LEDO (Ledo d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LEDO (Ledo d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Ako sam dobro izracunao ovako navecer, Ledo ima oko 1000 kn zadrzane dobiti po dionici (300 milijuna kuna) i to bi si trebali isplatiti kroz dividendu. I to po hitnom postupku. Bilo bi dobro da to stave u poziv na skupstinu. Agrokor ima 48% koji bi mu vjerojatno bili dovoljni da odbije odluku, al zasto ne pokusati.

Super ideja.Samo kada bi novca bilo i kada bi ideja bila ostvariva!
No neka.Nada umire zadnja.
[/quote]

Odlicno. Tu sam te cekao. Vrijedi i za tigrusa.

Znaci, obojica tvrdite da su bilance LAZIRANE (ja sam podatak iscitao iz zadnje Ramljakove bilance javno dostupne na http://www.zse.hr, a vi tvrdite da to sto je Ramljak objavio je lazan podatak) i da je doslo do kaznenog djela na stetu malih dionicara.

Napredujemo. Vise nitko, cak ni ti, vidljivo po ovom komentaru, ne dvoji da su mali dionicari osteceni kaznenim djelima i sukladno tome MORAJU biti obesteceni.

Drago mi je da si napisao ovakav post.

Ja ne prihvaćam prvi prijedlog Ramljakove nagodbe!




Ako sam dobro izracunao ovako navecer, Ledo ima oko 1000 kn zadrzane dobiti po dionici (300 milijuna kuna) i to bi si trebali isplatiti kroz dividendu. I to po hitnom postupku. Bilo bi dobro da to stave u poziv na skupstinu. Agrokor ima 48% koji bi mu vjerojatno bili dovoljni da odbije odluku, al zasto ne pokusati.

Super ideja.Samo kada bi novca bilo i kada bi ideja bila ostvariva!
No neka.Nada umire zadnja.
[/quote]

Odlicno. Tu sam te cekao. Vrijedi i za tigrusa.

Znaci, obojica tvrdite da su bilance LAZIRANE (ja sam podatak iscitao iz zadnje Ramljakove bilance javno dostupne na http://www.zse.hr, a vi tvrdite da to sto je Ramljak objavio je lazan podatak) i da je doslo do kaznenog djela na stetu malih dionicara.

Napredujemo. Vise nitko, cak ni ti, vidljivo po ovom komentaru, ne dvoji da su mali dionicari osteceni kaznenim djelima i sukladno tome MORAJU biti obesteceni.

Drago mi je da si napisao ovakav post.
[/quote]
To tvrdite vi,ne ja.
Ne vidim pravnog osnova za obestecenje dionicara koji vi ocito vidite!To je sve “na dugom stapu” i podlozno dokazivanju.
Nitko od nas ne tvrdi da su bilance lazirane jer nismo strucni za to.To bi trebali dokazivati na nadleznom sudu.
Potrazivanja prema Agrokoru cete naplatiti?Od koga?
Nitko nije takoder osuden za nikakvo kazneno djelo ni nepravomocno,a kamoli prvomocno.
A to je tek preduvjet da idete na odstetne zahtjeve.A nakon toga treba i ovrha,zar ne?
Puno teskih rijeci i zelja.Argumenata malo.
Gotovo sve netocno,sto ste napisali.

Da ponovim o ovdje….

“”Što se tiče manjinskih dioničara, a na pitanje “ima li za njih lijeka” ili moraju izgubiti sve, Ramljak je odgovorio da taj lijek možda postoji no kako ga on ne vidi. “Mislim da je to najrizičnija skupina i prema tome oni gube najviše”, dodao je.

Što je s kompanijama izvan Hrvatske, koje nisu sudjelovale u tim jamstvima i ima li potrebe da prođu jednaki tretman sa zrcalnim kompanijama ili ne?
Ne, njihova vlasnička struktura, tj. njihove dionice će se samo prenijet na novu holding kompaniju.””

Jamstva ?..razlika u tretmanu dionicara “Agrokorovih” tvrtki u RH ili izvan ?..Sjediste se seli u Nizozemsku ?..Ako ovo nije otimacina onda neznam sta bi i kako bi izgledala da je ?!?

Obraćanje izvanrednog povjerenika medijima

Pozdrav

svi smo mi Crobex


Super ideja.Samo kada bi novca bilo i kada bi ideja bila ostvariva!
No neka.Nada umire zadnja.


@bisakovi
koji vaš cilj kao pravnika ovdje ? Iako smo si “ignore”, na vaš zahtjev, opet preko tuđih citata nemoguće nam je nas izbjeći .

Međutim, kao pravnik cijelo vrijeme se trudite nuditi destruktivna rješenja potpune kataklizme ?
Imao sam čast upoznati mnoge odvjetnike, manje pravnika, ali voda je voda, dali slana ili slatka.
Na koji način ovdje kao pravnik pomažete ljudima ? Da li ste ponudili i najmanji trag puta koji bi dioničarima omogućio neku zadovoljštinu. Kritika je konstruktivna, ali bavite se samo destrukcijom !
Vaša ograničenja u pravnom znanju ili iskustvu je osobni problem. Dopustite nama ostalima u suradnji s konstruktivnim pravnim ljudima pokušati spasiti vlastitu imovinu od vrlo očite otimačine ili vam je baš to problem ?

U svakom pravnom postupku cilj je određen snagom argumenata i njegovog zastupnika, do samo kraja. Promjene ritma sudovanja i za 180 stupnja uobičajena je praksa i na tome se radi.

Dioničar sam Leda, pristojnog udjela u vlasništvu. I znate što, guštam u svemu ovome .




Ako sam dobro izracunao ovako navecer, Ledo ima oko 1000 kn zadrzane dobiti po dionici (300 milijuna kuna) i to bi si trebali isplatiti kroz dividendu. I to po hitnom postupku. Bilo bi dobro da to stave u poziv na skupstinu. Agrokor ima 48% koji bi mu vjerojatno bili dovoljni da odbije odluku, al zasto ne pokusati.

Super ideja.Samo kada bi novca bilo i kada bi ideja bila ostvariva!
No neka.Nada umire zadnja.
[/quote]

Odlicno. Tu sam te cekao. Vrijedi i za tigrusa.

Znaci, obojica tvrdite da su bilance LAZIRANE (ja sam podatak iscitao iz zadnje Ramljakove bilance javno dostupne na http://www.zse.hr, a vi tvrdite da to sto je Ramljak objavio je lazan podatak) i da je doslo do kaznenog djela na stetu malih dionicara.

Napredujemo. Vise nitko, cak ni ti, vidljivo po ovom komentaru, ne dvoji da su mali dionicari osteceni kaznenim djelima i sukladno tome MORAJU biti obesteceni.

Drago mi je da si napisao ovakav post.
[/quote]

Izvješća od starog Agrokora su prenapuhana.
Vlasnici su izabrali management koji je donosio odluke, pa sada vlasnici snose gubitke koje su nastale zbog pogrešnih odluka managementa starog Agrokora.
Jedna od pogrešnih odluka je i napuhavanje izvještaja.

Što je s kompanijama izvan Hrvatske, koje nisu sudjelovale u tim jamstvima i ima li potrebe da prođu jednaki tretman sa zrcalnim kompanijama ili ne?
Ne, njihova vlasnička struktura, tj. njihove dionice će se samo prenijet na novu holding kompaniju.""

Jamstva ?..razlika u tretmanu dionicara "Agrokorovih" tvrtki u RH ili izvan ?..Sjediste se seli u Nizozemsku ?..Ako ovo nije otimacina onda neznam sta bi i kako bi izgledala da je ?!?

Obraćanje izvanrednog povjerenika medijima

Pozdrav

Prema e-oglasnoj ploči Agrokor je dužan 25.921.500.494,48 kuna ( uključen Sberbank ).
Agrokorova utvrđena potraživanja su 4.947.067.412,80 kuna!

Gdje je razlika – najvjerojatnije u Srbiji, Bosni i Hercegovini i Sloveniji, ali tamo nije uvedena izvanredna uprave, što je nonsens iz gore zorno prikazanih brojki.

I Roll up se dijelio po Srbiji i BiH a jamstvo su dale ponovno i to bez protučinidbe hrvatske proizviodne kompanije.

Ne postoji clanak zakona koji bi onemogucio da dionicari (vlasnivi) isplate sebi dividendu.

Ja ne vidim mogucnost da se dividenda ne isplati osim ako je izvanredna uprava objavila LAZNA izvjesca i novac ne postoji. Ako Ramljak objavljuje lazna izvjesca (objavljeno ns http://www.zse.hr) treba ga tuzit za naknadu stete.

Ja ne prihvaćam prvi prijedlog Ramljakove nagodbe!

@oreskovic
odlično ste objasnili što vam nije po volji, kao i uvijek….

Nade polažem u Udrugu i kontaminaciju Nagodbe do isteka roka. 
Po isteku roka sve se vrača na početne pozicije, a jamstva u vrijeme svoga dospijeća, poslije 2020.
Agrokor u tom slučaju ide u stečaj, a Vjerovnici se naplaćuju iz njegove imovine, pa tako i udjelom u dionicama kod Solidarnih jamaca.
To je jedini normalan, pošten i jasan način rješenja problematike .

Ovo petljanje s dva Agrokora ima samo cilj otimačine Solidarnih jamaca. Čemu dva Agrokora, sve se to može napraviti i u postojećem stanju, ali će svi imati priliku biti obeštećeni , a ne samo odabrani.

Dionica Leda pala s 11 tisuća kuna na 269 kuna, Zvijezde s 4400 na 35 kuna



Ako sam dobro izracunao ovako navecer, Ledo ima oko 1000 kn zadrzane dobiti po dionici (300 milijuna kuna) i to bi si trebali isplatiti kroz dividendu. I to po hitnom postupku. Bilo bi dobro da to stave u poziv na skupstinu. Agrokor ima 48% koji bi mu vjerojatno bili dovoljni da odbije odluku, al zasto ne pokusati.

Super ideja.Samo kada bi novca bilo i kada bi ideja bila ostvariva!
No neka.Nada umire zadnja.
[/quote]

Mozes li objasniti na osnovu kojeg dokumenta ili cinjenice si zakljucio da novca nema?

Ja sam zakljucio da ima na osnovu stavke u bilanci posljednje bilance koju je objavio gospodin Ramljak a u kojoj pise da Ledo ima zadrzanu dobit 300 milijuna kuna.

Mislis da je Ramljak lazirao izvjestaje ili imas neke druge dokumente?

Ja vjerujem da Ramljak nije lazirao izvjestaj i da se to moze isplatitit ako dionicari tako odlue na skupstini.

Postoji li neki clanak zakona koji bi to branio.

Ne kazem da ce do isplate dividende doci (vjerojatno nece), al NE MOZES tvrditi da novca nema kad znas sto pise u bilanci koju je Ramljak objavio.

Ja ne prihvaćam prvi prijedlog Ramljakove nagodbe!




Ako sam dobro izracunao ovako navecer, Ledo ima oko 1000 kn zadrzane dobiti po dionici (300 milijuna kuna) i to bi si trebali isplatiti kroz dividendu. I to po hitnom postupku. Bilo bi dobro da to stave u poziv na skupstinu. Agrokor ima 48% koji bi mu vjerojatno bili dovoljni da odbije odluku, al zasto ne pokusati.

Super ideja.Samo kada bi novca bilo i kada bi ideja bila ostvariva!
No neka.Nada umire zadnja.
[/quote]

Mozes li objasniti na osnovu kojeg dokumenta ili cinjenice si zakljucio da novca nema?

Ja sam zakljucio da ima na osnovu stavke u bilanci posljednje bilance koju je objavio gospodin Ramljak a u kojoj pise da Ledo ima zadrzanu dobit 300 milijuna kuna.

Mislis da je Ramljak lazirao izvjestaje ili imas neke druge dokumente?

Ja vjerujem da Ramljak nije lazirao izvjestaj i da se to moze isplatitit ako dionicari tako odlue na skupstini.

Postoji li neki clanak zakona koji bi to branio.

Ne kazem da ce do isplate dividende doci (vjerojatno nece), al NE MOZES tvrditi da novca nema kad znas sto pise u bilanci koju je Ramljak objavio.
[/quote]
300 miliona, a za robu prije sezone su dizali kredit ???
Znači ti kažeš da postoji 300 miliona keša koliko sad firma ne vrijedi na burzi i netko će to zapljeniti i nikome ništa?
Ne budite naivni.

Samo ruska ćirilica jer je koruptivna i premijum - srpska je za sirotinju https://www.fortenovagrupa.com/new-page Lik je Car!



@oreskovic

odlično ste objasnili što vam nije po volji, kao i uvijek….

Nade polažem u Udrugu i kontaminaciju Nagodbe do isteka roka. 
Po isteku roka sve se vrača na početne pozicije, a jamstva u vrijeme svoga dospijeća, poslije 2020.
Agrokor u tom slučaju ide u stečaj, a Vjerovnici se naplaćuju iz njegove imovine, pa tako i udjelom u dionicama kod Solidarnih jamaca.
To je jedini normalan, pošten i jasan način rješenja problematike .

Ovo petljanje s dva Agrokora ima samo cilj otimačine Solidarnih jamaca. Čemu dva Agrokora, sve se to može napraviti i u postojećem stanju, ali će svi imati priliku biti obeštećeni , a ne samo odabrani.

Dionica Leda pala s 11 tisuća kuna na 269 kuna, Zvijezde s 4400 na 35 kuna



Opet isto,.I da nagodba ne prode,vjerovnici ce aktivirati jamstva na tvrtkama-kcerima.
I stecaj je neminovan.
Vi se i dalje bavite “teorijama urota”.Vidimo gdje vas je vasa tvrdoglavost i neprihvacanje stvarnosti dovelo!





Ako sam dobro izracunao ovako navecer, Ledo ima oko 1000 kn zadrzane dobiti po dionici (300 milijuna kuna) i to bi si trebali isplatiti kroz dividendu. I to po hitnom postupku. Bilo bi dobro da to stave u poziv na skupstinu. Agrokor ima 48% koji bi mu vjerojatno bili dovoljni da odbije odluku, al zasto ne pokusati.

Super ideja.Samo kada bi novca bilo i kada bi ideja bila ostvariva!
No neka.Nada umire zadnja.
[/quote]

Mozes li objasniti na osnovu kojeg dokumenta ili cinjenice si zakljucio da novca nema?

Ja sam zakljucio da ima na osnovu stavke u bilanci posljednje bilance koju je objavio gospodin Ramljak a u kojoj pise da Ledo ima zadrzanu dobit 300 milijuna kuna.

Mislis da je Ramljak lazirao izvjestaje ili imas neke druge dokumente?

Ja vjerujem da Ramljak nije lazirao izvjestaj i da se to moze isplatitit ako dionicari tako odlue na skupstini.

Postoji li neki clanak zakona koji bi to branio.

Ne kazem da ce do isplate dividende doci (vjerojatno nece), al NE MOZES tvrditi da novca nema kad znas sto pise u bilanci koju je Ramljak objavio.
[/quote]
300 miliona, a za robu prije sezone su dizali kredit ???
Znači ti kažeš da postoji 300 miliona keša koliko sad firma ne vrijedi na burzi i netko će to zapljeniti i nikome ništa?
Ne budite naivni.
[/quote]

Ne kazem ja, kaze gospodin Ramljak: http://zse.hr/default.aspx?id=10006&dionica=281

E sad, ako je Ramljak objavio falsificirana izvjesca, to je druga stvar. Znaci, ja se samo pozivam na dokumente koje je objavila izvanredna uprava! Nista manje niste vise.

Ja ne prihvaćam prvi prijedlog Ramljakove nagodbe!

New Report

Close