LEDO (Ledo d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LEDO (Ledo d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ramljak i ekipa se zaigrali.
Mislili su da ce nakon one medijske hajke dionicari jednostavno odustat.
Dugove nitko ne osporava, ali dajte nam da ih vracamo sami!
Svi su svijesni da ce za par godina ovo biti zlatna koka…



Ma nemaju nas sta obestetiti.
Udio u novom Agrokoru ili jos bolje prodaja kompanija pojedinacno.
Jedino ispravno

Nevjerovatno.Izgubit cete sve,a vi "licitirate" o tisucama kuna i udjelima u novim firmama!
[/quote]


@bisakovi

zašto ste nervozni za moje dinice Leda ?
Što cijena niže vi premiju veću ?
Kažite nama ovdje , tko osim Podravke puca ne Ledo pa mu treba što niža cijena dionice?
Nije se Pucar iz Podravke zaletio sa informacijom o interesu kupnje Leda, poruku je poslao Ramljaku, da mu priča koju je namjenio nekome, Podravki ne odgovara

I jos jedna stvar….
Za kompanije ima jako puno zainteresiranih koji cekaju da ekipa max spusti cijene.
Zamislite reakciju da netko(ili vise njih) pred sam kraj uleti sa ponudom za kupnju Leda.
Kolika bi ponuda bila?
Nemojte mi samo pricati o 1kn i slicno.
Znaci kupuje kompanije bez jamstava.
Novci od prodaje idu za vracanje dugova.
Mislim da bi Amere iz price izbacili vec samim Ledom.
Ruse Jamnicom.
Hocemo dalje?

Meni je nevjerojatno kako se igra s cijenom jedne dionice na sistemu riječi “moglo”. Naime povjerenik Ramljak je rekao citiram: “Mali dioničari bi mogli ostati bez svega.” Epilog riječi moglo je promjena vlasnika brojnih dionica Leda a da se nijedna odluka nije donijela? Baš nijedna! Posljedično oni koji su platili dionicu 11 000kn sigurno će se spasiti prodajom iste za 275 kn. A što ako ta riječ “moglo” preraste u “ne mora”, a što ako preraste? Svatko ima svoj razum i svoje odluke, ali nemojte sutra žaliti zbog istih.

Viđeni su ljudi u crnom!!!!!

@dalmatia

Na slućbenoj web stranici Izvanredne uprave u rubrici pitanja i odgovori sve suprotno Ramljakovoj izjavi!

Imatelji dioničkog kapitala

Zašto neki imatelji dioničkog kapitala ne dobivaju ništa, a neki ostaju netaknuti?

Pozicija imatelja dioničkog kapitala u cijelosti ovisi o financijskoj poziciji kompanije u kojoj posjeduju dionički kapital. Kod kompanija koje su insolventne, vrijednost svih pozicija dioničkog kapitala bit će jednaka nuli. Kod kompanija koje su solventne, dionički kapital i dalje ima vrijednost i imatelji dioničkog kapitala ostat će netaknuti.

Što se događa s dionicama koje imam u Agrokorovim subjektima koji kotiraju na burzi?

Ako je subjekt u kojem posjedujete dionički kapital insolventan, vrijednost tih dionica bit će ravna nuli. Ako je subjekt solventan, nagodba neće imati utjecaja na vašu poziciju dioničara.

Mogu li imatelji dioničkog kapitala glasati o planu?

Prema hrvatskim propisima, samo vjerovnici imaju pravo glasovati o nacrtu nagodbe.

Obzirom da je Ledo vrlo solventan u Nagodbi dionice dioničara Leda ostaju iste u pregovorima.
Pa to je veliki zaokret Ramljaka ?


Obzirom da je Ledo vrlo solventan u Nagodbi dionice dioničara Leda ostaju iste u pregovorima.
Pa to je veliki zaokret Ramljaka ?

LEDO nije solventan. LEDO je solventan samo zato jer nitko ne može u ovoj fazi naplaćivati svoje dugove po jamstvima i preuzetim obvezama. To je što je LEDO solventan u stečajnoj/lex agrokor fazi i pod njegovom zaštitom – nije smisao onoga što je tu rečeno.

A Agrokor dd je solventan po tome 🙂

Ledo je solventan pa našim zakonima, brojevima i novcima
Umjetna Jamstva bi ga aktivacijom učinila insolventnim, ali upravo Nagodba i Lex Agrokor to priječi .
U praksi znači neprekidnu solventnost Leda , sada i poslije .

Grga,

pročitaj tekst iz pitanja i odgovora još malo niže.

Iz ovoga ispada da i LEDO smatraju insolventnim društvom.

Tragično, glupo, besmisleno, ali izgleda istinito!

“Prijenos imovine

Kako se određuje je li kompanija insolventna ili nije?

Za potrebe nacrta strukture nagodbe, kompanija će se smatrati insolventnom ako je prezadužena, tj. ako njen dug (uključujući jamstva) premašuje vrijednost njene imovine (prema načelu neograničenosti poslovanja ili fer tržišne vrijednosti).”

*ebala ih jamstva!

La vita e bella!

A koja je onda kompanija solventna?

Da smo normalna država, uprava Leda bi tužila Agrokor za naknadu štete, međutim, ovako smo u debelom problemu… Uostalom, ja sam već odlučio, ako sve izgubim, tužim Ledo za naknadu štete, što zbog toga što nisu zaštitili svoje interese, što zbog lažnih izvješća…

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

Po meni je LEDO dvostruko “izdan”.
Prvo je izdan s jamstvima koje je nametnuo Agrokor (Todorić), a onda je izdan i od mirovinaca koji su amenovali takvu pogubnu odluku Agrokora kao MANJINSKOG dioničara!

I onda kažu: Prodali smo svoje pozicije u Ledu prije nastanka krize, a još smo i zaradili na isplaćenim dividendama.

Vrli mirovinski fondovi….

La vita e bella!

New Report

Close