LEDO (Ledo d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LEDO (Ledo d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Znaci nema nade za moje dionice Ledo-ja?


http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/sUx9Mj6apHy4DyRBHAvFig==.pdf
Čemu uopće ove obavijesti kad firma više ne postoji. Pa i budalama je jasno da će ovo preuzeti Atlantic Grupa. Već trpaju svoje osoblje unutra. Kakve lopine!
Ni komunisti nisu poslije 2 svjetskog rata izvršili takvu pljačku privatne imovine kao ove lopine. Trebalo je to prepustiti tržištu i uopće da se država ne miješa i ispalo bi tri put bolje i sa manje posljedica za RH.

Treba na sve moguce zakonite nacine sprijeciti Tedeschija da preuzme Ledo. I nadat se da u tome nece uspjet do izbora a onda ga stisnut kad vise nece bit Plenkovica da ga stiti.

Ja ne prihvaćam prvi prijedlog Ramljakove nagodbe!

Vrlo bi vam se rado pridruzio..ali prelomio sam pusionu ..nemalu ..uclanio se u udrugu ..ali prodao dionice i kroz atpl adrise zabu i adpl..kompenzirao dio gubitka..celi lex je teska prevara i ovakva pljacka dionicara je cisti totalitarni komunizam na djelu .. evo i adris koji je jak do bola ima zasad tesku pusionu u borbi s tom hdz mafijom ..moja podrska ..treba im svima tamo ..bat …terma …koja ih napravila tak lopovske ..


Vrlo bi vam se rado pridruzio..ali prelomio sam pusionu ..nemalu ..uclanio se u udrugu ..ali prodao dionice i kroz atpl adrise zabu i adpl..kompenzirao dio gubitka..celi lex je teska prevara i ovakva pljacka dionicara je cisti totalitarni komunizam na djelu .. evo i adris koji je jak do bola ima zasad tesku pusionu u borbi s tom hdz mafijom ..moja podrska ..treba im svima tamo ..bat …terma …koja ih napravila tak lopovske ..

Ja sam praktički u istoj situaciji kao i vi, sa zaradom i dividendama od osiguranja, Adrisa, ATPL, ADPL i još neke dionice sam u potpunosti kompenzirao gubitak, ali nije to to.

Bez pljačke trebao sam biti u debelom plusu, a ovako sam praktički nakon 4-5 godina na nuli. Spreman sam ići u zajedničku tužbu, ali ako će se ići na individualne tužbe to nema smisla za iznose ispod milijuna kuna.

Ovo je pouka svima nama da izađemo na europske i američke burze, a na ZSE se kockamo s malim iznosima.

Ledo kao Ledo nisu branili ni mirovinski fondovi, a nije bio ni u većinskom vlasništvu Agrokora. I opet ga se uvuklo u Lex i pokralo.

Ima nekoga tko je stupio u kontakt s vecim dionicarima?
Udruga mi je nekako pretroma.
Cak se nebi iznenadio da ih Borgovci isplate.
Love imaju. Pokrali su dovoljno


Ima nekoga tko je stupio u kontakt s vecim dionicarima?
Udruga mi je nekako pretroma.
Cak se nebi iznenadio da ih Borgovci isplate.
Love imaju. Pokrali su dovoljno

Pisanje tužbe je složen posao, i vjerujem da može biti dugotrajan, ali stvarno bih volio da nas udruga izvještava o statusu i planovima.

Ima zasigurno ljudi koji su izgubili preko milijun kuna, pa i desetke milijuna kuna, i takvima se zasigurno isplati ulaziti u individualne tužbe. Nama koji smo na desecima ili stotinama tisuća kuna to po meni nije isplativo s obzirom na dugotrajnost procesa i financijskog izdatka koji će isti zahtijevati.

Većini odgovara samo zajednička tužba koja će biti financirana proporcionalno vrijednosti vlasništva.

Ledo je svakako u dobroj poziciji jer Agrokor nije imao 50% vlasnišva. Po meni imamo i nekakvu prednost u odnosu na društva gdje je Agrokor bio većinski jer se može dokazati da je društvo nezakonito uvučeno u Lex.

@Paulie

Amandmanom HNS koji je usvojio HDZ odnosno vladajuća većina u Saboru je prag za sudjelovanje u roll-upu odnosno sistemsku važnost pojedinog društva, spušten sa 50 na 25%. Dakle i Ledo je stavljen u cijeli taj aranžman sukladno zakonu.

Članak 5. zakona u prilogu

https://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/2017_04_32_707.html



@Paulie

Amandmanom HNS koji je usvojio HDZ odnosno vladajuća većina u Saboru je prag za sudjelovanje u roll-upu odnosno sistemsku važnost pojedinog društva, spušten sa 50 na 25%. Dakle i Ledo je stavljen u cijeli taj aranžman sukladno zakonu.

Članak 5. zakona u prilogu

https://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/2017_04_32_707.html

To ništa ne znači za tužbu pred Europskom Unijom, ako je taj zakon protiv prava o vlasništvu EU-a.

Postavlja se pitanje zašto su onda stavili 25% vlasništva Agrokora kao granicu za Lex, zašto ne 1% ili 1 dionicu.



@Paulie

Amandmanom HNS koji je usvojio HDZ odnosno vladajuća većina u Saboru je prag za sudjelovanje u roll-upu odnosno sistemsku važnost pojedinog društva, spušten sa 50 na 25%. Dakle i Ledo je stavljen u cijeli taj aranžman sukladno zakonu.

Članak 5. zakona u prilogu

https://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/2017_04_32_707.html

Tako je. Uz HDZ i SDP jako je bitno upozoriti na HNS kao treci dio te osovine za koji NIKAD ni pod kojim uvjetima ne bi trebalo glasat.

HNS je direktno odgovoran za “utapanje” Leda!

Ja ne prihvaćam prvi prijedlog Ramljakove nagodbe!




@Paulie

Amandmanom HNS koji je usvojio HDZ odnosno vladajuća većina u Saboru je prag za sudjelovanje u roll-upu odnosno sistemsku važnost pojedinog društva, spušten sa 50 na 25%. Dakle i Ledo je stavljen u cijeli taj aranžman sukladno zakonu.

Članak 5. zakona u prilogu

https://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/2017_04_32_707.html

To ništa ne znači za tužbu pred Europskom Unijom, ako je taj zakon protiv prava o vlasništvu EU-a.

Postavlja se pitanje zašto su onda stavili 25% vlasništva Agrokora kao granicu za Lex, zašto ne 1% ili 1 dionicu.
[/quote]

Ne znam sto je protiv čega, al čak i da jest… kompanija je sa svojim ovisnim društvima završila u insolvencijskom postupku prema Zakonu. Zakon je naime izglasan u saboru (ovakav sabor i njego saziv namjerno pišem malim slovom). A pečat na to je stavio i ustavni sud koji je donio odluku da je cijeli proces bio u skladu sa Ustavom i zakonima.

Ja mislim osobno da se radilo o beskrupuloznom kriminalnom aktu, podržanom najvišom politikom i vladajućom većinom, no ukoliko je Zakonom tako predvidjeno, a ustavni je sud sve pokrio svojom ocjenom zakonitosti odnosno ustavnosti, te kad je to uglavnom sve skupa priznato i u ključnim medjunarodnim jurisdikcijama, dokazivati nezakonitost i neustavnost cijelog postupka, jest Sizifov posao. Dakle, to je po mojem osobnom sudu, onako kako ja to razumijem, nažalost, besmisleno.

Vidjet ćemo, ne vjerujem da ste toliki pravni ekspert da vam riječi treba uzeti zdravo za gotovo. Svi naši zakoni od dana ulaska u EU moraju biti u skladu s pravnom stečevinom Europske Unije.

Nisam ja uopće pravni ekspert, al razumnom čovjeku bi sve odmah bilo jasno. Dakle, na tome se ne može graditi nikakav slucaj. Možda na necem drugom može, al na tome ne može. Naprosto jer je sve odradjeno u skladu sa Zakonom, a Zakon je proglašen Ustavnim i odobren od strane kljucnih inozemnih jurisdikcija. Ne znam sto mialis pod europskom pravnom stečevinom, no Zakon ne bi prošao potrebnu proceduru da nije u skladu sa tom stečevinom. Ako postoji dio ili odredbe koje to nisu, onda to treba i dokazivati. Dakle, vezano na prethodno, treba krenuti nekim drugim (pravnim) putem.

New Report

Close