KSST (Kaštelanski staklenici d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KSST (Kaštelanski staklenici d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Lipo piše u PSN…. tvrtka vridi 328 mil kuna a dužna je 94 mil kuna ….

Kod ovakvog odnosa ne znam jeli moguće proglasiti stečaj …… proglasiti zdravog za bolesnog spada u kaznena djela

DAJ PET !!!

Mato pojaca za 31 komad. Ivan,Zoran,Miso i Milivoj ne prate. Cvrsto se ukopali i cekaju cudo. Ja cu uzest iljadu komada po 10 lipa ako bude islo.

1.
CERP (38083028711)/REPUBLIKA HRVATSKA (52634238587)
84.683 74,55 Zast. račun
2.
CERP (38083028711)/DRŽAVNA AGENCIJA ZA OSIG. ŠTEDNIH ULOGA I SANACIJU (94819327944)
4.051 3,57 Zast. račun
3.
CERP (38083028711)/HZMO (84397956623)
3.235 2,85 Zast. račun
4.
VODOVOD I KANALIZACIJA D.O.O.SPLIT (56826138353)
1.992 1,75 Osnovni račun
5.
AJDUKOVIĆ MATO (36931547986)
1.571 1,38 Osnovni račun
6.
KRAMAR IVAN (89399989504)
398 0,35 Osnovni račun
7.
JURIĆ ZORAN (89802654910)
380 0,33 Osnovni račun
8.
TESKERA MIŠO (61467721901)
366 0,32 Osnovni račun
9.
MITROVIĆ MILIVOJ (30993670198)
300 0,26 Osnovni račun
10.
Grupa računa na kojima je uknjižena ista količina vr. papira
250 0,22 –

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!



Ispod 700 kuna po dionici neće biti, ako dođe do najgore rasprodaje imovine.

ma kako da ne…ista priča bila je na DIOKI-u…ili ako ti je bliže – DKVS (Đakoviština)! tamo se također gledalo u FI, procjene BV-a od nekih 350 kn po dionici DKVS (cijena na burzi bila je 10 kn!), a kad se proveo stečajni postupak ispalo je da se imovina nije uspjela prodati niti po pola BV-a i da su dugovi zapravo bili duplo veći od imvoine usprkos knjigama!!
naravno, dioničari su na kraju dobili 0…isto što će izgledno dobiti i ovdje

[/quote]

Vi smatrate da je Bv krivotvoren podatak kao i u DKVS.
Država je “prodavala” svoj paket u KSST po 7.000 kn.I cijena se zaletila do 5.000.
I sada smatrate da to vrijedi ispod nula kn.
Ja smatram da vrijedi barem 1.500 i da će to netko platiti barem 750.
U očekivanju vijesti o otvaranju stečajnog postupka,a možda i o ulasku strateškog partnera.
Udio malih dioničara od cca 20 tis dionica je premali da bi ih se oderalo do kosti.
Postavlja se samo jedno pitanje:Da li će država spušiti kao dioničar ili vjerovnik.Prema razvoju situacije u ovom trenu izgleda da je odlučila spušiti
kao dioničar.
T&ko kupuje:Sindikat ili inseideri.
U svakom slućaju slijedi novi krug.Ali i ne tako brzo.Treba se dosta izvrtiti na 300 i niže.Male koji su ulazili po 300 treba otresti!!!!!

Evo ovako kolega Mikro .. čisto da potkrijepimo subjektivna stajališta mnogih oštećenih ovdje objektivnim argumentima i dokazima.
Dakle (a zamolio bih administratore da ovo objave) , slijedeće je što se dešava:

1.Riješenje od petka danas postaje izvršno, dakle , obustavlja se postupak PSN-a
nad dužnikom Kaštelanski Staklenici, te će isto biti objavljeno na stranicama FINA-e

2 SVAKI Dioničar , dakle svaki suvlasnik može se na čitav postupak kao i na posljednje ročište pismeno žaliti drugostupanjskom tijelu (osobno već pišem žalbu ovdje na temelju više propusta unutar samog postupka ove PSN, od kojih je znakovit upisivanje razlučnih prava od strane jednog vjerovnika suprotno odredbama članka 70, st 2 , – izmijenjeni “ZAKONA O FINANCIJSKOM POSLOVANJU I PREDSTEČAJNOJ NAGODBI” ,ne znači nužno da sam u pravu )
Dakle, svi ovdje prisutni koji nisu prodali svoje dionice još, imaju niz pravnih mogućnosti, počevši sa osporavanjem posljednjeg ročišta pred nagodbenim vijećem.

3. Nakon što se PSN obustavi, ne ide nužno stečaj, već se firma i njezini računi vraćaju u prvobitno stanje. Dakle, opet netko mora i blokirati te račune, da bi FINA potom, nakon 90 ili više dana mogla ići prema pokretanju stečajnog postupka nad dužnikom

Ovo su ujedno i sve redom argumenti zbog kojih ne bih savjetovao prodaju ove dionice sada iako može pasti na 250 kn još ovaj tjedan. Naime, tko god proda odrekao se bilo kakve mogućnosti kasnije naplate imovinske štete putem Sudova, bilo ovdašnjeg bilo nekog europskog (isto postoji mogućnost) .

Razlog zbog kojeg bi moglo doći do dugotrajnog, mukotrpnog stečaja :

4. FINA smatra da imovina dužnika nije značajno veća od duga razlučnih vjerovnika. Očito se , s obzirom na stanje u državi i činjenice da dražbe već i stanova idu uredno po 2/3 pa i 1/3-ina procijenjene imovine, očekuje da ovu zemlju raskomadano neće biti lako prodati za neku objektivnu cifru.

Medjutim ono što se zaaboravlja jest da 214 000 m2 zemlje nikada nije revalorizirano.
Što to znači ?
To znači da imamo oko 300 000 000 kn procijenjive imovine bez ostatka pogona i ostalih 400 000 m2 poljoprivredne zemlje , i beskorisnih livada i pašnjaka.
Tako da bi vec prodaja tih komada zemlje po 1/3-ini dovela do pokrića svih dugova.
Ono što je ovdje mogući scenarij jest da će se cjelokupna firma kao takva, bilo u stečaju ili prije njega staviti na prodaju poput Dalmacijavina.
Sada kada su konačno od strane državnih tijela stvoreni uvjeti za odličnu kupnju prema potencijalnim investitorima.

Ovo inače na Zapadu zovu “Favoriziranje krupnog kapitala”

Medjutim zakoni su više manje uredno poštivani, i iako nam je svima jasno da se od početka protežirao stečaj , ne može se ne priznati da ovdje to nije majstorski odrađeno.
Normalno , svi dioničari mogu doprinijeti i javnoj objavi poziva prema investitorima u internacionalnim poslovnim glasilima, što ne košta mnogo
a može privući potencijalne druge kupce osim onih kojima se kompanija očevidno namješta , dal po “Jednu kunu” ili “250 po dionici”, nećemo sada cjepidlačiti.

Hvala na objavi i moja podrška svima koji su ovdje odlučili ostati unatoč mogućem daljnjem gubitku.

stečaj ide vrlo vjerojatno, da li će i koliko ostati na kraju za dioničare tek ćemo vidjeti. sad bi mogao nastupiti period od jedno 6 mjeseci neizvjesnosti i iščekivanja

Ignore: KressoM, delux

@Kressho
Ponukao si me da odmah objavim ponudu za preuzimanje.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

Lopina pitanje je jel netko “Otresa male” ili jednostavno neki igrači ne mogu podnijeti ovdje gubitak pa štopaju logičan daljnji pad i smanjuju si prosjek..

Promjene u TOP 10 će po meni donijeti ništa značajno, vjerojatno izlazak par poznatih mešetara ovdje, i pojavu jednog novog ili debljanje postojećih..

Dakle, više manje smo to sve mi ovdje koji trgujemo, država se dionicom ne zamara, čak dapače, uredno su ju dijelili braniteljima dok su već znali da se neće odreći razlučnih prava u korist dobrobiti kompanije sa dioničarskog stajališta.

Jasno je kao bijeli dan da se firma sprema za povoljnu privatizaciju , a kako će dioničari reagirati ako se nakon natječaja na 7000 kn, pojavi natječaj na 250 kn po dionici , to opet ostaje na svakom pojedinom dioničaru.

Svatko ima mogućnosti da koristi mogućnosti koje pruža pravna država, a realno velike igrače ovdje – Većinskog dioničara i sive eminencije koja stoji iza njega, te potencijalnih investitora “Za čunu” najmanje brine to što će neki dioničari možda tužiti recimo istog tog većinskog vlasnika,
ako uvide gdje i kako je za njih pravno gledano šteta nastala.

Osobno još uvijek razmišljam da li da svojih XYY komada ispustim današnjem kupcu ili da utužim zbog jasnih propusta u postupku i tražim 7000 državne procjene po dionici + kamate…

Sve dakle ovisi o pristupu i svaki bi dioničar trebao odlučiti za sebe.
To da će sada ni otkuda izaći neka dobra vijest i katapultirati ovo čudo na 600 , jako jako teško. Ne dvojim da nije moguće, jer ovdje smo svašta vidjeli, ali prije će cijena dolje sada prema 250 polako..

Dok se rastrijezni ekipa pa krene po sistemu “Daj što daš”

Ono što je znakovito je to da je dobar dio “jakih ruku” očito izišao ova dva trgovinska dana, tako da se količina svakako smanjuje .. Ali smanjit će se i likvidnost jer ovo više nije ni zanimljivo investitorima… Većina ih sada vidi samo stečaj..

Može se desiti da do stečaja ni ne dodje. Potrebno bi bilo pogledati koji točno vjerovnici su zadnji, prije PSN-a blokirali račune Staklenika, pa usporediti to sa tablicom vjerovnika od petka koji nisu pristali na otpis 70 % duga

a gle ovoga “kupca” sa 1000 komada na 0,1 kn (10 lipa) [emo_smijeh]

Ignore: KressoM, delux


a gle ovoga "kupca" sa 1000 komada na 0,1 kn (10 lipa) [emo_smijeh]

Taj sam.Hoces da ti zmignem s nalogom. Kao sto sam rekao svaki pravi ulagac mora imat ovakve dionice u portfelju za podsjetnik.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

Postavljanje gdje ravnateljice agencije za prodaju poljoprivrednog zemljista u nadzorni odbor..ne pristanak na smanjenje temeljnog kapitala i zadrzavanje nominalne cijene od 2500 kn..i ne pristanak na psn su odluke vecinskih vlasnika i ujedno vecinskih vjerovnika. Kako se oni misle namirit da vuk bude sit i ovce na broju..vidjet ce se uskoro jer nema vise razvlacenja oko psn-a..planova uprave..prijedloga..kombinacija i slicno.

svi smo mi Crobex


08.03.2013.


A evo još jednog pametnjakovića ….a koliko vrijede ili ne vrijede vrijeme će pokazati.

Tarzane izgleda da se posklizneš na svaku bačenu koru od banane [emo_smijesak]

Trend je silazan već koju godinu i nema naznaka za promjenom, osim što će možda urod salate kristalke bit obilniji ali otom potom, dogodine se opet čujemo sa malim ili onim malo debljim prstom znanja [emo_namigusa]
[/quote]

polugodišnji rezime je nekoliko 10aka% minusa.
golube kako će to tek izgledati na godišnjem rezimeu? hoće se onda smart javiti ekskluzivnim intrevjuom za svekoliko pučanstvo dok ćeš mu držati mikrofon o besprijekornom znanju u malom prstu?

[emo_smijeh]
[/quote]

ups [emo_ooooo] [emo_namigusa]

free flow information

Zapisnik i rjesenja su na stranicama fine pa tko zeli neka cita. Ukratko od vjerovnika se nitko nije ni pojavio..niti jedan formalni obrazac zaprimljen..Predstavnici radnika i uprave u soku sto se nitko od ministarstva s kojima se pregovaralo i dogovaralo nije pojavio.. U koliko se utvrde da postoje stecajni razlozi fina ce predlozit stecaj…
Sad da vidimo reakciju duudi-a..cerpa..i tih predstavnika ministarstva

Pozdrav

svi smo mi Crobex

New Report

Close