LEDO (Ledo d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LEDO (Ledo d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Osvrt na skupštinu Leda d.d.

Prvo se kasnilo sa početkom, a onda predsjedavajući Ostermann silom hoće smanjiti broj pitanja dioničara. Agram došao u jakom sastavu (2 čovjeka), odvjetnik Boris Ivančić postavljao zanimljiva pitanja i izluđivao Ostermanna, mirovinci standardno pravnički profesionalno odradili posao, 3 dioničara radila pakao sa hrpom zanimljivih pitanja (sve ušlo u zapisnik).

Revizor ponovio da je stavljao hrpu ograda na FI, uprava prvi put (koliko je meni poznato) izašla sa imenima onih koji su davali mišljenja po kojima su postupali po jamstvima.

Uprava u više navrata izjavila da nema blagog pojma kolika je korist i protučinidba koju su dobili od Agrokora, ali, pazite sad, znaju da je velika i da su opravdana izdavali jamstva. Ma nemojte me zajebavat.

Uprava je isto tako rekla da su imali ogroman novac za kupnju firme u BIH koja je u trenutku kupnje imala negativan (!!) kapital, ali istovremeno nisu imali novac za repromatrijal da bi uopće imali proizvodnju.

Ipak, zvijezda dana je Mislav Galić kojeg su smijenili iz NO-a, a on je pred svima nakon 20-minutnog natezanja sa Ostermanom rekao da je to osveta zbog neknjiženja jamstava u Jamnici. Mislav će vjerojatno biti naš igrač u daljnjim postupcima, al otom potom.

Pozivam kolege koji su također bili da me slobodno isprave ili nadopune ako sam nešto krivo ili manjkavo napisao.

Isto tako, kolega Posejdon je napisao da je Purko rekao da će uskoro skupština malih dioničara Udruge pa se učlanite ako već niste da nas bude što više.

Lakrdija. Kao i cijela drzava


godinu dana navijate da sve na ZSE propadne samo zato što ste vi popušili na todeksu, a sad biste da vam mi ostali damo podršku? nema šanse!

Zar misliš da vec nije propala ? Ili su tebi mali prometi odlicna krvna slika, a kad nesto prometa i ima sve se crveni.

Na P/E 5 i P/B 0,5 ovdje je faktor rizika ogroman, jer ne znas hoce dogodine firma biti delistirana, bankrotirat, ili nesto trece.

Kad me netko od vas uvjeri da je legalno i legitimno da samo u Hrvatskoj dionicari Todexovih kceri gube sve, a vani sve zadrzavaju, ja cu se povuc i rec u pravu ste.

Objasnite mi tu logiku, to pravo, i recite mi sto ce arbitrazni sud misliti o tome.

Lakrdija. Kao i cijela drzava

Ništa od toga – više jedna obiteljska atmosfera u kojoj su se konfrontirali stavovi.
Nažalost što me razočaralo ima i onih u pojedinim fondovima koji i dalje razmišljaju da li su ili nisu jamstva zakonita.
Remetili su atmosferu i tratili nam dragocjeno vrijeme.

Na ovakvim mjestima se mora biti fokusiran, dobro organiziran i s ciljanim pitanjima koja se moraju ponoviti i 50 puta ako treba, a izbjeći nebitne stvari.

Sava, jesi bio na skupstini?

Pa ne bi bas rekao da je bila obiteljska atmosfera…

Slobodanec i Osterman su se fino preznojavali u nekim slucajevima, i dobili smo gro odgovora, najbitnije da smo saznali za kupnju Konzuma BiH, dok se u isto vrijeme nije imalo novaca za repro materijal…

Istina, zao mi je sto nije bilo vise dionicara koji su bili aktivni osim mene, odvjetnika udruge, gospodina iz drugog reda lijevo, kao i gospode sa skroz desne strane.

A sto se tice fondova, njih zastupaju odvjetnici, oni em imaju poseban stav, kao sve je to laganini, dok smo mi popusili fajn novaca pa nas to zbilja dira, i tu imamo malo srcaniji nastup. Misljenja sam da su fondovi dobra pitanja postavili, pogotovo oko odgovora na tuzbe kod osporavanja jamstva!

Najvise sam ljut na neke skrbnicke, jer sam vjerovao da ce drugacije glasovati, ali ocito su tu neki drugi ciljevi…

Opet se pokazalo da Bank od NY Mellon drzi Agrokoru ljestve, bez njih bi bili bespomocni…

A kava nakon skupstine mi je vise otvorila oci nego sva ova pisanja po forumu zadnjih godinu dana…

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

Nismo svi u Zagrebu pa nam je malo teze uskladiti radni dan i skupstine, zato su informacije vas koji ste bili zlata vrijedne.


Sava, jesi bio na skupstini?

Opet se pokazalo da Bank od NY Mellon drzi Agrokoru ljestve, bez njih bi bili bespomocni…

A kava nakon skupstine mi je vise otvorila oci nego sva ova pisanja po forumu zadnjih godinu dana…

Bio – A glede Mellon i ja bih glasovao ZA samo što prije da se sredi situacija i krene punom parom naprijed, ali ja NEMA info koje ima Mellon pa soga moram PROTIV kako ne bi nekim čudom izgubio pravo tužbe ili žalbe kako sugerira Dolički.

Moj zaključak je da Nagodba ide dalje, a da ne bude tužbi mali dioničari isto idu dalje u starim ili novim kompanijama.

Odvjetnik Ivančić smatra da je to Doličkova fiksacija, smatrati da ukoliko si glasovao za nagodbu, da to automatski znaci i da si se odrekao tuzbe ne drzi vodu. Pogotovo je to u slucaju Agrama…

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

Ici cu ja na sud po zapisnik, pa su ga uploadat….

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.


Lakrdija. Kao i cijela drzava

Ništa od toga – više jedna obiteljska atmosfera u kojoj su se konfrontirali stavovi.
Nažalost što me razočaralo ima i onih u pojedinim fondovima koji i dalje razmišljaju da li su ili nisu jamstva zakonita.
Remetili su atmosferu i tratili nam dragocjeno vrijeme.

Na ovakvim mjestima se mora biti fokusiran, dobro organiziran i s ciljanim pitanjima koja se moraju ponoviti i 50 puta ako treba, a izbjeći nebitne stvari.

[/quote]
Prava obiteljska atmosfera , kao na karminama.
Obitelj od dvadesetak članova na okupu ,duboko podijeljeni i sukobljeni oko nasljedstva pokojnika koji još nije pokopan.
Izvjesno je da će pokojnik završiti u grobu , a
o nasljedstvu će se odlučivati u sudskim postupcima bez obzira što jedan član obitelji polaže veća prava na imovinu i trenutno sam sebe smatra pobjednikom i jedinim pravim nasljednikom.


Osvrt na skupštinu Leda d.d.

Ipak, zvijezda dana je Mislav Galić kojeg su smijenili iz NO-a, a on je pred svima nakon 20-minutnog natezanja sa Ostermanom rekao da je to osveta zbog neknjiženja jamstava u Jamnici. Mislav će vjerojatno biti naš igrač u daljnjim postupcima, al otom potom.

Nemoj krivo shvatiti čemu je u stvari poslužio Mislav Galić na GS LEDO.
Nije on nikakav žrtveni jarac niti je letio zbog toga što ti misliš – on je samo poslužio svrsi.
A svrha je bila da Agrokor POTVRDI svoju kontrolnu poziciju u LEDO dd.
A uvjet je 3/4 većina – to su i uspjeli.
Zadržali su kontrolu.
A tu očku ne bi ni stavili da nisu bili 100% sigurni u uspjeh što onda znači da je puno stvari odrađeno već u pripremi GS-a.

http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/sUx9Mj6apHy4DyRBHAvFig==.pdf
Čemu uopće ove obavijesti kad firma više ne postoji. Pa i budalama je jasno da će ovo preuzeti Atlantic Grupa. Već trpaju svoje osoblje unutra. Kakve lopine!
Ni komunisti nisu poslije 2 svjetskog rata izvršili takvu pljačku privatne imovine kao ove lopine. Trebalo je to prepustiti tržištu i uopće da se država ne miješa i ispalo bi tri put bolje i sa manje posljedica za RH.

Obavijesti sluze kako bi se smijali u facu pokradenim dionicarima.
Vidjet cemo tko ce se zadnji smijati

New Report

Close