LEDO (Ledo d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LEDO (Ledo d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


..Pojedini članovi foruma , vrlo zainteresirani i vrlo odani ovoj dionici, pitali su se što rade Todorićevi brokeri i zašto prodaju malo po malo unosnu -dionicu Leda. Po mom mišljenju , oni su kapitaliziranu dobit od LEDA odmah investirali – tj.kupovali dionice upravu Belja, Tiska, itd…kako bi se što bolje pripremili za kreditni rejting kod Zagrebačke banke. Ono što mislim da će napraviti kako bi došli do Migrosa je suradnja sa jednim od trgovačkih lanaca u SRBIJI. Ako su napisali za Deltu da je out, – ne mora biti istina…a ako je u pitanju bilo koji jači trgovački lanac u Srbiji- tada za kupovinu Migrosa nema problema. Srpske banke,potpomognute iz bilo kojeg dijela staništa Europe i šireg svemira….krcate…krcate …krcate su lovom… znam točno da je tako…vjerujte mi- politički su jači od njemačkih lanaca…ili će to biti politička kompenzacija. …u Turskoj..makar nije za zanemariti ogromnu ulogu koju imaju Turci sve više u Njemačkoj… na žalost, tamo ih baš ne vole… Nikad ne bi podcijenila Srbe u trgovini, oni će se nekome prikrpati..

za vecinu stvari se slazem.
narocito onu da je Migros politicka odluka..
prvi dio je promasaj..

1.koji su to “todoricevi brokeri” prodavali ledo?
todoricev broker i todoricev igrac je ZABA koja je u top 10 sa 2 racuna od kojih jedan i dalje dokupljuje.uostalom pogledajte ostale Todoriceve dionice pa cete se uvjeriti..npr.rast KNZM[wink]
ako mislite na pojedine investitore unutra, S.Bahovec je od jako niskih razina unutra, kad on kupuje na cijeni 20-30x vecoj nego je on ulazio, valjda i to nesto govori!

2.obvezujuce ponude za Migros se predaju 07.01., ako se ne varam.ako Delta, Miskovici ili netko treci misli ulaziti u to, onda je vec unutra, ili ga nece biti, nekakvih naknadnih krpanja sumnjam da ce biti.a da Miskovic ima kesa, to se slazem..ima!

3. Ledo ne ovisi o Migrosu! opet kazem, konsolidirano izvjesce bi puno pomoglo, imam info da je procijenjen na 20 000kn (konzervativno) od analiticara jedne eminentne ustanove.kad vidim na koliko procjenjuju druge firme,a na kojoj cijeni se trze(2x), onda mislim da na Ledu jos ima dosta prostora za rast!vise bih volio imati konsolidirano pa da sam mogu reci, ali dobro vjerovat cu im ovaj put.[proud]

ako Todoric i ne dobije Migros ici ce drugdje, mislim da mu je Ukrajina sljedeci pick.tako da..zime nema poslovanje ce se sigurno siriti.

ja osobno ne znam bih li kupovao Ledo na 20 000kn..mozda je previse, ali ja sam na njemu u plusu vise od 100% u roku od 3mj, pa tu vec psihologija igra ulogu.osobno mislim da vrijedi vise, ali kad ce se to prikazati tko zna..
doduse, i JMNC mi je bila visoko na 80 000, INGRA na 19 000, KNZM na 40 000, pa poglete’ di su sad.
ali zato cu ga drzati, godinama ako treba, sto preporucujem i imaocima.

PS-dodajte tu i neke informacije ostalih forumasa i dobit cete kompletniju sliku!

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM


Kolega ‘ kemičaru ‘ smirite se malo, a Vaš problem što tuđa, odnosno različita mišljenja prihvaćate emotivno. Ulažite u znanje.

a koje ste vi tocno misljenje iznijeli kolega??
[smiley]

osim sto ste pokazali da ne ulazete u znanje, ne znate postotni racun i ne razlikujete pojmove, nema to veze s misljenjem i nemojte se kriti iza toga[wink]
da, ja sam “kemicar”, mogu se predstaviti imenom i prezimenom, dosao sam i na okupljanje forumasa, dok vi sve svoje krijete kao zmija noge.
cudno za osobu sa casnim namjerama[cool]

lijepi pozdrav i ugodnu vecer!

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM

MiG29 lijepo je od Vas što ste objasnili neke stvari,sada su mi ipak malo jasnije!

Kolega Matrix ,kolega Mig vam želi poručiti da puno zujite ali malo meda dajete na ovoj temi.Dajte kolega neko vaše konkretno mišljenje da čujemo o LEDU jer su svi vaši komentari u šiframa pa se nemogu oteti dojmu da više neznate nego da znate.

SAM PROTIV SVIH


MiG29 lijepo je od Vas što ste objasnili neke stvari,sada su mi ipak malo jasnije!

drago mi je..
naravno moguce je da debelo grijesim i da bi sada trebalo masno dokupljivati ili prodavati, ali ja sam napisao sto cu ja osobno uraditi!
a svatko je kovac svoje srece.
[smiley]

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM


matrix90: ” Kolega ‘ kemičaru ‘ smirite se malo, a Vaš problem što tuđa, odnosno različita mišljenja prihvaćate emotivno. Ulažite u znanje. ” a koje ste vi tocno misljenje iznijeli kolega?? [smiley] osim sto ste pokazali da ne ulazete u znanje, ne znate postotni racun i ne razlikujete pojmove, nema to veze s misljenjem i nemojte se kriti iza toga[wink] da, ja sam “kemicar”, mogu se predstaviti imenom i prezimenom, dosao sam i na okupljanje forumasa, dok vi sve svoje krijete kao zmija noge. cudno za osobu sa casnim namjerama[cool] lijepi pozdrav i ugodnu vecer!

Gledajte, ne želim ići u raspravu ‘ vašeg kalibra ‘, a svoje mišljenje zadržite za sebe, jer me ne poznajete.

Ulažite u znanje.

[thumbsup]

@mig
korektni postovi.
kako vidiš zvijezdu u korelaciji s ledom, dakako, glede mogućnosti za jak rast?
odgovor može i na pm ili na temi zvzd.
pozdrav!

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

Mirovinci u Ledu s 379 komada koje su kupili na razinam 17500 na više i to u zadnja 2 i pol tjedna. Samo tako naprijed.[smiley] Makar bi više volio vidjeti još koji investicijski, ali ni ovi mi nisu mrski.[thumbsup]

Pessimism Is Your Friend

Moram priznati da sam se zabrinjavao kada se
nije pokazivalo da mirovinci upadaju,no
sada kada su probili (10og sa 300 kom), i pokazali se,
e sada više nije potrebno pratiti kretanje ove dionice
do debelog ulaska u EU.[thumbsup]

[b]REALIZE THAT THE JOURNEY AND THE GOAL ARE ALWAYS THE SAME. [/b]

pretpostavljam da ukrcavanje mirovinaca nije ni prriližno gotovo, naime ove količine su nedovoljne da bi u jednom OMF činile relevantan udio…a to za nas dionicare moze biti samo dobro



@mig
korektni postovi. kako vidiš zvijezdu u korelaciji s ledom, dakako, glede mogućnosti za jak rast? odgovor može i na pm ili na temi zvzd. pozdrav!

evo ovdje cu, da bude transparento..
pa imam neke veze u Agrokoru i mogu ti samo reci da je LEDO najbolja firma u portfelju.
to kazu i ljudi iz ZVZD!
ledo ima strasan povrat i na imovinu i na kapital, znas i sam sto to znaci..
ZVZD je dosta tromija..
sad, naravno pitanje je odnosa cijene i kvalitete!
Zvijezdu ne znam tako dobro, ali za Ledo sam siguran da moze jos dooobro potegnuti, hoce li, to naravno ne znam, moze stajati na 20 000, ici amo tamo, to ne znam..ali se nadam!
Ledo ima firme po inozemstvu, imam neke neprovjeren informacije da je cak i Frikom njihov, ako je to istina LEDO vrijedi gomilu novca!
za ZVZD ne znam tocno sto ima, osim nesto Dijamanta u zrenjaninu i Sojare zadar, ali nisam siguran za njene firme pa me nemoj drzati za rijec, nisam to istrazivao.

ali ono sto ZVZD ima i sto bi joj moglo otvoriti put je
1.migros-ako se to ostvari, svi vrnaci iz Todoriceve ergele ce ici 50ak% up.
2. poskupljenje ulja od 50ak%

i tu vidim njenu veliku sansu!
iako je fiktivno na 2 booka,a Ledo na sad vec skoro 10, mislim da to nije relevantno, jer kao sto rekoh, dok ne vidimo konsolidirana za jedno i za drugo, malo toga se moze reci!
osobno imam nesto Zvijezde, probat cu ju dokupiti jos sutra, imao sam je i prije i stavio sam je u 10naj ove godine!

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM

Nadodao bih se kolega za ZVZD : moguć veliki pomak u vezi s povećanjem proizvodnje ulja pošto RH proizvodi samo šećera i žitarica koliko nam je propisala EU u kvotama (provjerena informacija,rekao mi poznanik iz Ministarstva poljoprivrede).

New Report

Close