LEDO (Ledo d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LEDO (Ledo d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ramljak je putem revidiranih financijski izvještaja pokušao dokazati da je sustav insolventan tj da mu je imovina manja od dugova.
No da li je to točno?
Mislim da nije jer:

1. potvrđene tražbine su daleko manje od onih koje se navode u finacijskim izvješćima
2. Da bi sustav bio insolventan onda i pojedini subjekti moraju biti insolventni što nije točno u ovom slučaju
3. Imovina subjekata pod izvanrednom upravom je puno veća od one u revidiranim bilancama.

Na koncu Ramljak je potpisao takva revidirana izvješća koje je revidirao PwC a u konsolidiranom izvješću je navedeno u BILJEŠKA 4.
PODRUŽNICE SA ZNAČAJNIM NEKONTROLIRAJUĆIM INTERESIMA
da je ukupni kapital LEDO 1.932.889.000,00 kuna od čega su Nekontrolirajući interesi 863.951.000,00 kuna.

to dokazuje da je kapital koncerna debelo podcjenjen te istovremeno pokazuje da je kapital ostalih dioničara 863.951.000,00 kuna!
Ne vjerujem da postoji neka viša sila koja to može otuđiti od vlasnika.

Budući da je Ramljak vladin povjerenik za sve propuste mogla bi odgovarati država – solidarnio.

Ne prodajem Ledo za nista, izgubit 97% ili 100%, nema razlike. Ostajem s udrugom do kraja, nemam sto izgubit. Ne bih se cudio da strvinari sad pokupuju dionice.

Kako će teško do Nagodbe i doći, biti će zanimljiv preokret

Jedino ne razumijem zašto prodajete za ovu siću? Pa 2.5% je cck 200-260 kn po dionici???


Ne prodajem Ledo za nista, izgubit 97% ili 100%, nema razlike. Ostajem s udrugom do kraja, nemam sto izgubit. Ne bih se cudio da strvinari sad pokupuju dionice.

Razlika je 3%. Naučit ćete sljedeći put.

Ovo vrijedi 0 kn a to šta neki prosipaju dezinformacije i navlače pojedince.Sad pogledajte cijenu ili cijene todexa i vidite da je ovo najveći balon od sapunice.Ramljak kakvi god da je ali vam je najavija da se osniva nova firma i da se sve šta je zdravo prebacuje u nju a postojeći će biti uništeni.A sad gospodo kupujte i nemojte kukati.


Ja samo želim otvoriti neke ozbiljne teme za diskusiju. Argumentirano i činjenicama, udruženo i sa par pametnih glava dioničari možda mogu nešto napraviti, iako s obzirom na to gdje smo i kakva smo država nisam neki optimista. Zatrpavati forum sa postovima "je sam vam rekao tada i tada…" i "lopovi, oteto prokleto.." nije baš produktivno i ne vodi nigdje.
Kao prvo ovdje se radi o tvrtkama koje su perjanica hrvatske industrije. Definitivno su to tvrtke koje svojom veličinom, proizvodima, brendovima, znanjem, kadrovima spadaju u sam vrh, a rekao bi da su po mnogo ćemu usporedive i sa konkurencijom izvan zemlje.
Jučer vam je rečeno u otvorenom 2 zanimljive stvari:
1. Ramljaku je posao da umanji vrijednost imovine i otpiše što više dugova u korst novih vlasnika i uspjeha cijelog procesaž
2. Ove tvrtke nisu propale zbog lošeg poslovanja tih tvrtki nego zbog štetnog djelovanja jednog suvlasnika kroz koncern. To štetno djelovanje vjerovatno je rezultat kaznenog dijela jer falcificiranje izvješća što je za sada utvrđeno od strane novih revizira i uprave je kazneno djelo.

Obmanuti su svi. I dobavljači i financijeri i obvezničari i dioničari.
Tko je za to odgovoran?
Uprava koncerna i sam koncern.
Dakle koncern tj Agrokor d.d. je direktno odgovoran za štetu umanjenja dioničkog kapitala ovisnih društava. Ramljak mora priznati tu štetu jer on naravno nije bio tada uprava ali sada je.
On je to zapravo već konstatirao objavljujući nova revidirana izvješća i baš on tvrdi da stvari nisu bile onakve kako su prikazivane.

E sad razlike su tu od društva do društva, i mislim da su najveće nepravilnosti i ble u samom Agrokoru d.d. ali bilo je možda nekih i u ovisnim društvima. Tu onda te uprave i NO nisu smjele dobiti razrješnice i dioničari ih moraju teretiti za štetu. Postoji kaznena odgovorinost ali i odgovornost za nastalu štetu.

E sad što radi Ramljak?
On sada izdvaja imovinu i taj dionički kapital u drugo društvo da bi izbjegao da netko potegne odštetni zahtjev za štetu koju mu je koncern svojim štetnim djelovanjem nanio.

Kakva je razlika između potraživanja neosiguranih dobavljača i dioničara.Kod dioničara mislim samo na štetu koja im je kriminalim djelovanjem nanesena, a ne za kapital jer je evidentno (možda to i nije istina) da kapitala vie nema.

S pravnog stanovišta je nebi trebalo biti.
Mirovinci se nikako nebi smjeli dovesti u situaciju da to oproste.

Da dodamo da su u tom udruženom kriminalnom pothvatu sudjelovali mnogi. Među ostalima i revizorska kuća koja je godinama sudjelovala u obmanjivanju svih.
E pa sad osim kaznene tu treba na to nasloniti i odštetne zahtjeve. Oduzeti im sve što imaju.
Naravno to su sve mrvice, ali i te mrvice nisu njihove.
I tu bi Udruga morala biti predvodnik.

Imate u otvorenom – mislim da je grubišić to najtočnije sveo na ono bitno – jamstva mogu i ne moraju biti zakonita, ali su vazeca i javno su podatak. svatko tko je kupio dionice ili ne razumije sto su jamstva ili je vjerovao da ista nikad nece biti aktivirana.

Najbolje od svega – u srbiji su mnajinci bili isplaćeni jer nisu htjeli priostati na jamstva. pazite – u srbiji. a u toboze europskoj hrvatskoj manjinci bivaju opljačkani.

Bez obzira na pravne mogucnosti, bit stvari je da novca nema. Jednostavno nema. I da lešinari nisu uskočili sa ca 500 milja, sve bi to završilo u stečaju. A znate i samo što biva s tvrtkama koje u rh završe u stečaju. Tako da nisam pametan.

Njaveće ljige su oni u hanfi – to je jedna hrpa preplaćenih beskorisnih uhljeba. hnb je barem imao muda da zapriječi kreditne aranćžmane. hanfa nije poduzela ništa, baš ništa.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...


Ja samo želim otvoriti neke ozbiljne teme za diskusiju. Argumentirano i činjenicama, udruženo i sa par pametnih glava dioničari možda mogu nešto napraviti, iako s obzirom na to gdje smo i kakva smo država nisam neki optimista. Zatrpavati forum sa postovima "je sam vam rekao tada i tada…" i "lopovi, oteto prokleto.." nije baš produktivno i ne vodi nigdje.
Kao prvo ovdje se radi o tvrtkama koje su perjanica hrvatske industrije. Definitivno su to tvrtke koje svojom veličinom, proizvodima, brendovima, znanjem, kadrovima spadaju u sam vrh, a rekao bi da su po mnogo ćemu usporedive i sa konkurencijom izvan zemlje.
Jučer vam je rečeno u otvorenom 2 zanimljive stvari:
1. Ramljaku je posao da umanji vrijednost imovine i otpiše što više dugova u korst novih vlasnika i uspjeha cijelog procesaž
2. Ove tvrtke nisu propale zbog lošeg poslovanja tih tvrtki nego zbog štetnog djelovanja jednog suvlasnika kroz koncern. To štetno djelovanje vjerovatno je rezultat kaznenog dijela jer falcificiranje izvješća što je za sada utvrđeno od strane novih revizira i uprave je kazneno djelo.

Obmanuti su svi. I dobavljači i financijeri i obvezničari i dioničari.
Tko je za to odgovoran?
Uprava koncerna i sam koncern.
Dakle koncern tj Agrokor d.d. je direktno odgovoran za štetu umanjenja dioničkog kapitala ovisnih društava. Ramljak mora priznati tu štetu jer on naravno nije bio tada uprava ali sada je.
On je to zapravo već konstatirao objavljujući nova revidirana izvješća i baš on tvrdi da stvari nisu bile onakve kako su prikazivane.

E sad razlike su tu od društva do društva, i mislim da su najveće nepravilnosti i ble u samom Agrokoru d.d. ali bilo je možda nekih i u ovisnim društvima. Tu onda te uprave i NO nisu smjele dobiti razrješnice i dioničari ih moraju teretiti za štetu. Postoji kaznena odgovorinost ali i odgovornost za nastalu štetu.

E sad što radi Ramljak?
On sada izdvaja imovinu i taj dionički kapital u drugo društvo da bi izbjegao da netko potegne odštetni zahtjev za štetu koju mu je koncern svojim štetnim djelovanjem nanio.

Kakva je razlika između potraživanja neosiguranih dobavljača i dioničara.Kod dioničara mislim samo na štetu koja im je kriminalim djelovanjem nanesena, a ne za kapital jer je evidentno (možda to i nije istina) da kapitala vie nema.

S pravnog stanovišta je nebi trebalo biti.
Mirovinci se nikako nebi smjeli dovesti u situaciju da to oproste.

Da dodamo da su u tom udruženom kriminalnom pothvatu sudjelovali mnogi. Među ostalima i revizorska kuća koja je godinama sudjelovala u obmanjivanju svih.
E pa sad osim kaznene tu treba na to nasloniti i odštetne zahtjeve. Oduzeti im sve što imaju.
Naravno to su sve mrvice, ali i te mrvice nisu njihove.
I tu bi Udruga morala biti predvodnik.

Imate u otvorenom – mislim da je grubišić to najtočnije sveo na ono bitno – jamstva mogu i ne moraju biti zakonita, ali su vazeca i javno su podatak. svatko tko je kupio dionice ili ne razumije sto su jamstva ili je vjerovao da ista nikad nece biti aktivirana.

Najbolje od svega – u srbiji su mnajinci bili isplaćeni jer nisu htjeli priostati na jamstva. pazite – u srbiji. a u toboze europskoj hrvatskoj manjinci bivaju opljačkani.

Bez obzira na pravne mogucnosti, bit stvari je da novca nema. Jednostavno nema. I da lešinari nisu uskočili sa ca 500 milja, sve bi to završilo u stečaju. A znate i samo što biva s tvrtkama koje u rh završe u stečaju. Tako da nisam pametan.

Njaveće ljige su oni u hanfi – to je jedna hrpa preplaćenih beskorisnih uhljeba. hnb je barem imao muda da zapriječi kreditne aranćžmane. hanfa nije poduzela ništa, baš ništa.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Grubišić se jasno distancirao od jamstva da li su pravovaljanja ili ne, imate na HRT emisiju pa pogledajte opet. Naveo je u ovoj konstatciji su aktiva, ali eventualna poništenja cjelu ovu priču okreče napačke.
Agrokoro treba svaku tvrtku zasebno prodati, tako i svoj udio u Ledu. Definitivno će dobiti 8000 Kn po dionici od kupca za najveći pojedinačni paket dionica od 48 %
Tako je i s ostalim društvima i tako će prikupiti novac sasvim dovoljan da se dugove zatvori, a čista posla.

A di se sad vi postavljate na kupnju po1 180. Di ste bili na 60 kn? Sad kupovati nema smisla.

使用を信頼し、あなた自身の能力の

A ne, ne, ne..
To su neke druge sada priče.
Jeli to jamstvo zakonito ili ne je druga stvar. Ali ako je vama netko falcificirao dokument u kojem piše jedno a istna je drugo onda je to prevara. Iz te prevare je nastala šteta, a vi imate pravo tražiti da vam netko nadoknadi tu štetu.
Vi ste na temelju lažnh bilanci “pristali” biti nekom jamac. To je potvrdila neovisna revizija da je tako.
Pa ako je to bilo lažni i falscificirano nemate li vi pravo na nadoknadu te štete?

Od koga?
Pa od onoga koji vas je prevario a to j u ovom slučaju Agrokor d.d. + revizor !!

Btwy, jeli tko proučavao što je sa tim revizorima. To je podružnica međunarodne revizorske kuće. Kako je to uređeno. Revizori su i osigurani za štete koje proizlaze iz njihovih posla.

Ne zaboravite da je A.Andresen propao zbog toga. Ok mi smo tu gdje jesmo i ne treba se baš previše pouzdati u naš pravi sustav, ali tko zna.

Nemoj misliti na m2!

Pa bio sam gready na ATL danas. Al dobro trude se dečki zadržat ju iznad 150 kn.

使用を信頼し、あなた自身の能力の

New Report

Close