KSST (Kaštelanski staklenici d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KSST (Kaštelanski staklenici d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Probali su kolega hasenfefer ali im agencija za trzisno natjecanje nije dala…a vas dioki je ipak u puno gorem polozaju…vi ste u stecaju i nema vas vise na burzi…tako da je to bezpredmetno usporedjivat.
Ozbiljnija tema..Gdja koja ulazi u NO je iz ministarstva poljoprivrede..Lako moguce da je odgovor zaprimljen jucer nakon zahtjeva za produljenjem psn i sad su stvari ipak jasnije. Kako bilo da bilo..sacekat cemo prijedlog nagodbe pa cemo bit pametniji.

Pozdrav

svi smo mi Crobex



Naravno da ne gube kad nije bitna cijena koja je na burzi nego ona koju "masovna svijest" odredi..Na dioki-u je to i sad nekih 100 kn…zar nije nominalna jos uvijek 225 !?! :)…a ovdje ?…ovo nije bas primjer koji treba usporedjivat sa Dioki ali sa 1000 bi svi bili sretni..i vlasnici..i vjerovnici..i prodavatelji..i kupci…samo da jos to potvrde..E po brzini donosenja toga "samo" se razlikuju oni koji znaju i hoce..od onih drugih.

Pozdrav

Kako stalno spominjete DIOKI.

Samo ću Vam reći da Vi imate samo zemljište (i lošiju poziciju nego Dioki).

Pazite da Vam Vlada zbog strateških ulaganja ne izvlasti zemlju.

To im jedino dobro ide.

Da li u stečaju ili predstečajnoj nagodbi, svejedno je.
[/quote]Nema ovo nikakve veze sa diokijem,dioki je bio većinski privatno dok je ovdje većinski država kojoj gori pod nogama i neće ovo sigurno upropastiti i nekome poslije psn dati samo tako.Dioki je bio u ogromnim dugovima dok su i ovdje dugovi ali je tu poljoprivredno i prvoklasno građevinsko zemljište koje na tom mjestu puno vrijedi.




Naravno da ne gube kad nije bitna cijena koja je na burzi nego ona koju "masovna svijest" odredi..Na dioki-u je to i sad nekih 100 kn…zar nije nominalna jos uvijek 225 !?! :)…a ovdje ?…ovo nije bas primjer koji treba usporedjivat sa Dioki ali sa 1000 bi svi bili sretni..i vlasnici..i vjerovnici..i prodavatelji..i kupci…samo da jos to potvrde..E po brzini donosenja toga "samo" se razlikuju oni koji znaju i hoce..od onih drugih.

Pozdrav

Kako stalno spominjete DIOKI.

Samo ću Vam reći da Vi imate samo zemljište (i lošiju poziciju nego Dioki).

Pazite da Vam Vlada zbog strateških ulaganja ne izvlasti zemlju.

To im jedino dobro ide.

Da li u stečaju ili predstečajnoj nagodbi, svejedno je.
[/quote]Nema ovo nikakve veze sa diokijem,dioki je bio većinski privatno dok je ovdje većinski država kojoj gori pod nogama i neće ovo sigurno upropastiti i nekome poslije psn dati samo tako.Dioki je bio u ogromnim dugovima dok su i ovdje dugovi ali je tu poljoprivredno i prvoklasno građevinsko zemljište koje na tom mjestu puno vrijedi.
[/quote]

Ja Vas samo prijateljski upozoravam da se ne bi našli u istoj situaciji kao Dioki.
Jer vidim puno poveznica kao Dioki, koji je by the way očito uništen zbog zemljišta.

Za razliku od Vas to zemljište ima infrustrukturu i prirodnu luku s dubokim gazom.
Jedino mjesto za LNG na Jadranu.

Isto tako nije baš točno da se radilo o privatnom vlasništvu kad je Vlada preuzela na sebe dugove i postavila predsjednika Uprave.

Ali to nije uopće važno.

Važan je zakon o strateškim investicijama koji Vas vrlo jednostavno (čitaj jeftino) može izvlastiti bilo da se radi o zračnoj luci, NATO bazi ili velikom ulaganju u turizam i hotelske komplekse.

Ili će biti dokapitalizacija po 100 kn (vidi Đuru ili Petrokemiju).

Ili će država dati nekom poduzetniku za 1 kunu i oprostiti dugove prema državi.

Stvar i je u tome što mali dioničari nemaju nikakvu zaštitu, da im se nee dogoditi nešto kao Dioki. I tko bi onda i jednu kunu uložio u bilo što na ZSE.

lp

ps. Ima i još jedan scenarij da će te završiti u predstečajnoj nagodbi (dio Diokija) i stečaju (Dioki) pa će Vam još dionicu povući s ZSE.
To se isto može dogoditi kad onaj za 1 kn preuzme vlasništvo od države, pa staklenici postanu privatna firma.

Želim Vam svima sreću i da zaradite.

Ps2

I na diokiju su u jednom trenutku većina ljudi bila zadovoljna sa 100 kn, kao Vi sa 1.000 kn.

I u jednom i u drugom slučaju radi se prodaji ispod cijene.

Zbilja ne znam sta ocekivati na ovoj dionici. Dodje mi da prodam sve i izadjem i zgotovim to pa u neke druge radosnije price..
29.12. je daleko.. 30 dodatnih dana pogotovo, a indikatori su kao sto vidimo divni…

ako je 29.12. daleko u smislu dionice onda obavezno sutra prodati i kupiti nešto drugo i to prodati prije 29.12. svakako[emo_smijeh]

Od 01.01. pdv na zemljiste 25%…Gotovo sa spekuliranjem i preprodajom zamljista.
A kod kupnje tvrtke koja ima u posjedu zemljiste toga poreza nema 🙂

Pozdrav

svi smo mi Crobex

@Lucijan

radi li se o tome da tada ksst mora biti kupljen do 1.1.? Tada imamo nadmetanje jos tjedan dana vremena a nominala se ne zna da li je 1000, 1500, 2500…

ne, poanta je da onaj tko kupi trgovačko društvo koje u vlasništvu ima poljoprivredno zemljište ne mora plaćati taj porez koji se od 1.1. naplaćuje…..samo prenosim, nisam detaljno pročitao zakon



@Lucijan

radi li se o tome da tada ksst mora biti kupljen do 1.1.? Tada imamo nadmetanje jos tjedan dana vremena a nominala se ne zna da li je 1000, 1500, 2500…

Daj se malo informiraj.

Nemoj me krivo shvatiti, ali posljednjih mjesec dana tvoj je svaki drugi post na ovoj temi. A onda ispadne da ne znaš ono osnovno: NE, 01.01. se neće ama baš ništa dogoditi, niti prije tog datuma, a niti neko duže vrijeme nakon. Prvo je GS 29.12. na kojem se raspravlja ono što je najavljeno u dopisu poslanom na ZSE. Bit će riječi i o smanjenju nominale koje bi se trebalo provesti nakon završetka PSN, a koje je, dakle, odgođeno za mjesec dana.

Stoga, do početka veljače, vjerojatno i do sredine istog mjeseca, neće se događati ništa konkretno u svezi firme, osim možda pokušaj ovakvog ili onakvog druka na ovo temi.

P.S. nova nominala je već (odavno) poznata – 1000kn. Treba se informirati, džabe piskarati…

Upravo tako ..ali ne samo poljoprivredno vec bilo koje. Investitor koji od 01.01. bude htio kupit zemljiste mora na taj racun platit i 25% drzavi..do sad je bilo 5% lokalnoj zajednic. Dok ako kupite tvrtku koja u svojoj imovini posjeduje zemljiste tog poreza nemate..i tu je korist ovog zakona na strani staklenika.
A sto se tice nominale…ista vam je stvar dali je 2500 a dosadasnji negativni rezultat se prenosi dalje ili je 1000 a ti se minusi brisu..Sve je to samo knjigovodstvo…

Pozdrav

svi smo mi Crobex

@Fender
nisam u hrv trenutno pa mi je otvaranje ovog foruma putem mobitela najbolje za informirat se na brzinu, a pod tim mislim samo kratki feedback vezano za danasnji Lucijanov komentar.
za novu nominalu znam kao i za poziv na GS, a kao sto sam rekao, moje danasnje pitanje je bilo samo kako bi dobio kratki feedback na po meni vrlo dobru vijest. Inace piskaram kad vidim kako se odvija situacija bid/ask i imam zelju podjelit to sa svima, bez zamjerki 😀

Poprilicno zbrckan clanak u sd..sa podosta netocnih podataka..ali oslikava kakva nas nesposobna birokracija vodi..
Kako god..skupstina danas popodne ustolicuje novi NO…30ak dana je do kraja mogucnosti za dogovor…ili dogovor..ili u skupinu trgovackih drustava u vlasnistvu drzave koja je ta ista unistila.
“Sudbina u rukama države

– Otkad je tvrtka u postupku predstečajne nagodbe, njezina sudbina ovisi jedino o institucijama države koja je većinski dioničar, a ujedno i najveći vjerovnik tvrtke. Od tih institucija, s jedne strane imate Ministarstvo poljoprivrede koje postupa u najboljem interesu firme, dok s druge strane imate potpuno nezainteresirani CERP i nerazumno i kruto Ministarstvo financija. Naime, zbog izostanka potrebne odluke Ministarstva financija, nije dovršena druga faza restrukturiranja (podmirenje duga ustupanjem zemljišta). Sada ponovno o odluci službenika tog ministarstva ovisi način podmirenja toga duga, a samim time i uspjeh predstečajne nagodbe, s time da se sada “Kaštelanskim staklenicima” nameću gotovo nemogući uvjeti za podmirenje. Ne znam u kojoj to zemlji, osim u Hrvatskoj, sudbina velike i vrijedne državne tvrtke može ovisiti o državnom službeniku. U takvoj apsurdnoj situaciji osjećate nemoć i frustraciju, budući da kao član nadzornog odbora trebate zastupati interese većinskog dioničara, odnosno države, dok njezina birokracija stoji kao zapreka restrukturiranju tvrtke. Zbog toga počnete sumnjati u iskrenost namjere države da spasi svoju tvrtku pa pomislite da možda čak i smetate. Nismo se više mogli boriti s vjetrenjačama i zatražili smo da nas na skupštini društva opozovu – kaže predsjednik NO Dražen Đaković”

http://www.slobodnadalmacija.hr/Dalmacija/Splitzupanija/tabid/76/articleType/ArticleView/articleId/269330/Default.aspx

Pozdrav

svi smo mi Crobex

New Report

Close