LEDO (Ledo d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LEDO (Ledo d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Zašto ste vi koji nemate dionice Leda toliko nervozni ?
Što vas toliko muči, možda rušenje Nagodbe ili Jamstva ?


Sporove ćemo dobiti , a brisanjem jamstva sve se vrača u normalu .

Da bi se jamstva brisala (poništila) treba voditi dugogodišnje skupe sudske postupke, a pitanje je tko si to može priuštiti? Možda Grgić, ali mali?

Ignore: KressoM, delux


Zašto ste vi koji nemate dionice Leda toliko nervozni ?
Što vas toliko muči, možda rušenje Nagodbe ili Jamstva ?

Nitko nije nervozan osim tebe. Pisati ono što je realitet ne znači biti nervozan ili biti pesimista, nego samo eto to – pisati ono što je realno i kako nešto funkcionira. Nema tu nervoze niti pesimizma, postoji samo poznavanje materije o kojoj se piše ili nepoznavanje materije i svijet mašte.

A zašto bi ukazivanje na očito zlonamjerno širenje netočnih informacija bio znak nervoze? Nema tu agresive, obični ispravci krivih i netočnih informacija su u pitanju.

Ovo su činjenice , a sve drugo su želje pesimista ili optimista

1. Nakon umanjena, revizije, Agrokor vrijedi 42 mlrd Kuma
2 . Ukupan dug Agrokora je 56 mlrd Kuna, ali 12 mlrd se odnosu na unutarnja potraživanja koncerna . Drugim riječima vanjski dug je 44 mlrd Kuna
3. Imamo razliku od 2 mlrd Kuna i kompletna se odnosi samo na Konzum
4. Ledo i ostali jamci izdali su nezakonita jamstva bez volje većine dioničara a što je bez REZERVE protuzakonito
5. Ledo posluju odlično ibtrenutbo je talac nečijih ambicija dokle se Ustavni sud ne očituju za pitanje legalnosti Lex Agrokora
6. Većina vlasnika Leda, gotovo 52% su dioničari koji nemaju veze s dugovima Agrokora niti su pristali na njih .
7. Obzirom da većina dioničara Leda ili gotovo 52% nije odobrila jamstva , niti je sudjelovala u muljažama Agrokora i njegovih vlasnika, velika je vjerojatnost skidanja jamstva s Leda. Nisam siguran čime bi sud bilo koju drugu odluku mogao obrazložiti .
8. Obzirom da Lex Agrokor vrlo jasno, decidirano i javno govori o nejednakim tretmanu vjerovnika i dobavljača kao i dioničara , a što je u direktnom sukobu s Ustavom točka 49-51 , Ustavni sud će imati samo jedan izbor; ili poništiti Lex ili ga poslati na doradu jednakosti

Vjerujem da će Ramljak prije toga ponuditi Nagodbu s nama, dioničarima ili kroz obeštećenje dioničara ili udjelom u novom Agrokoru, ali u oba slučaju dionicu ispod 1000 kn neće moći vrednovati . To je cijena godišnje zarade Leda po dionici

ima li kakvih vijesti bore li se mirovinci za svoje ulaganje ili im je drago od 8000 napraviti 0

Grga i da nas obestete po 1.000 kn to je pljačka jer je ovo prije 10 mjeseci koštalo gotovo 12.000 kn. Firma zaraduje enormne novce i to nam sad zele uzeti

Ma nemaju nas sta obestetiti.
Udio u novom Agrokoru ili jos bolje prodaja kompanija pojedinacno.
Jedino ispravno


Ma nemaju nas sta obestetiti.
Udio u novom Agrokoru ili jos bolje prodaja kompanija pojedinacno.
Jedino ispravno

Nevjerovatno.Izgubit cete sve,a vi “licitirate” o tisucama kuna i udjelima u novim firmama!

Kad su Dioki i Petrokemija došli u probleme, bio sam spreman riskirati jer je postojala nekakva šansa da se zaradi bilo na “valovima” u postupku predstečajne nagodbe Diokija bilo pravovremenom prodajom Petrokemije strateškom partneru (umjesto ovog zakašnjelog “izručivanja” tvrtke za iznose potraživanja najvećih vjerovnika).

Ovdje se uopće ne usudim kupovati jer mi se ne čini da vidim ikakvu šansu da sadašnji mali dioničari ne popuše sve ili gotovo sve.

Žao mi je ljudi koji će, poput mene na nekim drugim dionicama, popušiti svoj pošteno zarađeni novac, ali ulaganje na burzu u osnovi je lutrija, a naročito u banana-državama u kojima dosta toga ovisi o potpuno nesposobnim i lovovskim političarima.

Na temelju svog kratkog dioničarskog “staža” čini mi se da biste se svi trebali držati onih općih uputa (ljudi na ovome zarađuju i gube jako dugo, nemojte misliti da je naša generacija posebno pametna i da može iznebuha doći do neke nove istine):
1) Ulažite samo novce koje imate viška i koje ste spremni dobrim dijelom izgubiti;
2) Ako ulažete riskantno, odmah si zadajte gornju i donju granicu: na primjer, izlazim u slučaju da zaradim 15-20%, ali izlazim i ukoliko izgubim 10%;
3) Obavezno budite spremni popušiti određeni iznos, i budite jako, jako oprezni kod dokupljivanja zbog smanjivanja gubitka (u tom slučaju vrijedi vam pravilo 2) i tad morate znati izaći na vrijeme – ja sam takvu priliku na Petrokemiji imao i propustio, istina trajala je dosta kratko);
4) Samo jedan on n ljudi može na burzi zaraditi jako velike novce (iliti, ne budite gramzivi, postavite realne ciljeve zarade i strogo ih se držite); ako pomislite da ste to baš vi, najbolje što možete učiniti jeste opaliti si šamar.

Ja sam odlučio da više u ovakvoj državi, na ovako reguliranoj burzi, s ovakvim mirovinskim i bankarskim fondovima i brokerima te s ovakvim političarima i “biznismenima” više neću ulagati ništa.
Nemam vremena pratiti zbivanja niti svaki neki dan (a kamoli svaki dan), a ovdje se prozor za pravovremeni ulazak/izlazak može pojaviti i nestati i više puta u toku dana.

Na burzu sam ušao jer sam imao novaca koji mi kratkoročno i srednjeročno nisu trebali i poželio sam ih “oploditi” bolje nego što su to omogućavale tad već smiješne kamate na štednju. Naivno sam vjerovao da će ulazak Hrvatske u EU dovesti do poboljšanja gospodarstva i da će se to u srednjem roku doraziti i na burzi.

Danas novce koje imam viška držim na tekućem računu i nakon iskustava u Hrvatskoj niti ne razmišljam o oplođivanju. Eventualno ću razmisliti o trećem mirovinskom stupu (da ne budem baš gladan kad odem u penziju) i to je to.

Držim vam fige da izgubite što manje, ali ovako, sa strane, stvari izgledaju jako crno. Ovisite o političkoj volji, a to su posljednji ljudi kojima bi u ruke povjerio svoju sudbinu.



Sporove ćemo dobiti , a brisanjem jamstva sve se vrača u normalu .

Da bi se jamstva brisala (poništila) treba voditi dugogodišnje skupe sudske postupke, a pitanje je tko si to može priuštiti? Možda Grgić, ali mali?
[/quote]

Najprije tvrdiš da se jamstva ne mogu isključiti a onda u istoj rečenicu uvodiš u igru Grgića koji sazivanjem GS pojedinih društava i zahtjevima za naknadu štetu do visine jamstava IZRIJEKOM potvrđuješ kako jamsva nisu dio Nagodbe – osim najvjerojatnije do iznosa Agrokorove imovine u pojedinim komapnijama!

Ili jesu ili nisu ili su u igri do iznosa za koji je Uprava po nalogu Agrokora mogla potpisati – ostale vlasnike nije nitko ništa pitao!


Ovo su činjenice , a sve drugo su želje pesimista ili optimista

1. Nakon umanjena, revizije, Agrokor vrijedi 42 mlrd Kuma
2 . Ukupan dug Agrokora je 56 mlrd Kuna, ali 12 mlrd se odnosu na unutarnja potraživanja koncerna . Drugim riječima vanjski dug je 44 mlrd Kuna
3. Imamo razliku od 2 mlrd Kuna i kompletna se odnosi samo na Konzum
4. Ledo i ostali jamci izdali su nezakonita jamstva bez volje većine dioničara a što je bez REZERVE protuzakonito
5. Ledo posluju odlično ibtrenutbo je talac nečijih ambicija dokle se Ustavni sud ne očituju za pitanje legalnosti Lex Agrokora
6. Većina vlasnika Leda, gotovo 52% su dioničari koji nemaju veze s dugovima Agrokora niti su pristali na njih .
7. Obzirom da većina dioničara Leda ili gotovo 52% nije odobrila jamstva , niti je sudjelovala u muljažama Agrokora i njegovih vlasnika, velika je vjerojatnost skidanja jamstva s Leda. Nisam siguran čime bi sud bilo koju drugu odluku mogao obrazložiti .
8. Obzirom da Lex Agrokor vrlo jasno, decidirano i javno govori o nejednakim tretmanu vjerovnika i dobavljača kao i dioničara , a što je u direktnom sukobu s Ustavom točka 49-51 , Ustavni sud će imati samo jedan izbor; ili poništiti Lex ili ga poslati na doradu jednakosti

Vjerujem da će Ramljak prije toga ponuditi Nagodbu s nama, dioničarima ili kroz obeštećenje dioničara ili udjelom u novom Agrokoru, ali u oba slučaju dionicu ispod 1000 kn neće moći vrednovati . To je cijena godišnje zarade Leda po dionici

kolega, premise su vam pogrešne pa su onda naravno i konkluzije. uz to nemojte zaboraviti da ovdje caruje rvacko pravosuđe koje male ne zarezuje 1%

New Report

Close