LEDO (Ledo d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LEDO (Ledo d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Zašto?

Pokušavam shvatiti zašto bi se u stečajnom postupku honorirali postojeći dionicači. Pa onda među inima i onaj najveći – Agrokor i Todorić osobno. Zašto bi trebalo honorirati dioničare koji kupuju sada? Koje veze oni imaju uopće sa jamstvima, poslovanjem kompanije, bilo čime?

Temeljni koncept ulaganje za da je svako odgovoran za svoje ulaganje. Drugačije ne može biti, i to ima svoj dobar razlog. Onaj tko je ulagao prije 10 godina a danas tvrdi da su jamstva nevaljana je to trebao i morao znati i pirje 10 godina. Samo što ga onda to nije zanimalo. Jer mu je cijena odgovarala. Samim činom kupnje je rekao da je upoznat sa svime.

Isto vrijedi i za stečajne zakone, gdje je temelj – stari vlasnici van, vjerovnici unutra – ako ide tako. Ako ne ide, napraviš zatvaranje, rasprodaješ, podijeliš po ključu i likvidiraš.

Nije ni čudo da nam ekonomija tu gdje je kada za svaki parcijalni interes izmišljamo nešto novo, a razvijena društva sa razvijenim burzama i gospodarskom su pokazala da neke stvari sasvim uredno funkcioniraju.

Ali ne, mi smo pametniji. Samo što – nismo.

Cekaj…

Nije li ENRON imao slicnu situaciju?
Nije li si kao posljedicu CEO raznio mozak na onom parkiralistu? Ako se dobro sjecam, i to je rezultiralo sa masnim tuzbetinama, mislim da je ona revizorska kuca, Anderson nesto, zbog toga propala?

Dakle, i oni uce kao i mi – u hodu.

Slazem se s tobom ipak da je burza vani razvijenija i bolje regulirana.

Sto se tice onih tehnickih detalja koje si rekao – npr. moze se u odstetu malim dionicarima staviti samo one koji su kupili dionice do odredjenog datuma?

Mislim, opet ti ponavljam – ja nisam znao za ta jamstva. Tj. znao sam samo za jamstva koja su objavljena na ZSE i S NJIMA sam kalkulirao cijenu koju sam kupio. I s njima sam bio ok.
MEDJUTIM, ono sto ubija LEDO i ostale su MEDJUSOBNA JAMSTVA, dakle, on je linkao zdrave kompanije s nezdravima i svi si medjusobno daju jamstva.

To je kao geometrijski lik koji ima 10 tocaka i SVAKA JE SA SVAKOM SPOJENA. E, to unutrasnje spajanje, to je objavljeno 04.07.2017, dakle debelo u Lex.

[/quote]
U tome i je caka, LEX je napravio sr**nje , ne ona jamstva od prije. I sada sam si kao ja sam kriv što nisam znao šta će LEX napravit. LEX je izdao roll-up i time prvo povećao jamstva na 21 milijardu i odmah potom ih aktivirao.


Manjinski dioničari Agrokora ne odustaju, traže 27 milijardi kuna odštete

Po cijeni dionica prije LEX Agrokor

a od koga? agrokor je samo prazna ljuštura, krcata dugovima i obvezama! gazda je zbrisao u london, a sva imovina mu je ili zaplijenjena ili blokirana. od koga se dakle mislite naplatiti?!?

Od udjela u dionicama Agrokora 2, gdje će Ledo opet vrijedi 8000 kn/dionica

Obzirom da LEDO dd ima znatnu imovinu u Republici Bosni i Hercegovini da li bi se ulagači iz Bosne i hercegovine mogli naplatiti iz imovine LEDO dd u Bosni i Hercegovini obzirom da su potpisani sporazumi o zaštiti ulaganja između Hrvatske i BiH?

Vaš link …
Vaš link …
Vaš link …

Pod ulaganjima se smatraju i ulaganja pojedinaca u dionice.
Odvjetnik me uvjerava da bi se to moglo tako rješavati.
S druge strane ukoliko Ramljak provede svoj plan moglo bi doši do negativnih efekata na gospodarske subjekte koji posluju u BiH, Sloveniji i Srbiji koji uostalom i nisu priznali Lex!
A jedan od razloga je i zaštita ulagatelja iz tih država.


Od udjela u dionicama Agrokora 2, gdje će Ledo opet vrijedi 8000 kn/dionica

to ti je na jako, jaaako dugom štapu pa ćeš se možda naplatiti nakon 5 godina sudovanja



Od udjela u dionicama Agrokora 2, gdje će Ledo opet vrijedi 8000 kn/dionica

to ti je na jako, jaaako dugom štapu pa ćeš se možda naplatiti nakon 5 godina sudovanja
[/quote]

S 300 na 8000 nije lose za 5 godina. Drugi je problem sto je to stvarno dugi stap, i rađe bi sad naplatio duplo manje. Najvise se bojim domacih sudova, zato mi je drago da ce se povuci međunarodne tuzbe.


Obzirom da LEDO dd ima znatnu imovinu u Republici Bosni i Hercegovini da li bi se ulagači iz Bosne i hercegovine mogli naplatiti iz imovine LEDO dd u Bosni i Hercegovini obzirom da su potpisani sporazumi o zaštiti ulaganja između Hrvatske i BiH?

Vaš link …
Vaš link …
Vaš link …

Pod ulaganjima se smatraju i ulaganja pojedinaca u dionice.
Odvjetnik me uvjerava da bi se to moglo tako rješavati.
S druge strane ukoliko Ramljak provede svoj plan moglo bi doši do negativnih efekata na gospodarske subjekte koji posluju u BiH, Sloveniji i Srbiji koji uostalom i nisu priznali Lex!
A jedan od razloga je i zaštita ulagatelja iz tih država.

Mislim da pod hitno moraš promijeniti odvjetnika. Ili mu barem reci, za njegovo dobro, da si on nađe drugi posao

Slažem se.

Kao da je pisano za Lex Agrokor!

Članak 4.

IZVLAŠTENJE I NAKNADA

1. Nijedna Ugovorna stranka neće poduzeti mjere izvlaštenja, nacionalizacije ili druge mjere istog značaja prema ulaganjima ulagatelja druge Ugovorne stranke, osim u slučaju da su te mjere poduzete u javnom interesu, prema zakonskom postupku, te ako je predviđena odgovarajuća naknada za izvlašteno vlasništvo.[/u]

Takva naknada mora odgovarati tržišnoj vrijednosti izvlaštenog ulaganja neposredno prije no što je postupak izvlaštenja bio objavljen, mora sadržavati i kamatu obračunatu na temelju šestomjesečnog LIBOR-a od dana kada je izvlaštenje izvršeno, te mora biti u potpunosti prenosiva.

Iznos naknade odredit će se u slobodno prenosivoj konvertibilnoj valuti te će biti isplaćen bez odlaganja ovlaštenoj osobi bez obzira na njegovo prebivalište odnosno boravište.

Isplata naknade mora se obaviti bez odlaganja, što podrazumijeva vremensko razdoblje koje je po redovnom tijeku stvari potrebno da bi se izvršio prijenos sredstava koje počinje teći od dana postavljanja zahtjeva za naknadu i ne smije prekoračiti rok od tri mjeseca.

Izvlaštenje, nacionalizacija i slične mjere koje su tu spomenute nemaju apsolutno nikave veze sa stečajnim zakonodavstvom.

Ako malo podrobnije pročitaš, vidjet ćeš (ili tvoj, sada već mogu reći, “kvaziodvjetnik”) da se to odnosi na skroz neke druge stvari.

Drugim riječim – ti bio htio uvesti svjetski super novinu da se ulaganjem na burzi ne može izgubiti novac, te da ako firma propadne, možeš dobiti naknadu.

Zašto odmah ne bi to proširio i na uvođenjem naknade ako prodaš dionice sa gubitkom 🙂

Što će se sve ovdje pročitati

Lex Agrokor također nema veze sa stečajnim zakonodavstvom.

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?

Ti bi mogao ruku POD rukU s Ramljakom.

DIREKTIVA 2013/34/EU EUROPSKOG PARLAMENTA I VIJEĆA
od 26. lipnja 2013. o godišnjim financijskim izvještajima, konsolidiranim financijskim izvještajima i povezanim izvješćima za određene vrste poduzeća, o izmjeni Direktive 2006/43/EZ Europskog parlamenta i Vijeća i o stavljanju izvan snage direktiva Vijeća 78/660/EEZ i 83/349/EEZ


Konsolidacija zahtijeva potpuno uključivanje aktive i pasive te prihoda i rashoda grupa poduzeća, odvojeno objavljivanje nekvalificiranih udjela u konsolidiranoj bilanci unutar stavke kapitala i rezervi i odvojeno objavljivanje nekvalificiranih udjela u dobiti i gubitku grupe u konsolidiranom računu dobiti i gubitka. Međutim, trebalo bi izvršiti potrebne ispravke kako bi se uklonili učinci financijskih odnosa između konsolidiranih poduzeća.

New Report

Close