LEDO (Ledo d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LEDO (Ledo d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Tko je ubio Ledo?… [smiley]

Jel drami?

No respect

Nema panike, pa netko je odlučio pred zatvaranje srušit cijenu — možda da poremeti marginaše na ledu?!
Sve u svemu moram priznati da mi je drago da je kraj tjedna te da se strasti malo smire… Ovaj tjedan smo završili u nekoliko blokada GORI-DOLI tako da uzbuđenja nije falilo…
sad možemo analizirat situaciju, raspravit malo, izmjenit mišljenje i sačekat početak idućeg tjedna![rolleyes]

Strpljenje je moć. S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila

Zasto komentirate multiple a nemate o tome pojma?
Ha?
JA ne pricam o dimnjicarenju niti o kukucanju.

I sta ako su multiple, recimo P/E od 30.

KOliki je ROE Leda, 23%.
Ajde de, nemojte trkeljati..

Sta vam P/B znaci?
Jel ide firma u likvidaciju pa gledate p/b, da li ima 90% poslovanja kroz liquid asset (banka)??
Nema.

Blah…
Smijurija..

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

Bluemen: Što je to kukucanje?

To ti je kada netko nesposoban lupa po tipkovnici i fulava slova.

Kuzsi?

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep


Na ovom topicu (a i forumu ) ima ljudi koji znaju i ljudi koji nemaju pojma. Dakle Darius i Šef spada u drugu kategoriju. Za takve postoji topic Q&A za početnike i Fundamentalna analiza. Nije sramota tamo postavljati pitanja, i ja sam to radio. LEDO 2007 bez 4q , cijena 16k: P/E 28,35 EPS 564,28 BVPS 2348 P/Bv 6,8 P/S 4,26 Šta očekujemo iz godišnjeg nekonsolidiranog? P/S se spušta, PE ostaje isti ili ide gore, book se povećava, P/Bv se spušta. Po meni precjenjenost ove dionice je jedino u odnosu na Book, a P/S i P/E su u nesrazmjeru zbog velike neto profitne marže (14%) and that’s a good thing. Dakle LEDO vam je ok prilika pri ovoj cijeni i bez Migrosa, a pogotovo jer su ovo brojke samo za maticu (kao što je 50 lav natuknuo). Molim da ne pišete bezvezne izjave.

misliš na trenutnu cijenu 14,5 ili na startnu 16,1 [cool]

Kolega Blueaman, ne volim tvoju bahatost, ali obožavam tvoju terminologiju i znanje. Nisam ekonomist, al bih htio da pojasniš raji neukoj neke stvari. Može i na PM [wink]

Pessimism Is Your Friend

Nema se tu kaj objašnjavati. Bolesno skupa dionica. Još uvijek…

Ma i dr. Ivo je bahat.
Ako on moze biti bahat i imat skupe satove i muljat na sve strane a da mu nitko nista nemoze onda zna se koga slijediti.
Banditos isto..

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

MA sam sem stel reci da samo gledanje multipla p/e, p/b i usporedjivanje ovako bezveze en znaci nista.
Treba malo pogledati dublje u firmu te pokusati projicirati buducnost.
I to je to..
Racunovodstveno mogu bilo sto prikazati i onda jos gledati trailing p/e je amaterski..

NAzalost trziste je jos divlje…

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

dobro, želiš li ti meni neke stvari objasnit ili ne želiš[smiley]

Pessimism Is Your Friend


dobro, želiš li ti meni neke stvari objasnit ili ne želiš[smiley]

nažalost sva ekonomska znanja , terminologije neće ti ovdje puno pomoć.
Tu je najbolje imati pajdu koji ti namigne [wink]
Burza u hrvata nema baš puno veze s ekonomskim zakonitostima

New Report

Close