LEDO (Ledo d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LEDO (Ledo d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Che:
Ma pustite Migros kolega, Ledo je predobar i bez toga. Loše je ako ljudi uzimaju Ledo samo zbog Migrosa, a nemaju pojma o poslovanju tvrtke, onda je to samo špekulacija i ništa drugo, što ćete ako ne bude Migrosa prodati u bescijenje?

Potpisujem kolega,ova cijena od 19000 i više je već postignuta”davno” prije nego se i znalo za Migros te je ne bi trebalo vezati za to(pogledati graf).
Naravno, ako riješimo Migros ova cijena će izledati smiješna,dakle vrijedi u svakom slučaju ući na ovim razinama jer je dugoročno jedna od najboljih dionica i firmi u Hrvatskoj.stalni rast prihoda i dobiti,velik stupanj samofinanciranja,stalno proširenje tržišta putem akvizicija Agrokora(ako ne bude Migros bit će nešto drugo),strateško partnerstvo sa Blackstoneom-jednim od najvećih svjetskih fondova garantira budućnost ove tvrtke i dionice.
Napisao sam i ponavljam oni koji su prodavali za 17000 da će plakati za ovom dionicom,što se već sad vidi(izgubili 2000kn po dionici),a još će više plakati kad bude za mjesec- dva na 25.000.

Kod nas je Migros podgrijavao ulagače, mislim da tko je čekao Migros može polako u rasprodaje, jer u Turskome tisku, ni riječi. Njih ima 70 ak mi, pa da ima netko preuzima nacionalnu kompaniju, bilo ba bar koji redak??

http://www.migros.com.tr/en/hot_news.asp

[cry][cry][cry]

To što vu turskom tisku nema ni riječi, pa zašto bi bilo kad se još ništa ne zna? Kolega dragi pa ne mislite valjda da se o takvoj transakciji može odlučiti u tjedan dana. Teško je auto prodati u 7 dana , a kamo li ovo. Mislim da se u idućih mjesec dana ne treba očekivati nikakva odluka, isto tako ne računam pretjerano da će to Toda dobiti, ako uspije skidam mu kapu, a ako ne onda sam to i očekivao


Kod nas je Migros podgrijavao ulagače, mislim da tko je čekao Migros može polako u rasprodaje, jer u Turskome tisku, ni riječi. Njih ima 70 ak mi, pa da ima netko preuzima nacionalnu kompaniju, bilo ba bar koji redak??
http://www.migros.com.tr/en/hot_news.asp

po tim tvojim pesimisticnim rjecima bi se moglo zakljuciti da on niti ne prodaje jer se ne pise po tisku. a sta da se pise uopce. covjek prodaje privatno vlasnistvo i ako on nista ne daje za javnost sta da novinari pisu mjesec dana?
pa kolko ja znam ima vise od jednog ponudjaca. niti oni se ne spominju. zasto bi se samo todoric spominjao ako bi se vec netko morao spominjati.
a niti u nasem tisku nema previse rijeci o tome zadnjih tjedana.

mene je osjecaj i drzao da to nece tako brzo jer to je zbilja krupan zalogaj i gledao sam kad je emil tedeski izjavio da je to ograman zalogaj za svakoga. ne samo financijski, nego ogroman posao za cijeli menadzment i ako im to uspije da im on skida kapu.
iz toga se moze zakljuciti da to nije samo predati ponudu i cekati nego ima brdo posla, i ako im sad i ne uspije bit ce puno pametniji drugi puta, a mislim da bi vecina ipak bila zadovoljnija da izadje na neko krscansko trziste kao npr. rusija ili ukrajina. slicniji su nam po navikama, a i steta je da svi ti odojci, kuleni, kulenove seke itd. budu servirani samo na nasim stolovima [smiley]..
mada ima puno tih paradoksa u svijetu tipa ono jeste li znali da u moskvi zivi vise katolika nego u varsavi (lupam napamet) itd. i nisam tako ziher da i tamo mozda svinjetina ne bi prosla.

bio sam sa nekim pakistancima vise tjedana. mislim da je tamo alkohol smrtni grijeh a sigurno znam da je debelo zabranjen. iz nase perspektive pakistan izgleda kao jedna rigidna muslimanska zemlja i vecina bi pomislila da ne samo da ga ne pije nego da to niti ne zele.istina je naravno skroz drugacija. piju ko smukovi.

Moje mišljenje o Migrosu
Riješeno je , ali neznam kupca, a pošto su dionice u padu bolje je pričekati s objavom i kupovati po niskim cijenama, a kada se nakrcaš objaviš vijest i za par dana te iste dionice prodaješ 30% skuplje.
To je već kao i zadnjih par dana puno puta viđen scenario na burzama, a glavni problem je što većina misli da će za mjesec dva udvostručiti lovu pa nasjedaju velikim igrčima
Kada sam kupovao prve dionice savjet mi je dao prijatelj koji je u 2 godine utrostručio novac, i ja sam mislio da ću isto tako za par mjeseci bar udvostručit, pa sam se razočarao, skoro sam sve rasprodao u bescjenje
Danas sam sretan jer i ovim teškim korekcijama nisam u minusu niti s jednom dionicom, nemam kredita, a ledo je prvi na listi stabilnih i rastučih dionica koje imam
Svi znaju priču o dionici na “duge staze”, ali pitanje je koliko će ona rasti na toj dugoj stazi pogledajte 2007 i recite mi što mislite o ledu[cool][cool][cool][cool][cool][cool][cool]

pozdrav kolege!!!

evo mog viđenja situacije

iskreno, mislim da je migros rješen u agrokorovu korist i da ce to biti uskoro objavljeno!! Ali isto tako svakome tko je ušao u ledo špekulativno zbog migrosa od srca zelim da migros propadne , da ledo padne jedno 10-15% i da svi takvi pobjegnu glavom bez obzira…ledo je dionica koja strahovito vrijedi, niti jedna firma u hrvatskoj i regiji ne posluje tako zdravo i stabilno, nacuo sam neke brojke o konsolidiranom izvješcu i samo mogu reci da brojke ako su istinite izazivaju strahopoštovan je u najmanju ruku!! fucka mi se za migros, ledo sam uzeo na dulji rok, definitivno sam odlucio zadržati ga barem još dvije godine, ledo krece putem jamnice i konzuma i vidim ga namjestu jamnice i konzuma sada!!

p.s nemojte mi zamjeriti, ali zaista prezirem one koji su ledo zatrovali i zagadili svojim prisustvom izricito zbog migrosa!!!

IDEMO AP AP

tako je insajd…najiskrenije savjetujem svim biserima da odmah prodaju sve todorićeve dionice koje posjeduju, jer ako su ih kupili samo zbog migrosa onda je to zaista patetično. pa zar će ledo, tisak, zvijezda, jamnica i konzum propasti ako ne bude preuzimanja migrosa? naravno da neće. bitna je namjera todorića da se širi, i ako ne bude migros, bit će nešto treće….idite u kladionice, tamo imate više šansi

...povijest se ponavlja...

Kolege,
Treba biti realan. Uvijek će biti burzovnih igrača koji igraju na dulje staze, bazirano na fundametima i realnim osnovama za kvalitetan iznadprosječan prinos, ali također postojati će i investitori špekulativnog karaktera koji očekuju ogromne povrate na raznim rekla-kazala kretanjima i psihologiji mase. Ima ih u svim dionicama,blue chip, junk shares etc… pa tako i u LEDU. Biti će ih i kada Ledo bude na 40K i 50K pa će ulaziti iz kojekakvih razloga. Prihvatimo, to je burza i svojevrstan adrenalin i nitko im ne može zabraniti da rade sa svojim novcima što hoće. Mi, koji gledamo dugoročno i malo dalje od možebitnih akvizicija možemo se samo nasmijati i razmijenjivati kvalitetne komentare. Što se tiče Migrosa, činjenica je da će sve dionice Agrokora odraditi nagli rast na razine koje bi inače možda očekivali tek možda tijekom ili krajem godine, ali s druge strane može se samo nagađati u kojoj je fazi transakcija. Primjerice, tko kaže da ne postoji i drugi krug doigravanja, dodatni dublji due diligence za najboljeg ponuđača, pa bio to i Agrokor, gdje se može naići na neke rupe zbog kojih sve padne u vodu. Dakle, budimo realni, svatko neka procijeni iz kojih razloga vjeruje u LEDO i let’s rock! [thumbsup]

ZSE is like a box of chocolates, you never know what you gonna get...

kada je migros vec aktualan da i ja kazem poneku rijec o tome
izgleda sa svi zaboravljate da toda nije sam dao ponudu za peuzimanje,a za one koji ne znaju sta je i tko je blackstone, neka malo potraze pa onda neka pisu kolike su nam sanse za preuzimanje[thumbsup][thumbsup]

Kolege slažem se s vama apsolutno – Ledo ima ogromnu perspektivu i bez Migrosa. Čak bih rekao da bi bilo bolje da se ta špekulacija nikad nije ni pojavila, jer bi onda Ledo vjerojatno nastavio mirno rasti bez pompe, kao što je rastao s 9.000kn na 16.000kn od proljeća do jeseni 2007.

Ali Migros je tu, nije pamteno to ignorirati. I ozbiljnosti teme radi, valja reći da će, ako propadne stvar s Migrosom, Ledo-R-A isti dan pasti puno više od 10-15%. Osobno, pokušat ću namaknuti što je više keša u portfelju od ponedjeljka nadalje, u očekivanju konačne odluke. Za dokup, naravno. Ledo i Zvzd.


Kolege slažem se s vama apsolutno – Ledo ima ogromnu perspektivu i bez Migrosa. Čak bih rekao da bi bilo bolje da se ta špekulacija nikad nije ni pojavila, jer bi onda Ledo vjerojatno nastavio mirno rasti bez pompe, kao što je rastao s 9.000kn na 16.000kn od proljeća do jeseni 2007. Ali Migros je tu, nije pamteno to ignorirati. I ozbiljnosti teme radi, valja reći da će, ako propadne stvar s Migrosom, Ledo-R-A isti dan pasti puno više od 10-15%. Osobno, pokušat ću namaknuti što je više keša u portfelju od ponedjeljka nadalje, u očekivanju konačne odluke. Za dokup, naravno. Ledo i Zvzd.

ispravak netočnog navoda, kolega, ledo je rasao bez priče o migrosu od 4200 do 19 500!

IDEMO AP AP

Naravno, ali od 9.000 do 16.000 je rastao nečujno i neprimjetno. [smiley]
Ako se ne varam, oko 16.000 je počelo pojačano zanimanje, pisanje, ukrcavanje, trejdanje….

New Report

Close