LEDO (Ledo d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LEDO (Ledo d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

U europskom insolvencijskom pravu "komercijalna korist" koju je imao jamac od kredita za koji je jamčio je temelj utvrđivanja njegove potencijalne obveze. Dakle ne traže ništa #specijalno" nikakav "benefit" nego jedino i isključivo da se jamstva za obveznice tretiraju u skaldu s onim što je u ugovoru definirano i prema europskom insolvencijskom pravu.

Molim vas dali možete to malo pojasnit? Onako zdravo seljački?
Hvala.


Nije ni cirkus ni Zse, nego se cijela priča digla oko citirane riječi gospodina Ramljaka "moglo". A u riječniku hrvatskih riječi kažu da je riječ moglo kratica riječi mogućnost, te ista označava da se nešto može ili ne mora dogoditi, ovisno o okolnostima. E sad kako ko procijeni okolnosti tako se i događaju promjene, pametnom dosta hehe 🙂

ja sam pročitao da je rekao da bi mogli izgubiti sve ili velik dio vrijednosti, a to je ogromna razlika jer prvo daje 0, a kod ovog drugog može ostati i 15-20%

Ja gledam već danima i ne vjerujem što neki ljudi ovdje pišu da su čuli ili pročitali. Gdje je Ramljak rekao da bi dioničari “MOGLI” izgubiti sve??? Prije pisanja netočnih informacija prvo proučite ono o čemu pišete. Ramljak je rekao: “Prema ovoj strukturi nagodbe, dioničari leda i svih drugih kompanija u sustavu agrokor, ovim gube u potpunosti vrijednost svojih dionica” .
Ne znam kako netko iz ove izjave može zaključiti da će ipak nešto ostati za dioničare. Tu je jedino ostavljen prostor za nekakav drugačiji oblik nagodbe. Mislim da će se ova nagodba nažalost prihvatiti s manjim kozmetičkim promjenama a te promjene vjerojatno neće biti u korist dioničara. Nakon ovakve izjave Ramljaka slijedeći trgovinski dan sam prodao sve dionice leda koje su mi ostale. Prije todex krize sam imao 180 dionica leda. Gubitak mi je oko 1,7 milijuna kn jer sam postepeno prodavao a dio ostavio za kraj. Ako je nekome teško neka se sjeti mene. Ja sam se cijelo vrijeme nadao da do ovakvog scenarija neće doći jer je ovo najgora pljačka dioničara u povijesti ove države.

Pogledajte video što je Ramljak rekao a ne članke nekih polupismenih novinara. Evo link:
https://www.24sata.hr/news/sto-ce-reci-ramljak-otkriva-nacrt-nagodbe-s-vjerovnicima-553440

Da li ste svjesni da će gosp. Plenković vrlo vjerovatno izgubiti simpatije mnogih interesnih skupina te na sljedećim izborima vrlo vjerovatno izgubiti izbore ako se i zaista desi da mali dioničari ne budu uzeti u obzir? Pa evo,i Karamarko se odlučio vratiti u političke vode…


Netko nešto zna, kad dode u novine, bit će već kasno…

Svi, vec sve mogu znati ,kada je javno objavljeno po svim bitnim medijima u Hrvatskoj.
Po jasnim i nedvosmislenim izjavama Povjerenika i ministrice,dionice “Todex-a” nemaju nikakvu stvarnu vrijednost.Ove spekulantske “igrice” na burzi tu nista nece promijeniti.


U europskom insolvencijskom pravu "komercijalna korist" koju je imao jamac od kredita za koji je jamčio je temelj utvrđivanja njegove potencijalne obveze. Dakle ne traže ništa #specijalno" nikakav "benefit" nego jedino i isključivo da se jamstva za obveznice tretiraju u skaldu s onim što je u ugovoru definirano i prema europskom insolvencijskom pravu.

Molim vas dali možete to malo pojasnit? Onako zdravo seljački?
Hvala.
[/quote]

Zdravoseljački – dobro jutro!

…………..A guarantee may be declared invalid in insolvency if there is no commercial benefit to the guarantor.

Further, if no benefit is given, it is possible for the guarantor company itself (through its subsequently appointed liquidator or receiver) to challenge the validity of the guarantee, with the result that the guarantor company may recover any assets lost as a consequence of the granting of the guarantee.

Also, if a guarantor enters into a transaction which, whilst being within its capacity, is an abuse of powers, such a transaction may be set aside at the instance of the shareholders, who may enjoin ultra vires acts.……………………

Ovo je UK praksa – zato što se tamo vode neki procesi s Sberbank.

Dakle – može se osporiti jamstvo i jasno da jasnije ne može biti definirani su uvjeti koje mora zadovoljiti jamstvo – ako ne zadovoljava onda je nevažeće.

Ono što posebice bode oči je pozicija Vladina povjerenika – prema UK zakonodavstvu njeova primarna uloga je OSPORITI jamstva!
Vaš link …



Netko nešto zna, kad dode u novine, bit će već kasno…

Svi, vec sve mogu znati ,kada je javno objavljeno po svim bitnim medijima u Hrvatskoj.
Po jasnim i nedvosmislenim izjavama Povjerenika i ministrice,dionice "Todex-a" nemaju nikakvu stvarnu vrijednost.Ove spekulantske "igrice" na burzi tu nista nece promijeniti.
[/quote]
kolika je mogućnost da je povjerenik svojom špekulantskom izjavom( ne mogu se oteti dojmu da ju je izrekao slučajno, mogao je to i prešutjeti) omogućio svojim špekulantima da se natovare po najnižim cijenama ?
tako ste svojedobno bili opsjednuti i Gazdom, kao danas Sv. Antom,

Danas predah, sutra i sljedeći tjedan nastavak rasta jer ove cijene su smijeh.

,,,,,,,,,,,,,Ramljak daje dobavljačima dionice koje kako je rekao”ništa ne vrijede” ………………..medu njima i ova…

Viđeni su ljudi u crnom!!!!!


,,,,,,,,,,,,,Ramljak daje dobavljačima dionice koje kako je rekao"ništa ne vrijede" ………………..medu njima i ova…

Ramljak bi dao dobavljačima…………….ali zapasti će ih Konzum, a ne Ledo!

Da bi dionica bila bezvrijedna nad Ledom se treba pokrenuti i provesti stečajni postupak, pa čak i onda nije jamstvo da je dionica bezvrijedna.
No niti jedan uvjet za pokretanje stečaja nije ispunjen i vjerojatno neće ni biti, obzirom na rezultate poslovanja.



,,,,,,,,,,,,,Ramljak daje dobavljačima dionice koje kako je rekao"ništa ne vrijede" ………………..medu njima i ova…

Ramljak bi dao dobavljačima…………….ali zapasti će ih Konzum, a ne Ledo!

Da bi dionica bila bezvrijedna nad Ledom se treba pokrenuti i provesti stečajni postupak, pa čak i onda nije jamstvo da je dionica bezvrijedna.
No niti jedan uvjet za pokretanje stečaja nije ispunjen i vjerojatno neće ni biti, obzirom na rezultate poslovanja.
[/quote]
Ne znam kolega Sava kako se Vi uspijete naći u svakoj dionici koja je označena za odstrel, i onda uvijek ista priča o tome kako će na kraju biti drugačije sve dok dotična tvrtka ne bude delistirana. Koja Vam je ovo po redu?
Jamstva su dospjela na naplatu, to je jasno obznanjeno preko ZSE-a, svima dostupna i transparentna objava. I ljudi i nakon toga ovdje spaljuju novac. Sasvim druga priča je kako su i zašto nastala ta jamstva. Tu se jedino može tužiti one koji su odgovorni po tom pitanju izdavanja jamstava ali od toga nikakve koristi. Lešinari drže čvrsto sve u svojim rukama oni su se na vrijeme osigurali i stavili to pod nadležnost stranih sudova iako sumnjam da bi i domaći sudovi drugačije sudili.
Ovo je jednostavno jedna velika ozakonjena prevara – shvatite OZAKONJENA i protiv nje nema pravnog lijeka.

Ne, Ramljak ne daje dobavljačima i drugim vjerovnicima ove dionice koje se sada trenutno kupuju, nego udjele u tvrtkama koje će biti očiščene od jamstava i dugova. Te dionice koji će oni dobiti nemaju veze sa ovima sa kojima se trenutno trguje.

Ne znam koji dio u tome nije jasan nekome.

New Report

Close