LEDO (Ledo d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LEDO (Ledo d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

To cemo jos vidjeti!

Sudac Trgovačkog suda Mislav Kolakušić dodao je kako je najgora moguća varijanta koja se u ovom trenutku može odviti je varijanta predstečajne nagodbe kojom bi dioničari ostali bez svega.

Izvedba procesa je nikakva za dioničare i dobavljače, nastupit ćemo vrlo oštro. Čekamo odgovore HANFA-e zbog 15 ugovornih odredbi u kojima se stekla kontrola nad Agrokorom

I MALI DIONIČARI OKRENULI LEĐA RAMLJAKU: ‘Osiromašio je 15.000 ljudi, ponaša se kao vladar svega i svačega. Vrijeme je za ostavku’

Ko je danas trgovao i zaradio svaka cast.
Ja jednostavno nisam stigao ni pogledat
A dalo se uzet koju kn.

Ivo Sanader je otišao jer mu je tako naredio Chuck Norris.



KBZ zahtjev temelji na nalozima svojih klijenata koji su vlasnici 6,85 posto dionica PIK-a Vinkovci, 9,67 posto dionica Vupika i 13,06 posto dionica Zvijezde. Pri tome traži da se na dnevni red uvrste odluke o postavljanju zahtjeva za naknadu štete koju je tim društvima izazvao Agrokor. Za PIK Vinkovci taj je iznos do maksimalno 20,03 milijarde kuna, Vupik 19,6 milijardi kuna, a za Zvijezdu 24,03 milijarde.

Vaš link …

Regresni zahtjev za dana jamstva!

Grgić im je postao noćna mora!
Izgleda da je organiziran i pripremljen za sve situacije.

Dioničar sa 9 ili 13 posto glasova nije ničija noćna mora, nego zadnja rupa na svirali. Kad dode glasanje Agrokor tj Ramljak će ga preglasati i ajmo dalje. Pa preglasali su ga prije mjesec dana kad je ta ista noćnan mora bila zatražila izvanrednu reviziju – i Ramljak ga preglasao, popio kavu i vratio seu Zagreb.
[/quote]

Izraz ‘noćna mora’ je urednička intervencija. Nepricizniji je po značenju od izraza ‘zadnja rupa na sviralu’, ali je kraći. Zato ga je urednik stavio. Da je bilo više mjesta, stavio bi ovaj duži.

Za nas MALE dioničare bilo bi sve bolje od Ramljakove nagodbe

Ako sam dobro izracunao ovako navecer, Ledo ima oko 1000 kn zadrzane dobiti po dionici (300 milijuna kuna) i to bi si trebali isplatiti kroz dividendu. I to po hitnom postupku. Bilo bi dobro da to stave u poziv na skupstinu. Agrokor ima 48% koji bi mu vjerojatno bili dovoljni da odbije odluku, al zasto ne pokusati.

Ja ne prihvaćam prvi prijedlog Ramljakove nagodbe!


Ako sam dobro izracunao ovako navecer, Ledo ima oko 1000 kn zadrzane dobiti po dionici (300 milijuna kuna) i to bi si trebali isplatiti kroz dividendu. I to po hitnom postupku. Bilo bi dobro da to stave u poziv na skupstinu. Agrokor ima 48% koji bi mu vjerojatno bili dovoljni da odbije odluku, al zasto ne pokusati.

Ima samo na papiru. Ti novci su pokradeni


Ako sam dobro izracunao ovako navecer, Ledo ima oko 1000 kn zadrzane dobiti po dionici (300 milijuna kuna) i to bi si trebali isplatiti kroz dividendu. I to po hitnom postupku. Bilo bi dobro da to stave u poziv na skupstinu. Agrokor ima 48% koji bi mu vjerojatno bili dovoljni da odbije odluku, al zasto ne pokusati.

Gdje ste vi ostali ?

Vlasnici su zadnji u redu naplate.
Vas status je lošiji od statusa gospodina Todorica.
On je veliki vlasnik, a vi ste mali vlasnik.

Hahaha, on bi dividendu, a firma mu dužna doslovno kao Grčka.
Vic godine!

OBJAVLJENOPROSINAC 22, 2017
Kome sve Ramljak pokušava oteti imovinu pritom manipulirajući cijenama na burzi ?
Ramljak je podsjetio sve ulagače da ulaganje u dionice predstavlja rizik s kojim se svi dioničari moraju znati nositi. Pri tome je vjerojatno mislio na rizik OTIMAČINE koji bi trebao u svakom slučaju biti unesen u nove financijske udžbenike jer se radi o najnovijoj vrsti rizika.

Pa da se malo podsjetimo koga to sve Ramljak pokušava pokrasti na primjeru poruka koje svakodnevno stižu u Udrugu:

“D.M., branitelj s prve linije u Vukovaru, preživio Ovčaru…svu slobodnu imovinu koncentrirao u dionice Belja i Vupika…ima ih dosta! Ne mogu vjerovati da me se želi izigrati i poništiti moje dionice. NEĆU TO DOZVOLITI!”

“Manjinski sam dioničar poduzeća Ledo d.d. Nakon jučerašnje izjave povjerenika Ramljaka, meni i mojoj obitelji nije jasno što možemo napraviti? Postoje li aktivnosti koje će udruga napraviti po pitanju razvlaštenja manjinskih dioničara?”

OBJAVLJENOPROSINAC 22, 2017
Udruga danas broji gotovo 1000 članova…
U manje od mjesec dana Udruzi manjinskih dioničara je pristupilo gotovo 1.000 članova.

Da je aktivnost Udruge prepoznata od strane šire investicijske javnosti vezane uz operativne kompanije Agrokora, pokazuje i pristup institucionalnih investitora u članstvo Udruge.

Zahvaljujem svima na podršci!

OBJAVLJENOPROSINAC 22, 2017
U tri poteza uzmi RH ulagateljima SVE
Prvim potezom Izvanredni povjerenik kupuje obveznice Knighthead-a 200% skuplje nego su plaćene, drugim sklapa roll up ugovor sa istim tim Knighthead-om kojim obvezuje društva da ne smiju pobijati nezakonita i ništava jamstva da bi konačno putem tih istih jamstava obrisao imovinu preko 15.000 ulagača koje predstavlja gotovo 40% kapitala Agrokorovih kompanija.

OBJAVLJENOPROSINAC 22, 2017
Članovi Udruge sazivaju glavne skupštine radi zahtjeva za naknadu štete
Polazeći od činjenice da je cijelokupna arhitektura “nagodbe” kojom se OTIMA imovina manjinskih dioničara izvedena iz odnosa s vladajućim društvom teda su Agrokor i osobe koje djeluju zajednički (Knighthead i dr.), koristeći svoj utjecaj, naveli uprave ovisnih društava da poduzmu pravne radnje na štetu društava i njihovih dioničara, pojedini članovi udruge su podnijeli zahtjeve za sazivanjem glavnih skupština na kojima će donijeti odluka o postavljanju zahtjeva za naknadu štete sukladno odredbama čl. 273 ZTD.

Agrokor na toj skupštini neće imati pravo glasa obzirom će njegovo pravo glasa biti isključeno temeljem čl. 293. ZTD.

Detaljnije:

Belje d.d.

Zvijezda d.d.

PIK Vinkovci d.d.

VUPIK d.d.

drukeri na ignore: bisakovi, serislav,, neumoran, https://www.youtube.com/watch?v=VKlf7Llcl5U&list=LLzzxP81UKsk5js-Yy0dtuHw&index=79


Ako sam dobro izracunao ovako navecer, Ledo ima oko 1000 kn zadrzane dobiti po dionici (300 milijuna kuna) i to bi si trebali isplatiti kroz dividendu. I to po hitnom postupku. Bilo bi dobro da to stave u poziv na skupstinu. Agrokor ima 48% koji bi mu vjerojatno bili dovoljni da odbije odluku, al zasto ne pokusati.

Super ideja.Samo kada bi novca bilo i kada bi ideja bila ostvariva!
No neka.Nada umire zadnja.


Ako sam dobro izracunao ovako navecer, Ledo ima oko 1000 kn zadrzane dobiti po dionici (300 milijuna kuna) i to bi si trebali isplatiti kroz dividendu. I to po hitnom postupku. Bilo bi dobro da to stave u poziv na skupstinu. Agrokor ima 48% koji bi mu vjerojatno bili dovoljni da odbije odluku, al zasto ne pokusati.

Ramljak se mora držati Zakona i propisa RH a sve ostalo vodi u propast.
Članak 3.
(2) Odnos između dužnika i vjerovnika na koje se odnosi ovaj Zakon regulira se uvođenjem mjere izvanredne uprave iz članka 2. ovoga Zakona uz istodobno razmjerno uvažavanje interesa drugih sudionika.

Ako smo mi mali dioničari ovo podvučeno onda Zakon tu decidirano zahtjeva razmjerno uvažavanje naših interesa.

Mislim da i Grgić pokušava kroz ovaj članak utvrditi stvarni ekonomski poloćaj kompanija gdje je iznad 5%. To mu nisu dozvolili putem posebne revizije ali ovaj sada zahtjev je puno ozbiljniji – mogu ga zaustaviti glede Agrokora jer se ne može pokrenuti sudski spor, ali ne mogu zaustaviti protiv Knightheada i ostalih – tu se mogu suditi i za svakog suca u HR je to prava poslastica.

U konačnici meni se čini da je Grgićev konačni cilj kupiti Agrokorove udjele u ovim kompanijama.



Ako sam dobro izracunao ovako navecer, Ledo ima oko 1000 kn zadrzane dobiti po dionici (300 milijuna kuna) i to bi si trebali isplatiti kroz dividendu. I to po hitnom postupku. Bilo bi dobro da to stave u poziv na skupstinu. Agrokor ima 48% koji bi mu vjerojatno bili dovoljni da odbije odluku, al zasto ne pokusati.

Ramljak se mora držati Zakona i propisa RH a sve ostalo vodi u propast.
Članak 3.
(2) Odnos između dužnika i vjerovnika na koje se odnosi ovaj Zakon regulira se uvođenjem mjere izvanredne uprave iz članka 2. ovoga Zakona uz istodobno razmjerno uvažavanje interesa drugih sudionika.

Ako smo mi mali dioničari ovo podvučeno onda Zakon tu decidirano zahtjeva razmjerno uvažavanje naših interesa.

Mislim da i Grgić pokušava kroz ovaj članak utvrditi stvarni ekonomski poloćaj kompanija gdje je iznad 5%. To mu nisu dozvolili putem posebne revizije ali ovaj sada zahtjev je puno ozbiljniji – mogu ga zaustaviti glede Agrokora jer se ne može pokrenuti sudski spor, ali ne mogu zaustaviti protiv Knightheada i ostalih – tu se mogu suditi i za svakog suca u HR je to prava poslastica.

U konačnici meni se čini da je Grgićev konačni cilj kupiti Agrokorove udjele u ovim kompanijama.

[/quote]
Ovaj zahtjev je potpuno “promasen”,po meni.
Fondovi su se dobro zastitili i “ogradili” u roll-up ugovorima,a i nadleznost nije hrvatskih sudova ,vezano za taj ugovor.
Vidjet cemo,ali po meni,sanse za uspjeh su minimalne.
Koga ce oni kupovati?Mislim da samo ocajnicki pokusavaju spasiti “svoju kozu”!
Previse su ,se izgleda izlozili repo poslovima,tako da bi mogli imati ogromne gubitke.

New Report

Close