KSST (Kaštelanski staklenici d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KSST (Kaštelanski staklenici d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Pa super ako bude 290.
Kupovat ce se.




@fender
…jel ti stvarno misliš da cijene na zse-u odgovaraju stvarnoj cijeni koja odražava vrijednost pojedini tvrtki
Koja bi po tebi cijena KSST R-A odgovarala realnoj vridnosti tvrtke

Nipošto, rijetko koja tvrtka ima realnu cijenu dionice na ZSE. To nije tajna. Samo je pitanje koja će tvrtka svoju stvarnu vrijednost i pokazati/realizirati na burzi. A to je sasvim drugi diskurs od onoga na koji se vi ovdje pozivate.

Dosta dugo sam na ovoj temi i slobodno pronađite moje prethodne postove. I dalje ne tvrdim da KSST nema vrijednost, ali je upitna spremnost (i sposobnost) države kao većinskog vlasnika da ju aktivira (a do toga može doći jedino prodajom, tj. privatizacijom poduzeća).

Ajmo ovako, bez obzira što smatram da je ovaj rast bio sve samo ne osnovan (jer sve bitne informacije poznate su bile i prije prošlog petka kad je dokumentacija objavljena na ZSE), pretpostavimo da PSN 100% prolazi ovaj petak. Što je sljedeće? Prodaja? U redu, ali kada? Država nagovještava prodaju RIZ-a već 2 godine, pa ništa. Sastavljanje natječaja za IMZV trajalo je godinu dana. Eventualno su hoteli došli relativno brzo u bubanj, ali svi znamo kako je to prošlo (i kako prolazi). Što je, dakle, jamstvo da će KSST odmah po okončanju nagodbe završiti u bubnju? Ako nisu bili sposobni realizirati prodaju "čišćih" i jednostavnijih poduzeća, kako će onda izgledati natječaj za Staklenike i koliko će im trebati da ga objave? Pa samo nagodba se slagala u tri roka i prošla kroz dva produljenja rokova!

A druga je stvar kako je nagodba pisana (kao bajke o Harry Potteru i magičnom štapiću).

No, dobro. Ajde onda vi meni recite zašto država nije učinila ono najlogičnije – dokapitalizirala Staklenike svojim potraživnjima prema istima? Mogla je i rezati nominalu na 1000kn (što je i najavljeno, pa – vidi čuda – bez objašnjenja nije učinjeno), pa po toj cijeni zamjeniti tražbine za dionice. Ako vjeruju u siguran i fer ishod prodaje, onda je logično da bi se tako najbolje namirili (jer bi, dakle, početna cijena bila iznad tih 1000kn). Ovako, kako god završilo, najbolja i jedina fer opcija spram same države, manjih vjerovnika i nas dioničara nije niti razmatrana. Odgovorite mi zašto? Za pretpostaviti je da mi nismo niti svjesni prave situacije u Staklenicima… Inače bi sve ovo bilo jednostavnije i brže. Na kraju, kako to da se u IMZV-u moglo tražbine zamjeniti za dionice, a ovdje šipak? Politička volja, eto zašto. A koliko je ovdje volje, tek treba vidjeti.
[/quote]
Ja sam predviđa dokap izdavanjem novi dionica davno al zašto nije …..možda dvorska svita ima puste dionice pa ne žele razvodnjavanje ….. pa onda u takvoj teoriji se može staviti otpis ovih 70 % …. sve je to po zakonu
bez obzira na sve mislim da su kupci u prednosti …. trend je up jer ide prodaja u bilo kojem scenariju
Sretno svima !!!!!!!!!!!!!!!

DAJ PET !!!

Nevvjerojatno ali istinito kako Fina zadnjih dana brzo radi i objavljuje sve sto je u svezi psn-a. Jucer je objavljen podnesak u kojem skdd trazi hitnu izmjenu plana jer nije u skladu sa zakonom otpisati 70% i ostatak isplacivat duze od 4 godine (po psn 5)..Danas uprava salje ispravak u kojem se mijenja plan i svim vjerovnicima se obvezuju isplatit taj dug od 30% u tri godine s godinom poceka..I sve je vec na Fini..Nema se sta za prigovorit :)..A pravna sluzba staklenika opet na visini zadatka ??
I da..zanimljiva opsaka dodana..”razlucnim vjerovnicima koji seodreknu prava na odvojeno namirenje namirit ce se prema uvjetima s obzirom u koju ce grupu vjerovnika pripasti po davanju izjave o odricanju “///
Ima li i jedan razlucni vjerovnik ikakvog interesa o odricanju prava na odvojeno namirenje ako ima zalog na zemljistu a nema saznanja da ce vise profitirat ako se odrekne istog !? Sta bi to njih trebalo motivirat ..znaju nesto sto mi neznamo..?..will see

Pozdrav

svi smo mi Crobex


…Ima li i jedan razlucni vjerovnik ikakvog interesa o odricanju prava na odvojeno namirenje ako ima zalog na zemljistu a nema saznanja da ce vise profitirat ako se odrekne istog !? Sta bi to njih trebalo motivirat ..znaju nesto sto mi neznamo..?..will see

Pozdrav

Ma PSN prolazi to je sigurno ko dan jer drzava nema dovoljno osiguranja za svoj dug pa im ta prica igra. Kad drzava uknjizi zalog za svoj dug to je uglavnom 2. ili 3. naplatni red nad imovinom jer postoje prethodni zalozi. Sad odgovor na ovo tvoje. Svatko tko ima zalog prvog naplatnog reda drzat ce se zaloga i predstecajna mu nije u interesu. Pogotovo ako je uknjizen na zemljiste koje vrijedi recimo duplo od zaloga(znaci ako je na vrijeme osigurao svoj dug) jer ce ga na taj nacin kupit u ovrsnom postupku za maximalno 30-40% vrijednosti. Znaci zamisli imas dug od 2 miljona kuna iz 2008. To je danas 4 uknjizen si na parcelu koja je procjenjena na 12. Kupujes ovo u ovrsnom postupku za 4(dug plus kamata) i vidi,vidi cuda. Dobijes zemljiste od 12 miljona kuna za 2 svoje love nit ora nit kopa.Tako bi ja napravio i slusao starijeg kolegu Zdavka Zimu.Ja ne vidim da ce PSN ovdje promjenit smjer. Da u petak ovo mozda skoci,ali sto nakon toga??? Cijena ce rasti i nakon toga?? Ma daj ne budite smjesni. Mene staklenici itekako zanimaju ali ne vise dionica nego koja parcelica pa cu sam sadit pome.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!


…ZU 4286 vise cestica ukupne povrsine 24588 m2 vlasnistvo Vinka Samardzica i vlasnistvo je preneseno na njega sa staklenika temeljem duga od nesto viase od 2 miljona kuna.Z-7039/2012…

Evo danas srida i red je uzest malo predaha na polovici radnog tjedna i skupit snagu za cetvrtak,a posebno petak. Isa sam malo dublje istrazit lik i djelo ovoga gospodina i radi se o odvjetniku iz Splita (http://www.slobodnadalmacija.hr/Hrvatska/tabid/66/articleType/ArticleView/articleId/119973/Default.aspx). Ne bi se zacudio da je ovaj zastupao Staklenike(da je to ta pravna sluzba sta je uvik na visini zadatka) u sporovima koji su slavno gubili i da mu troskovi nikad nisu placeni usuvo. I ako im je sad jamio ovu “parcelicu” temeljem toga skidam mu kapu. Su zrnon soli, su mrvu kruva i puno duse ova nas jubav tepli i cuva reka bi nas “Don Vinko”.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

Kolega govorimo o brojevima 6..i slovima sest..razlucnih vjerovnika a to su :
CERP..dug 3,6 mil k…suvlasnik drustva
CO ..dug 1,5 mil k
HPB..0,3 mil k
MIN FIN …27 mil kuna…drzava
VINKO …2 mil kuna …i kazete da je vec upisan kao vlasnik na neke cestice..lijep je to posao radio za Staklenike..kad vec potrazuje tolike novce da nije mozda ispostavio racun i platio porez na uslugu ?
VIK..20 mil kuna…suvlasnik drustva.

Znaci od njih 6 , tri su suvlasnici drustva i drustvo im je duzno 50ak mi luna !?..Znaci nema..drugih..trecih..Jedino jos CO..HPB i Vinko sa ukupno 4,5 mil kuna…Nema pljacke na nacin kako je vi opisujete. A pustite se poma..uskoro stize zakon koji legalizira kulturu vrlo popularnu u tom kraju 🙂

Pozdrav

svi smo mi Crobex

@Lucijane
Vi octo ne razumijete sto ja pisem,ali nema veze.Evo ovako iz topa na prvu,a sta je sa Agrofructusom(on ima zaloge na parcelicama po Kastelima,sto je sa Eurobrodom-oni ne rade brodove nego isporucuju staklenicku opremu,oni su isto na puno parcelica legli???). Kako se njih nigdje ne spominje. I oni ce otpustit zalog radi nekakve PSN. Ma kako ne.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!


Nevvjerojatno ali istinito kako Fina zadnjih dana brzo radi i objavljuje sve sto je u svezi psn-a. Jucer je objavljen podnesak u kojem skdd trazi hitnu izmjenu plana jer nije u skladu sa zakonom otpisati 70% i ostatak isplacivat duze od 4 godine (po psn 5)..Danas uprava salje ispravak u kojem se mijenja plan i svim vjerovnicima se obvezuju isplatit taj dug od 30% u tri godine s godinom poceka..I sve je vec na Fini..Nema se sta za prigovorit :)..A pravna sluzba staklenika opet na visini zadatka ??
I da..zanimljiva opsaka dodana.."razlucnim vjerovnicima koji seodreknu prava na odvojeno namirenje namirit ce se prema uvjetima s obzirom u koju ce grupu vjerovnika pripasti po davanju izjave o odricanju "///
Ima li i jedan razlucni vjerovnik ikakvog interesa o odricanju prava na odvojeno namirenje ako ima zalog na zemljistu a nema saznanja da ce vise profitirat ako se odrekne istog !? Sta bi to njih trebalo motivirat ..znaju nesto sto mi neznamo..?..will see

Pozdrav

O tome ja govorim. Koja besramna nesposobnost. Oni dva puta produžuju rok za PSN, pa onda pogriješe u “špranciranim” stvarima. Da su prepisivali izgledalo bi ozbiljnije… Koliko je tek onda ozbiljan operativni dio nagodbe?

Farsa, jedva čekam petak – treba taj cirkus vidjeti kako igra igru.

Tocno tako kolega…zato i kazu da je psn pljacka vjerovnika od strane duznika..Mi jesmo na strani duznika i u interesu nam je nazalost da se vjerovnike izigra..ali sta je tu je..znamo tko je pisao sam zakon. Ako ih nema prijavljenih na listi vjerovnika..dug im nije priznat..A zasto ga nisu prijavili..e to ocito nisu bili cisti racuni..ako se ne varam netko je spominjao uskok..pnuskok i ostale koji se time bave pa nek rade nesto..Ono sta pise u psn-u i ono sto se njime usvoji postaje biblija..sve ostalo by..by.

Pozdrav

svi smo mi Crobex

Tko je ovaj Ajduković? Podebljava poziciju stalno. 150 kom u 3 tjedna.

使用を信頼し、あなた自身の能力の

Podebljava konstantno…petak nam se blizi
usvajanje psn-a je nikad blize
sretno nam svima s papiricima 🙂


… Ako ih nema prijavljenih na listi vjerovnika..dug im nije priznat..A zasto ga nisu prijavili..e to ocito nisu bili cisti racuni..ako se ne varam netko je spominjao uskok..pnuskok i ostale koji se time bave pa nek rade nesto..Ono sta pise u psn-u i ono sto se njime usvoji postaje biblija..sve ostalo by..by.

Pa sta ce se prijavljivat kad ima zalog. Brige njega hoce li mu u nekoj PSN priznat dug ili ne kad je lega na nekretninu temeljem pravomocne sudske presude,vjerodostojnog racuna… To javljanje je za ove koji se za nista nisu uvatili.To su ti oni koji zovu,a ovi ima kazu pare ce vam za dva dana biti na racunu,onda oni opet zovu,a ovi kazu ma kako mi smo Vam isti dan uputili uplatu.Pogledajte to nesto nije u redu s Vasom bankom.E to su ti ti koji se javljaju na ovakve predstecajne gluposti. Ako ja nisam u pravu reci mi kako ce PSN obrisati zaloge sa nekretnine??

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

New Report

Close