LEDO (Ledo d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LEDO (Ledo d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Naravno da može. Ako bude u formi d.d. i ako postoji volja skupštine.

Filozofe su oduvijek mučila pitanja bitka, etike, kauzalnosti itd. Dr. Ivo je to sve riješio s "Idemo dalje!" On je najveći mislioc ikad.


Laičko pitanje, može li se nakon zrcaljenja te novonastale dionice izlistati na ZSE?

Ne, jer jer nema free floata..

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

Pa cilj izlistavanja i je da nastane free float. Ili?


Laičko pitanje, može li se nakon zrcaljenja te novonastale dionice izlistati na ZSE?

Zašto ne, pa Pevec je poslije stečaja izašao na zse…bar neko vrijeme…ali sada isplaćuje dividendu 30% na zadnju cijenu…

danas dioničari VWa pokreću tužbe teške 9.2 miljardi zbog gubitka uzrokovanog aferom …a ovdje HDZ banda krade dionice dioničarima i nikom ništa u ovom smeću od države …jpm lopovsku … zna se JEL ???
pa zna se ko su glavne lopine u RH !!


Pa cilj izlistavanja i je da nastane free float. Ili?

Mora biti zadovoljen uvijet free floata prije izlistavanja, pogledati SUKC…

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.


danas dioničari VWa pokreću tužbe teške 9.2 miljardi zbog gubitka uzrokovanog aferom …a ovdje HDZ banda krade dionice dioničarima i nikom ništa u ovom smeću od države …jpm lopovsku … zna se JEL ???
pa zna se ko su glavne lopine u RH !!

Ma pomalo samo.
Sve ce to doci na svoje

http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/pYdyhVQxfYc4rWtHHOpPUw==.pdf

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.


http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/pYdyhVQxfYc4rWtHHOpPUw==.pdf

Evo posljednje prilike da im se stane na rep a bez SUDA bez NAGODBE!

Svaki dioničar bi trebao podnijeti Zahtjev za dopunu Dnevnog reda, na način da se ubaci nova točka o načinu izglasavanja predloženih odluka.
To je sasvim u skladu s Statutom gdje se o nekim točkama MORA glasovati s tzv KVALIFICIRANOM većinom. To u skladu s Statum za Ledo dd iznosi 75% + 1 dionica svih upisanih dionica.

IU onda ne može izglasati NIŠTA što ide na štetu kompanije i malih dioničara.

ad 7 )

Drustvo nece nakon pravomocnosti Rjesenja od 6.srpnja 2018 na temelju kojeg je Nagodba potvrdjena nastaviti s poslovanjem nego ce poslovanje Drustva biti preneseno na novoosnovano drustvo ”

Ova odluka stupa na snagu danom donosenja ( znaci nema cekanja na odluke VTS-a !!!!)

http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/pYdyhVQxfYc4rWtHHOpPUw==.pdf

Ako se usvoji tesko ce se moc osporit..nazalost. Tko moze okupit vise od 48% dionica i suprotstavit se “Agrokoru ” !?..Javni poziv da objavi AZ i zatrazi punomoci…?

Pozdrav

svi smo mi Crobex

Baš sam maloprije čitao poziv, te se prijavio kada sam vidio točku 7.

Dakle, oni u izviješću za 2017., guraju događaj koji se još nije zbio, već se događa tek u 2018., i o tome se formalno-pravno treba Uprava i NO očitovati na GS za 2018. godinu koja će biti tek u 2019., a možda čak neće biti ni potvrde u 2018. od VTS-a…

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.


ad 7 )

Drustvo nece nakon pravomocnosti Rjesenja od 6.srpnja 2018 na temelju kojeg je Nagodba potvrdjena nastaviti s poslovanjem nego ce poslovanje Drustva biti preneseno na novoosnovano drustvo "

Ova odluka stupa na snagu danom donosenja ( znaci nema cekanja na odluke VTS-a !!!!)

http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/pYdyhVQxfYc4rWtHHOpPUw==.pdf

Ako se usvoji tesko ce se moc osporit..nazalost. Tko moze okupit vise od 48% dionica i suprotstavit se "Agrokoru " !?..Javni poziv da objavi AZ i zatrazi punomoci…?

Pozdrav

Glasovanje za Prijedloge Uprave i NO je glasovanje o PRESTANKU društa što je vidljivo u Pozivu.

Statutom LEDO dd u članku 27.3. određeno je da: Na Glavnoj skupštini odluke se donose običnom većinom danih glasova, osim odluka određenih zakonom ili Statutom za koje se traži većina danih glasova (kvalificirana većina).

Što je to kvalificirana većina imamo u 20.4.Statuta društva: Odluke Nadzornog odbora donose se običnom većinom danih glasova članova Nadzornog odbora nazočnih na sjednici, osim u slučajevima iz čl.12. stavka 5. točke a), c), e) i i) kada je vrijednost pravnog posla 5 milijuna eura ili više te točke j), a u kojim slučajevima se odluke Nadzornog odbora donose ¾ većinom svih članova Nadzornog odbora. Ako su pri odlučivanju glasovi jednako podijeljeni, odlučujući je glas predsjednika Nadzornog odbora. Naravno u slučaju PRESTANKA to može biti samo više čak i preko 90% ali NIKAKO manje od 75% + 1 dionica.

Ukoliko bi se dakle na GS glasovalo suprotno Statutu to je onda po meni smišljeni kriminalni čin.

New Report

Close