forumu svatko može brbljati što god hoće i valjda je evidentno da 99% ljudi druka gore ili dolje kako kome paše.
Ako je insajder pričao za neke da su stoka zbog ovog ili onog mislim da nije baš korektno niti fer tako prozivati ljude pa imaju pravo raditi i kupovati za svoj novac što žele. Ja to ne bih nikada napravio no nismo svi isti.
Što se Leda tiče ja sam ga prodao na 20k i bilo mi je žao ko cucku da sam ga ponovno kupio na 18xxx, zašto, pa zato što vjerujem u tu firmu i ljude koji je vode. Ja sam uvjeren da će Ledo opravdati svoju cijenu i kada prođe ovo zlo na burzi da će se vratiti prije nego druge dionice.
Dakle po meni cijenu ruše mali dioničari definitivno, pa ispada da je Ledo najprecjeljenija dionica, a di je Belje zaboga za belje ne bih dao iskreno ni 100 kuna a drži se bolje od leda di je tu logika?
Oni koji ne moraju , po mom mišljenju bolje da ne prodaju mislim da smo na dnu ili vrlo blizu njega.


ajde nemojte se sada ko mala djeca svađati. insajd je dobar dečko, alien isto tako. ok , ne slažete se i to je ok. nemoj ti alien sada navlačiti gnjev ostalih na insajda. on je malo drukao, ali je u ledu, vjerujem i dalje… dakle, ako je ikoga sjebao, sjebao je i sebe. svatko bira što će kupiti, nije nikoga insajd prisilio, a meni se sviđa kako on razmišlja o todorićevim dionicama i sviđa mi se što pokazuje da mu je stalo. neki su više, drugi su manje temperamenti. ne treba zato nekog osuđivati…ionako će se sve za par mjeseci vratiti na veće razine. samo treba pričekati.

Sve 5 i slazem se. I uvjeren sam da je i on ovim padom Leda popusio kako smo i svi i da je ok decko. Ali jebemu nemres onda svakog ko bilo kaj veli a da ti ne pase uhu nazivat stokom gamadi itd. Slazes li se?

Sve 5 i slazem se. I uvjeren sam da je i on ovim padom Leda popusio kako smo i svi i da je ok decko. Ali jebemu nemres onda svakog ko bilo kaj veli a da ti ne pase uhu nazivat stokom gamadi itd. Slazes li se?

Slažem se, ali on je očito temperamentniji od ostalih i brže plane, što ne znači da su mu argumenti krivi ili da je u krivu. Najgore je što je on u pravu, ali na krivi način to kaže. Mene to ne smeta, ja sam za da se dopusti vrijeđanje jer to je sastavni dio razgovora. JA ništa ne bih cenzurirao ali ja nisam moderator. Zato sad prestanite sa svađom jer to neće pomoći cijeni dionice. Bolje šutite pa će ledo biti zaboravljen od malih ulagača i paničara i onda ćete prema gore.

...povijest se ponavlja...

New Report

Close