LEDO (Ledo d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LEDO (Ledo d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Zašto bi vjerovnik trebao provjeravati da li jenešto u skladu sa Statutom onoga koji izdaje jamstva. kada tebi banka odobrava kredit, da li si ti obveznik provjere da li ti je banka odobrila kredit u skladu sa svojim statutom? Vjerujem da je odgovor ne

Drugo, ne nije ništa nezakonito, sud ništa od toga nije proglasio nezakonitim tako da ti to ne stoji.

Treće – pod hipoteku možeš staviti samo ono što možeš staviti i za što imaš ovlasti – ili je tvoja nekretnina pa možeš, ili pak nekretnina pripada nekoj tvojem poduzeću ili pak poduzeću sa kojime upravljaš (povezana i ovisna društva), u sklada sa njihovim odlukama. Opet je sve jasno

Po tvojoj logici i ja mogu jamčiti za npr 100 milijardi kuna.
Po tvojoj logici banka ili zajmodavac ili netko tko isporučuje robe i usluge ne smije provjeravati da li je jamac sposoban jamčiti.

Dakle – banke naprijed ostali stoj?

Jedno pitanje, obzirom da ste rekli da Ledo ne vrijedi koliko i samo jamstvo, a Ledo posluje sa dobrim plusom, nije li logicno da bi vjerovniku stalo da Ledo opstane, da reprogramira dug tako da Ledo vrati na kraju sve…al kroz duzi niz godina. Ne bi li to bila win-win situacija?
Dakle, reprogram duga, Ledo ostane raditi…kroz duzi niz godina vrati jamstvo..ali i dalje firma posluje ?
Mislim da i vjerovnik gubi unistavanjem firme..dodose izvuce nesto duga..ali ne sve, a ovako bi mogao sve.


Jedno pitanje, obzirom da ste rekli da Ledo ne vrijedi koliko i samo jamstvo, a Ledo posluje sa dobrim plusom, nije li logicno da bi vjerovniku stalo da Ledo opstane, da reprogramira dug tako da Ledo vrati na kraju sve…al kroz duzi niz godina. Ne bi li to bila win-win situacija?
Dakle, reprogram duga, Ledo ostane raditi…kroz duzi niz godina vrati jamstvo..ali i dalje firma posluje ?
Mislim da i vjerovnik gubi unistavanjem firme..dodose izvuce nesto duga..ali ne sve, a ovako bi mogao sve.

Nije li onda bolje preuzeti kompletni ledo pa neka od sada radi samo za mene…cak i kada vrati dug, bit ce moj i dalje raditi za mene.
Pa zar je tako tesko shvatiti ovaj scenarij?



Jedno pitanje, obzirom da ste rekli da Ledo ne vrijedi koliko i samo jamstvo, a Ledo posluje sa dobrim plusom, nije li logicno da bi vjerovniku stalo da Ledo opstane, da reprogramira dug tako da Ledo vrati na kraju sve…al kroz duzi niz godina. Ne bi li to bila win-win situacija?
Dakle, reprogram duga, Ledo ostane raditi…kroz duzi niz godina vrati jamstvo..ali i dalje firma posluje ?
Mislim da i vjerovnik gubi unistavanjem firme..dodose izvuce nesto duga..ali ne sve, a ovako bi mogao sve.

Nije li onda bolje preuzeti kompletni ledo pa neka od sada radi samo za mene…cak i kada vrati dug, bit ce moj i dalje raditi za mene.
Pa zar je tako tesko shvatiti ovaj scenarij?
[/quote]
mislite pljačku

Reisner v. Turkey, 46815/09, judgment
(just satisfaction) 1.12.2016 [Section II


…..The Court observed that the applicant, as a minor shareholder, had no involvement in the management of the bank and was not responsible for its debts. In such circumstances, the book value was not the correct basis to rely on when calculating the applicant’s pecuniary loss. It was clear that a day prior to the takeover, the bank’s shares had a certain monetary value. It was the average market value of a share on that date that was to be taken into account when determining the pecuniary loss…..

Ovo je jedna od presuda ECHR – interesantno je kako oni ocjenjuju poziciju manjinskih dioničara – manjinski dioničari nisu odgovorni za dug kompanije!


Obmanjujete javnost, a najvise sebe vlastitim neznanjem, netko te nule prodaje i kupuje za 400 kn, a onaj tko kupuje vjeruje da ce ovo nakon zalbi vrijediti deseterostruko vise.

Tvrditi da je nesto nula dok se trzi iznad nule je suludo.

Ne razumiješ baš puno, no ajmo redom. U slučaju da nagodba ostane ovakvom, da ovo što se trenutno kupuje/prodajena burzi vrijedi – nula.

Ili ako hoćeš još konkretnije – ako ti sada kupiš 100 dionica LEDA, tvoj dionički udio se neće preseliti u novu kompaniju LEDO, nego ćeš ostati u ovoj trenutnoj kompaniji LEDO u kojoj ostaju samo – dugovi. Novi LEDO dobiva nove vlasnike.

Ja doista ne mogu biti konkretniji i jednostavniji, a ti umjesto da optužuješ nekoga za obmanjivanje, prvo nešto nauči. Za početak počni sa Ramljakovim prijedlogom, zanimljivo štivo.

@ecobarbar

Obzirom da ne razumijete, idemo ovako ;

Nagodba pada, otvara se PSN za Konzum/Agrokor, Jamstva se aktiviriju, ide se u dakapitalizaciju .
Sve super, samo Ledo preko noći opet vrijedi 5000 ili više . ZAR NE ?

“Ja doista ne mogu biti konkretniji i jednostavniji, a ti umjesto da optužuješ nekoga za obmanjivanje, prvo nešto nauči. Za početak počni sa Ramljakovim prijedlogom, zanimljivo štivo.”
Ramljakovo štivo je samo skup lijepih želja !


Nagodba pada, otvara se PSN za Konzum/Agrokor, Jamstva se aktiviriju, ide se u dakapitalizaciju .
Sve super, samo Ledo preko noći opet vrijedi 5000 ili više . ZAR NE ?

"Ja doista ne mogu biti konkretniji i jednostavniji, a ti umjesto da optužuješ nekoga za obmanjivanje, prvo nešto nauči. Za početak počni sa Ramljakovim prijedlogom, zanimljivo štivo.”
Ramljakovo štivo je samo skup lijepih želja !

Što, opet si kupio?

imam Ledo, ili će zaraditi ili će propasti na 0, ali ispod nabavne ga neće nitko kupiti

Sve će to još dosta dugo potrajati i na kraju završiti nagodbom .

Ramljak se malo zaigrao… Moglo bi tu biti jos svega….

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

Zadnje dvije transakcije cca 1200 dionica..Vrlo vjerojatno dogovoreno trgovanje..Neka 🙂

Pozdrav

svi smo mi Crobex

New Report

Close