LEDO (Ledo d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LEDO (Ledo d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Pozdrav,

Lex Agrokor je protustavan, to je ispričala ustavna sutkinja dva ili ćak tri puta na TV prije nekoliko mjeseci, lp

siječanj 16, 2018
Može li predstavljeni nacrt nagodbe uspjeti s obzirom na Rješenje Trgovačkog suda ?

Jučer (15. siječnja 2017.) je na mrežnoj stranici e-oglasna ploča sudova objavljeno Rješenje Trgovačkog suda u Zagrebu u postupku izvanredne uprave nad Agrokorom i ovisnim društvima o utvrđenim i osporenim tražbinama.

Uvidom u Rješenje moguće je utvrditi nekoliko bitnih elemenata:

Utvrđene tražbine iznose 31 milijardu kuna
osporena svu uzvodna jamstva kompanija kćeri prema vladajućem društvu – Agrokor d.d.

Za daljnji tijek nagodbe to bi moglo značiti da su ukupne tražbine koje u ovom trenutku imaju pravo glasa približno 20milijardi kuna (obzirom da sukladno čl 43. st. 12. Lexa povezane osobe nemaju pravo glasa, a od utvrđene 31 milijarde, 11 milijardi otpada na njih) pa je jasno da dobavljači imaju više od 50% glasova (prije korekcije za faktorirane mjenice) te da praktički odlučuju o nagodbi odnosno o nacrtu koji su već ranije potrgali.

Nadalje, kao alat za prikazivanje evidentno potentnih operativnih poduzeća insolventnima u svrhu zrcaljenja ovisnih društava, preliminarni nacrt se koristio upravo jamstvima kojih su imatelji Rješenjem suda sada upućeni u parnice obzirom većina nema ovršne isprave u svrhu dokazivanja jamstava valjanima.

Kako je već ranije isticano, nezakonita jamstva oštećuju vjerovnike i dioničare ovisnih društava i ovakva situacija, u kojoj s jedne strane dobavljači imaju većinu glasova, a jamstva se tek moraju dokazati valjanima, predstavlja ozbiljnu prepreku zamišljenom i predstavljenom nacrtu nagodbe.

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

E moj Ramo…kako si se ti zaletio s onom izjavom.
Jasno je da je bilo s razlogom, ali ipak je jadno.
Cekamo novi prijedlog…

Ono što je priznao Ramljak a nisu osporili drugi vjerovnici za sada se zadržalo na oko 360m kuna jamstava.

Vjerovnici kojima je izvanredni povjerenik osporio tražbinu za koju ne postoji ovršna isprava, se upućuju na parnični postupak ili nastavak parničnog postupka, protiv dužnika ili ovisnog ili povezanog društva, a vjerovnici kojima je izvanredni povjerenik priznao tražbinu za koju ne postoji ovršna isprava, ali ju je osporio koji od drugih vjerovnika, se također upućuju na parnični postupak ili nastavak parničnog postupka, protiv dužnika ili ovisnog ili povezanog društva, radi utvrđivanja osporene tražbine. Rok je 8 dana od dana pravomoćnosti rješenja o upućivanju u parnični postupak.


Pozdrav,
Lex Agrokor je protustavan, to je ispričala ustavna sutkinja dva ili ćak tri puta na TV prije nekoliko mjeseci, lp

daj ne izmišljaj…je li tebi jasno da zbog ovakvih lansiranja lažnih vijesti možeš odgovarati?

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

Pozdrav,

Zorangutan — ako sam krivo razumio onda se isprićavam, u svakom slučaju su jamstva po meni neozbiljna i treba ih pobijati, isto dionice koje smo kupovali nije istina da ne valjaju, jer ako moje dionice ništa ne valjaju onda ne valjaju i obveznice koje su kupovali lešinarski fondovi, a za njih su rekli da su junck obveznice. Ovo što je na TV rekao g. Ramljak mislim, da bi ga trebali strpati negde. U slućaju Parmalata gdje je bila stvarno katastrofa su dionićari dobili nešto i mislim , da ćemo mi koji imamo dionice Agrokora – Belje, Jamnica, Ledo, Zvijezda,…..isto tako na kraju biti pozitivno tretirani jer sa druge strane je to pljaćka i to dalekih razsežnosti i mislim, da neće moći tek tako, da nas se riješe, u to sam uvjeran. Ja sam platio novcem dionicu i mislim da vrijede, koliko još neznamo a sigurno mi nemože netko kazati da je to nula. lp

Sud u postupku izvanredne uprave koji je izvanparnični postupak nije ovlašten i nadležan provoditi dokazivanje, već se isto može raspraviti samo u parničnom postupku o kojem je dana uputa vjerovnicima.

Dakle ako u parničnom postupku npr. neki vjerovnik tuži KONZUM zato što mu je osporena tražbina a radi utvrđivanja osporene tražbine nije mi jasno kako se žele namirivati na razini Agrokora?
Vjerovnik ne može tužiti Agrokor ako mu je dužnik KONZUM dakle ne može se tražiti ni namirivanje od strane Agrokora.

Uskoro ćemo na e-oglasnoj ploči moći vidjeti tko je ušao u parnice zbog osporenih jamstava!

Pozdrav,

Da me nebi netko shvatio naopako, ja još uvijek kupujem dionice Agrokorovih perjanica jer vjerujem da su jako vrijedne , naroćito Jamnica i Zvijezda, a vrijeme će pokazati dali sam bio u pravu, lp



Pozdrav,
Lex Agrokor je protustavan, to je ispričala ustavna sutkinja dva ili ćak tri puta na TV prije nekoliko mjeseci, lp

daj ne izmišljaj…je li tebi jasno da zbog ovakvih lansiranja lažnih vijesti možeš odgovarati?
[/quote]

Ramljak i Dalićka neće odgovarati za sve ovo, a forumaš može zbog posta na forumu. Ovo zvuči kao loš vic.



Pozdrav,
Lex Agrokor je protustavan, to je ispričala ustavna sutkinja dva ili ćak tri puta na TV prije nekoliko mjeseci, lp

daj ne izmišljaj…je li tebi jasno da zbog ovakvih lansiranja lažnih vijesti možeš odgovarati?
[/quote]

Podnjet ces tuzbu protiv Gradjanina Toronta?
Mislim, kako mu mislis, na anonimnom forumu, dokazati identitet?

Tuzba gradjanina Zorangutana protiv gradjanina Toronta. 😀

Ignore: [b] Bisakovi - Escobarbar - Popolo - Sisoje [/b] [color=red]Ne budite b*dala - ne ulazite u Hrvatsku![/color]

S obzirom da su jamstva osporena, to znači da nismo više insolventni 🙂

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

@ivan1902
što ti znači da su jamstva osporena? …bitno je samo postoji li sudska odluka koja ih je stavila van snage….a ne postoji

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

New Report

Close