KSST (Kaštelanski staklenici d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KSST (Kaštelanski staklenici d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@Kressho
Nisam ja izostavio nista. Vrati se na stranicu 512 pa procitaj cijeli post. Nadalje to je stanje na dan iz 2013. bez cestica u Splitu( pa zar mislite da cu Vam ja odradjivat domacu zadacu svaki dan???). Ovaj dio ovdje je skraceni dio kao sto sam napisao. Nadalje brkate vlasnistvo i posjed.Kakav vrazji katastar covjece procitaj zakon o zemljisnim knjigama pa ces mozda shvatit gdje grijesis. I ponovno nakon g.luposti,g.lupost pretpostavljam iz neznanja.. Niti Vam je jasna prodaja u stecajnom niti prodaja u ovrsnom postupku(jos nisam vidio stecaj s prodajmo po pravilima iz ovrsnog zakona kako vi to zamisljate). Ja sam takvih kupnji do sada odradio dosta,a neuspjesnih je bilo jedno 10 puta vise tako da sam svoju skolu naucio.Ako pocmu te drazbe svaki dionicar ce moci uplatit jamcevinu i doc drazbovat ne bi li si digao cijenu parcele sto je jako opasan sport ako nema dovoljno izlicitiranog perja da plati izlicitiranu cijenu u roku od mjesec dana tj tada gubi jamcevinu i duzan je platiti razliku izmedju izlicitirane cijene i neke cijene koja ce se kasnije izlicitirati ako je manja. Dalje od toga ti dionicari mogu svirat gusle.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!


U dva trgovinska dana nakon pada PSNa protrgovano skoro 2900 dionica,teško da je išta osim muljaže ako netko iznad Mate ili on sam nije prodava….u protivnom je očito prebacivanje s računa na račun

To ćemo vidjeti već prekosutra navečer .. Osobno ne bih rekao da je ovaj put ikakvo prebacivanje s računa na račun, nego se pojavio prilično veći i jači kupac, ili dvojica kupaca , medjusobno povezanih, dok manji igrači sa po par stotina komada izlaze jer se ne usude riskirati toliki kapital za pojmove običnih ljudi.

E sad, ono što je znakovito je to zašto je Država dijelila braniteljima tolike dionice baš ove firme ?
K tome nelikvidne u ono vrijeme
Očito zato što su se morali maximalno distancirati od one procjene na 7000 kn
, ako se firma pripremala čitavo vrijeme za stečaj, jer jedino u stečaju će se veći igrač moći domoći čitave firme ili odredjenog, najvrijednijeg komada zemlje.

Samo ako bude htjeo kupiti samo jedan komad zemlje koji bi bio pogodan za gradnju, onda riskira da mu se internacionalni mešetari nekretninama pojave na dražbi i pokupe mu tu parcelu.
Ako kupi čitavu firmu u režiji sa budućim stečajnim upraviteljem, onda rizika nema, jer niti jedan inozemni fond neće razmatrati kupnju firme s tolikim založnim pravima na imovini
Šta sve ovo znači za male ulagače ?

Malim ulagačima je nevažno tko i zašto i pošto preuzima , a očito je to u tijeku, ovu kompaniju vjerojatno prije izbora.
Malom je ulagaču nevažno i to da se firma sigurno neće prodati na 2/3 procijenjene vrijednosti, nakon čega će stečajni upravitelj moci smanjiti
na 1/3-inu
Puna cijena sigurno nece biti 7000, procjenu očekujem na ne više od 3400kn, konačnu prodaju oko 800 kn po dionici, cca 50ak % plus ovo što sada skupe.

Ono što je bitno malome ulagaču je slijedeće :

Šta će se desiti s dionicom u trenutku kada u dnevnim glasilima stečajni upravitelj objavi prodaju na 2/3 od recimo 280 000 000 kuna ?

Istovremeno će većina malih ulagača biti počišćena sadašnjim tajfunima koji evidentno melju sve pred sobom. Dakle Free Float ce biti razvidno smanjen.

Svašta je moguće, pa čak i ponavljanje povijesnog epa ovdje, samo sigurno ne do 5000 kn, ali do 1500 bez problema kada dodje taj dan ..

i TNSA je nakratko grunula još jednom sa 600 do 1500 prije gašenja prema 250 s koliko je nestala s burze ..

Ova objava nije nagovor ni na kupnju ni na prodaju dionice KSST-R-A

Samo razmišljam nagalas dok “igrači” djeluju i šute

Frankie varaš se .. ovdje se nece prodavati parcela po parcela, nego će se čitava kompanija staviti na dražbu, nešto kao Dalmacijavino ..

Očito je da se sprema za jednog kupca, isto kao što je očito da netko sada silovito kupuje. Kod TNSA nije bilo takvog prometa a špekulanti su onda imali puno više bibe nego sada

Nista tebi nije jasno.Stecajni upravitelj oglasava prodaju na 2/3. Svasta. Necu vise citat da me ne nagovoris da ujutro raspalim po asku prije nego otvori burza. Ljudi pazite se ovih sto potpiruju za jos koji krug. Njihove su teorije i konstrukcije nevjerojatne. Steta sto ovakvi likovi ne pisu knjige iz tematike znanstvene fantastike vise bi zaradili. Daj mi broj te izostavljene parcele s obzirom da je ocito znas.Ovako ostavljas stvari da vise.A ja ti ne volim nista sta visi. Ja volim da stoji cvrsto.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/e6P6HoQjPkEXDP65sXE9jA==.pdf

Nakon ove objave , TNSA je pala ravno duplo, pa je potom poslije na sam miris
kombinacije za prodaju zgrade otišla gore duplo sa 700 , skoro do 1600 kn u jednom trenutku ..
Tek je potom počeo zdrav pad prema 500, i na kraju do 250 kuna
Ovdje smo još daleko od stečaja u burzovnom smislu, najmanje 60ak trgovinskih dana ..
A natječaj uvijek može izaći, posebno što je protokol odrađen. Tko brani državi da stavi čitavu kompaniju na prodaju dok neki sitni vjerovnici pokušavaju gurnuti firmu u blokadu ?

Frenkie takve bi stvari trebao pisati ljubavnicama a ne kolegama s foruma[emo_namigusa]

Pogledajmo samo Dioki prije delistiranja, za vrijeme stečaja .. bilo je duplića u niz navrata ..
Netkko će kupiti po 220 i prodati po 360 na prvi dašak dobre vijesti ..
Netko će prodati po 260 pa opet pazariti po 340 …
Netko ce kupiti na kraju svega ako i do toga dodje , po 200 pa ce biti delistiran …

Kako god okkrenuli Dame i Gospodo …

LET THE GAMES BEGIN !

A tuzi me za sexualno uznemiravanje sta da ti kazem.[emo_plazi]
Pa zar nisu vec ovo pokusali prodat? Interes je bio golem koliko se sjecam.Ali ne bas sada u ovom trenutku kad sudac broji do 10 staklenicima koji su u nokdaunu ce netko ovo platit po suvo zlato. Meni ta prica izgleda kao SF. A tebi???
Nego pusti price daj broj parcele koju sam izostavio!!!!

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

U pravi si Frenkie, sve si ti lijepo naveo .. A ovo za uznemiravanje, ma jok, ne uznemiravaš ti mene uopće, ti si dobar ko curica [emo_namigusa]

Ma ko curica,ko mali pas,ali jos uvijek nema broja te parcele gdje si sve objektivno naveo osim sto si ispustio broj parcele ili ZK izvadak.Ajde sad jos malo promisaj da ne zagori.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

Jebiga, vec je zagorilo .. Ja palim van sutra, bolje Brera na autostradi nego Cayman u snovima

Broj parcele ovako sad napamet nemam, al vidim od oka da dosta toga fali dok sam zbrajao danu kvadraturu .. Eto napiši ti koliko zemlje točno ima još u cjelokupnoj imovini ako znaš podatak , ja znam ono što sam vidjeo dok sam gledao i iza svojih riječi stojim . Vidjeo sam 590 000 m2

Vidis i dalje ne znas. Meni je svejedno stecaj ili ovrha ionako ce se pracele nad kojima je ovrha proglasena prodavat po ovrsnom. Ma bit ce tu svega lijepoga pogotovo sad kad dolaze i tvoji partneri. Eto kad budu tu mozemo otic zajedno i na veceru vecer prije drazbe hahahha. S obzirom na ovo sto pises steta ti je ne ostat unutra pa dignit lovu i na zaradit razliku od 1/3 do 1/2 od partnera plus lovu sto se nakon stecaja i prodaje podilit dionicarima jer toga ce po tvojoj racunici ostat i priko. Ja nemam namjeru sad ponovno izgubit 3-4 sata vremena pregledavajuci parcele i odradjivat domacu zadacu za druge pogotovo zato sto me kupnja ove dionice vise ne interesira,ali imas sve sto sam napisao na strani 512. Sigurno od tada nisu povecali kvadraturu koju su tada imali u vlasnistvu. Nadalje izjava “znam ono što sam vidjeo dok sam gledao i iza svojih riječi stojim” je super izjava pitanje je kako si vidio(iz aviona mozda???). Zemlja ti se gleda u zemljisnim knjigama. Svo ostalo gledanje stvara fatamorganu ili iluziju,a od toga mnogi polude.
Kazes kockarnica pored aerodroma s pogledom na more. Pa jesi li ti ikada kockao u zivotu?? Hebe se kockara za pogled na more. Pa nije dosao gledat prirodne ljepote jer da je onda bi isao u nacionalni park. I jos pored aerodroma.Pa Munchen nema kockarnicu na aerodromu,a mi cemo je imat. A sta ova burza uradi od ljudi. Dobro je netko napisao tko ovdje nije poludio taj je vec bio lud.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

kolika kolicina SF materijala. sve neki ulagaci a nikako da se skupi 200-250 komada pa da se barem upiše ekipa u prvih 10.

ajde barem sada u kupovinu pa prodajte kad opet poraste.

neki nikad ne nauce!!

New Report

Close