LEDO (Ledo d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LEDO (Ledo d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Grga

Vijest je već bIla u medijima bilo je i blokirano trgovanje.

E sada hoće li sadašnji papiri biti nula, stečaj ili što?

Ako bude nula sve preko nula je skupo.




@noviulagac

Nagodba se sklapa na Trgovačkom sudu, a kako sam već naveo Zakon o parničnom postupku
Članak 3. stavak (3): Sud neće uvažiti raspolaganja stranaka koja su u suprotnosti s prisilnim propisima i pravilima javnog morala i Članak 7. stavak (2) Sud je ovlašten utvrditi činjenice koje stranke nisu iznijele i izvesti dokaze koje stranke nisu predložile samo ako posumnja da stranke idu za tim da raspolažu zahtjevima kojima ne mogu raspolagati (članak 3. stavak 3.), ako zakonom nije drugačije određeno.

Trgovački sud NE SMIJE provesti NAGODBU ukoliko Agrokor raspolaže u nagodbi s mojom, tvojom ili bili čijom osim svoje imovine.

I svi oni koji su POSUĐIVALI Agrokoru moraju znati te činjenice i na njima leži odgovornost.


Po svemu sto ste iznijeli,nagodba koju predlaze je "cista" i u skladu sa Zakonom!
Ni privremena uprava ni vjerovnici ne raspolazu sa tudom imovinom,nego iskljucivo svojom.
Nazalost,dosadasnji dionicari su vec prije ostali bez imovine i postali duznici vjerovnicima za dug koji premasuje vrijednost kapitala.Njima ce formalno ostati "staro drustvo" s obavezama i jamstvima,a zdravi dio preuzimaju vjerovnici u novim drustvima.I vjerovnici ce trpiti vrlo velike gubitke,ali ce bar zdravi djelovi koncerna opstati i drustva nastaviti raditi pod novim vlasnicima.
Obzirom da su dosadasnji vlasnici-dionicari,u cijelosti "potrosili" kapital,oni ce po ovom modelu ostati bez icega,a firme ce vjerovatno u stecaj i likvidacije.

[/quote]

Zadnji korak uvijek moze biti potpuni bojkot svih proizvoda i usluga novog Agrokora i potpuni pritisak da vise NIKAD mirovinski fondovi ne smiju niti lipu uloziti u kockarnicu kako je i sam Ramljak nazvao Agrokor.

15 tisuca direktno i jos hrpa ljudi indirektno ostat ce bez svog novca ako ovako ostane i bit ce jako motivirani da naprave stetu novom Agrokoru i da nitko ne zaradjuje da njihovoj otetoj imovini. Cak i ako je oteta legalno.

Ja cu se osobno angazirati da svim zakonskim sredstvima na sto vise mjesta napravim sto vecu stetu tom novom Agrokoru. I da sve bude legalno, a steta sto veca. Bar danas postoje forumi, drustvene mreze i ostalo.

Ja ne prihvaćam prvi prijedlog Ramljakove nagodbe!


Mi koji smo kupovali po 100-200-300, nadamo se pozitivnoj vijesti koja mora doći 🏁

Ne znam sto cemo mi koji smo kupovali po 3-4 tisuće kuna?!




Bisakovi, jako je ružno ovo što radiš.
Uopće nije u pitanju" oprez pri investiranju" i "drugi put budite pametniji" ili "jesam vam rekao", nego je problem strukturalni.
Mogao je Grga sto puta prodati na vrijeme, ALI KOME?
Opet nekom manjinskom doničaru.
Manjinski dioničar (koja god to konkretna osoba bila) nije mogao spriječiti Todorića da radi u svoju korist, a na štedu ostalih dioničara. Čak štoviše, nije bio niti pitan tamo gdje je jedino trebao biti pitan za svoje poslovanje, a to je glavna skupština dioničara.

Ovaj problem nije riješen tvojom "mudrošću" na ovom forumu o tome kako se "pametnije" trebalo investirati.


Naravno nije rjesen problem mojom mudroscu ,vec ce biti rjesen Nagodbom na nacin na koji je Ramljak iznio!I jos jednom,postoje samo dionicari,ne manjinski ili oni drugi i oni su svi isti pred zakonom.Ne vjerujem da ce se model promjeniti.
Problem je i strukturalni,ali ocito nije pametno ulagati u drustva koja su jamstveno opterecena ,daleko vise od vrijednosti kapitala.I to je to!
Traziti sada neke "mudrosti i posebna znacenja " jednostavno ne pomaze.
[/quote]
Kolega,
vi morate shvatiti da ekipa koja ulaze u Todex se ne moze pomiriti s cinjenicom da moze na burzi izgubiti. Ovdje ne da ce izgubiti nego ce SVE izgubiti. Spekulante na dnevnoj bazi necu uopce spominjati. Odavno je poznato da je investicija u Todex kategorija "smece" i da se vrlo lako ostaje bez icega. To je bitno i poruka putnicima namjernicima na bilo koju od ovih tema. Osobno sam pisao o Agrokoru jos prije nekoliko godina kad su se zaduzivali s kamatom >10% i to euroobveznicama. Svakome normalnom je to trebalo biti dovoljno da se zapita ono sto se treba pitati i na temelju toga donese odluku.
[/quote]
Kolega i dalje tvrdim da pričate bezveze, da ste upućeni u stvari znali bi koliko love proizvede Jamnica, Ledo, Belje i znali bi da ameri ne pucaju u tom smjeru bezveze.Vi ne shvaćate kakav je to biznis i nažalost nikad nećete. To što je u tom paketu i Konzum koji stvara gubitke mene ne zanima, nisam dioničar istog.
Oni koji su ulagali u njega i Agrokor neka brinu o tomu, ali svoje dugove neće rješavati na račun ovih firmi koje kvalitetno rade.Ukoliko misle pljeniti neka pljene dionice Agrokora, a onda putem pripadajućih mogu uzeti svoj dio u kompanijama! Pljeniti imovinu drugih suvlasnika je čisti kriminal koji im omogućavaju isti oni koji su šutili dok se stari gazda zaduživao, i sad šute dok Konzum iozmeđu ostalog duguje tim istim kompanijama!

Samo ruska ćirilica jer je koruptivna i premijum - srpska je za sirotinju https://www.fortenovagrupa.com/new-page Lik je Car!

Još jedna stvar koliko se sjećam Konzum je prije par godina isplaćivao 15 kn dividende, a sad bi proizvodne kompanije trebale snositi njegove dugove? Tko je uzimao dividendu taj neka podmiruje dugove!

Samo ruska ćirilica jer je koruptivna i premijum - srpska je za sirotinju https://www.fortenovagrupa.com/new-page Lik je Car!



Mi koji smo kupovali po 100-200-300, nadamo se pozitivnoj vijesti koja mora doći 🏁

Ne znam sto cemo mi koji smo kupovali po 3-4 tisuće kuna?!
[/quote]
7,5 tisuća kuna?


@ kanabis 15000 malih dioničara i svaki izdvoji recimo 200 kuna vise nego dovoljno za suđenje…

Onda zajedno preuzimate i rizik torkova gubitka parnice? Koliko je glavnica i koliko ce iznositi sudski troskovi po raspravi…da dalje ne spominjem.
najlakse je reci dam 200 kn….da ali mozda ces dati jos po 5.000-10.000 ako izgubite. to se mora javno reci a ne mazati oci sa 200 kn.
P.S.
I ne mogu dati ravnopravni svi po 200 kn jer netko ima 1 netko 100 leda…pa ni tezina nije ista…




@noviulagac

Nagodba se sklapa na Trgovačkom sudu, a kako sam već naveo Zakon o parničnom postupku
Članak 3. stavak (3): Sud neće uvažiti raspolaganja stranaka koja su u suprotnosti s prisilnim propisima i pravilima javnog morala i Članak 7. stavak (2) Sud je ovlašten utvrditi činjenice koje stranke nisu iznijele i izvesti dokaze koje stranke nisu predložile samo ako posumnja da stranke idu za tim da raspolažu zahtjevima kojima ne mogu raspolagati (članak 3. stavak 3.), ako zakonom nije drugačije određeno.

Trgovački sud NE SMIJE provesti NAGODBU ukoliko Agrokor raspolaže u nagodbi s mojom, tvojom ili bili čijom osim svoje imovine.

I svi oni koji su POSUĐIVALI Agrokoru moraju znati te činjenice i na njima leži odgovornost.


Po svemu sto ste iznijeli,nagodba koju predlaze je "cista" i u skladu sa Zakonom!

[/quote]

Nagodba pred sudom ne može se zaključiti u pogledu zahtjeva kojima stranke ne mogu raspolagati (raspolaganja koja su u suprotnosti s prisilnim propisima i pravilima javnog morala). Stranke u parnici ne moraju dokazivati poseban pravni interes za zaključenje sudske nagodbe.

Vaš link …


E sada hoće li sadašnji papiri biti nula, stečaj ili što?
Ako bude nula sve preko nula je skupo.

Na žalost sve ide u tom pravcu..jer čim i dobavljači i vjerovnici idu na ovako velike otpise, jasno je da se za male ulagače ne planira ostaviti niti 1 kn po dionici.

Ignore: KressoM, delux

Ameri ce svoju “investiciju” naplatiti ali vi cete ostati bez svog uloga. Zivite u iluzijama i pricate bajke a jos su bolji oni koji spominju neke “Zakone”, tuzbe i “prava”. Pa ne zivite vi u Njemackoj ili Svedskoj ili Norveskoj gdje se Zakoni postivaju. U zemlji u kojoj se zakon postiva Toda niti bi nastao niti bi doslo do ovakve situacije. Vi mozete sada jedino prodati dionice nekim pocetnicima koji su nekada davno vidjeli da se Ledo trzi na 11500kn (takodjer debelo pretjerano jer su izvjesca lazirana i brojke napumpavane da bi se dobivali krediti). Jos jednom najbitnije: dionice Todexa vrjede <0 kuna i to barem proslih 6 mjeseci. Sadasnji dionicari ako ostanu u poziciji, ostat ce bez svog uloga. Todex je samo pokazatelj koliko je trul ostatak komunjarskog sistema i struktura duboke drzave koje vi svojim glasovima drzite na vlasti. Moj vam je savjet iskoristite ovu situaciju da te strukture jednom zauvijek eliminirate. To mozete ako to zelite i pomirite se da ste pogresno ulagali i da cete izgubiti svoj novac u ovom ulogu. Ali ako imate stav "boli me briga za sistem bitno mi je da izvucem svoju guzicu" onda cete ostati i bez novca i s mogucnoscu da opet u buducnosti ovako popusite.


……… Vi mozete sada jedino prodati dionice nekim pocetnicima koji su nekada davno vidjeli da se Ledo trzi na 11500kn……..

Gdje ćete se vi kao početnik postaviti na kupnji ?
Što niže ili ide skidanje s Aska ?





@noviulagac

Nagodba se sklapa na Trgovačkom sudu, a kako sam već naveo Zakon o parničnom postupku
Članak 3. stavak (3): Sud neće uvažiti raspolaganja stranaka koja su u suprotnosti s prisilnim propisima i pravilima javnog morala i Članak 7. stavak (2) Sud je ovlašten utvrditi činjenice koje stranke nisu iznijele i izvesti dokaze koje stranke nisu predložile samo ako posumnja da stranke idu za tim da raspolažu zahtjevima kojima ne mogu raspolagati (članak 3. stavak 3.), ako zakonom nije drugačije određeno.

Trgovački sud NE SMIJE provesti NAGODBU ukoliko Agrokor raspolaže u nagodbi s mojom, tvojom ili bili čijom osim svoje imovine.

I svi oni koji su POSUĐIVALI Agrokoru moraju znati te činjenice i na njima leži odgovornost.


Po svemu sto ste iznijeli,nagodba koju predlaze je "cista" i u skladu sa Zakonom!

[/quote]

Nagodba pred sudom ne može se zaključiti u pogledu zahtjeva kojima stranke ne mogu raspolagati (raspolaganja koja su u suprotnosti s prisilnim propisima i pravilima javnog morala). Stranke u parnici ne moraju dokazivati poseban pravni interes za zaključenje sudske nagodbe.

Vaš link …
[/quote]
Dakle,ovdje se radi u skladu s “Lex Agrokor-om” i ja ne vidim nista sto bi bilo suprotno ovom zakonu.

New Report

Close