KSST (Kaštelanski staklenici d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KSST (Kaštelanski staklenici d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ipak se ide na prodaju po lokacijama ….ovaj iz NO je natuknuo prodaju Resnika. Treba raspisati natječaj na sve lokacije pojedinačno
Stečaj je OK ako dođe naprimjer Rude ili bilo ko razuman i imalo pošten ……

DAJ PET !!!

Dakle, što se sve događa/događalo sa Staklenicima:

– u prvoj polovici godine 2014.-te zatražen je postupak PSN
– do kraja godine okončanje PSN-a odgađano je zakonski maksimalnih 3 puta
– u međuvremenu sama tvrtka (bez miješanja većinskog vlasnika, tj. države (CERP-a)) bezuspješno je pokušala u (pre)kratkom roku pronaći strateškog partnera radi osiguranja nastavka poslovanja
– na posljednjoj sjednici GS-a NO će tražiti smjenu direktora i sebe samih (!?)
– u planu za siječanj 2015.-te stoji pokušaj prodaje zemljišta na Resniku, a navodi se kako to neće biti lagan posao, jer je rok prekratak, a najizgledniji kupac ZL Split nije pretjerano zainteresirana; istovremeno zemljište na Brniku nije moguće prodavati radi zakonskih prepreka

Ovo je rezime posljednjih (službenih) događanja. Ajde neka sada netko bude pametan!

U sklopu PSN-a navedeno je da Staklenici državi (porez+kamate) duguju 50ak mil. kuna, a ostalim vjerovnicima cca. 7 mil. kuna. U članku iz SD-a na koji sam se referirao stoji kako su ukupna dugovanja preko 90 mil. kuna, od čega država potražuje tek 27 mil. kuna. (???)

Prema planu DUUDI-ja za 2015.-tu, KSST treba biti prodan po okončanju PSN-a. Pitanje je hoće li nagodba, obzirom na cjelokupnu situaciju, uopće proći. A to je čisti apsurd. Država vlasnik – država vjerovnik => da je više razuma, ne bih trošio tipkovnicu da sve ovo pobrojim.

Sada se postavlja pitanje koja će vrijednost ostati u firmi ako se ono najvrijednije proda u sklopu nagodbe? Čini mi se da se većina ovdje prisutnih, koji imalo bolje razumiju situaciju sa Staklenicima, nadala da će postupak PSN-a biti uspješno okončan, dio dugova otpisan, pa će cjelokupna imovina firme (uključujući i vrijedni Resnik) biti ponuđena na prodaju kao što je bila početkom 2011.-te godine. A onda iz šturih (možda i netočnih) medijskih iskaza saznaje se da postoje dvije solucije za budućnost KSST-a: prodati dio vrijedne imovine kroz PSN i opstati ili otići u stečaj i rasprodati imovinu u dijelovima po diskontnim cijenama.

I dalje mi nije jasno zašto se ne sprovede, prema mom skromnom mišljenju (iako nisam relevantan), upis dugova u TK, a zatim ponudi firma na prodaju. Na ovaj način ne bi se narušio zemljišni integritet firme, svi vjerovnici profitirali bi kroz privatizaciju (jer je ukupna imovina vrijednija od dugova), a imovina Staklenika ne bi se dala u bescjenje.

Kako bi bilo da pročitaš FI pa vidiš koliko se duguje na ime poreza .
Ovi članci u SD ne bi pas s maslom poija……
Znaju oni kako bi ovo trebalo riješiti ….. da je recimo njihovo privatno …. ovako državno pa kontaju ko ga j….

DAJ PET !!!

Odluke sa skupstine…
Ne daje se razrijesnica upravi..ni nadzornom odboru..Imenuje se novi clan u no..I ne smanjuje se temeljni kapital !!!

http://www.zse.hr/default.aspx?id=55025

Pozdrav

svi smo mi Crobex


Kako bi bilo da pročitaš FI pa vidiš koliko se duguje na ime poreza .
Ovi članci u SD ne bi pas s maslom poija……
Znaju oni kako bi ovo trebalo riješiti ….. da je recimo njihovo privatno …. ovako državno pa kontaju ko ga j….

Poznajem dobro FI ove firme, ali nepodudaranje u brojkama između onog što je napisano tamo, u Planu PSN-a i izrečenog u medijima je – u najmanju ruku – smiješna. Svaka strana ima svoje projekcije obveza.

Druga je stvar što novinari vrlo vjerojatno informacije dobivaju od relevantnih izvora iz firme (sumnjam da sami analiziraju bilancu), pa tim više situacija postaje tragikomična.

Što se tiče neizvršenja smanjenja TK-a -> ista stvar dogodila se i unutar druge državne firme RIZ odašiljača. Lijepo se mjesecima najavljivalo rezanje kapitala radi pokrića gubitka, a onda na skupštini odbijenica bez objašnjenja. Kod RIZ-a bih još mogao pomisliti da se razlog krije u visokoj nominali čija je vrijednost referentna pri podjeli dionica braniteljima (i ostalima) umjesto novčane naknade. Ili u RIZ-u misle da mogu budućim poslovanjem pokriti gubitak. Ali kod KSST nemam pojma zašto se odustalo od čišćenja bilance. To mi se činilo logičnim potezom prije stavljanja firme na prodaju, ovako počinjem sumnjati u skoro rješavanje Staklenika iz državnog portfelja.

Ako će se prodavati po lokacijama ne treba nikakvo smanjenje TK ….. to je inače jedino normalno rješenje ….kakve veze imaju lokacije brnik, resnik, kaštela, knežine osim što su pod kapom KSST ….. svaka lokacija je u svakom pogledu zasebna i kako ćeš to prodati u kompletu ……

DAJ PET !!!

Bilo bi dobro vidjet zapisnik sa skupstine ili komentar ikoga tko je bio tamo…Meni su kastela poprilicno daleko ali steta ako nitko od dionicara iz sd zupanije nije bio.
Ocito je nakon ovog da cerp..duudi ili tko je vec vecinski dionicar nije podrzao prijedlog uprave kao ni njen radi nakon ovog ocekujem ostavku ili razrijesenje uprave jer jedno s drugim ne ide.
Nova clanica NO je gdja sa poprilicnim ovlastima i informacijama sto se tice zemljista . Sami staklenici nakon ovoga tesko da ce opstat ali ako je vlasnik pametan dat ce ih kompletne na prodaju uz preinaku zemljista mogli bi svi dobro zaradit..a gdje koje se brinu za salatu neka budu sretne sa otpremninom od kojih stotinjak tisuca i by..by…Naravno to je razmisljanje nas dionicara i onih koji uvjek traze win win rjesenje..nazalost drzavni cinovnici uvijek nadju lost-lost soluciju.

Pozdrav

svi smo mi Crobex

DUUDI preuzima potpunu kontrolu.
loklni šerifi izgorili i to je dobro.
Sadašnja uprava nije konzultirala većinskog vlasnika ni u PSN ni u denominaciji na 1000 kn.Denominacija sa 2.500 na 1000 nije prošla.Meni je to razlog za rast cijene,a ne za pad.Normalno da ponovno dokupljujem.

Med i mlijeko,naravno da očekujem!!!!

@lucijan
Imaš na 30-toj stranici foruma pogled iz ptičije perspektive ili na google kartu ……. Staklenici na zemljištu Knežine ostaju u proizvodnji tamo ima 120 000 m2 staklenika visine 6 metara s vlastitim izvorom vode i kompletnom infrastrukturom a sve je to na više od 250 000 m2 zemljišta ….to je vridnost od 50 do 100 mil kuna ….. daj informiraj se
S ovim drugim se slažem …… moguće je sve
Najizglednije je prebijenjne poreznog duga za zemljište oko aerodroma …… i prodaju lokacije Knežine …. s tim bi se pokrili svi dugovi
A ostalo bi oko 130 000 m2 na Resniku oko 100 000 m2 na zemljištu Kaštela i oko 45 000 m2 na Brniku

DAJ PET !!!

@mikro
Na kojem Brniku??? Ma daj molim te daj taj ZK izvadak jer ja mislim da je to davno otislo barba Paski Rajcicu za city center,ali nikad ne znas to bi bila odlicna vijest za ucinit jos jedan krug.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

Sve ja to znam dragi kolega ali isto tako i da oni iz vlastite proizvodnje ne mogu financirat troskove…neisplativa je..Zalosno ali tako je. Mozemo mi lamentirat kako je to super stvar da se proizvodnja nastavi ali brojevi nas demantiraju. Mozda bi i vjerojatno bi netko drugi..neka druga uprava..neki drugi vlasnik to znao bolje i profitabilnije iskoristit ali dok je u drzavnom vlasnistvu..ne ide a nema se vise vremena za pokusaje.
Zato i jesam stajalista da se staklenici kompletno stave na prodaju..kupci da se “najeskaju” prenamjenom zemljista..a mi dionicari izvucemo svoj dio kroz prodajnu cijenu. Tete koje sad zalijevaju salatu sutra mozda budu sobarice ili cistacice u kojem hotelu…njima je svejedno sta rade samo da dobiju placu.
Drustvena korist ce sigurno biti veca ako na sadasnem zemljistu staklenika netko drugi profitabilno posluje i placa porez nego li je to sad.
Pozdrav

svi smo mi Crobex

lucijan
Knežine ostaju u stakleničkoj proizvodnji … dakako s novim vlasnikom i hidroponskim uzgojem tamo se može proizvesti 5.6 miliona kg gripolo rajčica ili drugog povrća ……
s pravim vlasnikom prihodi bi bili oko 40 mil kuna …

DAJ PET !!!

New Report

Close