LEDO (Ledo d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LEDO (Ledo d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.






http://zse.hr/userdocsimages/novosti/fn1G6WY2wgVQAlQyyKh8Cg==.pdf

Ugovori o jamstvima su na sudu i kao što rekoh sud će po službenoj dužnosti paziti na njihovu ništetnost.
[/quote]


@sava

nekako sada, izgleda zadovoljan razvoja situacije, malo smo pošteđeni bisakovog i pratnje, ali dodatno me smetaju izvrnute teze.

Iz ovoga što ste proslijedili ja vidim samo da je uprava Leda sebe osigurala kod Ramljaka da u istom sastavu nastavi raditi u Ledo 2 s novim vlasnikom, a bez nas, starih, dioničara uz odlične menađerske ugovore. Ledo 2 bez dugova s godišnjom zardom od preko 1000 Kn po dionici, idila za plaću.

[/quote]

Pa mislim da su napravili što se u datoj situaciji može napraviti. Ugovori o jamstvu su na trgovačkom sudu i sud o njihovoj valjanosti radi po službenoj dužnosti.
Ako postoji protučinidba ugovori su valjani a ako ne postoji, što je puno veća mogućnost obzirom na cjelokupnu situaciju s otpisima u Agrokru, onda su ništavni.

No postoji i međusituacija u kojoj sud može odlučiti da su jamstva valjana do iznosa za koji se LEDO može regresno naplatiti iz imovine Agrokora i to dionicama LEDA koji je u vlasništvu Agrokora. I to prođe kao dio Nagodbe!!! A ostali dio jamstva onda je ništavan.
I sada smo u jednoj apsurdnoj situaciju – za dioničare LEDA je najbolja što niža cijena dionice na ZSE jer bi to mogao biti kriterij po kojoj bi LEDO preuzeo preuzeo dionice od Agrokora na temelju jamstava.

[/quote]
Ja to tako nisam razumio ja sam shvatio da spisi jesu na sudu ali kao dio dokumentacije slučaja Agrokor a ne kao tužba leda za nadoknadu štete
[/quote]
poanta je u tom da su na skupštini dani odgovori na sva postavljena pitanja i tada nitko nije tražio dodatna pojašnjenja a sada ponovo traže dodatne obavjesti

sve naj u 2018 uz zelju da se ovo nekako lijepse zavrsi nego je sada.
zelja je jedno a realnost drugo …


poanta je u tom da su na skupštini dani odgovori na sva postavljena pitanja i tada nitko nije tražio dodatna pojašnjenja a sada ponovo traže dodatne obavjesti

Sve je to samo igrokaz prava pitanja će se postavljati negdje drugdje

moje poruke nisu poziv na kupnju, prodaju dionica niti savjet za ulaganje - za takve stvari imate vlastitu glavu SVE VAS BUM TUŽIL !

Svima je od početka sve jasno: Podsjetnik na dopis fondova Ramljaku
Jamstva i potencijalne obveze:

1.nisu prijavljeni u godišnjim izvješćima ili revizorskim izvješćima Leda ili Jamnice, čime se krše međunarodni računovodstveni standardi,

2.nisu odobreni od strane dioničara Leda ili Jamnice na godišnjoj glavnoj skupštini,

3.nisu dani u zamjenu za bilo kakvu mjerljivu korist Ledu ili Jamnici.


Svima je od početka sve jasno: Podsjetnik na dopis fondova Ramljaku
Jamstva i potencijalne obveze:

1.nisu prijavljeni u godišnjim izvješćima ili revizorskim izvješćima Leda ili Jamnice, čime se krše međunarodni računovodstveni standardi,

2.nisu odobreni od strane dioničara Leda ili Jamnice na godišnjoj glavnoj skupštini,

3.nisu dani u zamjenu za bilo kakvu mjerljivu korist Ledu ili Jamnici.


I na sve to onaj uhljeb matek u hanfi i dalje stoluje i dodvorava se bilo kakvoj politici.
nalik na onu iz duge mracne noci: jednom matek, vazda matek.


Svima je od početka sve jasno: Podsjetnik na dopis fondova Ramljaku
Jamstva i potencijalne obveze:

1.nisu prijavljeni u godišnjim izvješćima ili revizorskim izvješćima Leda ili Jamnice, čime se krše međunarodni računovodstveni standardi,

2.nisu odobreni od strane dioničara Leda ili Jamnice na godišnjoj glavnoj skupštini,

3.nisu dani u zamjenu za bilo kakvu mjerljivu korist Ledu ili Jamnici.


Sto je jasno?Kome je jasno?
Razlozi pod 2 i 3 ,po meni apsolutno ne stoje.



Svima je od početka sve jasno: Podsjetnik na dopis fondova Ramljaku
Jamstva i potencijalne obveze:

1.nisu prijavljeni u godišnjim izvješćima ili revizorskim izvješćima Leda ili Jamnice, čime se krše međunarodni računovodstveni standardi,

2.nisu odobreni od strane dioničara Leda ili Jamnice na godišnjoj glavnoj skupštini,

3.nisu dani u zamjenu za bilo kakvu mjerljivu korist Ledu ili Jamnici.


Sto je jasno?Kome je jasno?
Razlozi pod 2 i 3 ,po meni apsolutno ne stoje.
[/quote]

bisakovi, da li imate odluku skupštine, velike većine vlasnika Leda, koja je dala suglasnost na Jamstva ?
Ako nemate nije u skladu s zakonom ili zakon predviđa nešto drugo ?

@grga
u Nadzornom odboru sjedili su predstavnici OMF-ova koji su jamstva amenovali.
Tada su bili cca. 25 – 30% vlasnici Leda + 48% Agrokor = min. 2/3 a možda i 3/4 ‘glasova’.
Što znači da bi ev. Skupština bila samo formalnost i dodatni legitimitet.
Nažalost OMF-ovi su debelo ‘umočeni’ tako da na njihovu podršku nemožete računati.
Bankama koje su vlasnici OMFova primarni interes je max povrat njihovih plasmana a za naše mirovine nije ih previše briga.

Možda bi ekipi iz Udruge bilo pametno da krivično prijave članove Uprava te Nadzornih odbora te da potražuju naknadu štete.
Ako ništa onda da OMFove prisile na suradnju 😆

@novi

Što se tiče Statuta LEDO dd u članku 20.4. piše:
Odluke Nadzornog odbora donose se običnom većinom danih glasova članova Nadzornog odbora nazočnih na sjednici, osim u slučajevima iz čl.12. stavka 5. točke a), c), e) i i) kada je vrijednost pravnog posla 5 milijuna eura ili više te točke j), a u kojim slučajevima se odluke Nadzornog odbora donose ¾ većinom svih članova Nadzornog odbora. Ako su pri odlučivanju glasovi jednako podijeljeni, odlučujući je glas predsjednika Nadzornog odbora.

12.5. Uprava Društva ovlaštena je donijeti ili poduzeti niže navedene odluke, poslove i mjere jedino uz prethodnu suglasnost Nadzornog odbora:

a. stjecanje, otuđenje i/ili opterećenje nekretnina Društva,
c. stjecanje, otuđenje i/ili opterećenje udjela u drugim društvima u zemlji i u inozemstvu,
e. uzimanje ili davanje kredita ili zajmova,
i. preuzimanje jamstva, garancija i drugih oblika osiguranja,
j. sklapanje pravnih poslova Društva i povezanih društava Leda d.d. (pri čemu se povezanim društvom Leda d.d. smatra svako društvo u kojem Ledo d.d. iz Zagreba, Čavićeva 9, OIB: 87955947581 ima neposredno ili posredno najmanje 50% + 1 dionicu i/ili koje društvo Ledo konsolidira) i/ili povezanih društava Agrokora d.d. (pri čemu se povezanim društvom Agrokora d.d. smatra svako društvo u kojem Agrokor d.d. iz Zagreba, Trg, Dražena Petrovića 3, OIB: 05937759187 ima neposredno ili posredno najmanje 50% + 1 dionicu i/ili koje društvo Agrokor konsolidira), neovisno je li Društvo ugovorna strana, jamac ili se nalazi u nekom drugom pravnom odnosu, uz uvjet da transakcija iz pravnog posla prelazi iznos od 5 milijuna kuna. Pod pojmom transakcije podrazumijeva se transakcija iz određenog pravnog posla, ali i sve ostale transakcije iz drugih pravnih poslova između istih ugovornih strana koji se odnose na proizvode, stvari ili usluge iste vrste i kakvoće,

Dakle – 3/4 ukupnog broja članova NO mora biti ZA!
Ili drugim riječima 6 od 7!

Da ne bi ulazili duboko u poviest navesti ću primjer založnog prava na nekretninama i žigovima.
Jeste ili igdje pročitali da je održana sjednica NO i da je se odlučivalo o tome pitanju – NISTE što pojednostavljeno znači da činjenica od krucijalnog interesa nije objavljena na ZSE tj ta činjenica nije se niti dogodila za dioničare.

Zalog se nije mogao ostvariti bez suglasnosti NO pa je Izvanredni povjerenik smjenio članovie Nadzornog odbora, i to: predsjednicu Nadzornog odbora Ljerku Puljić, Antu Todorić i Maricu Guina Torres Dujisin.
Imenovani su Vladimir Bošnjak, Luka Cvitan, Zagreb, i Teo Vujčić.

Znam da su još članovi NO Mislav Galić, Kristijan Buk ( Allianz ZB ) i Milenko Arapović. Tko je sedmi ja ne znam.

Ono što je očevidno – suspendiran je Statut i donsena odluka o kojoj je trebao odlučivati NO a nije jer nije nigdje niti objavljeno, što onda znači da direktor prima naredbe od Ramljaka što je ponovno suspenzija Statuta.

Bezakonje do bola.

Ah da – Zdravko Kačić je član NO LEDO dd!

No izbran je i uspisan u sudski registra suprotno Zakonu o trgovačkim društvima – članak 290. stavak (4).
Ne može se odlučivati o točkama dnevnog reda koje nisu valjano objavljene.

Dio NN: Oglas
Vrsta oglasa: Obavijesti trgovačkih društava
Izdanje: NN 49/2017
Broj oglasa u izdanju: 259
Stranica tiskanog izdanja: 60
Datum tiskanog izdanja: 24.5.2017.

Dnevni red:

1. Otvaranje Glavne skupštine i utvrđivanje broja nazočnih dioničara i opunomoćenika dioničara
2. Donošenje odluke o opozivu članova Nadzornog odbora, i to predsjednice Nadzornog odbora Ljerke Puljić, Ante Todorića i Marice Guine Torres Dujisin
3. Donošenje odluke o imenovanju novih članova Nadzornog odbora kako slijedi: Vladimir Bošnjak, Luka Cvitan i Teo Vujčić.

U obavijesti nema nigdje dotičnog – odakle se i iz kojeg filma on pojavio????
Eto koliko Ramljak drži do Zakona RH.
Dobro bi ga bilo opozvati ako ništa da se društvo zaštiti od njegovoga protuzakonitoga postupanja.

@sava

vidite da je @sronzovi napiao u trenutku izdavanja Jamstva , Ledo je brojao veliku većinu glasova ?

MEĐUNARODNI INVESTITORI POSLALI DRAMATIČNO PISMO RAMLJAKU ‘Poništite jamstva koja su izdali Ledo i Jamnica da biste sačuvali reputaciju Hrvatske’

AUTOR: Gojko Drljača
OBJAVLJENO: 07.06.2017. u 17:00
Vaš link …[/url]

Grga pročitaj Statut LEDO dd i onda provjeri koliko su neke odluke usklađene s tim Statutom.

Žalosti me da se krši Zakon i zaobilaze propisi HR u širokom luku.

New Report

Close