KSST (Kaštelanski staklenici d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KSST (Kaštelanski staklenici d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

zaboravih i napomenut da se od svih dugova traži otpis 70% u psn.[emo_cool]

dug je cca95 mil kn,70% od 95,x mil je 66,x mil kn tj oko 500 kn po dionici
To bi bilo zaista lijepo,ali do sada sam utvrdio da se radi o ne više od 5 mil kn
otpisa i eventualno ako Ministarstvo financija smanji svoja potraživanja,ali u PSN
to nigdje nije navedeno.
Istina=vaša ili naša vjerodostojnost

vi gospon lopina izbacujete računice zavisno jeste li unutra ili vani.
Kako vam je drago.
Ja sam in do okončanja.

Ma treba spustit još malo da se uđe jer vlak ubrzava. A tek kad se objavi koji članak koji će opisati kako su pomidori kaštelanskih staklenika fini, svaka računica će bit suvišna
🙂

Sve pise u planu samo treba procitat. Ako je to problem..podsjetimo..Ukupan dug oko 95 mil kuna…Od toga 32 mil prioritetne dazbine..znaci porez i dugovanja radnicima..nije predmet psn-a o njemu se ne glasa..Namirit ce se prodajom dijela Resnika.. Drugi dio duga..55 mil kuna…razlucni vjerovnici (min fin..cerp..hpb..vodovod)..nemaju pravo glasa jer imaju zalog na zemljistu..trazi se otpis kamata i namirit ce se prodajom zemljista…Treci dio ..oko 7 mil kuna (vjerovnici..javna uprava..drustva u vlasnistvu drzave)..trazi s eotpis 70%..i placanje ..po zavrsetku psn..ili kad bude…I oni glasaju o tome hoce li psn proci ili ne . Znaci o vlasnicima tih 7 mil kuna ovisi s tim da drzava i povezna drustva imaju oko 62%..vodovod najvise..a vjerovnici..dobavljaci ostatak .
Kako god da bilo najvaznije od svega je da zemliste ide na prodaju i to objavom natjecaja a ne ispodstola dogovorom ili raznim manufetlucima. Ako znamo da sam Resnik ima oko 170 000 m2 ..pa samo on ce vratit sve dugove..Spominju i onaj dio na Brniku ili gdje vec od 44000 m2 ..valjda i to nesto vrijedi..A ne dira se 240 000 m2 na Knezinama. Uvjet je da se min financija odrekne razlucnog prava (da digne zalog na kompletnom zemljistu) i onda krece prodaja. Drzava ako imalo pameti ima ovdije ne moze izgubit a s njom ni dionicar. Nazalost uvijek netko mora a to bi u ovom slucaju bili oni kojima se duzno nekih 3,5 mil kuna tj dobavljaci i sli..i oni ce odlucit .

Pozdrav

svi smo mi Crobex

@lucijan…… ima nekakvo zemljište na Brniku od 44 000 m2 ..da nešto vridi

Skokni na googlo kartu pa vidi .. https://www.google.hr/maps/place/Brnik+ul.,+21000,+Split/@43.5130573,16.4955976,14z/data=!4m2!3m1!1s0x13355fc89d690fe9:0xbb7ccb9449cd46cb

DAJ PET !!!

…malo konkrentno … http://www.njuskalo.hr/?ctl=browse_ads&sort=new&categoryId=9581&locationId=7504&locationId_level_0=1164&locationId_level_1=1578&locationId_level_2=7504&priceLimitFrom=&priceLimitTo=&landTypeId=235&usageTypeId=0&mainAreaFrom=&mainAreaTo=

DAJ PET !!!

Koliko će sutra biti početna cijena? a tek je pon.

Niža od danas zaključne.


Sve pise u planu samo treba procitat. Ako je to problem..podsjetimo..Ukupan dug oko 95 mil kuna…Od toga 32 mil prioritetne dazbine..znaci porez i dugovanja radnicima..nije predmet psn-a o njemu se ne glasa..Namirit ce se prodajom dijela Resnika.. Drugi dio duga..55 mil kuna…razlucni vjerovnici (min fin..cerp..hpb..vodovod)..nemaju pravo glasa jer imaju zalog na zemljistu..trazi se otpis kamata i namirit ce se prodajom zemljista…Treci dio ..oko 7 mil kuna (vjerovnici..javna uprava..drustva u vlasnistvu drzave)..trazi s eotpis 70%..i placanje ..po zavrsetku psn..ili kad bude…I oni glasaju o tome hoce li psn proci ili ne . Znaci o vlasnicima tih 7 mil kuna ovisi s tim da drzava i povezna drustva imaju oko 62%..vodovod najvise..a vjerovnici..dobavljaci ostatak .
Kako god da bilo najvaznije od svega je da zemliste ide na prodaju i to objavom natjecaja a ne ispodstola dogovorom ili raznim manufetlucima. Ako znamo da sam Resnik ima oko 170 000 m2 ..pa samo on ce vratit sve dugove..Spominju i onaj dio na Brniku ili gdje vec od 44000 m2 ..valjda i to nesto vrijedi..A ne dira se 240 000 m2 na Knezinama. Uvjet je da se min financija odrekne razlucnog prava (da digne zalog na kompletnom zemljistu) i onda krece prodaja. Drzava ako imalo pameti ima ovdije ne moze izgubit a s njom ni dionicar. Nazalost uvijek netko mora a to bi u ovom slucaju bili oni kojima se duzno nekih 3,5 mil kuna tj dobavljaci i sli..i oni ce odlucit .

Pozdrav

Svaka čast, kolega Lucijan, prilično ste korektno objasnili situaciju bez druka (što je mnogima ovdje jedini alat), iako ste “u dionici”.

Naravno da država ovo može riješiti u svom interesu (o tome smo i ranije pričali), ali toliko je nesposobna i inertna da se sve bojim: natječaji za hotele pali su kao kruške, novi natječaji za iste ponovno vise, IMZV se pokušava riješiti posljednjih godinu dana, potraga za strateškim partnerom u KSST bila je čista farsa (i dan danas posve neobjašnjivo što je zapravo bio cilj tog tragičnog neuspjeha), pričalo se o smanjenju TK-a ovdje i na RIZO-u i onda bez dodatnog objašnjenja država to na GS-ima odbacuje, PTKM se neuspješno spašava… Jedino je u cijeloj ovoj priči oko dokapa, spašavanja i privatizacije DDJH lijepa priča (za sada), ali tu su razlozi posve drugačiji (sve jasno!).

Drugo, PSN-i su i padali radi uništavanja malih (pravih) vjerovnika, čiji se dugovi naveliko otpisuju. U ovom slučaju prvotno je tražen otpis 50% duga malim vjerovnicima, a sada čak 70%. Sumnjam da ti isti mali vjerovnici sada kliču i navijaju za prolaz PSN-a. Mogu li oni rušiti ovu nagodbu? Ili nekakvim prosvjedima stvoriti pritisak na državu?

I treće, ako PSN i prođe i krene se u prodaju zemljišta po lokacijama – koliko će to trajati? I hoće li biti postignuta fer cijena za zemljišta koja se, u biti, rasprodaju radi namire dugova (gotovo kao i u stečaju)? Ukoliko znamo da ZL Split više nema namjeru kupovati zemljište za vlastite potrebe, tko će biti kupac i hoće li pokušati dočepati se zemlje po niskoj cijeni (a onda time otežati i namiru vjerovnika)?

Ovdje ekipa skače u dionicu i diže ju za 50% na svaku informaciju koja, zapravo, ne govori puno. Tako je bilo u svibnju prošle godine kad se trgovalo preko 500kn na samu objavu otvaranja postupka PSN-a, zatim u rujnu pri utvrđivanju tražbina vjerovnika pred sucem, potom na objavu poziva o traženju strateškog partnera (što danas zvuči urnebesno smiješno, ali tada je naguralo dionicu na okruglih 700kn), te sada na izmijenjeni plan PSN-a i zakazan datum ročišta za 30.01.2015. A nakon svakog naglog rasta, konkretne stvari ne bi bile pokrenute i cijena bi opet potonula nazad na 280-380kn (u grubo).

Dakle, sad (u petak) ili nikad. Mali će biti itekako izigrani i to je problem ovog posljednjeg nacrta PSN-a. A kad se mali dignu, cijene padaju (RIZO, IMZV..), posebice u izbornoj godini.

Razmisliti dvaput, oprez i sretno!

U bilo kojem scenariju ide se u prodaju ….ako kojim slučajem PSN ne prođe država tj. CERP ili DUUDI će se zadužiti i isplatiti tih 7 mil kuna ….. bilo bi glupost neviđena da firmu koju je od države procijenjena na 328 mil kuna pošaješ u stečaj ……… ako je uopće moguće to i napraviti to bi bilo kao ukop živoga
Svaki seljo bi zemljište resnik proda po najmanje 200 € ….. a majstori i po 400-500 € i to bez kapi znoja….. a toga ima oko 170 000 m2 ……

DAJ PET !!!



@lucijan
…… ima nekakvo zemljište na Brniku od 44 000 m2 ..da nešto vridi..

Imas li barem broj te cestice ili ZK izvadak. Ja stvarno ne znam gdje na Brniku ima tolika parcela. Oni su imali oko 20000 m2 i to je otislo Antonio tradeu za City centar. OStale su dvi male parcele koje su isle na bubanj. SLupa oko 1700 m2 pisao sam tu o tome.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

New Report

Close