KSST (Kaštelanski staklenici d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KSST (Kaštelanski staklenici d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Znaci sad kad to znamo za dionicu je ok dat 400 kn ali 500 je previse ?..ma samo spekulirate kolega i bas vas briga za staklenike..ali ok..to je pravo svih nas na burzi..uostalom tu smo radi zarade ne iz ljubavi za firmama.
A sto se tice zemljista..Pa upravo vam to i pise u psn-u da se razlucni vjerovnici..znaci upsiani pod raznim teretima…vodovod..drzava..vinko (dobro se taj naplatio od naseg vlasnistva)…naplate prodajom koju ce oglasit staklenici a ne ic oduzimanjem imovine tj sudskom prodajom. Pa sama drzava ima upis na sve cestice staklenika….po tome znaci da staklenici nemaju nista. Upravo zato je vazna ova prica sa psn-on jer se od min fin trazi da povuce sve upise..odrekne se razlucnog prava i krene u prodaju radi naplate. Naravno da na to nitko od njih ne mora pristat..moze sve otic u stecaj..i onda rasprodaja pa sta ostane ali po drugim prinicipima…

Pozdrav

svi smo mi Crobex

A ne die to bas tako. Znaci ja ti skinem ovrhu,a ti sutra prodas parcelu i propijes pare. Za ovu Vinkovu fetu je ja mislim kasno. Upisana je na Vinka koliko vidim.Nije lose. Deri Vinko kad mozes hebe ti se.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!



@fender
…jel ti stvarno misliš da cijene na zse-u odgovaraju stvarnoj cijeni koja odražava vrijednost pojedini tvrtki
Koja bi po tebi cijena KSST R-A odgovarala realnoj vridnosti tvrtke

Nipošto, rijetko koja tvrtka ima realnu cijenu dionice na ZSE. To nije tajna. Samo je pitanje koja će tvrtka svoju stvarnu vrijednost i pokazati/realizirati na burzi. A to je sasvim drugi diskurs od onoga na koji se vi ovdje pozivate.

Dosta dugo sam na ovoj temi i slobodno pronađite moje prethodne postove. I dalje ne tvrdim da KSST nema vrijednost, ali je upitna spremnost (i sposobnost) države kao većinskog vlasnika da ju aktivira (a do toga može doći jedino prodajom, tj. privatizacijom poduzeća).

Ajmo ovako, bez obzira što smatram da je ovaj rast bio sve samo ne osnovan (jer sve bitne informacije poznate su bile i prije prošlog petka kad je dokumentacija objavljena na ZSE), pretpostavimo da PSN 100% prolazi ovaj petak. Što je sljedeće? Prodaja? U redu, ali kada? Država nagovještava prodaju RIZ-a već 2 godine, pa ništa. Sastavljanje natječaja za IMZV trajalo je godinu dana. Eventualno su hoteli došli relativno brzo u bubanj, ali svi znamo kako je to prošlo (i kako prolazi). Što je, dakle, jamstvo da će KSST odmah po okončanju nagodbe završiti u bubnju? Ako nisu bili sposobni realizirati prodaju “čišćih” i jednostavnijih poduzeća, kako će onda izgledati natječaj za Staklenike i koliko će im trebati da ga objave? Pa samo nagodba se slagala u tri roka i prošla kroz dva produljenja rokova!

A druga je stvar kako je nagodba pisana (kao bajke o Harry Potteru i magičnom štapiću).

No, dobro. Ajde onda vi meni recite zašto država nije učinila ono najlogičnije – dokapitalizirala Staklenike svojim potraživnjima prema istima? Mogla je i rezati nominalu na 1000kn (što je i najavljeno, pa – vidi čuda – bez objašnjenja nije učinjeno), pa po toj cijeni zamjeniti tražbine za dionice. Ako vjeruju u siguran i fer ishod prodaje, onda je logično da bi se tako najbolje namirili (jer bi, dakle, početna cijena bila iznad tih 1000kn). Ovako, kako god završilo, najbolja i jedina fer opcija spram same države, manjih vjerovnika i nas dioničara nije niti razmatrana. Odgovorite mi zašto? Za pretpostaviti je da mi nismo niti svjesni prave situacije u Staklenicima… Inače bi sve ovo bilo jednostavnije i brže. Na kraju, kako to da se u IMZV-u moglo tražbine zamjeniti za dionice, a ovdje šipak? Politička volja, eto zašto. A koliko je ovdje volje, tek treba vidjeti.

Ajmo ovako. Ja želim ući po 400. Frenčman želi ući po 400. I Fender također. Svi bi ušli na 400 a do petka je 3 dana. Ja kažem ništa od 400. A ako u petak prođe predstečajna ode ovo na 4znamenke. Na bidu sam.

使用を信頼し、あなた自身の能力の

Činjenica je da je samim objavljivanjem datuma ročišta za predstečajnu nagodbu dionica skočila 40-ak posto. Ostaje za vidjeti što će se tek dogoditi sklapanjem nagodbe. Petak je blizu i sve je manje vremena za kalkulacije.

Je kolega jer su sami razlucni vjerovnici i vlasnici tvrtke..znaci duzni sami sebi..a uprava “moli” vlasnika da se odrekne tlacenja i unistavanja svojeg.Znaci to sto prodaju nitko nece popit nego ide u djep istom tom jer je sam sebi duzan.
E sad dali im je stalo vise zaradit na prodaji tvrtke kroz vrijednost dionice ili osigurat povrat duga kroz sudsku prodaju zemljista to je na njima. Poznavajuci mentalitet vrlo vjerojatno da im je draza opcija “daj ti meni zemlju” a za dionice koga briga.

Pozdrav

svi smo mi Crobex

Ma cuj ja mislim da je drzavi tih staklenika puna kapa.Prosla,ne prosla PSN ovdje je samo jedan kurs zacrtan. Znaci drzava ce se tek sada upisat kao zalozni vjerovnik. A nema bas puno parcela gdje ne postoji zalog. Tako da ce se drzava tesko naplatit od te prodaje.Ali dobro.Ja Vam stvarno zelim srecu da ta PSN u petak prodje ali ona po meni ne mjenja nista.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

Kolega fender..zasto ?…loby zl split..nesposobnost..neodlucnost..neznanje..nebriga…Odaberite koje vam god drago. Hoce li u ponedjeljak nesto bit drugacije ?…tesko..ali je barem smjer jasniji…ili kako bi se neki izrazili..ide se na put prema putu ka putu..itd..

svi smo mi Crobex

Mijenjala bi kad bi kupio po 400. Ja nam svima želim sreću da nam se promijeni.

使用を信頼し、あなた自身の能力の

Ovdje neki nikako da nauče. Neće nikamo ova dionica, jer da je imala kamo za ići, već bi tamo i bila.
Vidimo se u petak na (bitno) nižim razinama.

Hoće Lucijan, u ponedjeljak će nešto biti drukčije.
Cijena. [emo_smijesak]

Bit ce 290kn gdje i treba biti
jel tako dezurni 🙂

New Report

Close