KSST (Kaštelanski staklenici d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KSST (Kaštelanski staklenici d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Nažalost ovde ide stečaj, pa ko koga !
Imali smo Rajića koji otpada, imali smo ruse koji otpadaju, imali smo MBM koji trenuto ne može odraditi preuzimanje zbog slabe likvidnosti,upitan je Končar koji je preko Rusa povezan s Todom jer su im zajednički partneri i ostaje nam Toda ali njemu igra da sve pošalje u prah i pepeo pa onda lagano pomete sve!
Činjenica je da su povukli i odluke o hitnom odlasku velikih najmoprimaca koji obrađuju zemljišta i staklenike i koji su im jedini realni izvor sigurnog prihoda godišnje, ZAŠTO se preko noći promjenila odluka da ipak ne potjeraju ljude nakon što su im priopčili da od Nove ne smiju više biti na posjedu KSST i da se ugovori raskidaju kao i da će se isplatiti odštete…..očito se nešto krivo odradilo u pregovorima i kombinacijama prodaje…..a s obzirom na sposobnost Uprave koja se dokazala ovo nas ne treba čuditi!


U to nitko ne sumnja kolega samo je pitanje sta ce se do tad desavat.Dali ce bit objavljen natjecaj za prodaju tvrtke..dali ce se vrsit prijeboj drzave sa imovinom tvrtke u korist zl split (to se vec pokusalo),,dali ce ic naplata prodajom dijela zemljista..itd..itd..Ne opterecujte se delistiranjem ..do njega je jos puno mjeseci .

Pozdrav

E tu se ja s Vama ne slažem.

Ovo što ste naveli samo pokazuje da potencijalni investitori nemaju dovoljno podataka da ulažu u ovu dionicu.

Da HANFA radi svoj posao trebala bi blokirati trgovanjem ovom dionicom, dok ne dobijemo konkretnu informaciju što je dogovoreno.

Bar jednu stvar od onog što ste gore napisali.

Sve ostalo je prevara malih dioničara koji kupuju ove dionice.

Mislim uložite nekoliko stotina tisuća kuna, i onda dionicu delistiraju a zemljište prodaju, a firmu ugase.

@ Lucijan

Mislite da je to korektno prema malim ulagačima i da se ovo dozvoljava na našoj burzi?

Tako da ne vjerujem da će netko kupovati ove dionice.

Jedino ako voli gubiti novce.

Lp

http://www.index.hr/vijesti/clanak/nastavlja-se-agonija-radnika-dalmacijavina-rociste-odgodjeno-ide-se-u-snizavanje-cijene-/770483.aspx

Evo , ovo je scenarij koji čeka Staklenike sa Kukuriku Vladom.

Dakle, neće se firma odmah prodavati za 300 ili 500 kn po dionici, “Sačuvaj Bože”, bile su riječi jednog mog prijatelja koji radi dosta visoko u Mingorp, samo nema veze s ovim dijelom ..
Krenut ce kao i Dalmacijavino , po 280 milja, pa ko zna koliko ce se puta morat ponavljat natječaj.
Država očito nije htjela sudjelovati u PSNu, jer im ne paše nominala od 1000 kn
Pametnima dovoljno.

Kad izadje prvi natječaj , cijena ide prema nekadašnjim razinama, a natječaj sad može izaći svaki dan, vjerojatno kad dodje privremeni stečajni

I da Frenkie, firma ce se prodavati kao cijela. Lijepo ti piše u planu Duudi-ja, objavljenom u Narodnim Novinama što mu daje jačinu službenog dokumenta

Dakle, ako se sad ne budu držali tog plana ima odlične osnove za naknadu štete od te iste agencije, barem tako kaže moj odvjetnik

Ako zemljište Resnik ne vridi bar 200 € onda ga hebi……

DAJ PET !!!

Mikro jednu parcelu tamo ti je TEGOVA procijenila na debelo preko 400 eura m2, bolje da ne spominjem cifru

Problem je što takvih komada zemlje više nema na Jadranu

Stečaj je po meni Deveti Krug pakla zvanog Staklenici … svi znamo šta bude u Devetom Krugu – Čovjek proda dušu Đavlu

Jel se sprema ko za pazar ? [emo_namigusa][emo_smijesak]



U to nitko ne sumnja kolega samo je pitanje sta ce se do tad desavat.Dali ce bit objavljen natjecaj za prodaju tvrtke..dali ce se vrsit prijeboj drzave sa imovinom tvrtke u korist zl split (to se vec pokusalo),,dali ce ic naplata prodajom dijela zemljista..itd..itd..Ne opterecujte se delistiranjem ..do njega je jos puno mjeseci .

Pozdrav

E tu se ja s Vama ne slažem.

Ovo što ste naveli samo pokazuje da potencijalni investitori nemaju dovoljno podataka da ulažu u ovu dionicu.

Da HANFA radi svoj posao trebala bi blokirati trgovanjem ovom dionicom, dok ne dobijemo konkretnu informaciju što je dogovoreno.

Bar jednu stvar od onog što ste gore napisali.

Sve ostalo je prevara malih dioničara koji kupuju ove dionice.

Mislim uložite nekoliko stotina tisuća kuna, i onda dionicu delistiraju a zemljište prodaju, a firmu ugase.

@ Lucijan

Mislite da je to korektno prema malim ulagačima i da se ovo dozvoljava na našoj burzi?

Tako da ne vjerujem da će netko kupovati ove dionice.

Jedino ako voli gubiti novce.

Lp
[/quote]

Vidi ovoga, traži poštenje na burzi .. pa ja ću se podrapati .. stari nemoj se uvrijediti, ali tko ulaže “nekoliko stotina tisuća” u stečajkuše ne bi baš trebao očekivati da se regulatorno tijelo brine za njega …

Burza je Burza. Bit burze je neizvjesnost ulaganja, jer kako bi mi burzovni mešetari inače živjeli bez da išta drugo radimo da nemamo ovakvih nazovimo to “prilika” ?

Pardon, neprilika hehehe

@ Krešo

Problem je u tome što postoji regulator na burzi i koji bi trebao raditi svoj posao.

Onda HANFU treba ukinuti, jer ničemu ne služi.

Mislim da na ZSE uopće nema neizvjesnosti ulaganja.

Gdje god ulažete će te popušiti ako nemate info.
Koliko znam to nije po zakonu na drugim burzama.

A to ne bi nazvao burzom.

Tu je i pitanje države koje daje dionice ovakvih poduzeća, a onda kad ih sve podijeli firmu zatvori.

Sve to će odvratiti ljude da ulaže u bilo koju dionicu.

Ono što Vi ne shvaćate da pravila moraju jednako vrijediti na svim dionicama.

Bile one u stečaju, predstečaju ili ostvarivale dobitak ili gubitak.

Znači Vaš je stav da će netko to kupovati jer je liječeni kockar.

Sretno Vam u tome.

Lp

vidim da se neki čude i pitaju zašto je netko kupovao jučer iznad 300 kn kad je stečaj izvjestan? ista vam je situacija bila na DKVS, VLDS, DIOK – tamo su također kupovali i skidali dionice s aska i isto su se ovako ljudi čudili i pitali se zašto rade. na kraju je sve sjelo na svoje mjesto, kao i 0 u portfelje.

IGH, THNK, JDPL, ULPL, ATPL, INGR, IPKK, MGMA - najveći baloni na ZSE!!!! čuvajte svoje pare!!!!


…I da Frenkie, firma ce se prodavati kao cijela. Lijepo ti piše u planu Duudi-ja, objavljenom u Narodnim Novinama što mu daje jačinu službenog dokumenta…

Tako je firma ce se prodavati cijela,ali one ovrhe ce se provodit pojedinacno.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

a šta ste se toliko raspisali o razno raznim scenarijima…prvo treba vidjeti postoje li razlozi da se otvara stečaj,pa ovako na prvu bilanca ne izgleda toliko loše…naravno da je cash flow koma ali je pitanje hoće li sad netko blokirati račun i s kolikim iznosom itd….
u svakom slučaju to se još svakako može odigrati od ekipe većinskog vlasnika [emo_smijeh]

http://www.zakon.hr/z/655/Zakon-o-upravljanju-i-raspolaganju-imovinom-u-vlasni%C5%A1tvu-Republike-Hrvatske

Ovo je inače zakon po kojem će CERP & DuuDi izgubiti takav spor sasvim sigurno, vec na prvom stupnju.
Osim ako ne objave natječaj.
Zašto ne mogu ovdje objašnjavati, ali sve su odradili odvjetnici iz Beča i Londona, dvije renomirane kuće i kažu da je slučaj vrlo čist, i da su jako male šanse da ne odgovaraju za štetu učinjenu dioničarima, posebno što je AUDIO postavljao i nadzorni odbor ovdje.

Normalno, troškove će ionako snositi porezni obveznici

evo od jučer stanje o četvrtka prije objave
1.
CERP (38083028711)/REPUBLIKA HRVATSKA (52634238587)
84.683 74,55 Zast. račun
2.
CERP (38083028711)/DRŽAVNA AGENCIJA ZA OSIG. ŠTEDNIH ULOGA I SANACIJU (94819327944)
4.051 3,57 Zast. račun
3.
CERP (38083028711)/HZMO (84397956623)
3.235 2,85 Zast. račun
4.
VODOVOD I KANALIZACIJA D.O.O.SPLIT (56826138353)
1.992 1,75 Osnovni račun
5.
AJDUKOVIĆ MATO (36931547986)
1.571 1,38 Osnovni račun
6.
KRAMAR IVAN (89399989504)
398 0,35 Osnovni račun
7.
JURIĆ ZORAN (89802654910)
380 0,33 Osnovni račun
8.
TESKERA MIŠO (61467721901)
366 0,32 Osnovni račun
9.
MITROVIĆ MILIVOJ (30993670198)
300 0,26 Osnovni račun
10.
Grupa računa na kojima je uknjižena ista količina vr. papira
250 0,22 –

a evo i stanje nakon trgovanja u petak, nakon objave

1.
CERP (38083028711)/REPUBLIKA HRVATSKA (52634238587)
84.683 74,55 Zast. račun
2.
CERP (38083028711)/DRŽAVNA AGENCIJA ZA OSIG. ŠTEDNIH ULOGA I SANACIJU (94819327944)
4.051 3,57 Zast. račun
3.
CERP (38083028711)/HZMO (84397956623)
3.235 2,85 Zast. račun
4.
VODOVOD I KANALIZACIJA D.O.O.SPLIT (56826138353)
1.992 1,75 Osnovni račun
5.
AJDUKOVIĆ MATO (36931547986)
1.655 1,46 Osnovni račun
6.
KRAMAR IVAN (89399989504)
398 0,35 Osnovni račun
7.
JURIĆ ZORAN (89802654910)
380 0,33 Osnovni račun
8.
TESKERA MIŠO (61467721901)
366 0,32 Osnovni račun
9.
KAURINOVIĆ ANTO (89878701268)
300 0,26 Osnovni račun
10.
Grupa računa na kojima je uknjižena ista količina vr. papira
250 0,22 –

od “ekipe” je samo Zimzi izletio a uletio je dotični Kaurinović…Mato još malo pojačao…a bilo je vizija da je to Mato izlazio s većom količinom…a tko zna, možda je jučer izlazio…ili nije

New Report

Close