LEDO (Ledo d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LEDO (Ledo d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

čemu ljutnja… nisam izasao… samo sam realan i htio sam samo ukazati na oprez
apsolutno se slazem da je Ledo na dugi rok i da je jedna od najboljih firmi u RH


persuader: ” [color=blue]Business.hr: Sabanci, turski partner francuskog lanca supermarketa Carrefour, objavio je na Istanbulskoj burzi da se francuska tvrtka neće natjecati za kupnju 51 posto turskog Migros Türka. Carrefour je smatran najvećim favoritom u utrci za većinski udio u turskom maloprodajnom lancu, a u konkurenciji za četiri milijarde dolara vrijedno preuzimanje Migrosa sada su ostali Agrokor i nekoliko private equity tvrtki. Kako piše Financial Times, obizrom da je i sam kompanija koja se bavi maloprodajom, Agrokor je u prednosti pred private equity tvrtkama zato što može ponuditi sinergije i vjerojatno će ga manje onemogućavati turski zakon o preuzimanju prema kojem kupci većinskog udjela u nekoj kompaniji ne mogu istisnuti male dioničare. To private equtiy tvrtkama otežava transferiranje duga na preuzetu kompaniju i ostvarivanje poreznih olakšica. Private equity tvrtke koje se natječu za Migros Türk su Bain Capital; BC Partners, koji u natječaju sudjeluje zajedno sa turskim Turkvenom, i Kohlberg Kravis Roberts koji je prošle godine ušao na tursko tržište 1,3 milijarde dolara vrijednom kupnjom brodarskog prijevoznika UN Ro-Ro. Inače, trenutna tržišna kapitalizacija Migrosa iznosi 3,5 milijardi dolara, a u prvih devet mjeseci prošle godine ostvario je 2,77 milijardi dolara prihoda od prodaje i 120,6 milijuna dolara neto dobiti.[/color] [thumbsup][thumbsup][thumbsup] ”

aldi više niko ne spominje? a prije par dana se pisali kako aldi ulazi u utrku, sumnjiv clanak.

bio je i Ulker i WalMart..pa su odustali!!
a svi su govorili nema sanse s Ulkerom, oni su turci, ili sa Walom, oni ga pojedu!
hehehe

koliko znam austrijanci su htjeli jedan segment, samo..
moguce da su odustali, ali mi nije jasno, kako ljudi ne kuze da bi svi trebali navijati za to!!
dajboze, da se to desi!!

to je uspjeh za Hrvatsku, ne samo za todorica
[smiley]

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM

pitanje zbog cega su veliki igraci odustali?


pitanje zbog cega su veliki igraci odustali?

[lol] [lol] [lol] ledo je na 20 iljada + ,
dok se svijet urusava i tebi je to malo??
a raste svaka 2mj 20ak%[lol] [lol] [lol]
i ti mislis da su to mali??
ili mislis da su onu prodaju na 20 000 razbili mali?
ili mislis da su veliki toliko love utukli na 20 000, ali im je puno 20500??

ili sebe smatras velkikim, pa kad si izsao, onda su izasli i veliki?[shocked]

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM

ma mislio sam zasto su veliki igraci u borbi za Migros odustali

ne kuzim, ako su u igri ne valja, ako nisu, onda opet ne valja?[yawn]

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM

sad ja nist ne kuzim[smiley] ko je rekao da ako su u igri ne valja? ja samo pitam zasto su odustali veliki? Ja bi rado htio vidjeti Agrokor kako dobiva Migros u zavrsnici znajuci da su i veliki u igri

leon:

persuader: ” [color=blue]Business.hr: Sabanci, turski partner francuskog lanca supermarketa Carrefour, objavio je na Istanbulskoj burzi da se francuska tvrtka neće natjecati za kupnju 51 posto turskog Migros Türka. Carrefour je smatran najvećim favoritom u utrci za većinski udio u turskom maloprodajnom lancu, a u konkurenciji za četiri milijarde dolara vrijedno preuzimanje Migrosa sada su ostali Agrokor i nekoliko private equity tvrtki. Kako piše Financial Times, obizrom da je i sam kompanija koja se bavi maloprodajom, Agrokor je u prednosti pred private equity tvrtkama zato što može ponuditi sinergije i vjerojatno će ga manje onemogućavati turski zakon o preuzimanju prema kojem kupci većinskog udjela u nekoj kompaniji ne mogu istisnuti male dioničare. To private equtiy tvrtkama otežava transferiranje duga na preuzetu kompaniju i ostvarivanje poreznih olakšica. Private equity tvrtke koje se natječu za Migros Türk su Bain Capital; BC Partners, koji u natječaju sudjeluje zajedno sa turskim Turkvenom, i Kohlberg Kravis Roberts koji je prošle godine ušao na tursko tržište 1,3 milijarde dolara vrijednom kupnjom brodarskog prijevoznika UN Ro-Ro. Inače, trenutna tržišna kapitalizacija Migrosa iznosi 3,5 milijardi dolara, a u prvih devet mjeseci prošle godine ostvario je 2,77 milijardi dolara prihoda od prodaje i 120,6 milijuna dolara neto dobiti.[/color] [thumbsup][thumbsup][thumbsup] ”

aldi više niko ne spominje? a prije par dana se pisali kako aldi ulazi u utrku, sumnjiv clanak.

bio je i Ulker i WalMart..pa su odustali!!
a svi su govorili nema sanse s Ulkerom, oni su turci, ili sa Walom, oni ga pojedu!
hehehe

koliko znam austrijanci su htjeli jedan segment, samo..
moguce da su odustali, ali mi nije jasno, kako ljudi ne kuze da bi svi trebali navijati za to!!
dajboze, da se to desi!!

to je uspjeh za Hrvatsku, ne samo za todorica
[smiley]


a zasto su odustali?? pa ocito nesto ne stima kad su takvi giganti odustali, mislis da oni ne zele jos joj jos i jos profita? a sad da li je to uspjeh za hrvatsku otom potom, vidjeces kako ce se place u agrokoru ako se to desi smanjivati a cijene rasti, viskovi otpustati a ovi koji ostanu radice duplo vise za manje love e ako je to uspjeh onda stvarno neznam sta bi ti rekao. btw nakon agrokorovog preuzimanja tiska place su im smanjene s 3000 – 3500 na 2400 – 2500 na razinu konzumovih i to je uspjeh? naravno da je uspjeh ali za todorića a ne za hrvatsku niti za radnike, ako nisi znao robovlasništvo je daleko iza nas.

http://www.diplomata.org/diplomata/drzave/index.php?broj=9

TheStyx:

kako mi je drago da i ostali slijede pokret partibrejkera[thumbsup]

meni je drago sto si ti i takvi kao ti izisli i sad ne znas sta bi od muke, al takvi špekulanti nam ni ne trebaju na ledu, ovo je dionica za drzanje a ne trejdanje!!!!


slazem se, dionica je apsolutno za drzanje ali samo u slucaju da si usao na 5000 kuna

http://www.diplomata.org/diplomata/drzave/index.php?broj=9


a zasto su odustali?? pa ocito nesto ne stima kad su takvi giganti odustali, mislis da oni ne zele jos joj jos i jos profita? a sad da li je to uspjeh za hrvatsku otom potom, vidjeces kako ce se place u agrokoru ako se to desi smanjivati a cijene rasti, viskovi otpustati a ovi koji ostanu radice duplo vise za manje love e ako je to uspjeh onda stvarno neznam sta bi ti rekao. btw nakon agrokorovog preuzimanja tiska place su im smanjene s 3000 – 3500 na 2400 – 2500 na razinu konzumovih i to je uspjeh? naravno da je uspjeh ali za todorića a ne za hrvatsku niti za radnike, ako nisi znao robovlasništvo je daleko iza nas.

jesi ti dosao trgovati dionicama ili voditi socijalnu politiku. i ja radim za stranca za novce koji su manji 3 puta od onih koji on ima u svojojo zemlji a naravno za isti posao. i ne, nije mi dosta mada imam dosta vise od prosjeka. ali sam i puno puno vise skolovaniji od prosjeka.
takva je situacija na trzistu rada i basta. kolko znam, uvjet za robovlasnistvo je da te netko fizicki prisiljava da nesto radis.


…vidjeces kako ce se place u agrokoru ako se to desi smanjivati a cijene rasti, viskovi otpustati a ovi koji ostanu radice duplo vise za manje love e ako je to uspjeh onda stvarno neznam sta bi ti rekao. btw nakon agrokorovog preuzimanja tiska place su im smanjene s 3000 – 3500 na 2400 – 2500 na razinu konzumovih i to je uspjeh? naravno da je uspjeh ali za todorića a ne za hrvatsku niti za radnike, ako nisi znao robovlasništvo je daleko iza nas.

Stari moj, ti si zapeo debelo u socijalizmu i nema ti mjesta u igri s dionicama jer je to čisti kapitalizam.
A kapitalizam ne brine smanjenje plaće i otpuštanja već upravo suprotno, to za dioničare znači veća dobit i radost, tj. rast cijene dionica.

Show me the Money!


INSAJD: ” TheStyx: ” kako mi je drago da i ostali slijede pokret partibrejkera[thumbsup] ” meni je drago sto si ti i takvi kao ti izisli i sad ne znas sta bi od muke, al takvi špekulanti nam ni ne trebaju na ledu, ovo je dionica za drzanje a ne trejdanje!!!! ” slazem se, dionica je apsolutno za drzanje ali samo u slucaju da si usao na 5000 kuna

sta bi ti falilo i da si usao na 18k, puno sam ovakvih likova kao ti pregazio s ledo,. vidjet cemo za mjesec dva kako ce biti, mogao bih ga s nostalgijom gledati ispod prve znamenke 3[proud]
geronimo je sve lijepo objasnio oko konsolidiranog izvjesca, gotovo da je NEMOGUCE ostvarivati takve rezultate a da frikom nije ledov, al o tome samo za proprane i vjerne ledaše, slijedi rasprava na okupljanju nase familije, sekte, MAFIJE!!![proud][thumbsup][lol]

IDEMO AP AP

New Report

Close