KSST (Kaštelanski staklenici d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KSST (Kaštelanski staklenici d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Firma je jaako zanimljiva zato i imamo stanje s petkom:

http://zse.hr/default.aspx?id=10006&dionica=KSST-R-A

Tržište je naprosto ludo za takvom prilikom.

Viđeni su ljudi u crnom!!!!!

Zanimljivo za kupit tvrtku kolega…nisam rekao dionicu.
Ne zemljiste..taman..koga to zanima..U privitku sam stavio sliku pluga..to je ipak raritet koji se ne nalazi bas svaki dan.. Ali eto nece da ga prihvati ovaj program pa vam ne mogu docarat njegovu vrijednost. A zemljiste..ma taman da to nekog zanima..I to bas sad kad na gradjevinsko zemljiste morate platit 25% poreza a kad kupujete firmu sa tim istim zemljistem onda samo 5%…
Nego kolega frenkie…koje je po vama rjesenje izlaza iz svega ovog ?..Svaki vjerovnik naplatit dug prodajom “svoje” parcele..?..prodaja tvrtke nekom odabranom za kunu…?..nesto trece ? Da cujem kako bi se vi ponijeli da trebate naplatit 100 mil kuna u interesu drzave …pustite spekulacije o kupnji pa prodaji za 10% vise..to je za strucnjake I specijaliste…Kako napravit nesto korisno za drustvo a time I vas same koje je vlasnik ove tvrtke..

Pozdrav

svi smo mi Crobex

Ja mislimda vam nove odredbe o porezu na promet gradjevinskog zemljista nisu bas najjasnije,a da je tome tako prvom prilokom kad kupim gradjevinsko zemljiste attachirat cu porezno rjesenje iz kojeg ce i dalje biti vidljivo da je stopa 5%.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

Logično bi bilo da DUUDi zatraži od vjerovnika odgodu ovrha bar 6 mjeseci da ne bude ciganluka …a ove male bi trebali pozajmicom riješiti.

U prvom pokušaj bi se išlo na cjelokupnu prodaju a ako ne ide onda po lokacijama.
Najbrže bi se prodalo pogon Knežine …. osnovna djelatnost na jednom mistu sa svom infrastrukturom ….
Ići će brzo bar odluke kako i šta …….drži gaće

DAJ PET !!!

Sto ste se ulovili usporedbe sa dioki-em ?!..pa lijepo vam je receno da je dioki privatna firma I drzavi nije u interesu da je spasi vec da njenim unistenjem dodje do zemljista za lng. Najveci vjerovnik hypo itd.. Dok je mogao Linic je brani svog kuma..cak I potrosio 5 mil eura nasih novaca na isplate placa radnika koji kunu nisu zaradili vec godinama…Kum mu je jos uvijek duzan drzavi novce koje je navodno dobi od Ive..itd..itd..da ne idemo u raspravu koje s kastelanima nema veze.

@ Lucijan

Prije mjesec dana sam bio napisao da će Kaštelanski staklenici završiti kao Dioki.
Tu se ne slažem s Vama, da li se radi o privatnoj ili državnoj firmi.

Dioki za razliku od Kaštela imao je proizvodnju koja je mogla zarađivati i vračati kredite, proizvod koji se 98% izvozio.
Među prva tri izvoznika u Hrvatskoj.

Na kraju krajeva Vlada je ušla u poduzeće i može se reći da ga je podržavila, zbog dugova koji je Dioki imao prema HEPU i INI.

Ali pustimo Dioki.

Tu nije važan Dioki već modus operandi Vlade koji je isti kao na Diokiju.

A to Vam znači da će se sve na kraju završiti sa stečajem koji neće završiti sa nikakvom proizvodnjom, i gubitkom za male dioničare.

Jer će imovina poduzeća, koja je veća od dugova rasprčkati na manje dijelove.

A tamo gdje zemlja treba za nekakvu investiciju, država će napraviti izvlaštenje.

Rekao sam Vam da ne ulazite u dionicu jer nakon stečaja ide izlistavanje, a onda doslovno rasprodaja preostale imovine.

Možda neko i da kunu.

Lp

ps. žao mi je svih koji su uložili u KSST jer znam kako im je.
Imam dosta dionica Diokija.

Nažalost ovakvo ponašanje Vlade i Države još će više potjerati ljude od burze.
Na dosta dionica mali su dioničari oštećeni, što od većinskih vlasnika, što od Hanfe koja nije zaštitila ulagače pravodobnom zabranom trgovanja (ako treba i nekoliko mjeseci) dok se ne bi iskristaliziralo da li ima ili nema nekakvog ulagača u firmu.
A o nekakvim IPOIMA mogu samo sanjati.

Ja cu kupit jednu dionicu zadnji dan prije delistiranja. Pravi ulagac jednostavno mora u portfelju imat dionice poput TNSA,VLDS,DIOK kao podsjetnik.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

Ako dođe do delistiranja i neke smiješno niske cijene ja ću kupiti barem 1000 komada.
Pravi ulagač jednostavno mora prisiliti većinskog vlasnika da svi suvlasnici ( znači i mali dioničari ) prođu isto, bez obzira što se sa dionicom događalo.

znači, sad čekamo obavijest o pokretanju stečaja po službenoj dužnosti… iako postoje određene razlike u odnosu na DIOKI, na žalost sad je svima jasno da će sudbina KSST biti ista kao i DIOKI-eva, tj. STEČAJ i DELISTIRANJE dionica sa burze [emo_beztona]

IGH, THNK, JDPL, ULPL, ATPL, INGR, IPKK, MGMA - najveći baloni na ZSE!!!! čuvajte svoje pare!!!!

U to nitko ne sumnja kolega samo je pitanje sta ce se do tad desavat.Dali ce bit objavljen natjecaj za prodaju tvrtke..dali ce se vrsit prijeboj drzave sa imovinom tvrtke u korist zl split (to se vec pokusalo),,dali ce ic naplata prodajom dijela zemljista..itd..itd..Ne opterecujte se delistiranjem ..do njega je jos puno mjeseci .

Pozdrav

svi smo mi Crobex


znači, sad čekamo obavijest o pokretanju stečaja po službenoj dužnosti… iako postoje određene razlike u odnosu na DIOKI, na žalost sad je svima jasno da će sudbina KSST biti ista kao i DIOKI-eva, tj. STEČAJ i DELISTIRANJE dionica sa burze [emo_beztona]

Ispod 700 kuna po dionici neće biti, ako dođe do najgore rasprodaje imovine.
Zato kažem kao i obično u ovakvim prigodama, ni ovaj stečaj neće proći bez mene.

Evo potpaljena je prica za jos jedan krug. Sad cekamo par njih da potpiruju. A koje ludilo. Nije bitno sta cete pogubit sve novce jer to nije puno vecina vas je ovdje usla po 10 kuna.A na kraju cete okrivit drzavu za propustenu dobit.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!


Ispod 700 kuna po dionici neće biti, ako dođe do najgore rasprodaje imovine.

ma kako da ne…ista priča bila je na DIOKI-u…ili ako ti je bliže – DKVS (Đakoviština)! tamo se također gledalo u FI, procjene BV-a od nekih 350 kn po dionici DKVS (cijena na burzi bila je 10 kn!), a kad se proveo stečajni postupak ispalo je da se imovina nije uspjela prodati niti po pola BV-a i da su dugovi zapravo bili duplo veći od imvoine usprkos knjigama!!
naravno, dioničari su na kraju dobili 0…isto što će izgledno dobiti i ovdje

IGH, THNK, JDPL, ULPL, ATPL, INGR, IPKK, MGMA - najveći baloni na ZSE!!!! čuvajte svoje pare!!!!

New Report

Close