LEDO (Ledo d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LEDO (Ledo d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Popolo ne vjeruj svemu sto cujes, probaj sam razmišljati.


interesantno mi je to da dionica,npr sad ovdje Leda moze pasti 90% a nemoze rasti npr niti 20%,ko tu koga

Za 20 % treba 20 dana .


Popolo ne vjeruj svemu sto cujes, probaj sam razmišljati.

razmišljam.
kažu da će nagodbom svi dobavljači i vjerovnici imati gubitke/otpise od -50-70%.
da mesa ima za sve, oni ne bi ništa otpisivali. čim oni otpisuju, za male ne ostaje ništa. to je ramljak ustvrdio i tu tvrdnju očito bazira na otpisima dobavljača i vjerovnika. da oni nemaju opisa, onda bi nešto ostalo i za male, a ovako ostaje 0 kn po dionici, tj. po svemu sudeći stečaj i delistiranje sa ZSE.

zato je jako opasno dočekati objavu nagodbe s dionicama tvrtki kćeri u portfelju jer će vjerojatno opet uslijediti žestok tsunami prema dolje.



Popolo ne vjeruj svemu sto cujes, probaj sam razmišljati.

razmišljam.
kažu da će nagodbom svi dobavljači i vjerovnici imati gubitke/otpise od -50-70%.
da mesa ima za sve, oni ne bi ništa otpisivali. čim oni otpisuju, za male ne ostaje ništa. to je ramljak ustvrdio i tu tvrdnju očito bazira na otpisima dobavljača i vjerovnika. da oni nemaju opisa, onda bi nešto ostalo i za male, a ovako ostaje 0 kn po dionici, tj. po svemu sudeći stečaj i delistiranje sa ZSE.

zato je jako opasno dočekati objavu nagodbe s dionicama tvrtki kćeri u portfelju jer će vjerojatno opet uslijediti žestok tsunami prema dolje.
[/quote]

Čude me ove gluposti 0 kuna po dionici?
Kolika je BV LEDOdd?
Isto pitanje i za sve ostale sastavnice?
To i jeste vrijednost Agrokora pa i taj nesretni Konzum.
Ako se želi staru vlasničku strukturu zamjeniti novom nepotrebna je ova smijurija s Lex s Ramljakom i raznim savjetnicima koji će naplatiti milijardu kuna.
Ako se mali dioničari isključe iz vlasništva onda je Agrokor izuzetno likvidan i nema nikakvih otpisa.
Ali otpisa će biti što onda znači da se ne otpisuju mali dioničari.

Čudi me da većina barata s otpisima i isključenjem dioničara iako jedno isključuje drugo.

I što će na kraju biti?

Slažem se.

Nebi komentirao Ramljakovu prezentaciju ali bi citirao jednog starog poznanika ekonomistu…..Kad ja dođem u kompaniju onda sve ispreturam tako da sam 2-3 godine siguran jer ne mogu ništa bez mene.

Ramljak je prezentacijom sve zamuljao a jedini interes je da se u mutnom najbolje lovi.

Pa po njegovoj prezentaciji je jasno da ni njemu ništa nije jasno.

@sava

tebi je potpuno nepoznat, stran, temeljni koncept i uopće pojam vlasništa, pa samo zato u međuodnos možeš staviti vlasništo sa zaduženošću, ova rečenica nakon uvodne argumentacije sa vrapčem ti nema nikakvog smisla ni temeljne ekonomske logike.

pa naravno da će se nove tvrtke moći pokrivati i neće biti prezadužene kada svi dugovi ostaju tebi kao dioničaru u trenutnom ledu, tu si u pravu 🙂

Ne opstaju nikakvi manjinski interesi, ti ćeš biti u firmi koja ima samo – dugove i sve ono negativno. Sve što je dobro ide novim vlasnicima



@sava

tebi je potpuno nepoznat, stran, temeljni koncept i uopće pojam vlasništa, pa samo zato u međuodnos možeš staviti vlasništo sa zaduženošću, ova rečenica nakon uvodne argumentacije sa vrapčem ti nema nikakvog smisla ni temeljne ekonomske logike.

pa naravno da će se nove tvrtke moći pokrivati i neće biti prezadužene kada svi dugovi ostaju tebi kao dioničaru u trenutnom ledu, tu si u pravu 🙂

Ne opstaju nikakvi manjinski interesi, ti ćeš biti u firmi koja ima samo – dugove i sve ono negativno. Sve što je dobro ide novim vlasnicima

Najprije treba pokrenuti STEČAJNI POSTUPAK ali koliko vidim nikakvog stečajnog postupka na LEDO dd nema!

Šta je to imovina – itekako mi je to jasno u svjetlu članka 1. Protokola br. 1 Europske konvencije o ljudskim pravima!
Dapače – poznata mi je i sudska praks Europskog suda za ljudska prava a u vom specifičnom slučaju posebice o pravima manjinskih dioničara.

Da, konvencija za ljudska prava uređuje pitanje manjinskih dioničara 🙂

Postaje sve luđe. Ne mogu baš vjerovati da ovo pišeš a bez da se zajebavaš. Odbijam uopće pomisliti da postoje investitori sa takvim “znanjima”.

Upstream i cross-stream JAMSTVA o kojima se ovdje i previše DROBI GLUPOSTI, su svugdje u svijetu i ništetna i pobojna u stečajnom postupkubudući da je vrlo lako dokazati da za jamstva nije bilo nikakve adekvatne činidbe.
To je i u našem Zakonu o obveznim odnosima propisano no……………….evo Ramljak trkelja da je sve u stečaju zato jer eto za njega vrijede NIŠTETNA jamstva.
Ne samo da nije bilo primitaka od strane LEDO dd nego je i iamstvo prema svim propisima CIVILIZIRANOG svijeta dato na prevaran način.



@sava

tebi je potpuno nepoznat, stran, temeljni koncept i uopće pojam vlasništa, pa samo zato u međuodnos možeš staviti vlasništo sa zaduženošću, ova rečenica nakon uvodne argumentacije sa vrapčem ti nema nikakvog smisla ni temeljne ekonomske logike.

pa naravno da će se nove tvrtke moći pokrivati i neće biti prezadužene kada svi dugovi ostaju tebi kao dioničaru u trenutnom ledu, tu si u pravu 🙂

Ne opstaju nikakvi manjinski interesi, ti ćeš biti u firmi koja ima samo – dugove i sve ono negativno. Sve što je dobro ide novim vlasnicima

Ovo bi bilo tocno kada bi jamstva bila unisona i zakonska.
Ono sto je problem s LEDO-m:
1) ZAKONSKI PROVEDENA JAMSTVA – izlistana su na burzi (npr, pod “Ledo” – “Novosti”, datumi 17/07/2016 u 16:02 ili 07/04/2015 u 13:59), sve je jasno iz aviona, čak i ako ih NISU direktno stavili u financijska izvješća. Ovim se stvarno može braniti “bili ste obaviješteni”

2) NEZAKONSKI PROVEDENA JAMSTVA – javnost je tek obaviještena 04/07/2017 u 15:56 i još je označeno “u korist LEDA”. Što je dubiozno, ako se pobliže pročita tekst u kojem stoje problematične izjave (screenshotao sam i stavio u attach).

Možete kontrirati sa “Jest, ovo je odnos VUPIK – LEDO, gdje se VUPIK obvezuje platiti LEDU instantno, dakle, to je beneficialno za LEDO”, međutim imajte na umu:
a) Isto je tako LEDO garantirao za – koga? To nigdje nisam eksplicitno našao. A znamo da jest.
b) Te unutrašnje garancije, koje su i uništile Agrokor, skrivane su, što je uprava Leda i eksplicitno priznala
c) Teško da unutrašnje garancije ne mogu utjecati na cijenu – jer oni se za skrivanje pozivaju na “neće utjecati na cijenu na burzi”

Stoga, ovo je APSOLUTNO nelegalno.

Da to jest osnova za tuzbu sam provjerio sa 3 odvjetnika – mojim osobnim te jos 2 neovisna. Tu dileme u mom umu nema.

Ono sto bi po njima bilo pametno napraviti je CLASS ACTION LAWSUIT – u Americi bi je dobili 100%, no, svi znamo da je pravosudje u RH rak rana koja unistava drzavu.

Ignore: [b] Bisakovi - Escobarbar - Popolo - Sisoje [/b] [color=red]Ne budite b*dala - ne ulazite u Hrvatsku![/color]

New Report

Close