LEDO (Ledo d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LEDO (Ledo d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


BYBER: ” fino neko pred kraj pobrao 26 komada [thumbsup] ” Da je to napravio danas na otvaranju išli bi u blokadu, bar tako je do sad bilo – čim netko zagrize ozbiljniji komadić to odmah povuče druge.

neka neka, nek se do kraja istresu misevi koji su jos skriveni u rupma.

LEDO, mlinar, tisak , dalekovod

Sorry ostali mi podaci od HT evo za LEDO:
Kupnja Cijena
1 17.001,00
3 17.000,00
1 16.960,00
3 16.957,00
1 16.956,00
Cijena Prodaja
17.499,99 1
17.500,00 19
17.898,00 3
17.899,00 1
17.990,00 1
[embarass]

I has the money, what I do wif it?

Što mislite o ukudanju JDD kotacije, odnosno onih dionica koje imaju mali free float, a LEDO je tipičan slučaj?
Da li bi se mogao desiti squaze out pa da onda naj…., osim onih koji su ušli u Ledo prije najmanje godinu dana?[sad]


Što mislite o ukudanju JDD kotacije, odnosno onih dionica koje imaju mali free float, a LEDO je tipičan slučaj? Da li bi se mogao desiti squaze out pa da onda naj…., osim onih koji su ušli u Ledo prije najmanje godinu dana?[sad]

ako se to dogodi, dogodit ce se tek kad udemo u eu, ali ni unda nema sanse da toi bude ledu!!!!

LEDO, mlinar, tisak , dalekovod

Konačno se i kupnja počela slagati, valjda su shvatili da nema više onih koji bi jeftino prodali. [proud]

slucajno znam da ledo nemoze trenutno proizvesti kolko ima navalu za proizvodima. u cemu je fora. pa taman da todoric i kupi migros, kako da ledo poveca dobit kad nemoze proizvesti dovoljno kolko moze prodati. mislim da se to odnosi na “ljetni” program (sladoledi itd.). povecati cijenu sladoleda mislim da ne bi bilo pametno.
i sam sam bio svjedok ove godine dosta puta na mjestima gdje sam cesto kupovao king-ove, da je cesto bio odgovor “cekamo da nam iz leda posalju”.. pa sta je tako skupo postaviti jos koju liniju za proizvodnju ili o cemu se tu radi? ak ima netko neki pametan odgovor..


slucajno znam da ledo nemoze trenutno proizvesti kolko ima navalu za proizvodima. u cemu je fora. pa taman da todoric i kupi migros, kako da ledo poveca dobit kad nemoze proizvesti dovoljno kolko moze prodati. mislim da se to odnosi na “ljetni” program (sladoledi itd.). povecati cijenu sladoleda mislim da ne bi bilo pametno. i sam sam bio svjedok ove godine dosta puta na mjestima gdje sam cesto kupovao king-ove, da je cesto bio odgovor “cekamo da nam iz leda posalju”.. pa sta je tako skupo postaviti jos koju liniju za proizvodnju ili o cemu se tu radi? ak ima netko neki pametan odgovor..

naruceno je jos 22000 novih skrinja za popdrucje hrvatske, a jos 50 000 za inozemstvo, leto je preskocilo sva ocekivanja managera leda i nisu mogli znati da ce navala biti tolika, sto znaci samo jedno, VELIK prostor za rast prodajr i povecanje prihoda i dobiti…doista SJAJNA I BLISTACA buducnost ove firme koja bi u bliskoj buducnosti kroz god dvije mogla postati evropski sladoledni div!!!

LEDO, mlinar, tisak , dalekovod


naruceno je jos 22000 novih skrinja za popdrucje hrvatske, a jos 50 000 za inozemstvo, leto je preskocilo sva ocekivanja managera leda i nisu mogli znati da ce navala biti tolika, sto znaci samo jedno, VELIK prostor za rast prodajr i povecanje prihoda i dobiti…doista SJAJNA I BLISTACA buducnost ove firme koja bi u bliskoj buducnosti kroz god dvije mogla postati evropski sladoledni div!!!

to je ljepo. ali mene je vise zanimalo kako ce te skrinje napuniti.kolko sam ja shvatio oni nemaju dovoljno velike proizvodne kapacitete da zadovolje trenutne upite a kamoli buduce (moguci migros ili netko treci). nisam vidio nikakve najave prosirenja kapaciteta. ili mi je promaklo. ili niti nije izaslo van iz glava menagera..ili…

Pročitao u jednom eminentnom poslovnom časopisu,da će preko 200 firmi iz sadašnje JDD kotacije biti skinuto sa burze po novom Zakonu o tržištu kapitala,prije ulaska u EU(to je jedan od zahtijeva EU za ulazak HR u EU.
Ima spisak svih tvrki za koje se smatra da neće više biti na burzi sa ,među njima je i LEDO.
Što više većina tih tvrtki je izrazila zadovoljstvo tim Zakonom jer vlasnici i nisu željeli na tržište, ali su bili prisiljeni
važećim zakonom.

Izgleda da je zaredala serija negativnih utjecaja;kriza u svijetu,izborna neizvjesnost,novi Zakon o tržištu.Za sada smo se othrvali,a da bi mi bilo lakše i dalj BYBER molim te onaj optimistični post koji sam propustio.Pozdrav svim LEDOljubcima [thumbsup]

Da li sam ja dobro razumio,sa tržišta idu tvrtke kojima je free flot manji od 20% ili imaju manje od 100mil kn
tržišne kapitalizacije u njemu.Ako je tako onda LEDO sigurno nije medju njima jer po ovim cijenama ispod kojih očito neće tako lako sadašnji free flot,točnije samo količina izvan top 10 iznosi cca 350mli kn.I ne vidim nikakvog razloga da TODI to odgovara,baš suprotno.na ovaj način si može dizati tržišnu cijenu dionice i povećavati tržišnu kapitalizaciju na osnovu koje može dobiti prijeko potrebne kredite.Zašto bi tvrtci koja ima fenomenalna izvlešća i kako stvari stoje bit će još i bolja prilika da ih ne objavljuje.LEDO se ima čim pohvaliti,ipak su to izvjeća koja redovito dižu cijenu dionice i on nema razloga odjednom postati netransparentan i nešto muljati kao neke firme koje su možda natjerane na burzu.


Pročitao u jednom eminentnom poslovnom časopisu,da će preko 200 firmi iz sadašnje JDD kotacije biti skinuto sa burze po novom Zakonu o tržištu kapitala,prije ulaska u EU(to je jedan od zahtijeva EU za ulazak HR u EU. Ima spisak svih tvrki za koje se smatra da neće više biti na burzi sa ,među njima je i LEDO. Što više većina tih tvrtki je izrazila zadovoljstvo tim Zakonom jer vlasnici i nisu željeli na tržište, ali su bili prisiljeni važećim zakonom.

EVO MENE sta ste se uplasili,< vidite da zzidak opet zeli ugrabiti koji ledac hahahah
odmah da vas sve utjesim NEMA SANSE da LEDO ode s burze,” slucajno” to znam, jucer sam napisao i za ukidanje jdd -a…todoric ne biprezivio bez kredita, a njih ostvaruje visokim trzisnim kapitalizacijama koje ostvaruje putem burze SVE PROVJERENO STO PRICAM ,, NEMA RAZLOGA ZA BRIGU, za strah imaju razloge samo oni koji su izvan leda[cool][cool]

LEDO, mlinar, tisak , dalekovod

New Report

Close