KSST (Kaštelanski staklenici d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KSST (Kaštelanski staklenici d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@mikro
daj boga ti taj zk izvadak za Brnik za tih 45000 m2.Ak to stvarno postoji po 300 evra m2 bice para ko salate i poma skupa.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

Kolega mikro se pozina na tekst u sd od 28.12.14..”“Kaštelanski staklenici” imaju na Brniku u Splitu 44.000 kvadrata zemljišta koje su ove godine već pokušali prodati. Procijenjeno je na 11 milijuna kuna, no prodaji se, unatoč zainteresiranom kupcu, ispriječilo neriješeno zemljišnoknjižno stanje..”
U tom je textu izneseno poprilicno netocnosti pa lako moguce da je i to. Sama novinarka okrivljuje min fin da nije realiziran sporazum sa zl split a to nije realizirano jer agencija za trzisno natjecanje nije dozvolila taj deal..srecom netko se brine za trzisne cijene.
Kolega mikro oboje se slazemo da treba novi vlasnik..i to je rjesenje zasvih nas..Samo je pitanje kako do njega doc. Drzava duudi..i vecinski vlasnik mora zastiti strateski interes a on nije proizvodnja salate nego sirenje zl split. To ce nekako oni izvest samo nesmije bit na stetu nas dionicara..Drzavu bas briga za svoj dio..ona go kompenzira preko dobiti zl. Nadam se da gospodja u no nece bit samo puki izvrsitelj naloga .
Nije mi jasno nakon opoziva no tko je sad treci clan ..?

Pozdrav

svi smo mi Crobex

prodat ce za 11 miljona kuna nest sta vridi 13 miljona eura. Prodaju za te pare jedino za to sta nije njihovo hahahaha. Ovo mi slici na jednog naseg iz Splita sta je svojevremeno proda sv. Duju,Grgura Ninskog, krcmu Mate Jera… Sve je bilo jako,jako povoljno.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

lucijan
Ti očito brkaš staklenike na Resniku s staklenicima na Knežinama
U staklenicima na Resniku više nema proizvodnje povrća i proglašeni su neperspektivnim i na tom zemljištu ZL je otkupila 48 000 m2 a svojevoljno su tražili još oko 30 000 to je sad građevinsko zemljište
Staklenici Knežine su više magistrale i ponavljam ostaju u proizvodnji i nema brige oni imaju vridnost …..ali trebaju ulaganja u hidroponski uzgoj…..tako da sadašnji radnici nemaju više šta raditi ……. treba im dati otpremnine i kući

DAJ PET !!!

Kako doci do novog vlasnika a da vuk bude sit i ovce na broju je tema kolega…sve te mastarije oko hidro i raznih proizvodnji pustite nakon tog.

Pozdrav

svi smo mi Crobex

u SD ima članak o ZL Resnik i dakako o KSST —— najava prodaje zemljišta ili samo dijela zemljišta Resnik a iz ZL najavljuju da se neće javiti za kupnju …. uglavnom ide prodaja ili stečaj
….PSN niko ne spominje ozbiljno ……

DAJ PET !!!

Rekao sam da će cijena doći na 300 pa ste se ljutili, i sad opet isto tvrdim samo sad nismo kao onda na 600 🙂

Viđeni su ljudi u crnom!!!!!

http://www.slobodnadalmacija.hr/Split-%C5%BEupanija/tabid/76/articleType/ArticleView/articleId/270509/Default.aspx

Nagađa se …. ali u Zg se odlučiva …. oćeli štogod pametno biti vidit ćemo …..
Ali realno ako se misli prodati treba se rješiti ZL i njihova zahtijeva za ovih 93 000 m2 …60 000 m2 od zemljišta Kaštela s gornje strane i 30 000 od Resnika… e sad trempa za porezni dug bi bilo najlakše …… plus staklenike tj. kompletnu lokaciju Knežine za bar 50 miliona kuna …….. i bili bi na nuli s dugovima
Ostali bi s oko 130 000 m2 Resnika 120 000 m2 Kaštela i 44 000 m2 na Brniku …. neki bi rekli nominala je to ….na papiru

DAJ PET !!!


http://www.slobodnadalmacija.hr/Split-%C5%BEupanija/tabid/76/articleType/ArticleView/articleId/270509/Default.aspx

Nagađa se …. ali u Zg se odlučiva …. oćeli štogod pametno biti vidit ćemo …..
Ali realno ako se misli prodati treba se rješiti ZL i njihova zahtijeva za ovih 93 000 m2 …60 000 m2 od zemljišta Kaštela s gornje strane i 30 000 od Resnika… e sad trempa za porezni dug bi bilo najlakše …… plus staklenike tj. kompletnu lokaciju Knežine za bar 50 miliona kuna …….. i bili bi na nuli s dugovima
Ostali bi s oko 130 000 m2 Resnika 120 000 m2 Kaštela i 44 000 m2 na Brniku …. neki bi rekli nominala je to ….na papiru

Jučer na HRT-u je bio prilog o Staklenicima, govorio je direktor i situacija je složena ali ne bez nade za rješenje, čak su i radnici svjesni da će ih pola vjerojatno dobiti otkaz i očito je bilo da to ne doživljavaju tragedijom i s druge strane je spomenuta kompezacija sa zemljištem sa ZL..ipak se nešto rješava izgleda

http://predstecajnenagodbe.fina.hr/pn-public-web/predmet?id=0&_HDIV_STATE_=20-4-6E89DACBF79C676F6CFB015DF7ED1FA7

Brzina naseg pravosudje je naprosto…zapanjujuca. Ok sad imamo i sluzbenu potrdu da je produzetak za okoncanje psn-a odobren..Jos samo da vidimo koje ce biti rjesenje. Ostalo je punih 20ak dana

Pozdrav

svi smo mi Crobex

A rješenje može biti
1 pretvaranje dug u kapital izdavanjem novih dionica
2 zamjena poreznog duga za zemljišta koja traži zračna luka i prodaja dijela imovine radi isplate ostatka……. zamjena poreznog duga se može napraviti relativno brzo a prodaja kako tako

PSN visi … jer u njoj piše da je imovina firme oko 380 mil kuna a onda se trže nekakvi otpisi……što je suludo …zašto bi vjerovnici na to pristali … a osim toga kakve garancije mogu dati da će ostatak duga moći vratiti …. firma se nalazi na spisku DUUDI-a za prodaju …… mogli bismo reći da je situacija blagorečeno “bezvezna”
Ako PSN padne slijedi stečaj ….. ako ne znaju možda je to i najbolje samo da ovo ludilo prestane

DAJ PET !!!

New Report

Close