KSST (Kaštelanski staklenici d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KSST (Kaštelanski staklenici d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Stečaj prijatelju i vukovi koji moraju za kikiriki doc do zemljista kao i ZL koja se zeli siriti ali reketarenjem (prijebojem)


E da u ovoj dionici imate XY-ona koji obožava imovinu dionica bi trebala biti na negdje 3000kn. Najmanje. Pa usporedite vrijednost imovine LPLH-a i KSST-a, i doci ce te do zacuđujuceg podatka da je imovina KSST-a još i vrijednija od LPLH-a za gotovo 50%. Iako obije dionice nikad u svojoj povijesti valjda nisu zaradile svojim vlasnicima lipe, jedna dionica raste dok druga pada. Hm, baš čudno

Moram pohvaliti Županijski sud u Splitu koji je u rekordnom roku riješio slučaj. U svom uredu imam još desetak spisa mojih klijenata iz Poreča, Pule, Rovinja, Buja i Rijeke i za ni jedan slučaj nije donesena ni prvostupanjska presuda, a kamoli pravomoćna. Koliko je meni poznato, ova splitska je prva pravomoćna po tužbi pojedinca protiv banke za promjenjive kamate – kazao nam je naš sugovornik.

Dakle, trend presuda u korist običnog čovjeka, radnika, građanina je očito uzeo maha, posebno od kad smo ušli u EU [emo_smijesak][emo_smijesak]

Prema Zakonu o Stečaju pak svaka osoba koja ima udio u dužniku može sama sebe predložiti za svjedoka, za svako saslušanje.

Ne moram ni pisati ovdje da si provjerite tko bi to mogao biti , tako da provjerite koje je redovito od osoba koje imaju udio u dužniku dolazio na ročišta za sklapanje Predstečajne Nagodbe.

Nadalje, smatram da će svaki stečajni sudac uvažiti dokaze koje bi takva osoba mogla izvesti, ako će isti jasno upućivati na to da se postupcima koji su prethodili stečaju manipuliralo, odnosno da nije postupano sukladno samom Zakonu o Financijskom Poslovanju i Predstečajnim Nagodbama.

Konačno, riješenje o upisu stečajnog postupka u sudski registar biti će odbačeno, već samim usvajanjem žalbe osobe koja ima udio u društvu dužniku , a slijedom gore navedenih dokaza te povrede materijalnog prava dužnika

Materijalno pravo kad se povrijedi u nekom postupku to zna biti jako zahebano, jer niti jedan sudac niti jednog županijskog ili trgovačkog suda nije još u sudskoj praksi u RH sudio u korist pravne ili fizičke osobe koja evidentno povrijedi materijalno pravo druge strane.
Osim ako ne govorimo o slučajevima čiste korupcije, a ipak samo u predizbornoj godini tako da je teško vjerovati da će se netko usuditi potkupljivati stečajnog suca.

Materijalno pravo iznad sebe ima Ustav koji jasno određuje da državna tijela ne mogu kamatariti kompanije u kojima je većinski član RH

O tome se očito nije mislilo C c c … [emo_palacg]

Samo hrabro ekipo, TNSA nismo uspjeli spasiti jer je bila prezadužena
ali ovdje ćemo zato dokazati postojanost pravne države

Dugovi KSST su nastali za vrime dok zemljište nije dobilo prenamjenu i otuda zabilježbe za male dugove na većim parcelama.CERP treba sklopiti sporazum s vjerovnicima da nekom ne bi palo na pamet ići se naplaćivati ovrhama, Stečaj nije realnost a kad bi i bija CERP može tražiti sudsku zaštitu od rasprodaje ili otuđenja …a osim toga kada je državi problem naći par milijona kuna za isplatiti ovima što im je “priša”. Panika je posijana i neki su pali to je tako …. nisu vukovi i leš…. krivi što ne mogu travu pasti

Jedino sram i pogled u ogledalo je kazna

DAJ PET !!!

Preokret pet do 12: Kaštelanske staklenike država šalje u stečaj

Da smo mi drzava sutra u 8 bi cijela Dalmacija prosvjedom rekla ne stečaju i prodaju za 1 kn ekipi podobnih. 700 000m2 vrijedi barem *200 eura pa računajte. Kako svako gleda sebe neka se proda za jednu kunu pa živjeli novi Kerumi i Todorići.

Viđeni su ljudi u crnom!!!!!

Preokret pet do 12: Kaštelanske staklenike država šalje u stečaj

Meni ovo izgleda kao da se Mato kladio sve do doslovno zadnjeg trena da će nagodba proći, jer je (kao što se vidi iz članka) načelni dogovor postojao.

Realno gledajući, bilo je rezona za to……ali nije bilo sreće…..ovaj put.

Gospođo Suzana Varošanac zar niste trebali pročitati nacrt PSN da bar imate kakav – takav uvid o čemu se tu radi.Ylasnik KSST je CERP a ne ministarstvo poljuprivrede ni sindikat pa bi vjerojatno slijedom toga trebalo njih priupitati.
Sve teško pa bolje ovako…. odradiš posa ofrlje …. ako je plaća mala traži povišicu ali posa odradi kako triba ili nikako …..

Zar Vam nije čudno što se država bavi uzgojem povrća ….ni u Kubi to vše ne rade

Srdačan pozdrav

DAJ PET !!!

@lopina,
ima li i jedan stečaj na zse da si ga ti promašio? pored toliko zicera za x2 ti tražiš x10 i vidiš šta nađeš.

who dares, wins

@Kressho
Ovo su super vijesti za dioicare,ali i za poslovni jer ce ova tema zivit vjecno poput naseg Hajduka. Znaci svjedoci mogu biti svi pusionicari sa ove teme sto su super vijesti za drzat temu aktivnom. Stvarno, ne fali ih. Ovo bi mogao onda biti jedan od duzih stecajeva s obzirom na to koliko ce saslusanje svjedoka potrajat. Ovaj stecaj bi s obzirom na navedeno mogao postati duzi od stecaja Pomgrada iz Splita koji je u stecaju jos od 2000. Bas zamisljam kako bi islo sudjenje. 789 dan sudjenja zapisnicarka poziva pusionicara broj 2347 da pristupi u sudnicu.
Salu na stranu. Idemo na ovo kamatarenje koje si spomenio. Kamatarenjem se podrazumjeva svaka kamata koja je visa od zakonom propisane zatezne kamate. Postavlja se pitanje da li je RH “kamatarila” duznika kamatom vecom od ove. Drzim da nije,ali sigurno ce se naci koji dionicar pusionicar koji se na ovom biseru obogatio da dokaze suprotno.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!



@lopina
,
ima li i jedan stečaj na zse da si ga ti promašio? pored toliko zicera za x2 ti tražiš x10 i vidiš šta nađeš.

Nada umire zadnja.
Država je pokušala prodati po 7.000.
Dakle,procijenjena imovina je bila na cca 800 mil kn.
Dugovi oko 100 mil,dakle ukupna aktiva tj imovina oko 900 mil kn.
Da li je 650.000 m2 na toj lokaciji vrijedilo prosječno po 1.400 kn.
Mislim da je to previše,ali postoje lokacije procijenjene i na 400 eura po kvadratu.Ne bi se previše zamarao,ali u slučaju da se stečaj i pokrene uz toliku
veliku imovinu stečajni sudac može i obustaviti stečajni postupak.
Ali u prosjeku bi se na toj lokaciji može postići prosječna cijena od cca 100 eura po kvadratu,
Dakle samo zemljište bi trebalo vrijediti oko 65 mil EURa.
Dug oko 125 mil,sa dodatnim gubicima u postupku eventualnog stečaja ne bi trebao biti veći od 25 mil.kn-ukupno cca 20 mil EUR.
Dioničarima ostaje za podijeliti lijepih 40 mil EUR ili 352 eur ili 2700 po dionici.
Ipak kako bi prodaju i likvidaciju trebala odraditi država trebalo bi diskontirati barem za 50% i nama ostaje samo po 1.000 do 1.500 kn po dionici.
Kec na desetku bi trebala biti strateška proizvodnja poma i kukumara.
Bitno:Tek će se kroz stećajni postupak utvrditi prava vrijednost zemljišta i to prema novoj procijeni.Ja očekujem da će biti veća os sadašnje knjiške imovine
od 1.850 kn po dionici.

Postoji jedan problem što razlučni vjerovnici ne moraju biti i stećajni vjerovnici,pa se na taj način svo zemljište pripadne razlučnim vjerovnicima,a nama dioničarima muda marjanova.

Jasno je da je stečaj pokrenut s namjerom da se radnicima da noga,ugovori o najmu zemljišta se raskidaju,a vjerovnicima/država preko 90% potraživanja/
pripada potpuno pravo na vrijednu imovinu.

Najbitnije:Mi mali dioničari smo građani EU,a tu je privatna imovina zaštićena!!!!

Bit će ili opa,opa,opa ili tropa!!!!!
Sutra očekujem tropa,ali nij li to izuzetna prilka da se neko jeftino nakrca.

A gle Frankie, ja znam tko je meni kriv i ko će meni odgovarat lično za pet , šest godina kad se sve zaboravi a vlasti smijene još pet puta .. a vi kako hoćete, hebe mi više i za ovu dionicu i taj stečaj isfingirani šta se iz aviona vidi da je čista namještaljka
Plakao je jednom , drugi put neće stić plakat

Eto vam opa opa, tropa tropa

Kressho!
Pa ovo je stara informacija.Neprihvačanjem PSN država je usmjerila KSST prema stečaju.Ali to i nije loše.Dapače,likvidacija je najbolje riješenje.A sada će sindikati početi gusliti.Svi će stati u obranu jadnih radnika,koji puno i pošteno rade,a to što je u zadnjh dvadesetak godina po svakom radniku isparilo
po nekoliko milijunsa kuna,jasno da oni nidu krivi nego upravljači.
Nadam se da se neće pojaviti dodatne dubioze pa nam BV sklizne
ispod nule.
Bit će ili opa ili tropa!!!!!!!

New Report

Close