LEDO (Ledo d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LEDO (Ledo d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Na prošlu skupštinu sam se prijavio ali nisam došao. Jednostavno sam vidio da nema nikakve organizacije i da moj dolazak i mojih 60 dionica ne bi ništa promijenilo. Mislim da je jedini način da se nešto napravi da udruga organizira prikupljanje punomoći uz obrazac koji se skine i javnog bilježnika kod kojeg se mogu ovjeravati potpisi.
Treba sve dobro organizirati. Onda možda imamo neke šanse.
Pozivi na skupštinu bez ikakvog plana nemaju smisla.


Kako to sve organizirati i napraviti od sutra tj petka do utorka?
Nemoguće.
[/quote]

To i jeste cilj – kratkim i protuzakonitim rokovima DESTIMULIRATI male dioničare da nazoče GS-u.
Da sudjeluju u radu GS-A!
Ugledajmo se na brodograditelje – svim zakonitim sredstvima se treba oduprijeti ovakvoj nagodbi tj krađi!

@sava

Hvala na prijedlogu, odlican je, treba probati!

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

Oko 3,5 milijardi kuna tražbina koje su bile pokrivene jamstvima izgubilo je pravo na parnicu ( to su one tražbine koje Povjerenik nije priznao na ročuštu ) tako da je ukupno oko 26 milijardi tražbina bilo pokriveno nekim jamstvima. Od toga je do prije izglasavanja nagodbe ISPLAĆENO što u kešu, novim instrumentima i sl oko 14,7 milijardi kuna.
Dakle jednostavna matematika pokazuje da ja po jamstvima nepodmireno oko 11,5 – 12,0 milijardi kuna.
Mešutim u Tablicama iz kojih proizilazi održiv – neodrživ a koje je objavila IU i koji se sastoji od SPFA raspodjela i Povrat tražbina po jamstvu bez razlučnog prava kompanije su zadužene za nevjerojatnih 16,6 milijardi kuna.
Znači klasična pljačka od 4,5 -5 milijardi kuna.
I da se za to GLASUJE!!!!!!
A što će se učiniti kada se kroz bilancu Agrokora provuče sve ono što je odobrio Povjerenik na ročištu a pokriveno je jamstvima)
Još 7-8 milijardi jamstava manje a to ispada da su marginalan činbenik u čitavom procesu i da se KATASROFALNO pogriješilo kad se ovim svjetskim kvazistručnjacima dopustilo da upravljaju procesom.

Zagrebačka Burza ni A ni B na ove događaje pljačke. Koja “institucija”…

Opustite se ljudi.
Bit ce sve super na kraju

@noviulagac

Samo da ne bi bilo kao i uvijek “vuk pojeo magare”

trebalo bi se spontano skupiti na toj skupstini, ne samo dionicari Leda nego i svi ostali dionicari.


trebalo bi se spontano skupiti na toj skupstini, ne samo dionicari Leda nego i svi ostali dionicari.

godinu dana navijate da sve na ZSE propadne samo zato što ste vi popušili na todeksu, a sad biste da vam mi ostali damo podršku? nema šanse!



trebalo bi se spontano skupiti na toj skupstini, ne samo dionicari Leda nego i svi ostali dionicari.

godinu dana navijate da sve na ZSE propadne samo zato što ste vi popušili na todeksu, a sad biste da vam mi ostali damo podršku? nema šanse!
[/quote]

Glupost samo takva, pa nije Ledo jedina dionica koju ja, a i vjerojatno ostali imaju…

Vaš problem je što ste navijali da se nas opljačka što brže u nadi da će se sve što prije zaboraviti, i da će sve krenuti dalje…

ZSE će propasti ovako i onako, nakon ovoga nema tu više pravne zaštite koja bi objasnila rizik, dapače, s obzirom na rizik, prinosi bi treali biti po 50%…

Trenutno nema neke razlike kupovao dionice na ZSE ili u Burkini Faso, a za to ste sami krivi…

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

@drvolio
Ma tko je tebe ista pitao??? Mislio sam na dionicare agrokorovih kompanija.



trebalo bi se spontano skupiti na toj skupstini, ne samo dionicari Leda nego i svi ostali dionicari.

godinu dana navijate da sve na ZSE propadne samo zato što ste vi popušili na todeksu, a sad biste da vam mi ostali damo podršku? nema šanse!
[/quote]

Kolega ne dajete podrsku “nama”..”njima”..”tamo nekima”…Dionicari Leda su svi gradjani koji su uplacivali mirovinu u drugi stup…sutra se ista prica moze ponovit s nekom drugom tvrtkom..Sutra neki drugi vecinski dionicar moze prepustit svoju tvrtku nekom drugom..on osnovat “zrcalno drustvo “..odlukom na GS sve prebacit na to novo a samo dugove ostavit starom.
To je dno dna biti dionicarstva i “borba “za svih..nazalost toga vise nema i svatko gleda samo svoje interese. NIsam za revolucije ali zalosno je za svih nas ako ovo prodje i nemojte se veselit tudjoj nevolji..Ljepse je zivjet kad su oko vas ljudi sretni nego razocarani

Pozdrav

svi smo mi Crobex

Osvrt na skupštinu Leda d.d.

Prvo se kasnilo sa početkom, a onda predsjedavajući Ostermann silom hoće smanjiti broj pitanja dioničara. Agram došao u jakom sastavu (2 čovjeka), odvjetnik Boris Ivančić postavljao zanimljiva pitanja i izluđivao Ostermanna, mirovinci standardno pravnički profesionalno odradili posao, 3 dioničara radila pakao sa hrpom zanimljivih pitanja (sve ušlo u zapisnik).

Revizor ponovio da je stavljao hrpu ograda na FI, uprava prvi put (koliko je meni poznato) izašla sa imenima onih koji su davali mišljenja po kojima su postupali po jamstvima.

Uprava u više navrata izjavila da nema blagog pojma kolika je korist i protučinidba koju su dobili od Agrokora, ali, pazite sad, znaju da je velika i da su opravdana izdavali jamstva. Ma nemojte me zajebavat.

Uprava je isto tako rekla da su imali ogroman novac za kupnju firme u BIH koja je u trenutku kupnje imala negativan (!!) kapital, ali istovremeno nisu imali novac za repromatrijal da bi uopće imali proizvodnju.

Ipak, zvijezda dana je Mislav Galić kojeg su smijenili iz NO-a, a on je pred svima nakon 20-minutnog natezanja sa Ostermanom rekao da je to osveta zbog neknjiženja jamstava u Jamnici. Mislav će vjerojatno biti naš igrač u daljnjim postupcima, al otom potom.

Pozivam kolege koji su također bili da me slobodno isprave ili nadopune ako sam nešto krivo ili manjkavo napisao.

Isto tako, kolega Posejdon je napisao da je Purko rekao da će uskoro skupština malih dioničara Udruge pa se učlanite ako već niste da nas bude što više.

Ja ne prihvaćam prvi prijedlog Ramljakove nagodbe!

New Report

Close