LEDO (Ledo d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LEDO (Ledo d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Neće to ići kako je Ramljak planirao,veliki broj je malih koji su se digli na noge.Biti će tu još svašta a i uz to udruga je tu sa pametnim vodstvom.Savjetujem da se učlanite u tu udrugu nek nas je što više.

A šta to očekuju nali dioničari od nagodbe ako nema dovoljno za vjerovnike i dobavljače?

Od koga mali dioničari misle gubitke naplati ako završi nagodba sa nulom za njih?

Što očekuju mali dioničari ako stečaj bude?

Pozdrav

Ja mislim da ih se trebalo pripustiti da i oni sjednu za stol nagodbe. I to na način da im se ponudio neki fiksni iznos, od recimo cca milijardu kuna pod uvjetom odustajanja od skupnih i pojedinačnih tužbi da se oni isplate prema udjelu vrijednosti knjigovodstvenog kapitala prema izvjescu iz 2015. Pa da se onda oni medjusobno dogovore većinom da li pristaju na to ili ne.

Za to nema nikakvog uporišta u postojećim zakonima. No, to bi uklonilo možebitne tužbe, parničenje, kojekakve troškove postupaka i mogucih odšteti. Time bi i dalje manjinski dioničari bili na značajnom gubitku u odnosu na one cijene prije Lexa, ali ne bi bili potpuno nezadovoljni i izbačeni iz nagodbe, a tržište bi bolje prihvatilo takve vijesti i pretočilo ih u mogući začetak dugorocnijeg oporavka. Ovako, svi gube, jedino vjerovnici (najzaštićeniji), “malo” vise dobijaju.

Vauvau

Da li će vjerovnici i dobavljači u nagodbi ostaviti malim dioničarima viśe od nule ako i sami imaju gubitke i otpise?

Jesu li mali dioničari u nagodbi i tko će ih što pitati?

Koga mali dioničari mogu tužit?

evo još jedne perverzije – jedina dionica s likvidnoscu 3 je ledo.

masala, dionica koja vrijedi 0 kn je jedina dionica koja ima likvidnost 3. kakva burza

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Ne znam. Nisam pravni stručnjak. No, materijala za tužbu ima. I ja tu očekujem još dosta udaraca ispod pojasa i s jedne i s druge strane.

Manjinski dioničari bi se mogli tretirati kao i mali dobavljaci. Nigdje u Zakonu ne stoji da je njih trebalo isplatiti prije reda, tu je odluku donijelo privremeno vjerovnicko vijeće većinom glasova. Ukoliko se pokaže da bi zbog nagodbe sam Agrokor mogao trpjeti veliku štetu, onda je i vjerovnicima u interesu da barem minimalno smanje vlastite apetite i barem za dio moguće štete, puste i manjinske dioničare za stol oko dogovora.

Ne znam, mislim da će biti ublažavanja i s jedne i s druge strane da bi se postigao neki dogovor. Legitimno je da se svatko bori za svoj polozaj, u okviru postojeće legislative odnosno načela pravednosti. Nije Ramljakova pozicija bas toliko čvrsta koliko se tu misli, iako očito je, ima potporu svih ključnih stakeholdera koji su dovoljni za sklapanje i provedbu nagodbe. No, svakako bi trebalo uvažiti argumente i onih s najamanjim pravima i pokusati pronaći neko rješenje i za njih.

Da oni ne otvaraju novi hoding nego u postojecem holdingu jamstva zamjene udjelima a nas male nek ostave sa svojim dionicama pa makar vridila 1lipu jer mi niti smo jamstva davali niti tribamo davati svoje udjele.A ramljak neka jamstva zamjeni udjelima koliko ih imaju .Nase udjele ne triba dirati bez obzira koliko vrijedili.

AZ obvezni mir. fond kat B ima 10%udjela u dionicama, odnosno 1% u svom NAVu tako da ne vidim neku izloženost i prevelik gubitak s njihove strane.
Ista stvar sa ostalim fondovima.

Oprostite ali Ministrica gospodarstva izjavi da ove dionice ne vrijede ništa, cijena padne na 75 kn po dionici, nastane panika i sad očekujete da će ministrica i ovaj plaćenik lešinarskog fonda promjeniti odluku?
Što sa onima koji su u panici prodali jer to ipak nije bila vijest sa index portala nego od predstavnika vlasti.
Tko će nadoknadit štetu ljudima koji su u panici prodali?


AZ obvezni mir. fond kat B ima 10%udjela u dionicama, odnosno 1% u svom NAVu tako da ne vidim neku izloženost i prevelik gubitak s njihove strane.
Ista stvar sa ostalim fondovima.

1% ne zvuči mnogo ali milijarda kuna i te kako odzvanja u ušima

moje poruke nisu poziv na kupnju, prodaju dionica niti savjet za ulaganje - za takve stvari imate vlastitu glavu SVE VAS BUM TUŽIL !

Po mom mišljenju manjinski dioničari imaju jedino mogućnost naplate u slučaju deaktiviranja jamstva koja su data bez njihova znanja (zbog neobjavljivanja donesenih odluka NO na burzi), ali opet bi to dovelo do lavine reakcija mnogo moćnijih bankara.E sad s jedne strane su moćni bankari, a s druge strane zakon. NO kako je Hrv. jedna od lošijih zemalja koje kotiraju na svjetskoj ljestvici po pravednosti, transparentnosti i brzini pravosuđa nisam sigurna u mogućnosti velikih preokreta…

To je i razlog zašto se netko spreman pozicionirati u dionicama Agrokorovih kompanija, dodaje Japunčić. Po svemu sudeći, dio ulagača vjerojatno priželjkuje “Parmalatov scenarij” kada su dioničari talijanskog prehrambenog diva posrnulog 2003. ipak uspjeli “izvući” odštetu od pet posto

Dio ulagača na ZSE još vjeruje u dionice posrnulog koncerna

5 posto od nominale je brat brat 190 kunića

al će se ovdje netko obogatiti, sve ce perje letjeti

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

New Report

Close