LEDO (Ledo d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LEDO (Ledo d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


ljudevit: ” Pitanje je u kojem je smeru postavljeno pitanje.A Vi kolega u zadnje vrijeme često postavljate pitanje baš na LEDU a sad i na MLNR. Uglavnom je smisao uvijek potencijalni pad dionica. Što bi vam očito odgovaralo da bi kupili jer vas te dionice zanimaju što je logično jer to jesu dionice koje imaju budućnost i kako stvari stvari stoje vlo blisku.Kako go volio bi vas vidjeti kao dioničara obje.NHF[thumbsup] ” imaš pravo na svoje mišljenje, ali teško ćeš me vidjeti u te dvije dionice, jer moje su misli već u albaniji, ukrajini, turskoj i zemljama kaspijske regije. naveliko proučavam i planiram nove kupnje, a to što kupim u 2008 ću prodavati našim “ulagačima” negdje oko 2012 kad spoznaju da i tamo ima burze. ovdje ja ne vidim da mogu zaraditi 200-1000% u godinu, dvije, ali zato tamo mogu. zato sretno vama, a o meni ne sudite molim. ionako napuštam pretjerano piskaranje ovdje 31. 12. i više ne namjeravam biti pretjerano aktivni član foruma.

mozes, da si kupio ledo ingru kadi neki mogao si komotno uzet 200 % u 6 mjeseci[proud]

LEDO, mlinar, tisak , dalekovod


jer moje su misli već u albaniji, ukrajini, turskoj i zemljama kaspijske regije. naveliko proučavam i planiram nove kupnje, a to što kupim u 2008 ću prodavati našim “ulagačima” negdje oko 2012 kad spoznaju da i tamo ima burze. ovdje ja ne vidim da mogu zaraditi 200-1000% u godinu, dvije, ali zato tamo mogu. zato sretno vama, a o meni ne sudite molim. ionako napuštam pretjerano piskaranje ovdje 31. 12. i više ne namjeravam biti pretjerano aktivni član foruma.

cayman006 -e želim ti svu sreću super razmišljanje samo pripazi da ne prođeš kao Fimin fond
FIMA Minimum ( nekad se zvao Maximum ).

byber dobro zna o čemu smo pričali preko privatnih poruka i da sam ozbiljno bio zainteresiran za ulazak u ledo, i još sam uvijek, ali trenutno gledam neke druge države i neću proći kao fima maximum jer oni su u krivom trenutku ušli, a ja ću ući kad bude sigurnija politička situacija. uostalom, ne žuri mi se nikamo, jer nema love preko noći. ledo je dobra firma, ali mene muči je li dobra dionica tj. je li malo preskupa. nemojte sad skočiti na sve 4 noge jer znate da ju pumpa todorić radi kredita – to svi znamo, no dokle će ju dizati, to je ono što mene zanima jer ja bih ušao na 5-7 godina ovamo bez da moram svaki dan gledati jel raslo ili padalo. Tko ima neko rješenje, slobodno nek se javi jer ja sam previše ozbiljan da bi se zajebavao sa nekim umjetnim pumpanjem cijene – ili će te cijene biti opravdane, ili sve nek ide u p.m., no bez moje love. Meni je bitna sigurnost, dionica je imala fino ponašanje u vrijeme korekcije, ali kako će se ponašati tijekom iduće tj. jeste li vi koji se ovdje hvalite sposobni zadržati dionicu malo dulje vrijeme, npr. do 50000 kuna. Iskreno sumnjam da jeste, ali dobro, ja i dalje razmatram sve opcije pa tako i ovu dionicu.


. jeste li vi koji se ovdje hvalite sposobni zadržati dionicu malo dulje vrijeme, npr. do 50000 kuna. Iskreno sumnjam da jeste, ali dobro, ja i dalje razmatram sve opcije pa tako i ovu dionicu.

pa naravno da jesam. a zasto ne bih bio? ja je osobno necu prodavati prije 50 000 nema sansi. evo, priznajem ne razumijem se u analizu ni fundamentalnu ni tehnicku. barem ne jos. kad zaradim (a nadam se da hocu) i dam otkaz [proud] onda cu se malo vise pozabaviti dnevnim trgovanjem. ovako sam stavio 300 tinjak tisuca u ledo,belje i igh i cekam par godina da vidim sta ce biti bez ozbiljnije namjere da krivo i pogledam portfelj, a kamoli da prodajem. ne zivciram se previse kad pada jer ne treba biti burzovni mesetar da ne primjetis da
SVAKA dionica ima oscilaicije sa vecom ili manjom frekvencijom i ampiltudom. nije da sam bas sretan kad pada, dapace dosta sam i nestrpljiv i htio bi da to ide brze ali prodavati necu sigurno. osobno u pricama sa nekim ljudima koji se vise kuze (a nisu iznutra [cool]) otprilike znam kako posluje ledo i ocekuje se da prati i jamnicu i konzum. e pa ako su oni mogli u 2 godine narasti 30tak puta zbilja nevidim razloga za nestrpljivost..
cak ozbiljno razmisljam da si dignem i neku kredu i podebljam portfelj ledom. mada ove najave rata u srbiji, ukidanje subvencija belju, ukidanje kotacija (znam da nije tako kako izgleda) unosi malo nelagodu, al da nema nje svi bi ulagali u dionice. ovako su one rezervirane za one s mudima. bumo vidli…

potpuno podrzavam one koji guraju raspravu u konstruktivnom i argumentiranom smjeru mada je ovaj moj post vise lirski, ali barem nije navijacki u nijednom smjeru jer za to nemam znanja.

Pridružujem se kolegi Dunlopu, eto kolega Kajman mi ne prodajemo. [cool]
Meni je štoviše super što ti kolega razmatraš Ledo na ovoj cijeni, s tvojom reputacijom.
Sad sam još sigurniji da će nam mali bijeli medo postati debeli medo. [thumbsup]

Show me the Money!

“Dunlop” – svaka čast potpisujem što si napisao … imaš moju podršku


byber dobro zna o čemu smo pričali preko privatnih poruka i da sam ozbiljno bio zainteresiran za ulazak u ledo, i još sam uvijek, ali trenutno gledam neke druge države i neću proći kao fima maximum jer oni su u krivom trenutku ušli, a ja ću ući kad bude sigurnija politička situacija. uostalom, ne žuri mi se nikamo, jer nema love preko noći. ledo je dobra firma, ali mene muči je li dobra dionica tj. je li malo preskupa. nemojte sad skočiti na sve 4 noge jer znate da ju pumpa todorić radi kredita – to svi znamo, no dokle će ju dizati, to je ono što mene zanima jer ja bih ušao na 5-7 godina ovamo bez da moram svaki dan gledati jel raslo ili padalo. Tko ima neko rješenje, slobodno nek se javi jer ja sam previše ozbiljan da bi se zajebavao sa nekim umjetnim pumpanjem cijene – ili će te cijene biti opravdane, ili sve nek ide u p.m., no bez moje love. Meni je bitna sigurnost, dionica je imala fino ponašanje u vrijeme korekcije, ali kako će se ponašati tijekom iduće tj. jeste li vi koji se ovdje hvalite sposobni zadržati dionicu malo dulje vrijeme, npr. do 50000 kuna. Iskreno sumnjam da jeste, ali dobro, ja i dalje razmatram sve opcije pa tako i ovu dionicu.

kolega kajman, pa kad je pala na trenutak na 14k pogledajte koji sam post napisao, da sam znao da ide na 1k ne bih je prodavao jer znam da ledo vrijedi…bez ikakvog pretjerivanja spreman sam ga drzati 2 god ,jer ponavljam LEDO uz ovakvo poslovanje gdje iz kvartala u kvartal samo napreduje zaista nema limit. Vjerujem da dosta kolega razmislja slicno koji su u ledo i stoga se ova dionica ponasa stabilno i u vrijeme jacih kriza..
a o ovij 50 000 kn iz svega sto se ovdje vidi, mislim da za to nece biti potrebe cakati par godina ne zelim prognozirati, al mogli bi punooo brze do te brojke , onako skokovito stici![proud]

LEDO, mlinar, tisak , dalekovod

[color=blue]Ledo.hr – nova web stranica za 50. rođendan[/color]

http://www.vecernji.hr/home/tehno/2941330/index.do

Postigavši i učvrstivši takve neupitne liderske pozicije na tržištu Hrvatske u svim svojim glavnim djelatnostima, Agrokor je krenuo dalje prema postizanju svog strateškog cilja ostvarivanja ključne i dugoročno stabilne pozicije u regiji.

Pored kompanija iz Hrvatske, Agrokor koncern sastoji se i od kompanija iz regije pridruženih tijekom nekoliko proteklih godina; iz BIH to su Ledo Čitluk, Sarajevski kiseljak i Velpro Sarajevo, zatim Dijamant, Frikom i Idea iz Srbije, te Ledo i Fonyodi iz Mađarske.

jos kada dodje konsolidirano……….[thumbsup]

SAM PROTIV SVIH

oj geronimo kaj si kupio natrag? [smiley]

nego ak ti se da možeš podijelit s nama kaj veli blumby na pokazatelje leda i sličnih sektorskih firmi u svijetu?

imam i ja neš casha još… [smiley]

Inače, ovo je stanje na 08.11.2007.

1. AGROKOR D.D. 173.606 78,85 Osnovni račun
2. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 8.824 4,01 Skrb. račun
3. HPB D.D. 5.449 2,47 Skrb. račun
4. INVESTCO VRIJEDNOSNICE D.O.O. 4.821 2,19 Osnovni račun
5. PBZ D.D. 3.028 1,38 Skrb. račun
6. BAHOVEC SREČKO 1.137 0,52 Osnovni račun
7. PBZ D.D./ILIRIKA JUGOISTOČNA EUROPA 726 0,33 Skrb. račun
8. BLAŽEV MIROSLAV 615 0,28 Osnovni račun
9. DAMJANIĆ LORENCO 458 0,21 Osnovni račun
10. SOKAČ IVAN 300 0,14 Osnovni račun
Ukupno: 90,37

A ovo na 07.12.2007.
1. AGROKOR D.D. 173.606 78,85 Osnovni račun
2. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 9.409 4,27 Skrb. račun +585
3. HPB D.D. 5.236 2,38 Skrb. račun -213
4. INVESTCO VRIJEDNOSNICE D.O.O. 4.821 2,19 Osnovni račun
5. PBZ D.D. 3.028 1,38 Skrb. račun
6. BAHOVEC SREČKO 1.132 0,51 Osnovni račun -5
7. PBZ D.D./ILIRIKA JUGOISTOČNA EUROPA 727 0,33 Skrb. račun +1
8. BLAŽEV MIROSLAV 574 0,26 Osnovni račun -41
9. DAMJANIĆ LORENCO 458 0,21 Osnovni račun
10. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 309 0,14 Skrb. račun (novi u top10)
Ukupno: 90,52

novo stanje
1. AGROKOR D.D. 173.606 78,85 Osnovni račun
2. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 9.585 4,35 Skrb. račun plus 176
3. HPB D.D. 5.236 2,38 Skrb. račun
4. INVESTCO VRIJEDNOSNICE D.O.O. 4.821 2,19 Osnovni račun
5. PBZ D.D. 3.028 1,38 Skrb. račun
6. BAHOVEC SREČKO 1.132 0,51 Osnovni račun
7. PBZ D.D./ILIRIKA JUGOISTOČNA EUROPA 650 0,30 Skrb. račun minus 77
8. BLAŽEV MIROSLAV 554 0,25 Osnovni račun minus 20
9. DAMJANIĆ LORENCO 458 0,21 Osnovni račun
10. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 320 0,15 Skrb. račun plus 10
Ukupno: 90,56

LEDO, mlinar, tisak , dalekovod

zaba u preuzimanju leda, a ilirika prodaje, a i blaž! [thumbsup]

zanimljivo… [rolleyes]

New Report

Close