LEDO (Ledo d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LEDO (Ledo d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ne kazem ja, kaze gospodin Ramljak: http://zse.hr/default.aspx?id=10006&dionica=281

E sad, ako je Ramljak objavio falsificirana izvjesca, to je druga stvar. Znaci, ja se samo pozivam na dokumente koje je objavila izvanredna uprava! Nista manje niste vise.

NIšta od Ramljakovog ili Alix partnera ništa baš ništa nije objavljeno na ZSE.
Razlog je zato što se PwC javno ogradio od Ramljaka u svom revizijskom nalazu na način da je Ramljakova financijska izvješća proglasio u cjelosti NEPODOBNIM za objavu.

Što reći o Ramljakovim nalazima nego isto što i PwC – totalni promašaj koji je u funkciji po njegovim izjavama PLJAČKE.

Samo jedan detalj – unatoč katastrofalnim Ramljakovim nalazima činjenica je da se nakon pokretanja Lex Agrokora prva tranša isplate malih dobavljača realizirala i iz TEKUĆE LIKVIDNOSTI!
Bi li to bilo moguće da ramljakovi nalazi korespondiraju s realnim stanjem – ne bi zasigurno.

Agrokor mjesečno izvješće travanj 2017

5. Pregled korištenja kredita

Kredit je podijeljen u dvije tranše gdje se prva tranša koristila za plaćanja na dan 14.04.2017 a druga tranša za plaćanja u tjednu 17-21.04.2017.
Plaćanja izvršena u prvoj tranši 14.04.2017 prema ukupno 2,651 dobavljača u iznosu od 371,737,201 kuna su izvršile sljedeće kompanije: Agrokor d.d., Konzum, Tisak, Roto Dinamic, Agrokor Trgovina, Jamnica, Ledo, Zvijezda, Belje, PIK Vinkovci, Vupik, PIK Vrbovec, Velpro, mStart, A007, Atlas, Solana Pag, Kompas, Aviva, Agrolaguna, Multipluscard, 360 Marketing,.

U tjednu 17-21.04.2017 neka su plaćanja izvršena iz sredstava na računu iz dnevne likvidnosti te je ukupan tijek novca veći od iznosa kredita.

Na koncu konca u Ramljakovom izvješću za studeni piše:

U razdoblju otkad je prikupljeno novo financiranje u lipnju 2017.godine do sredine studenog 2017. sredstva u neto iznosu od 939 milijuna kuna raspoređena su po operativnim kompanijama za potrebe poslovanja.

Ispada da je RollUp aranžman minimalno 300% PRECJENJEN te se time OSIGURALO bar 300m eura neosiguranog duga NEPOTREBNO – zar to nije pljačka???

@noviulagac

Nagodba se sklapa na Trgovačkom sudu, a kako sam već naveo Zakon o parničnom postupku
Članak 3. stavak (3): Sud neće uvažiti raspolaganja stranaka koja su u suprotnosti s prisilnim propisima i pravilima javnog morala i Članak 7. stavak (2) Sud je ovlašten utvrditi činjenice koje stranke nisu iznijele i izvesti dokaze koje stranke nisu predložile samo ako posumnja da stranke idu za tim da raspolažu zahtjevima kojima ne mogu raspolagati (članak 3. stavak 3.), ako zakonom nije drugačije određeno.

Trgovački sud NE SMIJE provesti NAGODBU ukoliko Agrokor raspolaže u nagodbi s mojom, tvojom ili bili čijom osim svoje imovine.

I svi oni koji su POSUĐIVALI Agrokoru moraju znati te činjenice i na njima leži odgovornost.

i ja sam iskoristio priliku i dokupio Ledo ovaj tjedan, a prosjek skoro prepolovio. Ukoliko bude prilike za koju navijate, dokupit ću još .

Netko je spomenuo da sam mogao već nekoliko puta izaći. Naravno, ali znam da je slijed događaja na strani dioničara, te prodavanja Leda s 98% ili 95% ili 80% diskonta puštam drugima.

Da bi Nagodba uspjela, prvo se moraju ujediniti dobavljača, očitovati Hanfa Ustavni sud se praviti Englez kao i Trgovački sud za jamstva.
I nakon svega toga kada i ako jednom Ramljak predloži sudu Nagodbu, da ne ponavljam, pročitajte još jednom što je @sava napisao.
Previše toga smeta da im ova otimačina prođe, pa uživajmo malo u ovoj melodrami Ramljaka i HDZa
Gotovo sam siguran da će s padom Nagodbe, pasti i Vlada. 

NAGODBA
Pretpostavljam da bi mnogi mogli pribjeći ovoj metodi kloniranja svoga društva. 
U originalu ostaju dugovi i stari dioničari, a u klonu imovina i “novi” vlasnik bez dugova. Pa to bi bilo super i za samu Hrvatsku, za cijeli svijet .
Tko jamči da sam Todorić za 100 mil. Eura neće kupiti Agrokor 2 , lijep i očišćen u paketu s Ledo, Jamnicom, Beljem i ostalim poželjnim zdravim tvrtkama ?
Naravno bit će skriven preko tvrtke Kajmanskih otočja ili sl.

Jamstva i/ili Nagodba mora pasti, dugovi neka se plate, ali na zakonit i transparentan način .
Lex Agrokor svojim nejednakim tretman vjerovnika i vlasnika dužnika direktno je u suprotnosti s Ustavom.
Vlasnici Leda nisu odobrili izdanje jamstva niti pristali na Lex Agrokor.
Jamstva Leda su prijevremeno aktivirana na poziv Ramljaka i to samo zbog insolventnosti Konzuma.

Znam da se mnogi nadaju ponovo jeftinoj kupnji i preprodaji dionica za duplo ili više u sat vremena……, inače ste čudno zabrinuti za moje dionice Leda dok ih vi “nemate”.

Kad procitam sudit cemo se, te tuzbe kostaju na desetke i stotine tisuca kuna koje vi nemate. Da nije bilo lex agrokora firme bi se vec odavno raskomadale. Sjetite se samo kako je todoric cvilio i molio na sve strane za kredite. I da nema lex agrokora dionicari ne bi dobili nista. Jedino sto sada mozete napravit je jahanje na valovima i pokusati smanjiti gubitak.

Bitno je dobit kolektivnu tuzbu.
Dalje nije problem

@ kanabis 15000 malih dioničara i svaki izdvoji recimo 200 kuna vise nego dovoljno za suđenje…

moje poruke nisu poziv na kupnju, prodaju dionica niti savjet za ulaganje - za takve stvari imate vlastitu glavu SVE VAS BUM TUŽIL !



Bisakovi, jako je ružno ovo što radiš.
Uopće nije u pitanju" oprez pri investiranju" i "drugi put budite pametniji" ili "jesam vam rekao", nego je problem strukturalni.
Mogao je Grga sto puta prodati na vrijeme, ALI KOME?
Opet nekom manjinskom doničaru.
Manjinski dioničar (koja god to konkretna osoba bila) nije mogao spriječiti Todorića da radi u svoju korist, a na štedu ostalih dioničara. Čak štoviše, nije bio niti pitan tamo gdje je jedino trebao biti pitan za svoje poslovanje, a to je glavna skupština dioničara.

Ovaj problem nije riješen tvojom "mudrošću" na ovom forumu o tome kako se "pametnije" trebalo investirati.


Naravno nije rjesen problem mojom mudroscu ,vec ce biti rjesen Nagodbom na nacin na koji je Ramljak iznio!I jos jednom,postoje samo dionicari,ne manjinski ili oni drugi i oni su svi isti pred zakonom.Ne vjerujem da ce se model promjeniti.
Problem je i strukturalni,ali ocito nije pametno ulagati u drustva koja su jamstveno opterecena ,daleko vise od vrijednosti kapitala.I to je to!
Traziti sada neke "mudrosti i posebna znacenja " jednostavno ne pomaze.
[/quote]
Kolega,
vi morate shvatiti da ekipa koja ulaze u Todex se ne moze pomiriti s cinjenicom da moze na burzi izgubiti. Ovdje ne da ce izgubiti nego ce SVE izgubiti. Spekulante na dnevnoj bazi necu uopce spominjati. Odavno je poznato da je investicija u Todex kategorija “smece” i da se vrlo lako ostaje bez icega. To je bitno i poruka putnicima namjernicima na bilo koju od ovih tema. Osobno sam pisao o Agrokoru jos prije nekoliko godina kad su se zaduzivali s kamatom >10% i to euroobveznicama. Svakome normalnom je to trebalo biti dovoljno da se zapita ono sto se treba pitati i na temelju toga donese odluku.


Pravniče, prouči malo ZOO, ZTD, ZTK i ZPDD pa ćeš vidjeti da je netočno da nema razlike između večinskog i manjisnkih dioničara.

Manjinski dioničari Agrokora su, na njihovu žalost, vjerovnici većinskog dioničara i sada tu činjenicu treba sud prepoznati.
Možda za to nema volje, ali kao protulijek nedostatku volje postoji pritisak.
Vidjeti ćemo koliko će taj pritisak biti uspješan.

Nema nikakve razlike. Razlike postoje sve dok kompanija funkcionira normalno, u skladu sa svim spomenutim zakonima. Onoga trenutka kada je kompanija u fazi u kojoj je sada to postaje potpuno nebitno. Kompanija jednostavno više ne pripada vlasniku i on je zadnji u radu kojemu pripada nešto ako ne nešto od vrijednosti ostane.

Manjinski dioničari nisu nikakvi vjerovnici nikoga. Oni su vlasnici kompanije.



@noviulagac

Nagodba se sklapa na Trgovačkom sudu, a kako sam već naveo Zakon o parničnom postupku
Članak 3. stavak (3): Sud neće uvažiti raspolaganja stranaka koja su u suprotnosti s prisilnim propisima i pravilima javnog morala i Članak 7. stavak (2) Sud je ovlašten utvrditi činjenice koje stranke nisu iznijele i izvesti dokaze koje stranke nisu predložile samo ako posumnja da stranke idu za tim da raspolažu zahtjevima kojima ne mogu raspolagati (članak 3. stavak 3.), ako zakonom nije drugačije određeno.

Trgovački sud NE SMIJE provesti NAGODBU ukoliko Agrokor raspolaže u nagodbi s mojom, tvojom ili bili čijom osim svoje imovine.

I svi oni koji su POSUĐIVALI Agrokoru moraju znati te činjenice i na njima leži odgovornost.


Po svemu sto ste iznijeli,nagodba koju predlaze je “cista” i u skladu sa Zakonom!
Ni privremena uprava ni vjerovnici ne raspolazu sa tudom imovinom,nego iskljucivo svojom.
Nazalost,dosadasnji dionicari su vec prije ostali bez imovine i postali duznici vjerovnicima za dug koji premasuje vrijednost kapitala.Njima ce formalno ostati “staro drustvo” s obavezama i jamstvima,a zdravi dio preuzimaju vjerovnici u novim drustvima.I vjerovnici ce trpiti vrlo velike gubitke,ali ce bar zdravi djelovi koncerna opstati i drustva nastaviti raditi pod novim vlasnicima.
Obzirom da su dosadasnji vlasnici-dionicari,u cijelosti “potrosili” kapital,oni ce po ovom modelu ostati bez icega,a firme ce vjerovatno u stecaj i likvidacije.

Pa ne moraš dionicu koju kupiš držati donavijeka ili do propasi. Itekako ima smisla kupovati nešto špekulativno na kratki rok gledajući samo tehnikalije, pa to je među ostaloga i smisao tržišta i daje mu likvidnost. Kupljenu dionicu možeš prodavati iste sekunde, ne moraš čekati travanj 2018

Pa sasvim sigurno se trgovanje u petak u ne baš malom postotku odnosi na buy-sell unutar istog dana.

Mi koji smo kupovali po 100-200-300, nadamo se pozitivnoj vijesti koja mora doći 🏁

New Report

Close